29.1.2020 | Svátek má ZdislavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Trump vyhlásil válku ÍránuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 26, poslední: 16.6.2017 20:37, přehled diskusí

Zmetku:
Autor: J. Veselý 422 Datum: 16.6.2017 20:37

Rudej

Bože to je blábol:
Autor: P. Neubauer Datum: 16.6.2017 20:36

to je tím že je Ramadán?

Politické divadlo.:
Autor: D. Nowodny Datum: 16.6.2017 17:41

V Kataru má US leteckou základnu, US dodají Kataru nová letadla za miliony !

Kde muslim, tam nebezpečno.:
Autor: A. Alda Datum: 16.6.2017 10:57

Samozřejmě že vždy se lze pokoušet o politiku intrik a rozdělování a využívání sporů na straně nepřítele, ale jednodušší a v konečném součtu levnější je pevný postoj a přímý útok.

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.:
Autor: Z. Lapil Datum: 16.6.2017 11:50

Ale ten útok musíte dobře připravit, protože nemůžete potřebovat, aby se nepřátelé přestali prát spolu a spojili se proti vám. A naopak - dokud se fackují navzájem, nemusíte ani útočit, stačí sem tam vykřiknout Bijte je.

Aneb staré dobré Rozděl a panuj.

Zemánek:
Autor: Z. Frys Datum: 16.6.2017 10:49

je pravoslavný antisemitský nacibolševik. Tady už chybí jenom články bolševika Kašuky...

Re: Zemánek:
Autor: J. Sova Datum: 16.6.2017 10:51

A taky "bývalá vycházející hvězda KSČM a bývalý člen předsednictva Ústřední rady Svazu mladých komunistů."

http://makovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=396160

Re: Zemánek:
Autor: S. Netzer Datum: 16.6.2017 11:26

Momentálně je ten mladík panslavistou, ale ve své proruské orientaci je důsledný.

Mládenče, zpátky do knihovny a studovat!:
Autor: J. Lepka Datum: 16.6.2017 9:47

Pokud se snažíte pochopit reálnou politiku na blízkém východě, musíte mít hlubší znalosti jak religiózní, tak historické a nejen z historie islámu. Ono postačí vzpomenout na bezprecedentní zadržování diplomatů jako rukojmí íránskými "studenty". Víte, to je faul, který se nezapomíná. Stejně jako již staletí staré snahy Ruska o přístup k Indickému oceánu. Ostatně řekl bych, že tohle je zákulisní důvod k existenci tohoto vašeho článku.

Re: Mládenče, zpátky do knihovny a studovat!:
Autor: M. Krátký Datum: 16.6.2017 10:04

Ani knihovna mu nepomůže - má to v hlavě pomotaný a pindá voloviny. Asi ještě nepochopil, že veškeré zlo za posledních 150 roků způsobili socialisti v čele s Hitlerem, Stalinem, Polpotem, Maem a celou bandou idiotů z vedení EU v současnosti - Merkelici a spol nevyjímaje.

Re: Mládenče, zpátky do knihovny a studovat!:
Autor: J. Jelínek Datum: 16.6.2017 10:12

Máte pravdu pane Lepko, ten chlapík je opravdu vědomostmi nepolíbený. To mu ale umožňuje, aby s vážnou tváří pindal neuvěřitelné blbosti. Pokud si ovšem nedělá prdel.

Pane autore:
Autor: J. Hanzal Datum: 16.6.2017 9:34

stačilo napsat, že dle Vašeho mínění, je D.Trump vůl a mohl jste ušetřit spoustu zbytečných slov na víc.

Z mého pohledu tedy rozhodně vůl není a prezidentský úřad vykonává dobře, daleko lépe než ten podvodník před panem Trumpem.

Hodnocení zatím spíše kladné:
Autor: T. Hraj Datum: 16.6.2017 9:25

Tak pozitivní je už ta explicitní podpora Izraele. Spojenectví se Saudskou Arábií je tradiční. Bohužel. A Írán by se mohl klidně nechat smažit ve vlastní arabskopoloostrovské šťávě nebýt stupidní smlouvy, kterou podepsal Obama a která z Íránu dělá mnohem víc, než lokální problém.

Něco na tom je.:
Autor: M. Valenta Datum: 16.6.2017 9:06

Kdyby opravdu Turecko přeběhlo zcela na iránsko - ruskou stranu (zatím lavíruje a utahuje šrouby doma),tak je to pro celou oblast značný krok zpět.

No nevím :
Autor: R. Jonák Datum: 16.6.2017 9:03

ale na té fotografii u článku vypadáte docela normálně.

Re: No nevím :
Autor: J. Sova Datum: 16.6.2017 10:11

Fotografie vás asi zmátla.

V březnu 2015 byl podepsán spolu s předsedou Národní demokracie pod textem, který byl na vývěsce instalované na místě vraždy Anežky Hrůzové, v němž se psalo o „nutnost[i] vyřešení židovské otázky, která nebyla dosud uspokojivě vyřešena“.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ladislav_Zem%C3%A1nek

Proč autore:
Autor: P. Lenc Datum: 16.6.2017 7:56

musíte tak dlouhým článkem vypisovat svou averzi vůči Trumpovi? Stačilo přece napsat nemám ho rád.

Říkám to pořád.:
Autor: J. Štrobl Datum: 16.6.2017 7:12

Antiamerikanismus a v poslední době především antitrumpismus je infantilita zastydlých levičáků. Řekl bych naopak, že Trump začíná být na středním východě úspěšný.

poznámka:
Autor: J. Babicka Datum: 16.6.2017 6:11

At jsou iránci různých názorů, na jednom se shodnou. Po většinu své dlouhé existence, byl Irán dominantní mocností na středním Východě a musí zase být. Jenže to děsí araby a naráží na turecké zájmy, protože Turecko má stejné ambice. Kdysi byl za ochrance sunnitských arabů, proti šia Iránu považován Saddámův Irák, který neváhal vést dlouhou 8 letou válku s Iránem, která si vyžádala skoro milion obětí.

Jenže potom co američané sesadili Saddáma a k moci se dostali v Iráku šia podporovaní Iránem a v Syrii má Irán svého souvěrce Assáda, podporovaného iránským Hizbaláhem a dole, Irán jak se zdá v Jemenu vítězí, tak jsou arabová zvláště Saudská Arabie a emiráty v zálivu vyděšeny k smrti. Irán také podněcuje šia menšiny v arabských zemích k nepokojům. Zatim má Irán za cíl ovládnout pruh země od Perskšho zálivu po Středozemní moře, tedy od Iráku do Syrie, což se mu celkem daří. V tomto boji šia se sunnity, mu v cestě stojí sunnitský IS. A tady je dobrá rada drahá, IS překáží i vládám sunnitských států se svým nápadem je svrhnout a zavést místo toho kalifád.. Jenže jak zničit IS aby ne tom nevydělal Irán stejně jako se to stalo v Iráku a neobsadil území uvolněné IS. Protože Egypr má vnitřní problémy, připadl úkol vůdce sunni států na Saudskou Arabii. Ta je ovšem proti Iránskému kolosu slabá. Sice dostala nové zbraně, jenže Irán je pilně vyzbrojován Ruskem.

Dobře není ani Izraeli, jehož největší obava, mít na hranici iránské vojáky se uskutečnila. A až bude mít Irán nukleární zbraně, čemuž se dlouhodobě nedá zabránit, tak nikdo neví jak to dopadne.

Proto tito, když se něco Iránu špatného přihodí, nebo má potíže, tak mu to přejí a pravděpodobně jsou ochotni tyto akce podporovat. i když potajmu.

Putin vsadil na šia. Jenže nebudme překvapeni, když se proti ose Moskva, Teherán Damašek, objeví osa Saudi, Izrael Egypt a Jordánsko. I když možná oficiálně nepřiznávaná a podporovaná USA, který vsadil na sunnity.

Re: poznámka:
Autor: M. Drašner Datum: 16.6.2017 7:38

Mimochodem, ten "Drang nach Westen" je opakující se motto různých perských dynastií po 3000 let. Shrňme si: Elam - tlačil se z východu do Mesopotámie (= Irák), Achajmenovci (5.stol. př.n.l.) probojovali se až k Athénám (o bitvách u Marathónu, Salamíny a Platajích určitě víte). Sásánovci (3. - 7. stol. AD) bojovali průběžně v Sýrii, dokonce obléhali Konstantinopol. Saffávovci a další se už ("díky") Osmanům dostali jen do dnešního Iráku, Arménie a oblasti dnešní Republiky Azerbajdžán. Takže holt nastává další kolo, protože Peršanům ani islám nezabránil držet se svých tradic.

Kremelsky trotl:
Autor: P. Eugel Datum: 16.6.2017 6:01

Pan Zemanek! Jako vazne? Az bude Evropu zase U.S.A. tahat z prusvihu, do ktereho ji, at primo ci neprimo natlaci rusky medved. Rad si od Vas neco zase prectu. Jste Dobrodej, nebo Dobroser?

Re: Kremelsky trotl:
Autor: J. Babicka Datum: 16.6.2017 6:22

Věichni si pamatujeme, jak Irán vyhlásil válku Velkému Satanu a každým rokem to při oslavách, kde vojáci pochodují po americké vlajce obnovuje. A ejhle jak se to šikovně obrátilo, to on Trump vyhlásil válku Iránu a možná to byl on kdo tam dosadil tenkrát Chomeního.

Prase aby se mezi těmi kozomilci:
Autor: Z. Rychlý Datum: 16.6.2017 5:32

vyznalo. A Trump je dozajista všeho zla futrál, no ne? Svět je hned jednodušší, když víme, kdo je Belzebub a kdo anděl.

Mozna...:
Autor: J. Chodur Datum: 16.6.2017 1:43

Premyslim o aliancich a sympatii autora. Definitivne ne USA, mozna Rusko. Veci ktere se odehravaji se daji napsat nekolika zpusoby, vzdycky na tom muze byt trochu pravdy. Co je cynickeho na poznamce Trumpa, ze si Iranci podporovanim terorismu terorismus zaslouzili? Premyslim, ale vubec me to nepripada cynicke. Spis to presne sedi, trochu skodolibosti tam asi bude. Co se tyce akce reakce, tezke najit zacatek, lide si bohuzel maji tendenci vybirat co se jim momentalne hodi, cim co zacalo a co nasledovalo.

Re: Mozna...:
Autor: B. Volarik Datum: 16.6.2017 3:12

Trump jako obvykle řekl pravdu bez obalu. To mnohé naštve.....

Re: Mozna...:
Autor: J. Babicka Datum: 16.6.2017 5:36

Irán je spojenec Ruska, tak tím pádem je to Good Guy a teroristi co podporuje jako Hizbaláh také. No a ti co jsou proti mocenským choutkám Iránu a i Ruska, jsou ti špatní. Kdyby to bylo obráceně a saudi se spojili s Ruskem a Irán s amerikou, tak Saudi budou ti dobří a iránci ti špatní.