12.8.2022 | Svátek má Klára


Diskuse k článku

SVĚT: Temná Gréta...

Jak to tak vypadá, komunistům nějak začal ujíždět vlak a pomalu se stávají zapomenutým reliktem minulosti, přestože třeba v Severní Koreji, Číně a svým způsobem i u nás ještě drží pevné pozice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 29.9.2019 11:53

Divím se, jak může tradiční nedouk a trouba Švik spojovat Havla s fašismem, když ke skutečnému fašismu má z našich politických stran nejblíže národovecké a konzervativní nepravicové hnutí Trikolóra.

M. Mařák 29.9.2019 11:54

Sorry za překlep, patří to pod diskuzního kolegu Švika.

D. Švik 29.9.2019 11:58

Celý ten tvůj článek je taková snůška blábolu a demagogie, že nemá vůbec smysl větu po větě rozebírat. To by jsme tu byli týden a na takové exoty jako jsi ty, nemám čas. Howg.

M. Mařák 29.9.2019 12:09

U Vás, komunistů, si možná ještě pořád mezi sebou tykáte. Ve společnosti slušných a dobře vychovaných lidí tomu tak však není. Ocenil bych, kdybyste mne neoslovoval jako na té vaší stranické schůzi.

D. Švik 29.9.2019 12:15

Ty mi tady nadáváš do nedouků a troubů a máš tu drzost něco plácat o slušnosti? Až se začneš soudruhu chovat slušně, začnu ti já vykat. Nevychovancům zásedně tykám :-)

M. Mařák 29.9.2019 12:35

S "nadávkami" jste i tady opět začal Vy, tak jsem pouze zareagoval.

Jinak, co se týče fašismu, tak jste neskutečně natvrdlý nedouk a nejen, že vůbec nic nevíte o jeho podstatě, ale navíc i relevantní argumenty a citace z autentických dobových zdrojů po Vás bez úspěchu sklouznou jako po betonové zdi, abyste pořád a dokola plácal ty Vaše nesmysly. I ty odkazy na podporu Vašich pomýlených teorií, které jste mně před časem dával a které jsou ze článků, jejichž jste možná autorem (ani bych se nedivil), jsou úplně mimo a navíc z nich vyplývá, že je v současné ČR fašistický režim...

Ach jo.

R. Lávička 29.9.2019 19:29

Nějaký bližší poznatek že trikolora je nakloněna fašizmu Vy bloude

M. Mařák 29.9.2019 20:01

Nic takového jsem nikdy netvrdil a nikdy nenapsal. Trikolóra není fašistická strana, stejně jako spojení havlofašista je naprostý protiřečící si nesmysl.

Poukázal jsem pouze na skutečnost, že z našich politických stran má Trikolóra co se týče politického programu k tradičním a neofašistickým stranám (tedy i k té naší Národní obci fašistické) nejblíže. Abychom si rozuměli, fašismus nepoužívám jako nadávku a v některých ohledech mně byl zejména ve své první části, než se z toho stal během italské sociální republiky Saló skoro komunismus, v některých aspektech takřka sympatický.

Směsice různých znaků současných italských neofašistických stran:

katolíctví, akcent na národ a tradiční rodinu, tradiční morálka, boj proti migraci do EU, euroskepticismus, boj proti gendru, proti drogám, boj proti nadnárodnímu kapitálu a nadnárodním korporacím a zároveň upřednostňování kapitálu a průmyslu národního...

M. Mařák 29.9.2019 20:02

katolictví...

J. Kalíšek 29.9.2019 23:58

Prominte, ale fasismus v nejcistsi podobe (spojeni velkokapitalu a statu) dnes v Evrope provozuje - ANO! - Babis.

D. Švik 29.9.2019 11:50

Havlofašisté

zařídili, že tu komouši do dneska smrdí. Nevím, čemu se ten eurokomsomolec Mařák diví.

D. Mach 29.9.2019 16:14

Když pominu přitroublé nadávky, tak jak jste došel k názoru, že příznivci Václava Havla mohou za to, že tu dodnes smrdí komunisti? Estébáka si do vlády prosadilo 30% voličů, a jen málo z nich se řadí k příznivcům našeho prvního českého prezidenta. Chybu byste měl hledat asi jinde.

P. Grigar 29.9.2019 23:37

..inu, někdo jim musel jít morálním příkladem. "Nedovedu si představit svou účast v politice bez slovenského hrdiny Dubčeka po mém boku". Kdo jen to mohl říct?! Jakou politickou minulost mají tvůrci "naší nové demokratické ústavy"? A který komunista stanul po boku prvního nekomunistického presidenta, coby předseda vlády? Dejte si sprchu...

M. Hoblík 29.9.2019 11:37

Komunisté odcházejí, našli se totiž ještě větší mizerové, kteří je nahradili. S Babišem na věčné časy!

J. Anděl 28.9.2019 15:52

Zlostný skřítek ani žluté vesty, obviňující kapitalismus z ničení přírody, přece nejsou z anglosaského světa. Šílenství nemá národnost. Jen se v různých národech - a různých lidech - projevuje jinak.

V. Klepetko 28.9.2019 15:56

Možná že ten skřítek má keltské kořeny! ":-)))

P. Harabaska 29.9.2019 8:55

To bude nejspíš ten pravý důvod. Ale pozor: I u nás se řada pokrokově smýšlejících lidí dušuje, že jako Češi s inferiorními Slovany nemají nic společného, protože oni mají přece keltské kořeny, jsou potomky Keltů.

M. Mařák 29.9.2019 9:16

Nejsem Brit, abych považoval Slovany jakési, Poláky, Čechy a jinou špínu z východu Evropy za méněcennou rasu, stavěl na jejich vyhazovu z GB brexit, mlátil je k smrti řetězem od kola a podobně.

Keltové samozřejmě byli a jsou až na některé výjimky jako třeba bratranci Vikingové a podobně kulturním, etnickým, duchovním a ideologickým svorníkem Evropy od východu na západ a od jihu k severu. Mezi Kelty a současnými Angličany se to nakonec láme i v brexit Británii, viz odpor Skotů a Velšanů z Cymru proti brexitu. Jakési z Blízkého Východu importované křesťanství, tedy jedna z abrahamitských větví toho jejich společného biblického Boha (judaismus, křesťanství, islám) je hotové neštěstí a omyl, jenž doufám bude v budoucnosti nějakým civilizovaným způsobem napraven.

J. Kombercová 29.9.2019 12:42

Před časem jsem se dočetla, že Angličané jsou geneticky z 90 % Germáni. Ten rozdíl mezi současnými Angličany a Němci je viditelný. Tak nevim...

P. Grigar 29.9.2019 23:39

.. především má zastydlou pubertu. Stádní pud..

V. Klepetko 29.9.2019 10:33

Mimochodem, dobrá hláška "šílenství nemá národnost"... Báznivost je ale, jak známo, motorem veškerého pokroku, může být pozitivní a světlou silou (Erasmus Rotterdamský... ) Takže třeba i takové keltské šílenství může mít svou vlídnou tvář. Martinou? :-)

Vždyť on je Martin bytostní konzervativec - jen chce obrodit/zakonzervovat jinou tradici, než je ta naše evropská - křesťanská... Ta jiná tradice ve svých důsledcích znamená rituální kanibalismus a jednotu duchovního a politického vedení: předseda Evropské řasy se stane současně vrchním eurodruidem a svorníkem Evropy, od Západu k Východu, od Severu k Jihu!

Když v Mussoliniho modelu společnosti nahradíme bigotní katolíky Kelty, dostaneme strukturu, která se ve všech ohledech podobá dnešní EU, s jejím duchem kooperace místo soutěže, konsensu místo většinového hlasování. A to je pro Kelty to pravé ořechové:-))))

No a ten Trump? Není to žádný "progresivní konzervativec" Jen velmi stojí o hlasy černochů ve volbách, a je lepší když o ně bojuje takto, než kdyby jim sliboval fffčécko zadarmo, jak to dělají progresivně-liberální "demokrati".

V. Klepetko 29.9.2019 10:34

"Martinovu"?

M. Mařák 29.9.2019 11:25

Je fakt, že fašismus (skutečný fašismus a ne to současné zmatení pojmů) nepovažuji za nic hanlivého a dovedu si jako demokrat představit, že kdyby se Mussolini nespojil s Hitlerem, mohl se fašismus jako systém správy věcí veřejných úspěšně rozvíjet až dodnes. Prostě jedna z forem třetí cesty a stejně nic jiného, než třetí cesta, na světě úspěšně nefunguje.

Například Evolovy ultrakonzervativní ideály a představy o tom, jak by fašismus měl vypadat, jsou mně také docela blízké, to jo, to máš pravdu.

V. Klepetko 29.9.2019 11:57

Vím. Mimochodem, Evola má i mé sympatie - chybí tu ale "lidi", o které by se konzervativní revoluce mohla opřít, a speciálně v našich moravsko-českých poměrech "by byl problém sjednotit se na té správné "tradici"... Nakonec, podpora "normálního světa" - proč by Ti ti to nemohlo být blízké?

Trochu Ti vyčítám že nechceš přiznat, do jaké míry jsou ty instituce EU korporátní, a tedy... Nechci to vyslovit.

M. Mařák 29.9.2019 12:13

Chceš tím také naznačit, že srůstání nadnárodní korporace Agrofert se státem a jeho institucemi je...

Nechci to vyslovit.

;-)

V. Klepetko 29.9.2019 12:50

Ale ano, máš pravdu, ty korporativistické prvky v tom jsou, a je to proti duchu standardního modelu, který u nás na národní úrovni celkem dobře funguje.

Proto je proti pokusům o podobné srůstání takový (oprávněný) odpor...

Co se ale na tom nelíbí Tobě? :-)))

M. Mařák 29.9.2019 13:04

U nás se mně to nelíbí a v mocenské struktuře EU něco podobného nepozoruji. Mohl bys být přesnější?

V. Klepetko 29.9.2019 15:11

Teď nemůžu, ale určitě se k tomu ještě vrátíme.

Stačí mi teď, že to "nepozoruješ", a je to pro mě velmi překvapivé!

V. Klepetko 28.9.2019 12:34

Martine ahoj, zdravím Tě z Marsa Alamu - zkouším tu dovolenou pro "nižší střední třídu", abych v diskuzích lépe splynul s davem :-)))))

"Temná Gréta"? Dobrý mem... I já to tak po přečtení Tvého článku začínám cítit... To OSN má možná i svůj astrální rozměr: co když se AB na tom summitu definitivně zbavil své temné aury tím, že veškerou svou černou energii beze zbytku předal té nešťastné dívčině Grétě? .. :-))) Jenže... Co teď s tím?

Mám na to tak trochu disentní názor. Myslím, že málokdo si uvědomuje, že lidi s Aspergerem mohou jen zdánlivě poslouchat své "vychovatele", takže Gréta může své loutkovodiče do budoucna velmi nepříjemně překvapit, a to hned několika způsoby... Osobně v tom vidím obrovskou šanci, jak změnit názor zeleně liberálních mozků a lumpenprogretoliátu na klimatickou změnu. Stačí totiž vyhnat zeleného Ďábla z Gréty, a nastane náhlé masové osvícení všech temných greténů! Jak jen tohoto ale dosáhnout? Napadají mě tři z mnoha možností, která z nich, Martine, se ti jeví jako nejúčinnější?

1) Exorcismus

2) Transplantace mikroblastomu

3) Šoková terapie. Místo eloktrošoků ale navrhuji nasadit měsíční kůru sledování Čt1 (OVM) v kombinaci s Barrandovem (Týden s prezidentem). Kognitivní dissonance a následná remise zaručena! :-)))))

M. Mařák 28.9.2019 13:39

Zdarec, jsem se musel podívat, kde to vlastně jsi. To nám nehrozí. Jednak je tam horko, no a potom má žena dodržuje dovolenkové embargo proti muslimskému světu. Příště asi vyrazíme na Island a navíc možná v zimě. Jsme to zrovna probírali.

Co s tou Grétou a tak? No, to asi pomalu vyšumí. Horší jsou podle mne ty ideologické posuny u konzervativců a podobně. Tak si tedy ten punk juniora trikolóry rozhodně nepředstavuji.