Neviditelný pes

SVĚT: Velká koronová revoluce

Jsou náznaky, že Korona Pandemie se dostává pod kontrolu a ač imunita stáda je ještě daleko, objevuje se další hrozba – revolucináři na levici si brousí nože na kapitalismus. Podle starého hesla, že žádná krize se nemá nechat nevyužitá.

To na jednu stranu není nic nového, levice brousí nože už několik posledních desetiletí (hlavně ve školství) a už to začalo nést ovoce. Mladí lidé na Západě a, světe div se, i v Americe, si myslí, že socialismus je to pravé ořechové. Sice si ho představují jako Hurvínek válku a když se jim předhodí Venezuela, tak buď namítnou, že to není ten správnej socialismus (oni by to dělali líp), a nebo že by to bývalo fungovalo perfektně, kdyby to nesabotovali Američani.

Když se takhle, tady v Kanadě, některých těchto amatérských socialistů zeptám jak si to představují v detailu, tak mi popíšou v podstatě kapitalismus - s jakýmisi výpady do „sociální spravedlnosti“, které v podstatě fungují jako pojišťovna subsidovaná státem. To se hlavně týká zdravotnictví. Ale žádné plánovité hospodářství, o kterém my, kteří jsme zažili reálný socialismus, víme, jak fantasticky funguje. Žádná ideologická cenzura. Žádné omezené cestování. Žádný zákaz soukromého podnikání. To ani v žertu. Ale někdo by měl ten kapitalismus zarazit, neb je to všech problémů futrál. A tak jdou a volí strany, které tyto principy mají v merku a už je začínají v tichosti zavádět. 

To jsem trochu odbočil, abych nastínil atmosféru. Teď zpátky k těm revolucionářům. Už jsem zaznamenal několik článků, které připravují populaci na „změny“ po pandemii. Jemně. Hesla jsou téměř podprahová a zabalená do patřičného „dobrosraní“. (Tenhle český výraz se mi moc líbí. Má takovou švejkovskou pravdivost.) Takže taková ta měkká propaganda funguje asi takhle:

- Kapitalismus je sice hezkej a přinesl nám mnoho bohatství, ale teď se odhalily jeho slabiny. Nepracuje pro všechny. Bohatsví je nerovnoměrně rozděleno. A v korona krizi totálně selhal.
- Teď máme šanci změnit svět a předefinovat ho, jaký bude po této pandemii. Je to pravděpodobně jediná šance. Krize ukázala, jak nám na sobě navzájem záleží. A po krizi nás business a vlády budou chtít navrátit do dřívější iluze, že je vše v pořádku. Tomu musíme zabránit.
- Všimněte si, jak je teď svět hezkej, bez znečištění, bez zbytečného průmyslu atd. Stačí každému dát základní mzdu, ať dělá, nebo nedělá, a všichni budou spokojeni.
- Je zapotřebí nahradit nepotřebné chtění za skutečné potřeby.

A takhle bych mohl pokračovat dlouho. Tyto ideje teď lítají ze všech stran. Dřív to tlačili přes globální oteplování, teď se to spojí s „Poučením po pandemické krizi“. Společný jmenovatel je následující:
A) To, co máme, je špatné.
B) Nutno to nahradit něčím jiným.
C) My vám řekneme čím a budeme dohlížet, nejlépe centrálně, zda to děláte správně.

Tak si na to lidi dávejte bacha. Jak uvidíte prvky toho A, B, C, tak si pořádně promyslete, co to znamená v realitě. B bude určitě super spravedlivá, do cukrové vaty zabalená utopie. Ale až po nutných obětech. C bude buď rovnou Nový světový řád (nejspíš pod Spojenými národy), nebo aspoň nový řád v zemi. Centralizace a cenzura budou nutné. V zájmu dobra, samozřejmě. Starší z nás si vzpomenou na komunistická hesla. Například: „Když se kácí les, lítají třísky.“
Tak pozor, ať nechytíte nějakou do oka.

petr.kolar.canada@gmail.com

zpět na článek