18.10.2019 | Svátek má Lukáš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
24.7.2006 5:01

Energie zdarma je k mání už dnes.

A platí to jak pro elektřinu, tak i v případě vodíku. Kdo tvrdí opak je ignorantskej či nevzdělanej hňup.

http://video.google.com/videoplay?docid=6183263096342406828&q=label%3Afree+energy

24.7.2006 5:45

Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

No dobrá, tak toho hňupa beru zpátky a omlouvám se - může jít jen o neznalost angličtiny... :-) Pokud ale jazyk problémem není, pak doporučuji i websajtu http://free-energy.cc .

24.7.2006 6:30

Re: Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

Jazyk opravdu problém neni, v tom bude něco docela jinýho 8-o

24.7.2006 6:52

Re: Re: Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

Souhlasím a jen tak namátkou... vlastně jen bohapustě hádám a spekuluji, že v tom nějak figurují nadnárodní zbrojařské a olejářské koncerny. :-) Rovněž je pravdou, že příliš rychlá změna na nové zdroje energie by nejspíš způsobila vážný světový chaos - příliš mnoho se na ropě veze. Takže teď už to vlastně chce jenom čas. Podstatné však je, že zdroje jsou, a v tomto případě opravdu a prokazatelně jsou, a už se to nedá řešit zamykáním do trezorů, neřku-li záhadnými, zhusta smrtelnými "nehodami" vynálezců. The cat is out of the bag! :-)

24.7.2006 7:48

Re: Re: Re: Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

Nojo, ale uvědomte si že timhle všim mašíbl zásobuje patenťáky už od těch dob co existujou .. to jsou tuny neuvěřitelných technologií, a všechno se to podařilo zabít. Spiknutí fyziků ;-)

24.7.2006 7:57

Re: Re: Re: Re: Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

Vím, že v téhle záležitosti koluje spousta nesmyslů a figuruje bezpočet šarlatánů. Proto jsem dal případným zájemcům k dispozici link, kde si mohou sami pro sebe ověřit, nakolik skutečná a ověřená technologie pokročila.

24.7.2006 8:31

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

Ach jo. A to ověřená znamená, že o tom někde píšou na netu ?8-o

24.7.2006 8:38

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

Pardon, koukám že si o tom můžu i koupit knížku. Jednu takovou jsem kdysi měl, jmenovalo se to "O sovětských vynálezcích a objevitelích". ;-)

24.7.2006 9:54

Re: Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

mauglí, četl jste si na odkazu, který jste uvedl ve svém komentáři? Zřejmě asi ne, jinak byste se styděl se takto veřejně znemožňovat. Ony řeči o topení pomocí permanentních magnetů, o studené elektřině a o samonabíjejícím se autě jsou důkazem o lidské nevzdělanosti a nikoli nadějnou energií zadarmo. 

24.7.2006 7:14

Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

Energie zdarma neexistuje. To by muselo být zdarma i zařízení na její získávání.

24.7.2006 7:29

Re: Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

Existuje cosi, čemu se v angličtině říká "break-even point", což zhruba znamená okamžik, kdy pořizovací náklady výrobního zařízení jsou vyrovnané hodnotou produktu, který zařízení vyrobí. Od toho bodu pak (po odečtení nákladů na údržbu výrobního zařízení) - a v tomto specifickém případě  - lze po překročení "break-even" bodu považovat energii nadále získávanou za energii zdarma. Je vám to teď trochu jasnější?

24.7.2006 7:39

Re: Re: Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

V tom pripade JEDU produkuje elektrinu "zdarma" ...

24.7.2006 7:46

Re: Re: Re: Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

Nevím, co JEDU znamená, ale pokud to má něco společného s jaderným palivem, pak opáčím, že výsledná cena používání jaderného paliva a jaderný odpad činí získávání energie tímto způsobem za navýsost neefektivní a škodlivou prostředí, ze kterého se (zatím) někam jinam a rychle utéci nedá... :-)

24.7.2006 7:55

Re: Re: Re: Re: Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

JEDU - jsou mysleny Dukuvany. Ptam se jak RAO skodi prirode? Doporucuji nastudovat metodiku ExternE pro urcovani externalit. Tato metodika je brana za "svatou" i z rad "zelenych". Po prostudovani zjistite, ze externality jaderek jsou srovnatelne s vetrniky.

24.7.2006 8:05

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

Tak tedy díky za tip, o tomhle nic nevím, takže se na to podívám... :-)

24.7.2006 8:16

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

Aha, už to mám. Nákladný a nebezpečný problém s vyčerpaným palivem zůstává. Nepřijatelné. :-)

24.7.2006 8:35

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

Zaprve nejedna se zdaleka o "vycerpane" palivo a jaderky skladaji na spec ucet castku pro likvidaci RAO.

24.7.2006 10:16

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

Až se ukáže, že ta částka je nedostatečná, tak firma zkrachuje a stát se o to z našich daní přece postará. ..... To bude ta energie zadarmo z JETE nebo JEDU, co ji budou platit ještě příští generace.

24.7.2006 11:11

Re: Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

Ale jistěže je. Slunce nám ji dodává nepřetržitě. Planeta trpí přehříváním.

Jen vědět, jak ji čerpat. Je to jako s tím Kolumbovým vejcem.

24.7.2006 14:18

Re: Re: Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

Mám jedno Kolumbovské riešenie. Stačí trošku popraviť sklon zemskej osi. Energia na to potrebná je síce vysoká, ale až sa za pár storočí počasie ustáli, nebude ani leto ani zima, vetry budú pravidelné a právnici rekvalifikovaní na lovcov/zberačov/poľnohospodárov. Nebudú dane ani králi a šimpanzov bude viac než ľudí. Proste nádhera, ako v utópii.

24.7.2006 7:22

Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

jo jo, jako je věčná blbost, jsou věční i perpeťáci

24.7.2006 7:32

Re: Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

Ne, zde má omluva neplatí. :-)

24.7.2006 10:59

Re: Re: Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

A víte, že perpetuum mobile vynalezl už J.A.Komenský? Tedy aspoň si to myslel. A to byl přece génius, tak proč pochybovat. Viděl jsem (nečetl) kdysi knížku "Jak jsem hledal a nalezl perpetuum mobile". Vydal někdy ve 20. letech nějaký Prachař vlastním nákladem. Taky důkaz.

24.7.2006 11:02

Re: Re: Re: Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

A maugli přece ví, že opice získávají energii zdarma odjakživa. Nebo snad ne?

24.7.2006 12:31

Re: Re: Re: Re: Re: Energie zdarma je k mání už dnes.

No, mauglí tohle asi ví, ale to je asi tak vše, jinak by nemohl brát vážně takové bláboly, na které odkazuje a věřit na perpetum mobile a na všeobecné spiknutí nadnárodních monopolů.

24.7.2006 4:14

Trochu mimo mísu

Věděl by náhodou někdo, zda ty věže na fofrníky nedodávají Vítkovice? Zelený prachy určitě nejsou špinavý.

24.7.2006 6:26

Re: Trochu mimo mísu

Vítkovická ocel taky neni špinavá ;-)

24.7.2006 3:38

Vodíkové motory

nejsou nic nového. Už před několika desítkami let byl o nich článek v Scientific Americanu. Problém, který zůstává, jenže se o něm moc nemluví, je schopnost vodíku vytvořit se vzduchem vysoce výbušnou směs, t.zv. třaskavý plyn..

24.7.2006 5:21

Re: Vodíkové motory

Vybusnou smes se vzduchem nebo kyslikem vytvari kazdy horlavy plyn ve vhodnem pomeru.   Daleko nejvetsi problem vodiku je obtizne skladovani, da se zkapalnit jenom pod velice extremnimi tlaky, ci extremne nizkymi teplotami. Za normalni teploty jsou to tlaky desitky ci stovky atmosfer a nadrz vozidla musi byt vysokotlaka nadoba, jednak velice tezka  a jednak velice nebezpecna, treba v pripade nehody. Pokud vodik zkapalnime musime ho udrzovat pod bodem varu a ten je nekde na minus 150 nebo 200  stupnu celsia, komplikovane , drahe , vysoka vaha a nebezpecne, kdyz mrazak na vodik selze, musime nadrz vypustit, nebo bouchne, pokud neni vysokotlaka, s tlustkou steny , 1, 2 , 3 cm oceli.  Nahodne proderaveni nadrze  se stlacenym vodikem tak znamena obrovskou ohnovou koulik ktera spali siroke okoli, mnohokrat vetsi ohnostroj nez vybuch propanbutanove nadrze.  Vysokotlake uchovavani vodiku take plytva energii v tom, ze se vodi musi ztlacit  na obrovsky tlak a potom nechat expandovat bez uzitku.  A celkove to muze byt financne rozumne, jenom kdyz se najde velice levny  zdroj  elektriny, ktera vodik vyrobi levne a bez poluce, elektrickym rozlozenim vody.  Palit ale fosilni paliva  v elektrarne na vyrobu elektriny a s tou elektrinou vyrabet vodik stepenim vody by znecistovalo  ovzdusi podobne  jako pouzit fosilni palivo primo v aute.  Pracuje se na uchovavani vodiku jeho absorbovanim do povrchu kovu ci kovovych prasku ale stale to neni  dosti ucinne, aby se to vyrovnalo vahou, cenou  a obsahem energie obycejne automobilni nadrzi  naplnene  benzinem,  ani se ji to nepriblizuje.  Pokud se vyresi skladovani vodiku a jeho cista a levna vyroba,  treba  energii z jadernych reakci  tak to muze byt v kombinaci s lelektrickym motorem a palivovym clankem velice uspesne a elegantni reseni dopravniho problemu, ale je zapotrebi zvladnout  radu velice narocnych technickych problemu a do te doby je ropa i pri dnesni  cene velice vyhodna, cenove, obsahem energie, skladovanim.

24.7.2006 7:46

Re: Re: Vodíkové motory

Problém se skladováním vodíku lze obejít, jestliže se zaměříme na jednoduché sloučeniny vodíku, které lze využít jako palivo pro spalovací motory. Již dříve se osvědčil metylalkohol ( donedávna používaný pro motory závodních aut a motocyklů), nebo methan, který vlastně již ve zkapalněné formě používáme. Tímto způsobem by bylo možno překlenout období, než budou vodíkové membrány, které jsou základem vodíkových článků pro elektropohony, na úrovni vhodné pro hromadnou výrobu.