Neviditelný pes

SVĚT: Temná Gréta...

28.9.2019

... progresivní konzervatismus a boj proti kapitalismu nejen ve Francii

Jak to tak vypadá, komunistům nějak začal ujíždět vlak a pomalu se stávají zapomenutým reliktem minulosti, přestože třeba v Severní Koreji, Číně a svým způsobem i u nás ještě drží pevné pozice. Svět se neustále vyvíjí, vše je v permanentním pohybu a světová sociální revoluce se v dnešní době stává zelená stejně jako boj proti globálnímu kapitalismu, i když zelenou rakovinu lidstva v lítém běhu proti kapitalismu v těsném závěsu na pěkném druhém místě snaživě dohánějí protekcionisté a bojovníci proti volnému obchodu z řad národoveckých.

Ve Francii v sobotu proběhla akce na záchranu planety organizovaná neziskovkami typu Youth For Climate, GreenPeace a podobně, no a účastnily se i Žluté vesty, odborové hnutí, NPA (Nová antikapitalistická strana), Mélenchonova ultralevice LFI a ozbrojená pěst ultralevice blackbloc. V Paříži to jako obvykle při podobných manifestacích začalo hořet a během revolučního řádění policii opět nezbylo nic jiného, než samozřejmě zakročit. GreenPeace zareagoval tak, že doporučil účastníkům pochodu, aby opustili manifestaci, Youth For Climate fr naopak vybídla k pokračování manifestace a k opatrnosti. Zároveň vyzvala všechny, kdo mohou, aby se ještě připojili. Též poděkovala Žlutým vestám, že se účastní společného pochodu, neboť sbližování bojů je podle Youth For Climate nutné.

https://twitter.com/afpfr/status/1175408914621456384

Asi vás logicky napadá, proč Žluté vesty bojují za záchranu planety, když jejich hnutí vypuklo poté, co bylo oznámeno zavedení ekologické daně na pohonná paliva. Diskutovalo se o tom na různých informačních zdrojích a za všechny ostatní jsem vybral dva nejpodstatnější. Žlutá vesta v Nice: „Jestli chceme žít, planeta se musí cítit lépe. Ale to musí zaplatit bohatí a ne chudí.“ Jeden z diskutujících na on-line reportáži z Paříže z portálu franceinfo zase napsal: „Považuji se za ŽV a myslím si, že aktuální kapitalistický systém ničí planetu a zvětšuje nerovnost. Ta konvergence (sbíhání bojů) je tedy pro mnohé z nás přirozená.“ Do toho všeho se ještě objevily záběry Grety Thunberg coby zlého skřítka temnotou hustě posedlého v OSN a musím konstatovat, že tak mocný výron negativní energie jsem on-line v reálném světě již dlouho neviděl.

Zpoza Atlantiku se ve stejné době na EU řítí moderní progresivní konzervatismus a mám pocit, že to všechno nám byl tady v Evropě opravdu čert dlužen. Kanadský premiér Trudeau se potýká s hrozivým skandálem, neboť se objevily fotografie, na kterých má coby mladý hoch začerněný obličej, když kdysi představoval Alibabu, nebo jindy černocha při písni o banánech, či co. Všechny to šokovalo a velmi pohoršilo americkým prezidentem Trumpem počínaje, celou kanadskou opozicí a dokonce i šéfem kanadské Konzervativní strany konče. Andrew Scheer, předseda kanadkých konzervativců, navíc přebírá vidění světa a rétoriku tzv. neomarxistů z progresivní levice a de facto to všechno tímto postojem legitimizuje a normálně si střílí gól do vlastní branky. Že jednou začnou blbnout i tzv. konzervativci mne tedy dodnes ani v duchu nenapadlo.

Donald Trump: „I’m surprised and I was more surprised when I saw the number of times. (Jsem překvapen a byl jsem překvapen ještě více, když jsem se dozvěděl, kolikrát se to opakovalo).“ (viz)

Scheer said he was „extremely shocked and disappointed when I learned of Justin Trudeau’s actions this evening. It was just as racist in 2001 as it was in 2019.“ Scheer zase řekl, že byl extrémně šokován a zklamán, když se večer doslechl o činech Justina Trudeaua. Bylo to podle něj stejně rasistické v roce 2001, jako by to bylo v roce 2019.

Já vím, neustále slyším, že za všechny hrůzy může Brusel, nicméně toto gender tsunami politické korektnosti a podobně se na EU valí z anglosaského světa a zejména z amerických univerzit. Udělat politickou aféru z takové ptákoviny, to snad přece není možné. Když to tak všechno s nadhledem pozoruji, mám pocit, že se svět patrně dočista zbláznil, nebo co...

Převzato z blogu autora s jeho souhlasemzpět na článek