11.8.2020 | Svátek má ZuzanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Znárodňování v Jižní AmericeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 4, poslední: 31.5.2010 4:43, přehled diskusí

Ale proč by se zisky měly soustřeďovat:
Autor: I. Hil Datum: 31.5.2010 4:43

v rukou pár jedinců? To je to, kam směřuje čím dál větší globalizace a postupné oklešťování svobod nadnárodními monopoly pod různými záminkami.

I od nás proudí kapitál neznámo kam do ciziny.

znárodnování....:
Autor: S. REHULKA Datum: 30.5.2010 8:00

Jsem konservativec, reakcionář a ještě k tomu "emigrant" (australský občan), ale přesto nechci tvrdit, že svobodný Západ, kapitalisté a my, tak zvaní jejich "přisluhovači", máme vždycky pravdu. Přesto však mohu přísežně tvrdit, že "bolševik", a už se nazývá komunistou, marxistou, nebo pouhým socialistou, jakmile se dostane k moci (volbami, nebo pučem), začne okrádáním bohatých (t.zv. znárodnování), ale postupuje to přez inteligenci až k pracující třídě. Ti, kteří se nepodrobili, končili v Magadanu, či Jáchymově - nevím, jak se to jmenuje v zemích soudruhů Moralese, Chaveza a kluků Castrových, ale vyjde to nastejno !

Pekna latka k premysleni:
Autor: J. Pechanec Datum: 29.5.2010 20:49

Velice dobre sepsano to, o cem premyslim stale casteji, kdyz se rodicum, pratelum a znamym snazim vysvetlit, ze svoboda je predevsim o zodpovednosti a zodpovednost znamena zejmena schopnost ucit se a vyvozovat zavery z co nejvetsi znalosti problemu a kvalitnich moralnich hodnot. Zaujala me zminka o rovnostarstvi, kterym se ohani dost politickych spicek. Copak si lide neuvedomuji, ze prave variabilita a ruznorodost vede k bohatosti a prosperite. Copak se nekdo dokaze srovnavat se lidmi postizenymi, nemakacenky? Samozrejme se radi stavime na uroven uspesnych lidi a tajne snime, jake by to bylo, kdyby. Podstatny rozdil mezi uspesnymi je jejich ochota obetovani se pro svuj cil nebo dokonale vyuziti svych socialnich schopnosti a kontaktu s lidmi. Bohuzel s vasi vizi musim souhlasit a netesim se na to. Ostatne nektere katastroficke romany jsou vice nez predstavach o budoucnosti zalozeny na autorove znalosti lidi samotnych vrzenych do trochu vice vypjatych souvislosti.

Maxine Waters a znarodnovani:
Autor: J. Sinnreich Datum: 29.5.2010 9:37

Teto reprezentance 35. Kongresoveho distriktu za Kalifornii cinilo potiz vyslovit spravne slovo "nacionalization" pri navrhu na znarodneni americkeho ropneho prumyslu. Myslim, ze to svedci o celkove urovni teto radikalni "demokratky" (komunistky) a ji podobnych souputniku v Americkem Kongresu.