2.2.2023 | Svátek má Nela


Diskuse k článku

SVĚT: Židovský příklad

Sám nevím, jestli bych našel odvahu vystěhovat se do Izraele, být židem. Nebo spíš, teď v kmetském věku už bych to nějak doklepal, kde jsem, ale kdyby mi bylo tak mezi třicítkou a čtyřicítkou, žil například v Paříži a chtěl si uchovat židovskou víru a životní způsob...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 29.2.2016 21:20

Jisté je, že

Konec západního křesťanství bezpochyby povede ke konci západní demokracie, protože všudypřítomného Boha bude muset v amorální (morálně relativistické) společnosti nahradit Orwellův všudy přítomný, dějiny neustále ve svůj prospěch přepisující "Velký bratr"!

To se mu nepovede, protože choutky mocichtivých "elit" nebudou korigovány ideou, jakou bylo pro křesťany poselství Kristovo, tedy ideou k níž by se mohl v krizích vracet!

S demokracií neslučitelná multikultura, enviromentalismus (ekologismus) a politická korektnost jsou nezměnitelnými dogmaty vítězného západního "neomarxismu", při jeho pokusu o vytvoření nové neokoloniální světové říše!

Stát Izrael je (podobně jako např. Rusko) neomarxisty nenáviděn především pro svůj odpor k "politické korektnosti", jejíž přijetí by ho zničilo! Bude v případě potřeby obětován jejich spojenectví s muslimy!

M. Prokop 29.2.2016 21:56

"multikultura, enviromentalismus (ekologismus)

a politická korektnost jsou nezměnitelnými dogmaty" podobně jako křesťanství. :-P

Rusko je nenáviděno (tedy, pokud je, je to vaše tvrzení) hlavně pro svůj zažitý národní imperialismus, doplněný mesiášstvím a paranoiou.

J. Anděl 1.3.2016 12:20

Re: Jisté je, že

Ztratil jsem se trochu ve sledu těch událostí, které předpovídáte. Konec křesťanství povede ke konci demokracie, protože Boha nahradí velký bratr. Potud ok. Pak ale píšete, že tomu velkému bratrovi se to nepovede.

Na jednu stranu píšete, že multikulti, ekologismus a korektnost jsou dogmaty vítězného západního neomarxismu při pokusu o vytvoření nové neokoloniální světové říše. Mám to ale brát tak, že tento pokus taky selže, protože se to velkému bratrovi nepovede (protože choutky elit nebudou korigovány správnou ideou)?

Dílčí východisko mému dilematu nabízí poslední odstavec, že Izrael bude pro svou nekorektnost obětován spojenectví s muslimy.

Myslíte si tedy, že se naše politické elity spojí s muslimy v pokusu o vytvoření neokoloniální světové říše, což se jim ale nepodaří?

Pak je ale všechno v nejlepším pořádku, ne? ;-)