26.11.2020 | Svátek má Artur


Diskuse k článku

SVĚT: Životu nebezpečné křesťanství

Nikoho asi nepřekvapí, že být křesťanem může být v mnoha částech světa bez jakékoli nadsázky životu nebezpečné. Vyznávat vlastní víru beze strachu před pronásledováním opravdu není samozřejmostí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pechar 4.12.2019 22:56

Komu to řekl? Všem? Pak neznáte Bibli. Řekl to jednomu konkrétnímu člověku, kterého majetek svazoval. Ježíš nikdy nedal univerzální pravdu „rozdej svůj majetek chudým“ platnou vždy, pro všechny a za všech okolností.

Pokud bych měl ten citát zevšeobecnit, pak „zbav se toho, co tě svazuje“.

Ano, majetek dokáže hodně svázat mysl, proto onen velbloud uchem jehly, ale i v prvotní církvi byli lidé bohatí, kteří sanovali nedostatek těch chudých. Pořádaly se například sbírky na církev v Jeruzalémě (četl jste to v Bibli, nebo jste ji vůbec nečetl?) a na ty sbírky jistě nepřispívali ti, kteří rozdali svůj majetek (jako by bezdomovci v Praze dělali sbírky na bezdomovce v Brně či naopak).

A měl plné právo říct to, co řekl; to snad smí říct jen ten, kdo něco vlastní a vzdá se toho? On vlastnil svůj život a vzdal se ho pro nás. I pro vás.

M. Key 4.12.2019 22:40

Kdyby žádala v Česku, tak by azyl taky nedostala, protože jedněm by vadilo, že je křesťanka (ale nepřiznali by to) a druhým by vadilo, že je z Íránu (muslimské země). Křesťanům z Číny jsme azyl také nedali.

J. Schwarz 4.12.2019 21:35

Odpověď je jednoduchá - levičáci všech barev a odstínů. Takzvaní globalisti patří k současné "progresivní levici"...Jde o fašisty co nechtějí vypadat jako fašisti a tak si říkají antifašisti.

J. Schwarz 4.12.2019 21:18

Proč ta Nána žádá o azyl v napolo muslimském Švédsku?

J. Kanioková 4.12.2019 19:07

Jo, to mě taky štve.

F. Navrátil 4.12.2019 18:46

Ty věty nejsou burcující, ty jsou obviňující? Kdo podporuje muslimy v Bosně proti pravoslavným Srbům a katolickým Chorvatům? Kdo podporuje Muslimské bratrstvo vyvražďující křesťanské Kopty proti vojenksé vládě prezidenta Sisího? Kdo podporuje tzv. rebely, ve skutečnosti islamisty v Sýrii proti sekulární vládě prezidenta Asada? Kdo podpořil islámské fanatiky při likvidaci sekulárního režimu v Iráku, po kterém následovalo vyvražďování a vyhánění chaldejských křesťanů? Kdo podporuje klubko islamistických zmijí v Tripolisu proti sekulárnímu parlamentnímu vojsku generála Haftáta v Libyii? Kdo otevřel naplno vrata invazi islámských nelegálů do Evropy? Pokud dokážete bez emocí odpovědět na tyto otázky, pak najdete viníka.

F. Navrátil 4.12.2019 18:31

Vůbec mne nepřekvapuje, že se média nezajímají o vraždění a vyhánění křesťanů, na bourání jejich chrámů a likvidaci komunit. Překvapuje mne, že se o to nezajímají ani křesťanské strany, třeba naši lidovci nebo německé CDU/CSU. Tyto křesťanské katolické strany fakticky aplaudují nepřátelům křesťanství. Kde byl Zdechovský, když kosovskoalbánští bašobozuci vraždili v Kosovu pravoslavné Srby a katolické Chorvaty? Kde byl, když váleční zločinci Thaci a Haradinaj dávali vypalovat a bourat pravoslavné chrámy, mnohé z nich památky UNESCo starší tisíc let? Kde byl když islámšttí spojenci USA likvidovali v Mezopotámii křesťanskou menšinu, která i za Saddáma Husejna požívala plných práv? Kde byl, když tzv. rebelové a demokratická opozice vypalovali a vyvražďovali syrské křesťanské osady? Seděl v europarlamentu a na pokyn zvedal pracku pro zavedení sankcí, které dopadaly zejména na křesťany!

J. Jurax 4.12.2019 17:30

No jo ... kdybyste dnes předložil svaté knihy islámu, křesťanství i judaismu jako stanovy nového spolku ke schválení současným úřadům, tak kvůli mnohým pasážím neprojdou.

J. Jurax 4.12.2019 17:22

A papež si uložil bobříka mlčení; raději se druží s islámskými mulláhy.

Koneckonců ti vyvražďovaní křesťané převážně nejsou katolíky a papež není hlavou všeho křesťanstva, nýbrž toliko katolictví, že.

V. Církva 4.12.2019 15:22

Tak ono se totiž za křesťanství hodně věcí schovávalo, ale rád bych upozornil že jsme i ovlivněni propagandou ze silně protikřesťanských francouzských revolucí a komunismu.

Ameriku či Afriku dobývali lidé co si říkali křesťané, ale skuteční křesťane Indiány učili a nenásilně christianizovali. Viz třeba misie v Bolívii ale i panna Marian z Guadalupp. Bohužel i tu misii v Bolívii světské záležitosti zrušili.

Takže doporučuji nezaměňovat Křesťanství a ke křesťanství se hlásícími nekřesťany a nevěřit všemu co píše propaganda.

D. Imr 4.12.2019 15:04

No jo, ale to by neslo. To by museli prohlasit skoro kazde nabozenstvi za zlocinne :)

A o to se uz neuspecne pokouseli komousi a znovu bych to zazit nechtel...

V. Církva 4.12.2019 14:56

Západ dovedl rovnostářství až k pozitivní diskriminaci zaostalých kultur a kriminálních živlů. Dochází tak k situaci kdy terorista z Iráku má víc práv než nám ideově bližší a skutečně perzekvovaná křesťanka z Iránu.

Je to ostuda, nelogické a debilní (proto to tak podporují fanatici bez logického uvažování) . A je to důvod proč žádný ilegální migrant nemá být vpuštěn na naše území. Ti skutečně perzekvovaní křesťané a nám blízcí asimilovatelní lidé mezi nimi totiž nejsou.

D. Polanský 4.12.2019 12:13

Křesťanství ctím, ale když se člověk podívá kolem sebe, tak někdy jaksi toho křesťanství moc nevidím. Nakonec i Brusel (myslím politiky a úředníky EU) je více méně křesťansky, ale často mám z Bruselu dost podivný pocit. Ovšem i křesťanství má chybičku, Ježíš přikázal učedníkům šířit křesťanství do světa. Ale jaksi později jsme to vzali po svém, tedy kolonizací a vykořisťováním. A obecně konzum a ochota za něco ušlechtilé bojovat jaksi k sobě nejdou. Žvanit jo, viz dnešní text článku.

Z. Lapil 4.12.2019 11:02

Nevysvětluju, ptám se. Poctivě mě to zajímá.

J. Fridrich 4.12.2019 10:26

Pan Zdechovský opět správně poukázal na zcela nepochopitelné dnešní chování vůdců ZÁPADNÍCH zemí směřující k rozvratu naší tvořivé civilizace těm barbarským hordám z Asie a Afriky - je to sebevražda vyspělé civilizace... Stanovit hierarchii priorit cílů je základní schopností a nutností vedoucí k úspěchům, ale i k PŘEŽITÍ naší civilizace...

Jeho věty jsou burcující - " Proč se média také nezajímají o systematické vraždění křesťanů? Starobylé křesťanské komunity jsou systematicky vyvražďovány. Ani v Evropě nemají křesťané na růžích ustláno."

P. Lenc 4.12.2019 9:52

To mu nevysvětlíte, na levičácký mozeček toho chcete moc.

J. Pavelka 4.12.2019 8:59

No nezajímají...ono se o tom píše, byl dokonce nějaký "červený den"

I. Polák 4.12.2019 8:13

A kdy už konečně vznikne nějaké hnutí proti ideologiím?

To je na dlouhé vysvětlování - jen dodám, že bohužel stále jsem delší část života strávil pod komunistickou ideologií než v dnešním relativně "normálním" systému. Tak jen základní body:

- každý má právo vyznávat jakoukoliv ideologii,

- každý kdo svou ideologii chce vnutit někomu jinému je zločinec,

- každá ideologie, která má své šíření zakotveno ve svém popisu je zločinná. Lze ji tolerovat jenom, pokud se veřejně zřekne uplatňování této myšlenky.

Nojo, takhle kdyby to šlo...

V. Klepetko 4.12.2019 7:49

Ano, osud těchto křesťanů je zlý a mluví se o tom příliš málo a Evropa jim příliš nepomáhá! EU podporuje spíše náboženské fanatiky jiného vyznání...

Taková zajímavost - arabští křesťané mají právo sloužit a také slouží v armádě státu Izrael. Patří totiž do našeho civilizačního okruhu.

Z. Lapil 4.12.2019 6:52

Dobrá. A co z toho máte za důvod k násilí?

V. Němec 4.12.2019 6:01

A kdo jsou to křesťané?

Jošua prý řekl: rozdej svůj majetek chudým a následuj mne. Byl to prý člověk bez střechy nad hlavou - ve třiceti ji nestačil asi ještě postavit - chodil a hlásal něco neuskutečnitelného a ani sám se o to nepokusil - při své moudrosti -.A ti jeho následovníci? Jsou všelijací. Ale s rozdáváním svého majetku, aby si učinili poklad v nebi, jsou opatrní - a je to rozumné. A a ti páni křesťanští jsou různí. Někteří to dokonce dovedli a dovedou brát vše vážně. Ale ti nejvyšší?