14.5.2021 | Svátek má Bonifác


SVĚT: Uprchlíci, kteří čelí nezájmu médií a politiků

12.6.2020

Každoročně dne 30. listopadu si Stát Izrael a celý židovský svět připomíná památku 850.000 Židů vyhnaných z arabských zemí a Íránu. Vyjma Izraele, kde tvoří více než polovinu židovské populace, stále mnoho z nich žije i v západní Evropě - v Itálii, Francii či v Belgii.

O tyto židovské uprchlíky, stejně jako o dnešní vyhnané a pronásledované křesťany se západní svět, mainstreamová média, světoví politici, OSN a EU nezajímají. Na druhé straně jsou „palestinští uprchlíci“ neustálým předmětem zájmu ze strany mnohých politiků i publicistů a jsou užíváni jako klacek proti Izraeli. Nehledě na to, že tito lidé si za svou situaci můžou sami - jednak odmítli návrh rezoluce na rozdělení tehdejší Palestiny na židovský a arabský stát, jednak arabské země a tzv. Palestinci začali proti Židům v Izraeli vyhlazovací válku, během které přišlo o život více než 1 % tehdejšího židovského obyvatelstva.

V současnosti „hýbe“ světovou politikou masová migrační vlna z afroasijských zemí, často o těchto lidech čteme pouze soucitné články, ale nikdy se v nich nedočteme o negativním dopadu, jaký mají tito „uprchlíci“ na západní svět. Někteří z nich se dopouštějí různých teroristických útoků v podobě vražd, násilných napadení a znásilňování.

Ovšem o vyhnané židovské uprchlíky se lidé, kteří sami sebe povýšili na arbitry veškerého dobra a spravedlnosti, absolutně nezajímají. Můžeme se ptát, kde jsou Židé z Alžírska, Egypta, Libanonu, Iráku, Sýrie, Libye a Jemenu. Italská židovská komunita by po druhé světové válce kvůli „laskavé péči“ německých nacistů zanikla nebýt této migrační vlny. Stejně tak původní židovské společenství ve Francii bylo z velké většiny vyhlazeno a právě tito blízkovýchodní Židé se zasloužili o obnovu židovského života v této zemi.

Těmto Židům muslimské státy po roce 1948 zkonfiskovaly veškerý majetek, Židé v nich čelili pogromům a vraždám na ulicích i ve svých vlastních domech a museli odejít bez prostředků a posléze našli nový domov v Izraeli, Severní a Jižní Americe a v západní Evropě. Židovský majetek v muslimských státech se odhaduje na miliardy dolarů.

Bohužel však utrpení některých blízkovýchodních Židů neskončilo. Ve Francii i jinde v západní Evropě pokračuje dodnes. Většina z dnešních francouzských Židů jsou potomci židovských vyhnanců z muslimských zemí, většinově z Maroka, Alžírska, Tuniska a Egypta. Většinoví zradikalizovaní muslimové je tam dohnali. 

Ve Francii během krátké doby usmrtili dvanáct Židů a mnohé z nich zranili, Židé hovoří o stovkách napadení a antisemitských urážek od roku 2000 až do současné doby, 50.000 z nich již ze země odešlo a dalších 200.000 plánuje budoucí emigraci. Oběťmi těchto džihádistů a ultralevicových fanatiků jsou často židovské děti rozeznatelné na první pohled podle svého vzhledu a oděvu. Ve státních školách čelí tyto děti šikaně muslimských spolužáků. Ve stále islamizované západní Evropě přestávají mít Židé místo a mnozí z nich se obávají o svou budoucnost a plánují budoucí emigraci. Zde můžeme skutečně hovořit o reálné židovské tragédii.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.