25.10.2020 | Svátek má Beáta


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Pribijl 16.10.2020 14:25

Podle mne všechny reály, socialistické experimenty, neoliberalismy, islám, Bruselské bláznovství, snahy různých elit prosadit se, různá spasitelská hnutí, jsou všechno pokusy odsouzené k zániku. Dříve nebo později se zjišťuje nefunkčnost takových snah. Bohužel miliony lidí jsou v tom vláčeny a musí v tom žít, jiná alternativa vlastně není. Říká se že když nechceš poslouchat musíš to cítit.

J. Anděl 16.10.2020 16:03

No - k zániku je ve vesmíru odsouzeno všechno. Ale než k tomu dojde, musíme v tom žít.

Přesně tak.

L. Burget 16.10.2020 12:03

Děkuji panu Kechlibarovi za zprostředkování úvah těchto dvou žen i za jeho vlastní postřehy.

Jistě, toto "woke" hnutí dojede dříve nebo později na to, že narazí na hradbu reality. Ovšem i epidemie koronaviru se dříve nebo později zastaví sama od sebe.

Problém jsou v oboupřípadech ztráty, které mezitím nastanou. Nějaké "woke" může vydržet velmi dlouho, v Rusku vydržel komunismus nějakých sedmdesát let a principiálně není důvodu, proč by jiná totalitní ideologie nemohla držet moc stejně dlouho.

Ve válce s "woke" hnutím prostě jsme a z výše uvedených důvdů je nanejvýše žádoucí, aby byl tento boj vyhrán co nejdříve.

P. Lenc 16.10.2020 10:12

Hezké čtení, problém ale je, že to je pro většinu recyklovaných "politiků" v orgánech EU nechutnost nestojící za přečtení.Oni jsou "woke".A stádnost nejen německých voličů je woke cestou do pekel.A nejen co se týče islámu.Ty desítky tisíc levičáckých "intelektuálů" vychovaných sociální fakultou po celé Evropě tuto cestu dláždí.Dobře nám tak, mlčící většině.Trpím obavou, že není za pět minut dvanáct, ale za třicet vteřin dvanáct.

J. Jurax 16.10.2020 14:50

Nebo už nějaká minutka po dvanácté, aspoň na tzv. Západě. A i u nás se jistě najde dost wokevolů a wokekravek.

B. Rameš 16.10.2020 8:41

Až podnes jsem měl jakousi představu, že pojem "woke" má cosi společného s přípravou asijských pokrmů. Citovaný výrok paní profesorky z London Met by tomu celkem odpovídal.

A. Pakosta 16.10.2020 10:46

To, co máte na mysli je WOK. To je hluboká pánev pro smažení, používaná v asijské kuchyni po staletí.

B. Rameš 16.10.2020 12:19

Děkuji za vysvětlení :-)

V. Kučer 16.10.2020 20:55

woke - vzbudil se, probudil, probudili - právě jsm se podíval do slovníku

J. Nevrkla 16.10.2020 7:54

Kritériem pravdivosti je nakonec praxe. I lidem na západě začíná docházet, kam dosavadní politika vůči islámu vede.

F. De Winter 16.10.2020 7:35

Slovenský europoslanec Michal Šimečka, navrhl Evropskému parlamentu zřízení ideologické policie a návrh byl většinou poslanců schválen. To znamená, že každý rok budou probíhat hodnocení všech členských států EU, zda dodržují hodnoty a jsou „právním státem“. V dokumentu se praví, že objektivně a nestranně. Jako příklady států, které nejsou právním státem Šimečka uvedl Maďarsko a Polsko. Podle návrhu bude náprava vynucována, budou nařizovány změny zákonů a institucí a pokud nebudou v určeném termínu provedeny, nastoupí sankce ve formě odebrání hlasovacího práva premiérovi takovému státu a odebrání dotací. Tomu se v eurořeči říká „rozpočtová podmíněnost“. Ale pozor, tato sankce se nebude týkat neziskovek, ty mají dostávat dotace dál. Státu by ovšem zůstaly všechny povinnosti, to znamená platit a dodržovat všechna unijní nařízení.

A Šimečka návrh zaštiťuje evropskými hodnotami, zejména svobodou a demokracií. Podle této svobody a demokracie je nepřípustné, aby si voliči v členském státu zvolili vlastní cestu. Monitorování mají v součinnosti provádět Evropská komise, Evropská rada a Evropský parlament. Dále mají být za tím účelem zřízeny „přeshraniční sdružení a neziskové organizace“. Čili celé tlupy Pavlíků Morozovů. Smyšlený Pavlík Morozov udal svoje rodiče, zatímco tyto neziskovky budou udávat vlastní a případně i cizí státy. Poprvé má být zpráva vyhlášena v září. Jaká budou kritéria dodržení evropských hodnot? To bude na rozhodnutí kontrolních orgánů. Ze smlouvy o Evropské unii cituji, o jaké hodnoty jde: úcta k lidské důstojnosti, svoboda, demokracie, rovnost, právní stát a dodržování lidských práv, včetně práv příslušníků menšin. Společnost se má vyznačovat pluralismem, nepřípustností diskriminace, tolerancí, spravedlností, solidaritou a rovností žen a mužů.“ Konec citátu.

F. De Winter 16.10.2020 7:36

Pozor! Takže odmítání přijímání imigrantů může být hodnoceno jako neúcta k lidské důstojnosti, svobodě, rovnosti, dodržování lidských práv, diskriminace, nespravedlnost a chybění solidarity. Můžete si vybrat. Šimečka si stěžoval, že v posledních letech Evropská unie státům příliš povolila a je nutné to napravit, aby se Evropská unie vrátila na správnou cestu. Je prý příliš tolerantní k autoritářské politice. Ale je snad tento návrh něco jiného než autoritářství a cesta k totalitě? Unie čelí podle schváleného textu bezprecedentní a stále se stupňující krizi základních hodnot, která ohrožuje její dlouhodobé přežití jako demokratického mírového projektu.

Zmenšuje se prý prostor pro občanskou společnost. Tím myslí politické neziskovky. Návrh podpořily 3⁄4 poslanců - 521 poslanců Evropského parlamentu, 152 bylo proti a 21 se zdrželo. Z poslanců ČR návrh podpořili všichni poslanci za Lidovce, TOP09, Starosty, Piráty a ANO, proti byli poslanci ODS a SPD, Kateřina Konečná z KSČM se zdržela hlasování, ale skoro celá její frakce byla pro. Proti byli poslanci Orbánovy strany Fidesz, zbytek jejich vlastní frakce Evropských lidovců hlasoval pro, včetně poslanců za Českou republiku. Proti byli samozřejmě polští poslanci z vládnoucí strany Právo a spravedlnost. Naše frakce Identita a demokracie byla proti, konzervativci byli napůl proti, z ostatních frakcí byli proti jen jednotlivci. Takže po prosazování cenzury teď bude ustavena ideopolicie. Z Evropské unie se šíří totalita pod rouškou boje za demokracii a lidská práva. Pod těmito záminkami nám mohou vnutit cokoliv. Pokud tam jsme.

Ivan David (SPD) 12.10.2020

J. Jurax 16.10.2020 14:58

Jo, počtěte si, co je to za eurošmejda - https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/CRE-9-2020-10-05-INT-1-027-0000_EN.html

R. Gramblička 16.10.2020 9:12

Takže co tam máme: lidská důstojnost - to je docela gumový pojem, který si každý může každý natáhnout dle svého přesvědčení, svoboda je jasná a měla by platit pro každého bez výjimek; demokracii máme všude v EU, liší se v detailech; rovnost - opět nejasný gumový termín. Jaká rovnost? Před zákonem, v příležitostech nebo ve výsledcích. Mám obavu, že libtardi by rádi tu poslední.; právní stát - jeho definice spočívá v efektivitě vymožitelnosti práva pro všechny občany daného státu a přiznejme si, tam má řada států deficity, někde větší někde menší. No a co se lidských práv týče, uznávám jen ty negativní, pozitivní nejsou práva, ale nároky a s těmi musí mít každý skutečný liberál problém, páč jejich vymáhání nutně zasahuje do práv ostatních.

Pluralita je žádoucí, ale libtardi ji neradi přiznávají ideovým oponentům, solidarita má být dobrovolná, jinak není solidaritou no a rovnost mužů a žen by měla být samozřejmostí. Tož tak

M. Krátký 16.10.2020 11:27

Už třetí den sem na NPsa dávám k dispozici tuto úvahu - už chybí jen prohlášení Spojenců z druhé světové války, že se omlouvají Němcům a zvláště Japoncům za barbarské zavraždění milionů jejich statečných vojáků a dokonce za svržení dvou kusů A bomb na mírumilovná japonská města a jako důkaz upřímnosti této omluvy jim políbíme jejich bagančata - hezký den R^R^R^

F. De Winter 16.10.2020 12:16

Nevím jak u spojenců, ale u nás ČT usilovně pracuje na tom, abychom se omlouvali sudeťákům. Zatím to nefunguje, ale vymývání mozečků mladým a historie neznalým jistě časem zabere. :-P

J. Anděl 16.10.2020 16:02

Klíd, teď se omlouváme černým otrokům za korálky na lidových krojích. Pche, nějací sudeťáci? Nějaké bezvýznamné války bezvýznamných bílých mužů v bezvýznamném 20tém století?

S. Zemitý 16.10.2020 7:20

Pozoruhodné analýzy. Věcné, logické, zasvěcené, čtivé. Teď ještě kdyby tak pan Kechlibar - šikula šikulovitý - zjistil, kdo je skutečně psal. Ty ženy se svým vzděláním a rozhledem zcela jistě ne. Mohly poskytnout podklady, myšlenky, náměty ... ale cizelovaný text dopisů jejich dílem není. A taky bych ocenil, kdyby Marian napsal něco víc o hnutí woke. Název už jsem slyšel několikrát, ale kritická deskripce k mání není.!!

R. Gramblička 16.10.2020 7:54

???

Máte po ruce nějaké pádné argumenty, proč by uvedené dámy nebyly schopny napsat to, co napsali. Máte snad za to, že rozhled a vzdělání obou dam není dostatečné? BTW takyprofesorka Sunny Singh má jistě vzdělání vysoké, což jí ale nebrání psát holé nesmysly, takže dosažené vzdělání nemusí být stěžejní

A. Pakosta 16.10.2020 10:52

Teda pane Grambličko, že se nestydíte! "Dámy napsali" . Co jste dělal na základní škole, že neumíte ani shodu přísudku s podmětem? Jinak s vámi souhlasím, jsem toho názoru, že to obě ženy napsaly samy - a bez chyb.

R. Gramblička 16.10.2020 12:31

hups, stane se, no. Ve škole jsem měl slovenčinu a v té je to správně ;-). To je jedna z mála věcí, ve kterých má čeština drhne

A. Pakosta 16.10.2020 18:29

V tom případě se Vám omlouvám, ve slovenštině je to opravdu jinak.

R. Chodovsky 16.10.2020 8:04

Já si zase říkám kdo píše za ty vzdělané vědce, politiky, sociology, doktory. Školy a vzdělání mají vysoké a co píšou za kecy. Je jisté, že to někdo píše za ně. A já se ptám, kdo?

R. Gramblička 16.10.2020 8:14

PS: Hirsi-Ali má titul MSc z politických věd v Leidenu, jaké vzdělání má slečna Haiderová jsem nenašel

S. Zemitý 16.10.2020 12:44

Pádné argumenty nemám. Prostě nevěřím. Pokud chcete důvod: od začátku nešlo o soukromou, intimní korespondenci, ale angažované texty určené ke zveřejnění. Píši-li dopis příteli, pak nepíši analýzu společenské situace (minimálně na v takovém rozsahu) a nekoukám na absolutní formulační dokonalost. A sám píšete o "prof" Singh. Tedy o osobě, pyšnící se titulem, ale blbce. Zrovna dnes jsem v jiném příspěvku vzpomínal Wericha, který si všiml, že vzdělání a moudrost nesouvisí. U nás je zářným vzorem prof. Fiala. Jinými slovy, co platí pro Singh, docela dobře může platit i pro Ayan.

Západní školství - náš vzor - je trvale před námi. Tedy - jestliže dnes filda UK produkuje studenty, kteří píší diplomky na témata jak uvádí Žantovský www.rukojmi.cz/clanky/11009-jake-je-vzdelani-generace-ktera-tu-za-par-let-bude-vladnout - neprodukovaly něco takového univerzity na západ od nás už před dvaceti lety ? Fakt je, že na tuty autorství znát nebudeme nikdy: i kdyby se s ním někdo vytasil, obě dámy si budou chtít zachovat tvář, a označí ho za lháře. Komu věřit ? 8-o

R. Gramblička 16.10.2020 12:57

Pokud obě dámy psaly tuto korespondenci s cílem jí zveřejnit, daly si při psaní tu práci, aby texty měli po stylistické stránce jistou úroveň. Proč by toho dle vás neměly být schopny, mně není jasné

K. Salajka 16.10.2020 16:39

Ono to autorství ve skutečnosti není tak důležité. Vzdělaný člověk s určitou životní zkušeností je schopen posoudit , že argumenty obou mladých žen jsou relevantní a to daleko spíš než hysterické bláboly bruselínů o ochraně evropských hodnot. Velký rozdíl je také v tom, že nikomu své názory nevnucují.

P. Princ 16.10.2020 21:37

Pane Zemitý, mám z toho podobný pocit. Jakoby obě dámy byly využity pro aktivistický marketing, podobně jako Greta Thunberg. Pokud ty dopisy (manifesty) skutečně napsaly ony samy, tak za ještě větší intelektuální výkon považuji jejich odstoupení od islámu - tedy pokud je to pravda, a dámy nelžou, jak se na řádného muslima sluší a patří. Jednou muslim, vždycky muslim.

Z. Lapil 16.10.2020 8:23

Možná vám to přijde divné, ale dobro od zla dokáže rozeznat i prostá žena.

P. Pepax 16.10.2020 11:18

Trefné.