21.9.2021 | Svátek má Matouš


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Samson 6.8.2021 22:18

No a nie je dnes zrejmé, že z obete sa stáva agresor? Ono to vlastne bolo zrejmé vždy a jeden z tých, ktorý to "smerodajne" pochopil bol, samozrejme, Theodor Herzl.

Kedysi dávnejšie som začínal prednášky o Strednom východe kvízom, kde som nachal študentov hádať, kto vyriekol nasledujúcu vetu (týkala sa ostrelovanie Sderotu):

"Keby niekto strieľal na dom, kde žijú moje dve dcéry", urobil by som všetko pre to, aby to ostreľovanie prestalo".

Dal som 4 možnosti. Povedal to: A) Súčasný pápež; B) Súčasný americký prezident (vtedy ním bol Barack Obama); C) Albert Einstein; D) Herrmann Göring.

Správna odpoveď bola B). Nie je náhodou tento najneschopnejší a najklamárskejší z amerických prezidentov tajným výkonným riaditeľom HRW?

H. Lukešová 4.8.2021 16:40

Dnes je to sedm let, co Islámský stát zahájil genocidu jezídů, jednotky Islámského státu , zaútočily na jezídské město Sinjar, kde žije jezídská náboženská menšina. Teroristé z Islámského státu usmrtili tisíce jezídů, dívky a ženy zajali do sexuálního otroctví, další tisíce z jezídů jsou na útěku, skutečně ohrožení uprchlíci.

A co na HRW? Vůbec nic...

D. Šimáček 4.8.2021 14:57

Co si to ten Izrael dovoluje, bránit se, a ještě ke všemu sestřelovat mírové plastelínské rakety nad mírumilovnými plastelínci místo toho aby nechal své území obohatit plastelínskou láskou která je tak velká až z toho vybuchuje...

P. Brich 4.8.2021 14:02

HRW? Tato neziskovka své bafuňáře nejspíš dobře živí:-/

J. Jurax 4.8.2021 13:17

No, podle HRW páší válečné zločiny ti, kdož oné organizací nelezou pod nos. Ti, k nimž cítí sympatie, se pouze oprávněně brání.

P. Molík 4.8.2021 11:38

Správná politická uvědomělost protagonistů HRW je do očí bijící. Tito předáci HRW již vykonali vše potřebné k tomu, aby se HRW stala nevěrohodnou a navíc silně zdiskreditovanou organizací.

P. Molík 4.8.2021 11:32

Izrael je velkým přítelem naší republiky. Izrael je vyspělá demokratická země, kde izraelský establishment nepropadá různým šílenostem, které jsou příznačné pro EU, jako třeba merkelovské imigrační šílenství atd. V Izraeli nehrozí, že by některý odpovědný politický činitel propadl opojení z merkelovského imigračního šílenství. Bohužel i u nás v ČR stále ještě někteří politici nechtějí vystřízlivět z merkelovského migračního opojení. Ač malý, přesto je Izrael velmi silný stát a jeho občané mohou právem být hrdí na svoji zem.

P. Milan 4.8.2021 14:14

To všechno souhlasí, ovšem nějaké ty trable tam taky mají, třeba s ortodoxními Židy.

H. Lukešová 4.8.2021 14:32

Ne, s ortodoxními Židy ne, ale s některými ultraortodoxními Židy...Velký a podstatný rozdíl.

V. Petr 4.8.2021 11:18

Jak by to řešila Římská republika.

Na římské území dopadly rakety Hamasu a zabily několik Římanů. Řím požaduje od Hamasu vydání viníků, ale nedočká se odpovědi. Následně vyhlašuje Senát Gaze válku.

Po kratších či delších bojích (Řím byl ochoten válčit třeba 20 let) je Gaza definitivně dobyta. Zajatí předáci Hamasu jsou na římském foru sťati sekerou.

Náledně je Gaza zbořena a její obyvatelé prodáni do otroctví.

Problém teroru ze strany Hamasu je takto definitivně vyřešen!

K. Křivan 4.8.2021 13:02

R^

J. Jurax 4.8.2021 13:21

Dnes tohle nelze. Naznačeným postupem by byla neodpustitelně porušena lidská práva teroristů i jejich podporovatelů.

D. Šimáček 4.8.2021 14:59

no myslím, že ta poprava by byla výrazně kreativnější..

J. Vágner 4.8.2021 10:29

Nezbývá než souhlasit. Nicméně článek končí na polovině cesty. HRW a podobné, někdo dobře financuje. Kdo a jaké má cíle? Já to chci vědět. Za tím je přece reálná moc a reálné zájmy. Jak to, že mne to nesmí zajímat? Co dělají investigativní novináři? Proč je to nezajímá, nebo nesmí zajímat? Jak to, že žijeme v době, kde je zase nějaká setsakramentsky reálná moc povinně anonymní a kdo se na ni začne ptát, je onalepkovan minimálně jako konspirator? Ta moc je mimo jakoukoliv demokratickou kontrolu. Vůbec se mi to nelíbí.

I. Koláčný 4.8.2021 9:59

Dobrý den, tak jako každá mince má dvě strany, tak je třeba /a v žurnalistice zejména/ důsledně rozlišovat i princip příčiny a důsledku...a bohužel ,alespoň dle mého názoru, v dnešní žurnalistické obci páchají největší zlo převlečníci typu byvších soudruhů jako Kulidakis, ev Mitrofanov a jim podobní..pro Bůh, používejme selského rozumu, po generace přebíraných od našich rodičů...

J. Lukavsky 4.8.2021 8:50

"zabila celé rodiny na místech, v jejichž blízkosti nebyly zjevné vojenské cíle" za druhé světové války tisíce německých rodin, vč. dětí a žen bylo zabito nálety spojeneckých bombardérů. Inu kdo seje vítr.... J.L. end

P. Han 4.8.2021 9:29

Spojenečtí letci měli na paměti Coventry. Kdo seje vítr...

J. Jurax 4.8.2021 13:24

Taky Guernicu, Rotterdam, Varšavu, Londýn, Stalingrad, Liverpool ...

P. Milan 4.8.2021 10:05

Přesněji řečeno, HRW o těch vojenských cílech Plastelinci neřekli (kupodivu :-P ).

H. Lukešová 4.8.2021 10:10

To HRW samozřejmě kecá. Hamas má své zbraně, odpaliště zbraní umístěné v civilních budovách a více než polovina palestinských obětí bylo teroristy, další z nich jejich rodinní příslušníci a mnoho samotných Palestinců zabily samotné rakety a bomby Hamasu, které měly původně dopadnout Izrael. Tedy Hamas si to tak přál. Ale takový je holt Pallywood, lži a protiizraelská propaganda.

P. Kmoníček 4.8.2021 7:51

Pane Bartoni, dnes jste mne překvapil a to kupodivu kladně !

J. Farda 4.8.2021 11:43

R^!

H. Lukešová 4.8.2021 7:49

Neviditelné oběti islámského džihádu...V 85 letech zemřela Ruth Pearl a ta nám znovu připomíná nevýslovnou hrůzu, kterou postihla Ruth a její rodinu a která byla pro západní svět obzvláště strašlivým probuzením.

V lednu 2002 byl její syn, reportér Wall Street Journal Daniel Pearl, unesen Al-Káidou a o devět dní později sťat.

Ruth, elektrotechnička, a její manžel Judea, profesor informatiky a statistiky, založili nadaci Daniel Pearl Foundation, která sdružuje lidi z různých kultur prostřednictvím hudebních akcí, přednášek, novinářských stipendií a dalších aktivit.

Ruth nejbližší rodinní příslušníci, kteří přežili pogrom „Farhud“ z roku 1941 v Bagdádu, při kterém bylo zabito 180 Židů a stovky dalších zraněno, byli součástí následného masového exodu iráckých Židů do Izraele v roce 1951.Krátce nato Ruthin bratr zemřel v bojích v izraelských obranných silách.

Takové rodinné zázemí v židovské zkušenosti pronásledování a sebeobrany znamenalo, že když Daniel Pearl těsně před jeho porážkou řekl do videokamery Al-Káidy: „Můj otec je Žid. Moje matka je Židovka. Jsem Žid, “mělo to rezonanci, která by unikla jeho vrahovi.

Ten odporný jedinec, Khalid Sheikh Mohammed, řekl FBI, že věří, že zabití Žida by znamenalo silnou propagandu a podněcovalo další džihádisty.

Al-Kajda nebyla jen teroristická organizace pramenící z tajemných geopolitik Blízkého východu. Její program byl poháněn nenávistí k Židům. Nenávist vůči Židům je skutečně ústředním bodem cíle džihádistů stejně tak dobýt Západ.

H. Lukešová 4.8.2021 7:52

Jak je výslovně uvedeno v listině Hamásu, islamisté věří, že od Francouzské revoluce vše, co souvisí s modernitou, kterou se zavázali zničit, vytvořili Židé. Věří, že za vším, co muslimové považují za špatné, stojí Židé a že k dokonalosti světa dojde, až budou Židé vymýceni z povrchu zemského.

Tento zrůdný vražedný postoj hnal Usámu bin Ládina v 90. letech a jeruzalémského velkého muftího Haj-Amina al Husseiniho ve 30. letech 20. století. Dnes řídí palestinskou samosprávu vedenou Fatahem, íránský režim a další džihádistické organizace. Tito islamisté věří, že Židé ovládají Západ; tak, aby zaútočili na Západ, musí zaútočit na Židy. Západ ale nikdy nepochopil ústřednost nenávisti vůči Židům v džihádistické mysli.

Proto dostává Západ konflikt na Blízkém východě přesně zpět. Věří, že pokud muslimové nenávidí Židy, je to proto, že nenávidí Izrael; vzhledem k tomu, že ve skutečnosti muslimové nenávidí Izrael, protože nenávidí Židy.

Po lynčování v roce 2000 dvou izraelských vojáků, kteří se v Ramalláhu obrátili špatně, řekl šejk Ahmad abu Halabaya v televizi z Gazy: „Je zakázáno milovat ve svém srdci Židy na jakémkoli místě a v jakékoli zemi. Rozpoutejte proti nim jakékoli místo, kde se ocitnete. Jakékoli místo, kde je potkáš, je zabij. “

Jako egyptský duchovní Mohammed Hussein Yaqoup v televizi v roce 2009 řekl: „Kdyby Židé přenechali Palestinu nám, začali bychom je milovat? Samozřejmě že ne. ... Byli by nepřáteli, i kdyby nic neobsadili... budeme s nimi bojovat, porážet a ničit je, dokud na povrchu Země nezůstane jediný Žid. “

H. Lukešová 4.8.2021 7:55

Západníci, kteří to nechápali, nechápou povahu a rozsah ohrožení vlastní bezpečnosti. Je to proto, že to neodpovídá liberálnímu příběhu - že muslimové jsou oběťmi západního kolonialistického útlaku, a že proto je jejich násilí jakýmsi oprávněným odporem, přinejmenším pokud jde o jeho cíle, ne -li o metody.

Tato slepota trápí Bidenovu administrativu. Nejenže věří, že může vyjednávat s genocidními režimem Íránu. Rovněž se rozhodla osvobodit z vězení Abdula Latifa Nasira, velitele Al-Káidy, který v roce 2001 pomohl Talibanu vyhodit do vzduchu sochy Buddhy.

Nasir, který bude poslán zpět do Maroka, kde politický systém ovládají islamisté, není jen smrtelně nebezpečným instruktorem teroristických výbušnin. Jak uvádí Daniel Greenfield , dával přednost zabíjení Židů a pro chvály zvěrstva, v nichž byli Židé zamýšlenými cíli, vybral chvály.

Západ však ignoruje nejen islamisty, kteří se zaměřují na Židy. V Africe, na Filipínách, na Srí Lance, v Sýrii, Egyptě a dalších částech rozvojového světa existuje mnoho let vražedný útok džihádistů na křesťany.

Podle zprávy Genocide Watch z loňského roku bylo v Nigérii od června 2015 zavražděno 11 500 křesťanů. Další tisíce byly zmrzačeny, uneseny nebo byly zničeny jejich domovy a živobytí.

Jak uvádí Barnabasův fond, který propaguje pronásledované křesťany po celém světě, muslimové Fulani v Nigérii zavraždili na začátku tohoto měsíce 28 křesťanů v oblasti křesťanské většiny v jižním státě Kaduna, zatímco z křesťanské školy tam bylo uneseno asi 120 studentů.

Přesto se tomuto trvalému a divokému náporu na křesťany nedostalo na Západě prakticky žádné mediální pokrytí. To proto, že se to nehodí do příběhu „kolonialistického“ křesťanského Západu pronásledujícího muslimský svět.

H. Lukešová 4.8.2021 8:01

Podobná krátkozrakost se projevuje islamistickými útoky na křesťany na samotném Západě. Minulý víkend byl v rohu reproduktorů v hlavním městě Hyde Parku napaden křesťanský kazatel Hatun Tash. Toto je místo, kde může kdokoli vstát, aby promluvil, a je proto ikonickým symbolem britské historické oddanosti svobodě slova.

Hatun, muslimský konvertita ke křesťanství a ředitel skupiny Defend Christ Critique Islam, byl sražen do tváře útočníkem, který uprchl. Útočník, co ho napadl je považován za islamistu, protože Hatun se opakovaně stal obětí takových útoků na rohu reproduktorů.

V září 2020 se objevily záběry islámského davu, který ho obklopoval a vyhrožoval smrtí. U dalších incidentů byla muslimskými muži plácnuta, udeřena pěstí a sražena k zemi.

Když se v roce 2015 islamisté vloupali do pařížské kanceláře satirického časopisu Charlie Hebdo a zavraždili 12 jeho zaměstnanců, mnozí ze Západu ve skutečnosti obvinili zaměstnance z vlastní vraždy. Důvodem bylo, že časopis publikoval karikatury, které si dělaly legraci ze zakladatele islámu Mohammeda. A mnoho západních liberálů podporuje muslimské naléhání, aby nebyla zveřejňována materiální ofenzíva jejich náboženství.

Tito liberálové také používají zbraň „islamofobie“, což je myšlenkový zločin, který vymysleli džihádisté ​​z Muslimského bratrstva jako prostředek k potlačení jakékoli kritiky muslimského světa, jakkoli je to podložené.

Hatun Tash se tedy v liberální mysli provinil „utlačovatelským“ křesťanem, který vystupuje proti islámu.

Proto jsou džihádistické pokusy vyhladit křesťanství po celém světě ignorovány, muslimské útoky na Židy jsou tiše schvalovány a dokonce i reformní muslimové se ocitnou pomazaní jako „islamofobové“, pokud kritizují své spoluvěřící. Protože to neodpovídá narativu Západu, podle kterého je Západ utlačovatelský, zatímco islámský svět je utalčovaný.

F. Kusák 4.8.2021 8:23

Otřesná fakta, je dobře, že uvádíte věci v jiném světle. Díky