26.10.2020 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

SVĚT: Žijeme blbě

Kdysi za minulého režimu jsem s několika přáteli na výletě v Posázaví narazil na zpustlý statek. Jako vždycky na mne dolehl tísnivý pocit, že je něco špatně, když se takto nakládá s odkazem předků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kraus 8.4.2015 22:33

Dobře popsáno.

Jistě by se s „tím“ dalo něco dělat, škoda, že si autor nemůže dovolit naznačit svoje řešení. Cesta zpět není, ta nikdy nebyla. Ostatně dokud systém jakž takž funguje, není důvod k revoluci. Bylo by ale možné stát se diktátorem. Pak okamžitě v televisi zrušit, zakázat vše, co vede k neřesti, nízkosti, neúctě. Začít by se mohlo filmem Amadeus. Stačila by pak jedna stanice duchovně zaměřená. Podobně ostatní media. Ale celé by to bylo k ničemu, protože nelze oddělit příčiny od následků. A příčiny, hojně už rozkošatělé, musí nejprve přinést své plody a pak teprve, někdo by řekl po vyrovnání karmy, můžeme pohlédnout dál. Už teď žijeme na dluh. Dnes by se chtěl stát diktátorem leda nějaký pošetilec.

Ano, někteří by se nejradši od těch davů trhli, ale je tady ta duše národa, které je každý součástí, i ten německý Turek je součástí turecké duše, a ta si žádá potravu, aby nezahynula. Už mnoho jich zahynulo a vždy při tom tekla krev, a zformovaly se zase jiné. Národní (společná) duše není relikt obrozenectví, ale aspekt něčeho, co vzniká všude tam, kde nějaké množství jedinců má společný zájem. Lidí, ale i kosíků nebo divokých prasat. Kdyby se v nějakém pohnutí mysli trhnul kosík, zle by to s ním dopadlo, s člověkem ne, pokud ví co dál. Ale my asi hledáme řešení pro všechny. Společná, kosmopolitní duše, to je pěkný ideál a mlhavá vise konečného stavu, sjednocení se Stvořitelem. Nějak tak, jak to dnes píše pan Podracký. Snad ta Evropa měla po válce dobře našlápnuto. Pro tuto dobu je to ale zdiskreditováno. Národní duše přiskřípnuty a tím aktivovány, společná duše uměle zkonstruována jako zlomyslná parodie té možné přirozené.

J. Kraus 8.4.2015 22:35

dokončení

Jiné řešení pro všechny nám nabízí třeba projekt NWO. Lidstvo by bylo zdecimováno, rychle a spíše šetrně, mnozí zápaďané by jistě zemřeli uvědoměle a ukázněně. Elity a jejich otroci by měli na pár generací vystaráno. Ale při vší úctě k jeho organisátorům, něco na něm nesedí. Nechtějme radši vědět co. Museli bychom se my ostatní vybít mezi sebou, přípravy se ostatně dokončují. Oni by tomu jen nechali volný průběh. Převedení viny na jiného, to je velké téma. Ti, kteří mají ještě odvahu podívat se na severní Ameriku, mluví o mraku strašlivém a nejtemnějším, jímž už neprosvítá jediná jiskřička. Přesto se může zdát, jako by právě tento směr budoucnosti začínal mít navrch.

Ale vraťme se k těm společným duším. Ty, stejně jako mnoho jiného, prostupují vědomím Země, jsou její součástí. A Země jako bytost multidimensionální má dobré povědomí, co se děje na jejím hmotném povrchu. Řečeno slovy jednoho pavědce, přestává mít vůli i schopnost udržovat lidské bytosti současným způsobem. Dělení lidstva, další velké téma současnosti. Nikdo si nemůže stěžovat, že neměl možnost volby. S čím souzní a vůči čemu se vymezí, takové to bude mít, tam bude zařazen. A dění se zrychluje, dosud skryté se objevuje a vzápětí přechází do extrému. Lidé ještě nedávno rozumní a logičtí dočista zblbli, jejich mysl ztemněla a objevuje se předtím u nich nevídaná arogance a nenávist. Naopak všelijací podivíni jsou ke svému vlastnímu překvapení obdařeni intuicí až vhledem (probůh, nikoli autor tohoto diskusního příspěvku, vlastně slohového cvičení, ten má vše vyčteno nebo vyposlechnuto, až na ty kosíky). Odhlédneme-li od svého ega a nahlédneme-li na dnešní dění takto, není vše tak beznadějné.