2.10.2023 | Svátek má Olívie, Oliver


Diskuse k článku

SVĚT: USA financují Araby, kteří chtějí zničit Izrael

Někteří izraelští reportéři, kteří přijeli pracovně do Kataru na mistrovství světa ve fotbale, byli obtěžováni a slovně uráženi Araby z několika zemí. Říkali jim, že Izrael nemá právo na existenci a že většina Arabů je proti jakékoliv formě normalizace vztahů s Izraelci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kuhaj 30.1.2023 18:31

Kéž se tahle slova vyplní!R^

J. Sinnreich 30.1.2023 17:43

Na americkych levicovych universitach je zcela bezne, ze probihaji nenavistne akce vuci Izraeli. Kampan za de-investment financnich fondu v Izraeli. Jakakoli diskuze je nasilne umlcovana. V americkem Kongresu sedi Demokratky Rashida Tlaib a Ilhan Omar, proslule svymi antisemitskymi vyroky.

H. Lukešová 30.1.2023 14:45

Kol od ba-levav penima

nefeš jehudi homija,

u-le-fatej mizrach kadima

ajin le-Cijon cofija,

od lo avda tikvatenu

ha-tikva bat šnot alpajim,

lihjot am chofši be-arcenu,

erec Cijon vi-Jrušalajim : Česky: Dokud hluboko v srdci duše Židů prahnou a kupředu na východ k Sionu oko hledí, naše naděje není ztracena, naděje dvou tisíců let, být svobodným lidem ve své zemi, zemi Sionu a Jeruzaléma.

V. Pavelka 30.1.2023 14:44

Od USA je to podpora Pavlovova reflexu u Palestinců ! Žádná podpora rozvoje byznysu k samostatnosti ? Jen podpora prebendy k přežívání , a to jim stačí !Kdo chce víc ! Musí mimo tento prostor...

H. Lukešová 30.1.2023 14:41

Neortodoxní liberální Židé volí Demokraty, ti ortodoxní a sionističtí Republikány. Bohužel je těch židovských liberálů v USA většina...

Ale Stát Izrael přece nemůže za americké židovské liberály, z nichž někteří sami Izrael jako takový nenávidí, např. levicové proti-izraelské židovské progresivní organizace (J-Street, New Israel Funf, Jewish Voice for Peace, If not Now)

V. Pavelka 30.1.2023 14:35

Ti nemají většinu v USA , jen vliv , Někdy !

V. Pavelka 30.1.2023 14:33

Je to taková Pravda a Láska po Arabsku !

K. Vomáčková 30.1.2023 14:13

Nebo nejdřív naučit na dotace a až si zvyknou, tak jim je stopnout, pokud....a teprv požadavky.

K. Vomáčková 30.1.2023 14:11

Kol odbalevav penimah...

V. Petr 30.1.2023 14:10

A koho volí američtí Židé?

V. Petr 30.1.2023 14:08

To řekněte americkým Židům, kteří volili Bidena!

H. Lukešová 30.1.2023 12:45

Jistěže, na Izrael se aplikuje dvojí metr od jeho zázračného znovuzrození, Izrael má spousty přátel, smrdutá špinavá řeka antisemitismu se valí uvnitř mnohých národů, ale přesto však v každém národě, i v tom nejvíce antisemitském, se řine požehnaný pramínek čisté lásky..., jedním z příkladů jste i Vy, který jste na straně Izraele a takových lidí je mezi Čechy, Pán Bůh zaplať, více.

Vždyť jenom stránky United with Israel mají zatím přes 10,5 milionu lajků... a těch každý den přibývá. Zkrátka a dobře, na světě žijí také lidé, kteří Izrael milují a podporují ho. A to mě naplňuje radostí a spokojeností.

V. Kuhaj 30.1.2023 12:24

Vůči Izraeli bude podle všeho postupováno osvědčenou metodou, užitou na Trumpa, Srbsko, Babiše, Zemana, Irák nebo Rusko. Stále zesilující dehonestace, postupné vydávání normálních kroků za zlé a škodlivé, jakéhokoli činu za hloupý nebo zákeřný atd. Postupně tak bude společnost vychována k emotivnímu posuzování s vyloučením racionální úvahy.

Ano, černá pedagogika existuje, opravdu lze člověka k tomuto vychovat. Je to sice zločin na lidstvu srovnatelný se zločinnou ideologií A. Hitlera, ale koho to dneska zajímá? Mimochodem, znáte definici paranoi? Je to tendence vykládat si neutrální, nebo dokonce přátelské projevy druhých lidí ve svůj neprospěch. A k paranoidnímu způsobu posuzování druhých opravdu není těžké zmanipulovat celé národy. Bohužel:-/

V. Kuhaj 30.1.2023 12:12

Že by USA dávaly peníze, a nic nepožadovaly? To už mi spíš přijde pravděpodobnější verze, že to co požadují, se děje. Proto dávají.

J. Kindl 30.1.2023 10:29

RvRv

H. Lukešová 30.1.2023 10:07

- americká muslimka palestinského původu Linda Sarsour-

H. Lukešová 30.1.2023 10:06

V průběhu konference Linda Sarsour prohlásila „že se cítí privilegovaná a je ji ctí,být přítomna na této scéně s Rasmeou“. Odeh nějakou dobu pobývala nelegálně ve Spojených státech, než byla zbavena amerického občanství a vyhoštěna ze země v polovině srpna 2017. Sarsour také ve své řeči běsnila, že „sionistky nemůžou být feministky, protože ignorují práva palestinských žen“.

Delší představitelkou progresivní levice je Američanka palestinského původu kongresmanka Rashida Tlaib, ta prosazuje celoplošný bojkot Izraele, schvaluje palestinský terroismus. Tlaib je podporovatelkou „neziskovky“ Miftat, která velebí teroristku Dalal Mugrabi, zodpovědnou za vraždu 37 Izraelců. Ti zahynuli útoku na autobus na severu Izraele, za který je právě přímo zodpovědná Mugrabi a americko-židovské fotožurnalistky.

H. Lukešová 30.1.2023 9:58

K nejvíce protižidovským Američanům v rámci celých USA jsou představitelé progresivní levice. Jednou z nich je Ilhan Omar, původem muslimka ze Somálska, ta v roce 2012 Omar prohlásil, že „Izrael zhypnotizoval svět“ a dodal, „ať Alláh probudí lidi a pomůže jim vidět zlé skutky Izraele“.Na jaře 2018 zveřejnila na TW: „Upozorňování na apartheidní izraelský režim je daleko od nenávisti k Židům".

V tweetu naznačila, že si Židé kupují politickou podporu, a napsala „je to všechno o benjamínkovském dítěti...“(o sto dolarových bankovkách).

Další je americká muslimka palestinského původu, která vyzvala své příznivce, aby "nehumanizovali Izraelce". Sarsour varovala před normalizací nebo přátelskými vztahy s Izraelci, muslimským posluchačům z organizace Islamic Society of North America (ISNA) (Islámské společnosti Severní Ameriky) prohlásila „Pokud jste na straně utlačujícího, nebo bráníte utlačovatele, nebo se ve skutečnosti snažíte humanizovat utlačovatele, pak se jedná o problémové sestry a bratry a my musíme říci že to není postoj americké muslimské komunity“.

Sarsour byla již vícekrát v minulosti kritizována za verbální podporu antisemitů a teroristů, kteří zavraždili Izraelce. Například ocenila na konferenci svých příznivců v dubnu 2017 odsouzenou teroristku z organizace PFLP (Lidová fronta za osvobození Palestiny) Rasmeu Odeh (69), která má na rukou krev dvou Izraelců, Edvarda Joffeho a Leona Kannera, roku 1969, kteří byli zabiti během dvou bombových atentátů. Za své teroristické aktivity byla odsouzena roku 1970 vojenským soudem v Izraeli, ve vězení strávila 10 let do doby než byla propuštěna během výměny vězňů roku 1980.

V průběhu konference Linda Sarsour prohlásila „že se cítí privilegovaná a je ji ctí,být přítomna na této scéně s Rasmeou“. Odeh nějakou dobu pobývala nelegálně ve Spojených státech, než byla zbavena amerického občanství a vyhoštěna ze země v polovině srpna 2017.

F. Navrátil 30.1.2023 8:12

USA je velmoc. A velmoci nemají přátele, mají své vlastní sobecké zájmy. Pokud usoudí, že je pro ně výhodná konfliktní situace, budou klidně podporovat terorismus.

V. Pisko 30.1.2023 3:00

Neni mozne ocekavat jine "reseni problemu" pokud jsou nasi tkzv. demokrati v sedle vlady.Tato politicka strana resi domaci i zahranicni problemy tim ze je utopi v jezeru penez.Doufam ze volba pana Prezidenta USA Donald J. Trumpa tohle zastavi v 2025,ovsem do te doby jeste USA musi existovat.Soudruh Bidet dela vse proti nasi existenci.