6.7.2022 | Den upálení mistra Jana Husa


Diskuse k článku

SVĚT: Vykastrovaná generace

Adolescenti a mladí dospělí se ve stále menší míře věnují sexu, zjišťují badatelé v oboru společenských věd. Dr. Peter Ueda z Karolinska Institutet ve Stockholmu k tomuto jevu publikoval překvapující statistiky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Brabec 9.3.2021 23:13

"Nikdo nezná snadné a rychlé řešení tohoto problému?" A jak je vlastně definovaný ten problém? Že mají mladí méně sexu? Proč je to problém a proč je ho potřeba řešit?

P. Milan 9.3.2021 23:34

Problém je to proto, že bez místních dětí se zde přemnoží "doktoři a inženýři".

Řešit to asi nejde. Takhle končí všechny větší říše.

I. Teren 9.3.2021 17:54

Sucasna americka stredna trieda, (40-50-60 rocny) je v rozpade. Najst niekoho, kto nie je aspon raz rozvedeny je nahoda. ) Ich deti z toho maju celozivotnu traumu. A pridat k tomu nenazraty hedonizmus, feminacizmus, neochota sa kvoli buducej generacii obetovat..... Sex maju, ale deti nie. ;-)

D. Rajninec 9.3.2021 18:02

Americká prosperite bola stavaná na ročnom príjme 100000USD , matka doma , 3-5 detí / ktoré rodina nechá vyštudovať/ , v kresťanskej viere a pevnej rodine .

Ale o skončilo , dnes je v USA morálny úpadok , rozvody len tak z rozmaru . Rodiny z z 3-4 deťmi , ktoré už ani nie sú príbuzní ; 2-3 matka , 2-3 otec .

V. Novák 9.3.2021 14:53

Souložilo se i za socialismu a rodiny se zakládaly i v bytech s rodiči. Jinak bychom tady už jako národ nebyli. Rozhodně by nenastal baby-boom "Husákových" (lépe Štrougalových) dětí, který jezdili studovat i Francouzi, zděšení padající porodností francouzských párů.

Je ale fakt, že tehdy narození dítěte neznamenalo takový propad životní úrovně jako dnes.

Což ale nesouvisí se sexem a s chutí na něj. Od té doby, co se "pilulka" stala běžnou výbavou dívčích kabelek, rození dětí se sexem souvisí minimálně.

Š. Hašek 9.3.2021 14:56

Hodně pravdy.

D. Rajninec 9.3.2021 17:57

Možno by stačilo , keby vláda dala ten projekt Husákových detí za povinné čitanie ministrom , aby vypracovali niečo niečo podobné a omnoho lepšie !

Byty sú základ . Francúzku je asi 1 milion prázdnych bytov , pripravených pre ludí .

štát ich nestaval , ale dal masívne dotácie na ich výstavbu . Stavajú sa byty , práca pre desaťtisíce námedzných robotníkov , ktorí by boli ináč na podpore . Čiastočne ich zaplatia z svojich daní a odvodov .

U nás sa smejú Kollárovi , keď chcel podporiť stavbu 25000 nájomných bytov . Nie je to obludné , že sa tu niekto smeje z toho , že by malo mať 25000 byt ?

V. Novák 9.3.2021 18:20

Podstatné je, jestli ty francouzské byty nezůstanou prázdné, protože je někdo skoupí jako "investiční příležitost" a bude je pronajímat za tržní ceny.

A další problém je, aby nevznikla ghetta, jako v Británii nebo i ve Francii v 60. letech - dnes jsou z nich vyloučené a nogo zóny.

Ale hlavní problém je v tom, že každý, kdo s nějakým podobným nápadem přijde, bude označen za sociálního inženýra, možná i za komunistu, bude mu spíláno a projektu házeny klacky pod nohy. Což půjde o to snáz, že se nedokončí za jedno volební období a ti, kdo přijdou, ho ukončí - a to nejhůř jak možno, aby "dokázali" jak strašnou blbost dotyčný vymyslel...

V. Kuhaj 9.3.2021 12:38

K založení rodiny musí být důvod. Ten tradiční, tedy vzájemná pomoc při problémech a zachování rodu, prostě přestávají stačit. Dneska nikdo nemá takové sociální problémy, aby ho to ohrožovalo na životě. Nějak s tím vymizel i pud zachování rodu, přestává táhnout. Proč by měl? Dělat to pod lupou odborníků a být vystaven riziku, že mohou ukázat prstem a říct, že to co dělám, co mě láká a zajímá, je nenormální? A mít děti? Znova riziko! že nebudou zdravé, že moje výchovné působení bude shledáno závadným, že z nich budou delikventi...dneska, při materiálním blahobytu a milionech možností jak pohodově prožít život, aby člověk hledal důvody, proč rodinu zakládat, a ne se zamýšlel nad tím, proč ji mladí vlastně nezakládají.

Š. Hašek 9.3.2021 14:48

Hodně pravdy.

T. Kočí 9.3.2021 11:21

Přijde Voloda před komisi. Tak ty chceš do komsomolu? jo. A piješ? Jo, jako každý- to bys ale jako komsomolec neměl! Kouříš? No, jako každý. To bys jako k. neměl! Souložíš často ? Jasně ,jsem mladý. To bys jako k. neměl, měl bys chodit na brigády.Obětoval bys pro vlast i život? Takovej život.........

L. Severa 9.3.2021 10:51

Možná, že sex jaksi zevšedněl. Dnes se snad v každém filmu souloží. Nejen v náznacích. Dřív byl sex jakési zakázané tajemno. Proto jsme tajně listovali v lékařských knihách a hledali odpovědi na to, co nám rodiče zatajovali. I nahota druhého pohlaví je dnes tak běžnou, že mladé zřejmě nijak zvlášť nevzrušuje.

V. Kuhaj 9.3.2021 10:39

Zájem mladých klesá také o ledaccos jiného. Já se nedivím, opečováváme se tolik, že jedním z důsledků je vymizení pudu sebezáchovy, tedy i rozmnožovacího.

Ale když vidím, jaký bič byl ze sexuality upleten, jak sofistikovaně si umíme sex ošklivit, jak pohrdlivě před mladými o sexu mluvíme, byť v dobře míněné snaze "uchránit je toho co možná nejdéle" (proč vlastně?), tak se ani nedivím, že do toho nejdou. Kdysi držela morálku církev, ale ty děti se aspoň rodily. Teď tu máme na morálku znalce, kteří vyprodukovali X diagnóz jako Kladivo na sex. To víte, že vyšší sexuální apetence je odborníky klasifikována jako posedlost sexem? Přivlastnili si tenhle výraz poté, co slavně z našeho slovníku vymetli "posedlost ďáblem". Jo, a je to "samozřejmě" duševní porucha. Kdo nevěří, ať tam běží:

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/hypersexualita-dusevni-porucha-who-janackova-weiss.A180727_163048_domaci_kuce

Ještě se někdo diví, že mladí raději sex nechtějí?

P. Milan 9.3.2021 11:02

" ... jak pohrdlivě před mladými o sexu mluvíme ..."

Kdo mluví? Vy?

Jako větší problém vidím hlavně to pohodlí u PC nebo telefonu.

V. Kuhaj 9.3.2021 12:27

Vztáhl jsem to na sebe také, ve smyslu "my", tedy společnost. Vy snad myslíte, že když se dítko patnáct let setkává s reakcemi naprosto odmítavými, zakazujícícmi, podezřívavými atd. tak si v patnácti řekne hurá sláva, už jsem dítko plnoleté, takže sex se ze zakázaného a odmítaného stává něčím úžasným? Vy nevíte, že ve školách dávají dětem dotazníky zaměřené na vztahy v rodině?

V. Petr 9.3.2021 10:30

Já znám třeba snadné řešení bytové situace v Praze. Uvolnění restrikcí bytové výstavby na hranicích a za hranicemi města. To by ovšem ti pitomí mladí nesměli volit piráty a zelené!

J. Stehlik 9.3.2021 10:40

A co by z toho zastupitelstvo mělo ? Navíc desítky tisíc metru mají zainvestováno developeři . Jak píší mají práci naplánovánou na desítky let dopředu ;-D . Samozřejmě nikoliv levné bydlení , ale exklusivní . Jak říká náš šef musíte vyrábět produkt s vysokou přidanou hodnotou . Na levném zboží nezbohatnete R^

Tudíž obce , developeři i banky nemají zájem na větší výstavbě . To by znamenalo pokles cen a to všichni kdo bydlí nechtějí . Je to tak tady systémově nastaveno . Socialisti maj dobře nabito do voleb ;-)

V. Novák 9.3.2021 14:48

Nikdo nebude stavět kvanta levných bytů, když může stejně vydělat ne mnohem menším množství drahých. To je prostě trh.

Ledaže by stavěl někdo, kdo vydělávat nechce - a ukažte mi takového...

Š. Hašek 9.3.2021 14:55

V bytech to nebude ......

Přešlechtěný typ človíčka se nerozhodne ani stran prkotin. Nelze po něm chtít tak vážnou, drsnou, nutnou, ale i naplňující věc, jakou je manželství a nové pokolení. Ty byty jsou jen "výmluva". Levicoví politici se předhánějí, co všechno ještě těm ťutínkům brání ..... a co jim samostatní zaplatí. Až to z nich vydolují na daních.

J. Vágner 9.3.2021 9:56

Ona je to taková never ending story. Ale moc složitá není. V roce 89, když se sesypal bolševický nesmysl, velkým hochům okamžitě spadla řemenice a začali demontovat sociální stát, co se jen díky němu tábor míru a socialismu sesypal. Těm hochům chyběl rozhled předchůdců, když se jim zmenšovala kasička díky nejrůznějším ismum, tu v Rusku, tu v Itálii, tu v Reichu, tu v Číně. A kdy ten rozhled zase nabydou? Až se díky dalším ismum, které neomylně vyrobí, budou zase houpat vysoko na kandelábrech. Z pohledu dějin je to až stereotypně nudné.

J. Stehlik 9.3.2021 9:59

Jako vždy mysleli to dobře ale dopadlo to jako vždy. Stačilo se podívat do USA , jak se vytváří konkurence a převis nabídky. Ale to by zde nebyl ten solidární systém . Svoje si určitě prosadili i feudálové a církve , které mají své zájmy.

P. Milan 9.3.2021 10:03

To nebyl sociální stát, to byl příkaznický stát.

Sociální stát možná funguje ve Skandinávii, ale i tam to začíná haprovat a příliv "doktorů a inženýrů" to jen urychlí.

Š. Hašek 9.3.2021 14:59

Sociální stát je politická floskule a blbost. Moderní slovo třeba té křivačky Buzkové.

Za tím slovem se schová všechno. Taková slova nemám rád.

V. Pavelka 9.3.2021 12:13

To je jen začátek ! Rasistický pohled věnovala Romce na pracáku dvojice dohlížejících stražných žen , vyprskla na netušící 8-o 8-odvojici! Ukřivděná RomkaEUUž se to naučili taky . Když může zneužít mediální prostor nová Vévodkyně v Londýně, k dehonestaci své nové rodiny s pomocí kolosální demagogie !?EUEUV!!

J. Stehlik 9.3.2021 9:54

Založení rodiny je o dostupnosti bydlení . Domov je bezpečí , intimita , samostanost.

Žebříček dostupnosti https://www.numbeo.com/property-investment/rankings_by_country.jsp

První je Saudi Arabia ale stát západního systému je čtvrté USA (necelé 4 roční platy) . My krásných 15,5 ročního platu . Před námi je albánie , bangladeš ;-D . Mužem si říkat , že každý si nemusí brát hypotéku , ale i ten nájem má vztah k výnosu kapitálu (nemovitosti) . U nás je problém ten , že máme nastaven solidární systém financování obcí podle počtu obyvatel . Obec tak ráda nejlépe nacpe lidi na co nejmenší prostor (náklady) a naopak shání dotace na cyklostezky atd. Nemá v principu vubec zájem zvyšovat nabídku na trhu a tím rozumné ceny . Na přepočet obyvatel vydává usa pětkrát více stavebních povolení než u nás.

P. Milan 9.3.2021 10:06

Založení rodiny je čin, skutek. O něčem je pohádka.

Problém jsou ta stavební povolení, to ano.

J. Stehlik 9.3.2021 10:11

Stavební povolení je regulace . Ta má vliv pouze na zhotovení . Ale rozhodně neovlivnuje počet stavebních projektu . Počet a tedy konkurenci ovlivnuje obec . Ta má zásadní vliv na to zda a co se vubec bude stavět .

P. Milan 9.3.2021 11:04

No, ovlivňuje. Pokud něco trvá neúměrně dlouho a stojí to moc námahy a peněz, pustí se do toho méně lidí. A stojí to více peněz, ovšem. Ty zaplatí zákazník.

J. Stehlik 9.3.2021 11:17

Jaká namaha a peníze? Pokud něco leží na úřadě, tak se pouze prodlužuje čas. Samozřejmě developeri s tím počítají a zahrnují to do plánu. Peníze také nejsou problém. Dnes jsou úroky pomale v zaporu. Ale samozřejmě máte pravdu, že jak se říká čas jsou peníze. Ale v evropě už nikdo nepočítá ve stavebnictví návratnost. Dnes je vše o solidaritě, památkových úřednících a krajinem rázu a CO2 .To je důležitější než byznys.

V. Pavelka 9.3.2021 12:17

A rasismu?EU