30.11.2023 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

SVĚT: Vakcíny a moc

Covid-19 je závažné onemocnění, které může skončit smrtí pacienta. Dobrou zprávou ale je, že míra uzdravení se nyní pohybuje mezi 97 % a 99,75 %.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kavan 28.12.2021 20:40

Aha. A kdo by konzultoval a doporučoval? Protože praktičtí lékaři to pokud vím normálně dělají když se zeptáte (mnozí vás dokonce i přímo naočkují a nemusíte do centra). Akorát byste přidal ten papír na podepsání navíc. Tak to zní revolučně.

B. Rudolf 29.12.2021 9:19

Začali to dělat, až poté, co vládě nevyšli ty její totalitní šílenosti. Teprve potom pod vlivem velmi hlasité kritiky začali s tím, s čím měli začít už na úplném začátku.

L. Harvánek 28.12.2021 9:36

Přestaňte prosím vás už z kovidu a očkování dělat hlavní politický program a začněte ho brát jako problém medicínský. Je-li u nás pandemie (pro její definici existují docela přesná pravidla), využijí se platná zákonná opatření zamezující šíření infekčních nemocí a ti, u nichž se objeví pozitivní test (zjištěný u člověka s příznaky), bude následovat nástup do karantény a další opatření, která mají zabránit šíření nemoci. To očkování sem přirozeně také patří a tak každý, kdo jej odmítne, ponese následky v podobě omezení. Každý z odpíračů očkování bude mít i nadále svobodu se rozhodnout, zda se nařízením podrobí. Ale také ponese plnou odpovědnost za své rozhodnutí.

M. Salaquarda 28.12.2021 9:43

Až na to, že segregace významné části obyvatelstva je rozhodnutí čistě politické.

P. Vychodil 28.12.2021 10:16

na jedné straně píšete ..."u nichž se objeví pozitivní test (zjištěný u člověka s příznaky...)...u nichž karanténa má medicínský smysl,

na druhé straně blábolíte "Každý z odpíračů očkování bude mít i nadále svobodu se rozhodnout, zda se nařízením podrobí..."

máte nefunkční mozek, ždánou logiku ? nevíte, že je prokázáno, že covid vakcíny maximálně umenší symptomy ? tudíž pokud omezovat, tak všechny bez rozdílu ? to by bylo medicínské řešení. Nicméně se prosazují hlavně politická řešení...

nebo snad zákaz používání lyžařských vleků neočkovaným není pouze politické rozhodnutí ? česky řečeno buzerace ?

J. Lukavsky 28.12.2021 16:29

"Ale také ponese plnou odpovědnost za své rozhodnutí." Ale jen do okamžiku než to chytí a začne lapat po dechu. Pak začne "přece mě nenecháte umřít, já to myslel dobře, kdybych to byl býval věděl...." A doktoři prostě MUSÍ neskočit a nemohou mu říci "každý svého štěstí mašinfýra, máš smůlu, odchod". J.L. end

P. Kavan 28.12.2021 9:14

No, nevím jak to mají v Americe, ale u nás se očkování projevilo žádným lockdownem v první půlce zimy, což je oproti loňsku dost úspěch. O tom, že prodělání nemoci dává dlouhodobější imunitu než očkování, se už nějakou dobu píše, nebo aspoň pro mě to nové není. Proto taky prodělání nemoci je u nás úředně hodnocené v podstatě stejně jako očkování. Háček je v tom, že když nakazíte 10 mil. obyvatel, dá se snadno spočítat, že z toho bude něco jako 200 000 mrtvých (vycházím z toho, že loni 1,5 mil. nakažených dalo 30 000 mrtvých), plus neodhadnutelná hromada dalších, protože nemocnice to nebudou stíhat.

Takže taktičtější je naočkovat co nejvíc lidí, a pak nemoc nechat populací projít, aby získala i přirozenou imunitu. Jelikož covid zdá se mutuje směrem k méně závažnému onemocnění, nakonec se oba efekty potkají, a z covidu se stane konečně ta oblíbená rýmička. Mně to připadá jako dobrý plán.

B. Rudolf 28.12.2021 10:59

Především měli včas přestat "blbnout" se snahou naočkovat plošně celou populaci metodami veterinářů (žádný informovaný souhlas, žádná diskuse s praktickým lékařem) a namísto toho se měli zaměřit na korektní očkování rizikových skupin.

Na omikron očkování moc nefunguje, takže nic proti dobrovolnému očkování bez nátlaku, ale, kdy se někdo z nás s něčím takovým setkal naposled?

Až projdeme omikronem, měli bychom odložit roušky, ukončit veškeré tlaky na očkování a začít vyšetřovat masivní překračování zákona, pohrdání ústavou a především podezření na hromadné zabíjení z nedbalosti díky nedostatečné přednemocniční péči.

P. Kavan 28.12.2021 11:04

Už zase ty rizikové skupiny. Teď mi prosím zcela jasně a přehledně napište jak by to selektivní očkování rizikových skupin probíhalo. Co by bylo povinné, co dobrovolné, co zakázané, jak byste to vynucoval, a podobně.

B. Rudolf 28.12.2021 16:47

Bylo by dobrovolné a nic bych nevynucoval.

P. Kavan 29.12.2021 8:56

Takže stejné jako teď. Hmmm ...

B. Rudolf 28.12.2021 8:35

Nastává čas pomýšlet na trestní odpovědnost úředníků ministerstva zdravotnictví a dalších zodpovědných osob za podporu omezování přednemocniční péče při onemocnění cov-19.

Velké množství lidí hospitalizovaných s covidem by se pravděpodobně vůbec nemuselo dostat do nemocnic, kdyby jim byla včas poskytnutá relevantní lékařská péče.

Odborníci to vědí a upozorňují na to již minimálně od začátku tohoto kalendářního roku. Poměrně podrobně již dlouho popisují i to, jak tato přednemocniční péče měla vypadat. V některých konkrétních případech postupovali podle jejich návodu konkrétní praktičtí lékaři a měli v prevenci hospitalizace svých pacientů mimořádné úspěchy.

Považuji za skandální, že v této situaci ještě před nedávnem prohlásila náměstkyně ministra zdravotnictví v TV, že covid se nedá léčit. Je to přesně naopak, velké procento nemocných s covidem by s vysokou pravděpodobností nemuselo být ani hospitalizováno, kdyby jim byla včas poskytnutá relevantní přednemocniční péče. Pověra, že covid se nedá léčit, nás zbytečně stála obrovské množství lidských životů.

M. Mucha 28.12.2021 9:00

R^

L. Harvánek 28.12.2021 9:40

Statistickým údajům pocházejících ze zdravotnictví moc něvěřím už vzhledem k tomu, za jakých podmínek se sestavují.

A pokud jde o léky na kovid, je to s jejich účinností podobné jako s vakcínami. Určitě vzhledem k délce klinických zkoušek.

B. Rudolf 28.12.2021 10:51

Měl jsem na mysli něco jiného.

To, co je na covidu nebezpečné, jsou tři základní komplikace, které způsobuje. Úbytek bílých krvinek, zápal plic, trombózy. A na všechny tyto komplikace jsou známy preventivní dlouhodobě ověřené prostředky. A tyto prostředky, kdyby byly včas používány, mohly zachránit velké množství zbytečně obětovaných životů.

P. Jaroš 28.12.2021 10:50

Přesně tak, včasně a úspěšně léčený kovid znám ze svého okolí, za použití léků, jejichž názvy se nesmějí ani vyslovit...

R. Vacek 28.12.2021 6:07

Problémy se mají řešit podle závažnosti. Pokud je dnes problémem pandemie, tak se má řešit pandemie a ne například volební právo cizinců.

Jak je možné, že někde mají viru jako šafránu a o pandemii vědí pouze ze sledování situace v zahraničí? Co dělají jinak? Neměli bychom se od nich přiučit, aby i u nás probíhal život normálněji než dnes?

R. Langer 28.12.2021 6:51

Víru mají všude úplně stejně. :-P

P. Vychodil 28.12.2021 9:55

stačí zběsile netestovat plošně a bezpříznakové, stačí změnit definici "hospitalizován či zemřel s kovidem" na definici "hospitalizován na kovid", "zemřel na kovid"

pokud si vezmu data např z 20.12. 8 500 nově "nakažených", ovšem pouze 2 400 nakažených z diagnostických testů (tudíž posláni na test doktorem), zbytek se tam nachomejtnul, protože je odchytla hygiena, či z jiného důvodu si nechali šťárat v nose...kdyby nešli na test, tak by nezaregistrovali, jakou strašnou nemocí se nakazili a vzápětí za strašlivých muk zemřou:-) díky testu se mohou třást strachem o svůj bídný život v karanténní izolaci:-)

P. Diviš 28.12.2021 10:09

"Hospitalizován na kovid" je z logiky jazyka nesmysl.

"Zemřel na kovid" zase nemusí být přesné.

P. Vychodil 28.12.2021 10:20

dobře, "hospitalizován s primární diagnozou covid", jinak řečeno, nepočítat např ty, které dovezla sanitka se slepákem, a při příjmu byl kovid pozitivní...

R. Vacek 28.12.2021 14:52

??? Díky testu snad vědí, že mají být v izolaci, aby někoho nenakazili. Víme totiž, že podezřele mnoho lidí to nakažení nepřežilo.

A pokud budou v izolaci, šíření viru se zpomalí a nemocnice nebudou muset pracovat v omezeném režimu, ale budou se moci věnovat i jiným pacientům.

I. Teren 28.12.2021 0:16

Zacina byt cas sa vakcinovym nackom vzopriet. Mexicky bandita Emiliano Zapata tomu rozumel: "Better to die on feet than live on your knees". (Je lepsie zomriet postojacky, ako zit na kolenach).

J. Lukavsky 28.12.2021 16:33

"Emiliano Zapata tomu rozumel" Kolika let se dožil? Dvaceti? J.L. end