21.10.2019 | Svátek má Brigita


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
24.7.2006 20:15

hydridy, tygře, hydridy

Hybrid vznikne, když přefikneš lvici

24.7.2006 13:40

Opět převládá špatný pohled na věc

Řekl bych, že ze článku, a rovněž z některých reakcí, vystupuje špatný pohled na věc - jednotlivé zdroje se staví proti sobě, jakoby to byli vzájemní konkurenti. Zdroje (různé technologie) si nekonkurují, některé nejsou ani konkurence schopné. Konkurují si provozovatelé zdrojů, a to by rozhodně neměl být důvod k pomlouvání různých, zcela odlišných technologií. 

Nejde o to zda JEN jádro nebo JEN biomasa, zda JEN OZE nebo JEN uhlí a ropa. Zdrojů všech možných druhů je vice než potřebujeme, a je velmi hloupé nevyužít je všechny. 

Pokud jsem dobře informován Strana Zelených není proti  provozování  2  českých JE.

24.7.2006 13:44

mate to marny

mistni diskuteri to maj od jiraska.

24.7.2006 14:02

Re: Opět převládá špatný pohled na věc

Kuchtova v nedavnem on-line rozhovoru rekla, ze jeji osobni cil je ukonceni provozu jaderek.

24.7.2006 14:14

Re: Re: Opět převládá špatný pohled na věc

Tak to asi berete moc vážně a osobně. To jsou stejně jen takové vábničky pro voliče co na to slyší. Provoz jaderek se ukončí sám až skončí jejich životnost. Kolem toho se nemusí mlátit pantem.

24.7.2006 14:21

Re: Re: Re: Opět převládá špatný pohled na věc

Z prikladu Nemecka a Svedska se da usoudit, ze i sebevetsi "blbost" se da odhlasovat. Vzdyt i ODS je schopna vymenit vystavbu JE za rovnou dan.

24.7.2006 14:27

Re: Re: Re: Re: Opět převládá špatný pohled na věc

Klidek, prvni zima, kdy rusi zas pritahnou kohoutky i CR presvedci i fanatiky od Zelenych, ze cim vic jsme sobestacni tim lepe.

24.7.2006 15:59

Re: Re: Re: Re: Re: Opět převládá špatný pohled na věc

Zelení jsou zásadoví - budou mít rampouch na nose, ale zuby budou drkotat JE NE! či NEIN?

24.7.2006 17:36

ODS je schopna vyměnit výstavbu JE za rovnou daň

Nevím, možná, ale je to zcela logické. 2 JE v ČR jsou jisté. Souhlasíte? Podle zastánců JE bude jejich životnost nejméně 2x delší - tj. 50-60(?) let. Souhlasíte? Bez ohledu na politickou rétoriku bude Temelín dostavěn - pravděpodobně ano. Takže mi není jasné o jaké "výstavbě" mluvíte a co tím máte na mysli. Třetí JE - nikdy nebude. Pokud míníte pouze dostavbu Temelína, tak ta je jistá, takže nevidím důvod proč ji nevyměnit za rovnou daň. Rovná daň dnes - dostavba klidně za 25 let. Jen blázen by to nebral. Obojí je přijatelné. Kdyby vám nějaký politik přislíbil dostavu s horizontem 25 let, stejně asi nebudete spokojen, že?

24.7.2006 18:26

treti JE nikdy nebude

A kde vezmeme energii, az nam v rove 2015 dojde zivotnost  6GW v uhelkach?!?

Kde vezmeme energii, az nam dojde uhli?

24.7.2006 21:54

Re: treti JE nikdy nebude

tak mi ty uhelky prodejde za 1 Kč. Vaše dramatické líčení budí dojem, že přijde den D, kdy prostě elektrárny přestanou být zcela funkční, pravděpodobně všechny naráz....

Nebudujete si s tou životností nástupní pozice pro vydírání vlády ???

24.7.2006 19:19

Re: ODS je schopna vyměnit výstavbu JE za rovnou daň

Pozor, zelení jsou i proti dostavbě Temelína. Máte snad jiné informace??

24.7.2006 21:50

Re: Re: ODS je schopna vyměnit výstavbu JE za rovnou daň

nechají Temelín dostavět výměnou za podporu OZE. Vsaďte se! Stejně jako se zavede ekologická daň (stejně její zavedení vyplývá z přidružení do EU) výměnou za rovnou daň (ale na to bych nevsadil).

24.7.2006 19:38

Re: Re: Re: Re: Opět převládá špatný pohled na věc

Ekologisté v Německu dokonce prosadili zastavení poruchového prototypu vysokoteplotního reaktoru ještě před skončením palivového cyklu.

24.7.2006 13:38

PR masage

Spravny nazev clanku ma byt "Ktera energie zanecha vase pradlo zarive bile, a proc je to prave jaderna".  Autor zde na Psu pomerne zdarile prevadi kazde tema na oslavu jaderne energie a ani tentokrat nezklamal. Uz jen proto ze jaderna energie a ropa se v drtive vetsine pripadu mijeji a tezko muzeme rici, ze postavenim JE nam klesne spotreba ropy. A to ani nemluvim o tom, ze kdyby se postavila nova JE¨, tak stejne celou jeji produkci CEZ vyveze.

24.7.2006 14:05

Re: PR masage

Treba Anglie ma velky podil vyroby elektriny z ropy.

24.7.2006 15:17

Re: Re: PR masage

Není  to spíš zemní plyn ?

24.7.2006 19:42

Mirku, pokud se dnes rozhodne o výstavbě JE, postaví

se nejdříve za 10 let ale možná až za 20 let (v důsledku předpokládaných obstrukcí zelených aktivistů).

24.7.2006 13:07

Jenom doufám že pan Burket už má

ty správné akcie firmy Vodik&Vodik.;-D

24.7.2006 12:18

Odpoveď na otázku: ANO

Všetko je otázka ceny, čím bude ropa a služby s ňou spojené drahšia, tým viac budú postrádateľné. Bez ropy (auta) sa obídeme veľmi dobre. Skončí globalizácia, zosype sa možný výber daní - od DPH sa prejde k daniam majetkovým. Človek, teda populácia, ktorá doom prežije, bude viac spútaná s prírodou a miestnymi zdrojmi. Jadrová energetika nie je k fosílnym palivácm žiadnou alternatívou, rovnako ako blúznenie o vodíku a palivovom etanole. Bez lacných fosílnych energií je ich budúcnosť nulová. Vodík má šance len vo väzbe na uhlie (dnes ešte i na plyn), etanol sa vypije hneď fermetnáciou nariedený bez náročnej koncentrácie. (1 l benzínu je energetickým ekvivalentom 50 pív (samozrejme pollitrových)).

24.7.2006 12:28

Re: Odpoveď na otázku: ANO

Dane z Piesku,

vrať sa prosím ťa na Slovensko. Apropo, kde leží ten Piesok?

24.7.2006 12:43

Re: Re: Odpoveď na otázku: ANO

Ten piesok je v omietke, ktorou sa agent Písecký pokúšal o cenzúru na BL. Že mu budeš rodina som nevedel.

Piesku je všade dosť, ja ho používam na sabotáž komerčných ideí. (Daň z piesku, každého zrniečka, je veľmi populárna idea všetkých hlásateľov vznešených právd o ktorých sa nediskutuje...) Môj "piesoček" leží v Pissoniu, zmáneho aj ako Poszony, Prešporok, Pressburg, či po novom aj Bratislava.

24.7.2006 12:32

Re: Odpoveď na otázku: ANO

Pre zahraničných priateľov:

1 gallon of gas = 1 barrel of beer

Samozrejme približne a len energeticky. Úžitková hodnota troch sudov piva je nepomerne vyššia než cesta SUV do obľúbenej hospody 10 miles away. (Z 1 barrelu /159 l of Oil/ sa vyrobí niečo vyše 100 l paliva)

24.7.2006 12:16

Rusko nahrazuje ropu a zemni plyn jadrem

tak, ze elektrinu vyrabenou z techto paliv nahradi JE a zbylou ropu a zemni plyn vyveze. Ale jak nahradi ropu CR jadrem mi moc jasne neni. Minimalne v dohledne dobe. To uz i ta bionafta/ benzin ma vetsi smysl. I kdyby to bylo pouze 5-10%, tak u tak neelasticke komodity by to znamenalo vyrazny pokles ceny - dotace do biopaliv se EU bohate vrati, zvlaste, pokud to zkoordinuti s US.

24.7.2006 18:29

Re: Rusko nahrazuje ropu a zemni plyn jadrem

Dotace do biopaliv se nikdy nevrati, protoze ta technologie neni energeticky positivni - kdyby se ta ropa spalila rovnou, ziskame vic energie. Odbocka pres biop[aliva je utraceni penec danovych poplatniku za neefektivni nesmysl, za soucasneho niceni kvality pudy intenzivnim zemedelstvim.

Co by se mohlo vyplatit je prechod na jadroa usetrene uhli prekonvertovat na synteticky benzin.

24.7.2006 11:49

Poručíme jadru, dešti, jen nám dejte dotace!

Excelentne lobystický článok. Inak, po vecnej stránke blábol, ako každá reklama. Jadrová energetika ešte sviežejšia, lebo to tajne povedalo 8 z 8 najvýznamnších ...

Svetové zásoby energeticky účelne ťažiteľného uránu sú na cca 40 rokov, ale !!! pri nezmenej úrovni ťažby. Ak sa postaví viac nových blokov, než vyradí z prevádzky, vydržia patrične kratšie. Ďalší urán rozptýlený v horninách jednoducho zostane rozptýlený navždy, lebo pri ľubovoľnej cene energie sa na jeho predúpravu vynaloži viac energie, než je jadrová elekráreň schopná po dobu svojej životnosti vyrobiť. Jadrovčíci sústavne podceňujú náklady na likvidáciu JE a dopad inflácie na akumulované fondy.

Členovia nukleárnej spoločnosti šíria najdrahšiu rozprávku o účelnosti mierového využitia atómovej eneregie, asi ako petrolejári o výstavbe diaľníc a potrebe zvyšovať produkciu asfaltu. Nejde o asfalt a nejde o elekrickú energiu. Ide o moc kontroly prístupu k energii. To už G8 zaujíma.

Alternatívci vedia, že jedinou alternatívou industriálnej energetiky je spaľovanie biomasy. Až dôjde biomasy fosílne koncentrovaná (ropa 30 - 40 rokov, plyn do 50 a uhlie do 300 rokov) nebude iná sila, len tá vo svaloch a v ohni (pare), ako tomu boli po desaťtisíce rokov vývoja človeka. Industriálna éra začala u nás pre niečo vyše sto rokmi a do 50 rokov sa rozplynie. Dovtedy budú existovať aj roprávky o potrebe dotácií. Že nie? Poznáte v súčasnosti výstavbu nových jadrových blokov, v ktorej by nebol namočený nejaký štát (t.j. prerozdeľovanie daní)?

PS: Mochovce 3. a 4 treba dostavať čo najskôr. Onedlho pre ne totiž už nebude dosť uránu na celú dĺžku životnosti. Pretože Slovensko predčasne ukončí prevádzku v Jaslovských Bohuniciach, pôjde cena el. energie hore na budúci rok len o 17 %. Z druhej najdrahšej ceny el. energie v EU prepočítanej na paritu kúpnej sily sa posunieme na pozíciu prvú. Budeme tak lepšie pripravení na krízu, ktorá číha na celý svet. Odpoveď je - kúrenie drevom.

24.7.2006 11:57

kúrenie drevom

alebo kokota! Včera jsem mluvil se svým dodavatelem dřeva a zjistil jsem, že od předloňska, kdy chtěl za kubík syrového tvrdého dříví cca čtyři stovky, se posunul na letošní úroveň sedmsetpade bez dépéhá. Protože nevím jak kde, ale ve středních čechách je tvrdé dřevo skoro vybrané ze všech lokalit a měkkým dřevem může barák vytápět tak leda ekolog...

24.7.2006 12:09

Re: kúrenie drevom

Když si bude přitápět energií z větrníků, i měkké dřevo stutečnému ekologistovi k vytopení skromné ekologistické světničky postačí - pokud ještě cvičí zahřívací prostná.

24.7.2006 12:09

Re: Re: kúrenie drevom

pardon - skutečnému

24.7.2006 13:19

Re: Re: Re: kúrenie drevom

zahřívací prostná při šlapání dynama, aby mohl psát svá zelená moudra na infernet, když zrovna mrzne jen praští a nefouká...