16.1.2021 | Svátek má Ctirad


Diskuse k článku

SVĚT: Volby a hry na studenou válku

Západní společnost se postupně změnila na společnost zcela změkčilou. Neochotnou k (osobním) obětem a vyžívající se ve floskulích. Nezřídka tak válčící v bojích fiktivních, dávno odmávnutých.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Minarčík 12.8.2020 22:21

Lidovky mi stoply příspěvek č.102382937,nevím o ničem co by porušilo pravidla,stává se vám to,mě poprvé.

P. Milan 12.8.2020 21:30

No ano. Navíc už mají i mladou gardu, Piráty a Zelené.

K. Oldřich 12.8.2020 19:01

Oživování antikomunismu by se možná vytratilo, kdyby staří komouši neustále nelezli z děr, aby se ucházeli o různé zajímavé funkce v řízení společnosti, státu a dokonce i o funkce nejvyšší.

V. Církva 12.8.2020 18:52

To nevím, ale pokud se měli tak zle, jak mohl Hong Kong tak prosperovat. především jste zapomněl že byla jiná doba. I Tchajwan a Jižní Korea nebyli v 50 tých a 60 tých letech vzorem demokracie, ale postupně a jistě směřovali k dnešní demokracii a prosperitě. Hong-Kong startoval podobně. Pak mu to ale postupně utnuli komunisti.

Když se situace zlepšuje je to naprosto něco jiného než když jde vývoj do zádele. Proto musí být lidé v Hong-Kongu silně frustrovaní. Nakonec ne tak rychle ale rovněž směrem k islamismu a neomarxismu jde i evropská společnost. Tím že je to pomalé se lidé nebojí a moc se zatím nebrání. A to je špatně!

V. Církva 12.8.2020 18:46

Šílíte? Můžeme třeba diskutovat proč při osvobozování ČR padlo pod 200 američanů a desetitisíce sovětů, ale Milada Horáková a především její justiční vražda je dnes prezentovaná poměrně pravdivě. Nemám pocit, že by se to politicky přibarvovalo. No chudáci vlastenci v 50kách.

V. Církva 12.8.2020 18:41

No nevím. V 60, 70tých i 80tých letech na Západě bylo fajn, a to především díky ochraně USA a jejich svobodomyslné nátuře a vzoru ve svobodě podnikání a konkurenci.

Totéž by se dalo říct o Jižní Koreji kterou USA zachránily. Vietnam byl bohužel fiaskem, tam podcenili Vietnamce ale asi hlavně to že už byl svět příliš nasáklý protikřesťanskými a socialistickými názory.

Bohužel v 70kách začali USA podkuřovat Číně a hlavně Arabáčům, které chtěli použít proti Rusům a komoušům.... To byl velký omyl. Inu progresivisté se probudili a lidé přestali chodit do kostelů...

V. Církva 12.8.2020 17:51

Tak antikomunismus beru. Co se týká Ruska nejde o antikomunismus. Komunisti jsou dnes na Západě, v Rusku to už jen doznívá.

Rusové jsou nebezpeční buranstvím a těmi hlavicemi. Nikdy nevíme, jestli jim nerupně v bedně. Ale to jsou částečně dozněje ruského komunismu, částečně ještě staršího ruského imperialismu a nové frustrace že je nikdo nebere vážně.

Nicméně podstatný je ten boj minulých válek. Jednak to je zbabělé když je po všem a jednak to odvádí pozornost od skutečné žáby na prameni. Tou je západní progresivismus se svým neomarxismem, multikulturalismem, gendrismem, extrémním liberalismem. Ti nám nesou jedovaté ovoce islamismu a čínské komunistické moci. Takže bojujme války současné a neodvádějme pozornost k těm minulým.

J. Jurax 12.8.2020 17:49

Ouplně blbej ... jste aspoň silný?

J. Jurax 12.8.2020 17:47

Souhlas.

V. Církva 12.8.2020 17:37

Komunismus byl, je, a bude špatný. Jenže tady se píše o minulých válkách. Komunismus jaký byl je snad jen v Korei a částečně v Číně. Ten v Evropě už přímo nehrozí.

Evropě hrozí progresivismus nový, který sem hrne Islám, multikulturalismus, rozklad rodiny a podbízí se tomu čínskému. Pro tyto novokomunisty je typické že nadávají a mohutně bojují minulé antikomunistické války. Tak jim bohužel příliš moc lidí věří jací jsou antikomunisté. Třeba ultralevicoví AntiFa Piráti hrozně nadávají na Číňany a Rusy a noviny jim pomáhají vytvářet mlhu.

Po bitvě je každý generál, nevím jak moc jste proti tomu komunismu v 50 kách bojoval, ale žijete tak to možná horké nebylo. Hlavně se už nehrabte v minulosti. Máte šanci bojovat proti komunismu novému. Demonstrovat proti multikulturalismu, Pirátům, gendrismu, psat články, volit.....

J. Rechnovský 12.8.2020 17:34

Uf. Pionýre, antikomunismus vyznává každý slušný člověk. Stejně jako odpor k nacismu, islámu a jiným krvavým šílenostem.

"Studenou válku s Ruskem" máme dávno. A to na vlastní žádost Ruské společnosti. Je to její hlavní tmelící prvek. Bohuže to musíme brát vážně, protože stále mají přes 6000 jaderných hlavic. Jejich válčička proti západu bude trvat tak dlouho, dokud se Rusové sami nezbaví myšlení a chování mužiků.

Snaha USA umravňovat Čínu je stále mnohem přijatelnější (a levnější) než vystoupit tvrdě a nechat jí zhroutit do občanské války...

J. Kouk 12.8.2020 16:53

Vtom případě zapominate, že popravili v USA paní Rosenbergovou i když bezpečné věděli, že na rozdíl od svého manžela, vůbec žádnou špionkou nebyla... Tak že podle mého názoru byla naprosto nevinná narozdíl od zavražděné Horákové, která do odboje zapojena byla... Tak že v to.to případě by jste měl uvést jiný příklad. Spíš kneze Toufara, například...

L. Kubeš 12.8.2020 15:39

Cucáci jako Kopecký a nebo Pullmann, kterým vadí antikomunismus, mě můžou nadzvednout. Sami nic nezažili a nebo pochází z ultrakomunistických familií a jenom melou pantem. Měl jsem to "potěšení" zažít ten komunistický ráj padesátých let, a i v současnosti vláda komunistů nutně vede k diktatuře, jako v Severní Koreji a nebo Číně. A paka mezi diskutujícími, jako Hoblík a podobní nestojí za pozornost, jsou to ubožáci.

V. Bok 12.8.2020 15:28

Křesťanů, pane Milan, je v Číně kolem 70 ... milionů. Takže se máme na co těšit?

Víte, Číňané obecně náboženství neřeší a nikdy ani neřešili. Ovšem nesmí působit proti státní moci. Což ovšem není až takovou výjimkou, spíše pravidlem.

Mě osobně ty snahy tzv. pronásledovaných čínských křesťanů připadají jako pokus o zdůvodnění svého pokusu o azyl. Otázka je, za co byli pronásledováni. Za víru asi ne.

J. Svoboda 12.8.2020 15:23

Jistě, už jsme mohli být dávno součástí CCCP a žít v totalitním komunismu. Rv

Pěkný den.

J. Svoboda 12.8.2020 15:21

Dál platí, co už jsem napsal, zbraně mezi obyvatelstvem žádný protiteroristický zázrak nepřinesly.

Pěkný den.

J. Svoboda 12.8.2020 15:19

Váš trolí pokus otočit servilnost Zemana na nepřítele z jiné osoby je fascinující a takové začátečnické trolení , podle mého soudu tedy, musí prokouknout i méně inteligentní čtenáři vašich příspěvků.

Pěkný den.

J. Svoboda 12.8.2020 15:16

A jéje, vy jste byl na školení u soudružky Semelové, že?

Pěkný den.

P. Princ 12.8.2020 14:58

R^

M. Hoblík 12.8.2020 14:05

Kdo z nás pamatuje, jak to opravdu s Horákovou bylo; určitě ne ne tak, jak nám to nyní předkládají zkušení historikové ve věku dvacetva a přitroublí novináři!

M. Hoblík 12.8.2020 14:02

Největší nepřítel lidstva je USA. Nebylo-li by těchto provokatérů, žili bychom klidně a společně bychom mohli řešit opravdové problémy Země.

F. De Winter 12.8.2020 13:51

Jako už v mnoha jiných případech, černě odění, maskovaní komouši, se pokoušeli dostat na soukromou adresu šéfky policie v Seattlu. Carmen Best je první černá šéfka policie v Seattlu. Zpočátku vyjadřovala podporu BLM, ale později vedla zásah proti “autonomní oblasti” ve městě a nyní se tak nějak snaží o vládu práva a zákona. Vyjádřila se, že “co je moc, to je moc”. A tak jdou revolucionáři i po ní a minulou neděli k jejímu domu zamířila početná demonstrace komoušů.

Best nežije v Seattlu, ale na venkově severně od města. Na levičáky, asi 200 většinou bílých nebo skoro bílých demonstrantů, asi proto nečekali žádní spojenci, ale dodávka postavená přes silnici a lidé s puškami. Ze strany demonstrantů existuje i videozáznam, jak jsou pod namířenými zbraněmi vyprovázeni pryč. Dojde i ke skvělé konverzaci:

Komouš: Jsme pokojní. A vy na nás míříte zbraní.

Ozbrojený občan: Proto jste pokojní.

Nesmlouvaví ozbrojení sousedé jim vysvětlují, že jsou na soukromém pozemku a ať se pakují. Demonstranti řvou, že mají právo na protest, a že je to veřejný prostor (to samé tvrdili, když vlezli před dům dvou manželů v St.Louis, co na ně také vytáhli zbraně). Další sousedé jim vysvětlují, že na jejich protest jednoduše nejsou zvědaví. Ze strany levičáků pak zazní tvrzení, že tam jsou proto, že hledají kamaráda, ale to už je víceméně zoufalství.

I. Lyčka 12.8.2020 13:48

Problém je v tom, že USA nám nehlásí počet situací, kdy občané se zbraní v ruce zabránili nějakému zločinu. Teoreticky by se i u nás mělo nahlásit i prosté pohrožení střelnou zbraní, kdy byl občan ohrožen násilníkem. Jenomže pochybuji, že se tak děje. Obávám se, že takový občan by strávil spoustu hodin, jsa vyšetřován, zda to bylo košer. A media by to stejně překroutila a rozmázla. Ještě hezčí den.

Š. Hašek 12.8.2020 13:11

Nikoliv.

Myslíte, že pokud jednám s dodavatelem zboží, musím být nutně servilní?

Vystrčil se mi zdá poněkud .... no. Určitě nosí trenky, které šijí patnáctileté Číňanky a ani se nezakucká. Lidskomluv hrdinný, předseda. No nic.

Děkuji za Váš zájem o věc.

Š. Hašek 12.8.2020 13:06

No, u nás na vsi by Vystrčilovi možná půjčili odvoz odpadků a rozpočet na rok. Jako starostovi. Už se umí pohybovat v kancelářích .......

Jenže Vystrčil nemá čas a pojede vystrašit Čínu. "Zajímavá" je ovšem paní Kuberová, ale to je "věc nebožtíka, senátora, pana Kubery".

J. Svoboda 12.8.2020 13:04

Naznačujete, že Zemanova servilnost k Číně je koupená?

Občas vám to pálí. R^R^R^

Pěkný den.

J. Svoboda 12.8.2020 13:02

S naší zkušeností na tom staví jen naši komunisti a jejich pohrobci.

Právě falešný a prázdný Zeman může tvrdit, že se jezdí do ČLR učit řídit společnost a mluví o totalitním řádění čínských komunistů.

Pěkný den.

Š. Hašek 12.8.2020 13:01

Asi tak!

Za "mír se nejlépe bojuje" tím, že máte strážnice všude po celém světě. A jste vyzbrojen až po uši. A považujete sebe za vrchol civilizace. Myslím tím samozřejmě USA.

Dále viz čísla. Tedy čísla USA/Rusko. Čína si každého koupí/omotá, ta nemusí mít vojenské základny v Německu a jinde.

Neraduji se, jen poznamenávám.

J. Svoboda 12.8.2020 12:59

Totalita nemusí být komunistická, ale nic jste nevyvrátil na tom, že v ČLR řádí komunitická totalita.Rv

Pěkný den.

J. Svoboda 12.8.2020 12:54

V USA jsou satamilióny zbraní mezi obyvatelstvem a váš protiteroristický zázrak se nekonáRv

Pěkný den.