20.1.2021 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

SVĚT: V judeofobii probíhají změny

Židovský národ zakouší od samého počátku své existence zvláštní odmítavý postoj. Vždycky tu byli lidé, jejichž předsevzetí znělo: „Pojďme, vyhlaďme je, ať národem nejsou, ať se nikdy jména Izraele ani nevzpomene!“ (Žalm 83,5).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 51, poslední: 14.1. 2020 19:01, přehled diskusí

J. Paleček 14.1.2020 17:50

Stále to nedokážu si vysvětlit. Má ta tisíciletá averze racionální jádro, nebo zvyk je železná košile. Je ta židovská schopnost abstrakce vrozená nebo vypěstovaná.

J. Zima 14.1.2020 0:41

Už se zase cenzuruje. Zmizela část diskuse, včetně mého příspěvku. Zkusím ještě jednou, jak dlouho vydrží.

Po všech zkušenostech, co Izrael s muslimy kolem má, by se vyklizení Golan, Západního břehu a Jeruzaléma rovnalo sebevraždě. V roce 1948 si mohli Palestinci vytvořit vlastní stát na všech těch územích, co o nich píšete, přesně podle rezoluce OSN. Místo toho ale většina palestinských mužů opustila své domovy v Izraeli a přidala se k útočícím arabských armádám s cílem "zahnat Židy do moře" a u vidiny bohaté kořisti. Izraelci ale překvapivě útoky odrazili (i za přispění dodávek zbraní z ČSR). Divíte se, že Izraelci nepustili ty, to proti nim bojovali zpátky? Ještě ale do roku 1967 byla ta území pod stále kontrolou okolních arabských států a Jeruzalém byl rozdělen na židovskou a arabskou část. Palestinský stát mohl být tehdy klidně založen. Proč se tak nestalo na to zeptejte tehdejších arabských vůdců proč to svým bratrům ve víře neumožnili. Izrael ta území obsadil až po druhém pokusu o jeho zničení, kdy opět zvítězil v tzv. šestidenní válce v roce 1967. Další útok a pokus o zničení byl v roce 1973 v tzv. yomkipurské válce a Izrael opět zvítězil. Přesto ale Izrael od té doby vyklidil v rámci mírového úsilí území, která nemají takový strategický význam, Sinaj a Gazu. Dočkal se ale jen raket odtud odpalovaných. Palestinci odmítli na poslední chvíli i mírové uspořádaní v roce 1995, které zprostředkoval Bill Clinton. Mimochodem, že jsou Palestinci pakáž o tom se přesvědčil jordánský král Hussein, který jim po porážce poskytl azyl. Zdál se jim však málo protiizraelský a tak zosnovali v Jordánsku pokus o státní převrat a na krále spáchali atentát, kterému unikl jen se štěstím. Palestinci by na tom nemuseli být tak špatně, kdyby pomoc, kterou dostávají využívali jinak než na rozkrádání, odpalování raket a placení sebevražedným atentátníkům, kdyby se vzdali cíle zničení Izraele a začali pracovat, jenže to jim už od pradávna nevoní.

J. Kindl 14.1.2020 9:21

V roce 1948 byl Palestincem každý, kdo žil v Palestině a tedy i Židé měli Palestinské pasy.

V. Křižák 13.1.2020 23:11

Nějak v článku postrádám reflexi esenciálního zdroje veškeré judeofobie, kteroužto je princip Žid (plnohodnotný člověk) versus Gój (podčlověk). Pan autor článku má nějakou kognitivní poruchu či co? Ublíženě kňourá nad tím, že gójové prapodivně a nepochopitelě nemají rádi reprezentanty gójským podlidem nadřazeného vyvoleného národa? V jaké podivné, takřka autisticko sociopatické bublině to pán autor a jemu podobní žije?

Tak a to sem zvědavej, jak ta svoboda projevu vlastně funguje, prej to hned smažou. Tak já si to vyfotim na památku, schválně jak dlouho to tu bude.Pápá.

H. Lukešová 13.1.2020 23:34

Máte ty Protokoly dobře nastudované, jen co je pravda. Termín vyvoleného národa neznamená jakoukoliv nadřazenost Židů nad Nežidy, ale pouze o povinnosti Židů sloužit Bohu/Hospodinu, nic víc, nic míň.

V. Křižák 14.1.2020 16:42

To nemam z protokolů, to mám od rabína Ovadii Josefa.

I. Štípek 13.1.2020 21:57

"Antisemitismus v podobě kritiky státu Izrael". Ano, toto zde opakují mnozí i v diskusích, a vy pak máte pocit, že mluví nějakým mimozemským jazykem, a jen žasnete. Že by izraelský stát, navíc v současnosti reprezentovaný vysoce kontroverzním Bibim, dělal všechno správně, takže kritika jeho počínání je přímým důsledkem antisemitského přesvědčení kritizujícího? Ach jo.

H. Lukešová 13.1.2020 23:40

A co kritika palestinského terorismu? Je přípustná? Smí se palestinští Arabové kritizovat? Asi ne.

I. Štípek 14.1.2020 19:01

Vidíte? Paní Lukešová je emzák!

J. Zima 14.1.2020 0:49

Všechno správně jistě nedělá a má i své problémy. Je to ale demokratická země a ty problémy jsou oproti stavu lidských práv i demokracie v arabských zemích naprosto zanedbatelné. Izrael si neklade za cíl kohokoli "zahnat do moře" jak to prohlašují oficiální představitelé palestinských organizací nebo Íránu, ani neprohlašuje judaismus za jediné správné náboženství od kterého odpadlictví se trestá smrtí. Takže nejprve je třeba řešit a kritizovat obrovské problémy na straně muslimů a pak se můžeme zabývat malými problémy na straně Izraele, které jsou ostatně zčásti vyvolány právě tou nenormální situací ve které se Izrael nachází.

L. Kolman 13.1.2020 21:30

Tak prý jediná demokracie na Blízkém východě. Nevím jestli je to pravda nebo zlá pomluva, ale o demokracii se říkají jiné věci. Když je teď třeba v aktuálním mediálním kurzu Hongkong. Jak prý je výsostné právo občanů na nenásilné formy protestů. I když co se týká konkrétně toho Hongkongu, o nenásilné formě se moc mluvit nedá. Tak ta izraelská demokracie trestá vězením třeba nenásilné demonstrace a protesty, shlukování se ve více než desetičlenných skupinách , je zakázáno rozdávat letáky a jiné tiskoviny s politickým obsahem a není dovoleno vyjadřovat podporu "nepřátelským organizacím, třeba držením vlajky nebo veřejným poslechem politického songu".

H. Lukešová 13.1.2020 23:37

"nenásilné demonstrace". Myslíte výtržnosti u plotu, kde palestinští teroristé vrhají kameny, zápalné láhve, rakety, zápalné balóny. Vždyť se jedná o akt násilného terorismu.

Palestinské skupiny běžně napadají židovské obyvatele ať už v Izraeli, či v Judeji a Samaří. Izraelci se pouze brání těmto palestinským zabijákům. A kam na tu lživou propagandu chodíte...

J. Nový 13.1.2020 20:56

I Hitler měl rád nepřítele Židů..

https://time.com/4084301/hitler-grand-mufi-1941/

Nebo jinou fotku máte v následujícím. Bohužel demokracie a svoboda už se v Německu dostala na takovou úroveň, že zveřejnění podobných fotek tam je trestné

"Jde o fotografii potřesení rukou ze setkání dvou politiků. Tím prvním je Adolf Hitler v nezaměnitelné uniformě s hákovým křížem na pásce, druhým je Amin al-Husseini, jeruzalémský muftí, v té době jeden z nejvýznamnějších představitelů islámského světa. Fotografie byla pořízena při setkání obou politiků v roce 1941. Nejde o fotomontáž, schůzka skutečně proběhla.

Fotografie ilustrovala článek, jenž se týkal právě vztahů nacismu a islámu (který byl velmi vřelý a jehož vyjádřením byla například muslimská SS divize Skandar). Připomenuta v něm byla například slova Winstona Churchilla, že Korán je „Mohamedův Mein Kampf“, jakož i kniha současného egyptského politologa Hameda Abdel-Samada Islámský fašismus.

Německá prokuratura však označila text za „znevažování islámu“ a „podněcování k nenávisti“"https://www.casopis-sifra.cz/skandalni-rozsudek-nemecky-novinar-jde-do-vezeni-zverejnil-pravdivy-ale-nemecke-vlade-nepohodlny-clanek-o-spojeni-nacistickych-a-islamskych-autorit/

K. Salajka 13.1.2020 21:41

Wiki o Aminovi to je počtení. A že byl Jásir Arafat jeho synovec - jen zírám.

J. Paleček 14.1.2020 17:28

Tak to jste objevil "Ameriku".

J. Nový 13.1.2020 20:49

Klasický článke, kdy chce autor poukázat na nějaký problém, ale zároveň se bojí poukázat na jednu z podstatných příčin. A když poukáže, tak se to hned snaží zjemnit:

"Ve skutečnosti mívají arabské vlády a jejich diplomaté k Izraeli často přátelštější postoj než obyvatelstvo, které zastupují. "

.

Přitom mu musí být jasné, že na současném antisemitismu v Německu se podílejí řadoví muslimové (kromě jiných) a určitě ne, členové arabských vlád a jejich diplomaté.

Takže zas jen kecy v kleci...:-/

L. Kolman 13.1.2020 20:34

Aha, tak to se to diskutuje, když si jenom musíte notovat s hlavním proudem!

J. Cervenka 13.1.2020 18:40

Nobelovy ceny jsou udelovany za veci co vylepsuji situaci lidstva, Zide dostali 120 Nobels (!!), a jen male Izraeli, za 70 let existence udeleno - 14 (ctrnact). Prihlouplici (take vitaci- polo-inteligenti na universiatch) blednou zavisti - a vtom je cast toho problemu.

H. Lukešová 13.1.2020 20:30

No vidíte a přesto mají palestinští Arabové pro levičáka větší význam a důležitosti nežli Židé, zejména ti izraelští.

J. Paleček 14.1.2020 17:33

Pane Červenko, tak teď jste to nakopl. Vy vlastně ten rasismus naruby podporujate z plných plic.

J. Kanioková 13.1.2020 16:16

Která strana má pravdu v izraelsko-palestinském konfliktu? - https://www.quora.com/Which-side-is-right-in-the-Israel-Palestine-conflict

„Izrael musí připravit veřejnost na válku“ https://www.nzz.ch/international/israel-muss-die-oeffentlichkeit-auf-einen-krieg-vorbereiten-ld.1533051?mktcid=nled&mktcval=107_2020-01-10&kid=nl107_2020-1-10

Z izraelského pohledu se zabití Kassema Soleimaniho, architekta íránské regionální strategie, příliš nezměnilo. Největší nebezpečí pro zemi je, podle odborníků, libanonský Hizballáh.

I. Schlägel 13.1.2020 13:00

Ať žije a vzkvétá Izrael!!!

H. Lukešová 13.1.2020 13:30

Ano a to je skutečný trest pro muslima a levičáka. Izrael žije, prosperuje a vzkvétá, to je odpovědí Židů na minulý, současný a budoucí antisemitismus.

J. Jurax 13.1.2020 12:09

No jo, jednak je to v Němcích jak v koze (pokus o zapálení synagogy je podle německého soudu legitimním vyjádřením politického názoru a netrestá se; pravda, tam šlo o muslimy), jednak čtvrtá říše EU je oficiálně vyloženě protižidovská a protiizraelská. Mj. podporuje finančně palestinské teroristy a dokonce hostí na půdě putovního cirkusu palestinskou teroristku a nechá ji tam pronést projev.

A když se ještě společnost tzv. Západu nechá infiltrovat invazi moslemínů, kteří rozhodně neslynou sympatiemi k Židům i židům, potažmo k Izraeli, není se ani čemu divit.

J. Zaorálek 13.1.2020 12:31

Bohužel máte pravdu, protiisraelsky charakter EU je jeden z největších problémů Evropy.

H. Lukešová 13.1.2020 20:33

Postoj EU od muslimských států a Ruska se prakticky neliší.

I. Štípek 13.1.2020 22:03

Naprostý souhlas. Taky jsem zíral na tu Khaled, a říkal si, kam se ta EU řítí.

H. Lukešová 13.1.2020 11:01

Merkelovské Německo podporuje a povzbuzuje antisemitismus

Němečtí politici rádi o sobě tvrdí, že jejich politikou je údajně boj proti antisemitismus a podpora Izraele, dokládají to tím, že poskytují bezpečnostní službyžidovským institucím, jmenováním komisaře pro boj proti antisemitismu a také občas nějaký německý politik navštíví Stát Izrael. Nicméně smutnou pravdou je, že Německo ve skutečnosti aktivně prosazuje antisemitskou a protiizraelskou linii na mezinárodní sféře.

Jednak podporuje masivní imigraci muslimských přistěhovalců do Evropy, o kterých je známo, že zastávají divoké protiizraelské a obecně protižidovské postoje, od roku 2015 „přivítali“ němečtí politici více než 1 milion většinově muslimských migrantů do své země, stovky tisíc těchto migrantů jsou divokými antisemity, drtivá většina arabských a afgánských migrantů podporují antisemitské konspirace o tom, že „Židé mají ve světě příliš velký vliv“, i přes skutečnost, že Židů žije na světě mezi 14-15 miliony, zatímco muslimů žije na světě 1,5 miliardy a vlastní bohatá naleziště ropy a jsou to právě oni, kdo mají nad světovými politiky velkou moc, ve skutečnosti je to ropná lobby, která ovládá světové dění

Dále, co je nemravné na německé politice je její dlouhodobá podpora antiizraelské diskriminace na půdě Valného shromáždění OSN, podporuje veškeré diskriminační protiizraelské návrhy předkládané většinově muslimskými zeměmi. Dokládají to děsivé statistiky, např. během minulého listopadu roku 2018, z 21 rezolucí OSN namířených proti Izraeli, Německo jich podpořilo 16 a ve 4 se zdrželo hlasování. Děsivé.Roku 2019 Německo hlasovalo pro 9 protiizraelských rezolucí.

V minulé německé vládě zastával post ministra zahraničních věcí sociální demokrat Sigmar Gabriel, proslulý svým protiizraelským podněcováním. Gabriel obvinil izraelské politiky z toho, že praktikují aparteid a později měl tu drzost během své návštěvy Izraele roku 2018 tvrdit,že je „přítelem Izraele“ a že jeho země má „zvláštní

H. Lukešová 13.1.2020 11:05

zodpovědnost k bezpečnosti Izraele. Tato tvrzení jsou lživá, protože právě Gabriel byl zodpovědný za německou protiizraelskou politiku v podobě prosazování nactiutrhačných protiizraelských rezolucí na půdě OSN, což ve skutečnosti podkopává bezpečnost Izraele.Současný německý ministr zahraničí Haiko Maas, také socialista často prohlašoval, že ho zločiny páchané v Osvětimi inspirovaly k tomu, aby vstoupil do politiky, ovšem jeho ministerstvo nadále pokračuje v démonizaci Izraele na mezinárodní sféře, zejména na půdě OSN. Dále Maas navýšil finanční podporu organizaci UNRWA, která má v záštitě péči o „palestinské uprchlíky“ , ačkoliv musí vědět, že učitelé a představitelé UNRWA nevedou palestinské děti k míru, ale naopak je podněcují k násilí a terorismu i to, že je hlavní ctností stát se „mučedníkem“ a že jediným cílem je „osvobození Palestiny od řeky k moři“ což neznamená nic jiného, nežli zničení Izraele a i přes tyto skutečnosti patří Německo k největším přispěvatelům této organizace.

A aby toho všeho nebylo málo, tak německý prezident, socialista Frank Walter Steinmeier v únoru letošního roku 2019 poslal blahopřání íránskému diplomatovi v Berlíně u příležitosti velkých oslav 40. výročí islámské revoluce v Íránu (1979), která měla na svědomí tisíce lidských životů včetně zabíjení íránských Židů a Chomejního návrat posléze podnítil masový exodus íránských Židů, kteří za šáha Mohameda Rézy Páhlavího žili relativně v klidu jako všechnynemuslimské komunity a současní íránští politici se netají svou genocidní politikou vůči Izraeli.

Dnešní Írán je hlavním sponzorem mezinárodního terorismu, vyhrožuje Izraeli zničením, popírá holocaust, potírá a utiskuje ženy, pronásleduje křesťany, popravuje homosexuály odpadlictví od islámu smrtí i zakazuje veřejně proklamovaný ateismus. Smutným faktem je, že to byli němečtí politici, kteří prosadili jadernou dohodu s Íránem roku 2015 a postavili se mnohokráte proti politice Donalda Trumpa, na jedné straně kvůli jeho vypovězení j

H. Lukešová 13.1.2020 11:06

vypovězení jaderné dohody a zavedení protiíránských ekonomických sankcí a na druhé straně se jim příčí Trumpův postoj vůči Izraeli, uznání Jeruzaléma jako hlavního města Izraele a Angela Merkel si dovolila „tlačit“ na východoevropské země, aby nepřesouvaly svá velvyslanectví do Jeruzaléma a mnohem také horší je, že Němci prosazují obchodní mechanismus, který je schopný americké sankce obcházet.

Závěrem lze říci i to, že i německé učebnice jsou ve vztahu k Izraeli velmi kritické, zatímco Palestince podporují, ospravedlňují je. Vznik Izraele je v nich líčen jako akt zločinu, izraelští vojáci jsou často líčeni jako nacisté, zatímco Palestince líčí jako ubohý utiskovaný lid, dokladem toho je, že zveřejňování fotografií muftího Husejního s Hitlerem jsou považovány jako zločin z nenávisti, navzdory skutečnosti, že se jedná o doložená historická fakta. Je neoddiskutovatelnou skutečností, že palestinské národní hnutí už během 30. let 20. století úzce spolupracovalo s nacistickým režimem a během Války za nezávislost mezi Izraelem a arabskými státy bojovali v arabských armádách mnozí Němci, vojáci Wehrmachtu i členové smrtících SS.