6.7.2022 | Den upálení mistra Jana Husa


Diskuse k článku

SVĚT: Tady už končí všechna sranda

Město sv. Františka, jehož jméno sahá až ke svatému Františkovi z Assisi, bývávalo kdysi perlou amerického tichomořského pobřeží. Kam se na ně hrabalo Město andělů, o pár set mil jižněji, nebo o pár set mil severněji Seattle, pojmenované po starém a vznešeném indiánském náčelníkovi z blízkého poloostrova Kitsap.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mikulec 27.8.2019 0:42

Skvěle napsano.

Člověk se nestačí divit, jak se v dospělé a vyspělé společnosti ujalo to, co normálně dělají malé děti, když se boji: pevně zavřou oči, takže bubáci a strašidla a čerti zmizí. Je vyhráno, žádné nebezpečí přece není. Politicky korektně se tímto detinskym způsobem problémy zametají pod koberec.

V. Student 26.8.2019 16:23

Stigmatizace je prevít.

Takový kulak, to bylo slovo. Nebo revanšista. Komunista. Imperialistický štváč. Sluníčkář. Troll. Zločinec. Snadné, rychle zapamatovatelné, a hlavně každý bezpečně věděl, co si pod tím představit.

U lidí, kteří spáchali trestný čin, je ten zločinec jednoduchá zkratka, problém ovšem je, co se "zločinci", kteří si své odseděli a chtějí normálně žít, na což podle zákona mají nejen právo, ale zákon to od nich vyžaduje. Jenže "zločinec" to je stigma nad jiné. A platí pořád, i po propuštění. Basa má sloužit jako svého druhu očistec - spáchals, tady máš přes hubu. Fajn, ale co dál?

M. Prokop 26.8.2019 17:44

Re: Stigmatizace je prevít.

Momentálně je v oblibě krajní pravice a populismus. Hlavně u veřejnoprávníků, ale nejenom.

V. Student 26.8.2019 18:08

Re: Stigmatizace je prevít.

Taky xenofob. Vždyť já vím:-)

R. Stary 26.8.2019 19:45

Re: Stigmatizace je prevít.

Odesel jsem ze zeme politickeho systemu, kde pojmem bylo slovo MUKL coz znamena "Muz Urceny K Likvidaci". Mel jsem co cineni s takovymi lidmi. Byli to vezni, kteri jiz nemohli pracovat v uranovych dolech. Jeste verejnost nezpracovala nasi minulost a jeste nevi velka cast verejnosti co to byla "ruda vez smrti" (je to narodni pamatka) jiz se rysuje na obzoru novy nelidsky system. Na Balkane jsem se setkal s vetou "Dobro dosli"

P. Aron 26.8.2019 16:18

článek je výborný

Díky autorovi za něj. Mám velké obavy, že se něco změní až zase po nějakém velkém průšvihu.Nicméně by bylo fajn, kdyby se rozumní lidé snažili spojovat své síly a být aspoň trochu aktivní.

J. Kopis 26.8.2019 17:25

Re: článek je výborný

Nechci být pesimista, ale dle mého názoru společnost již ztratila schopnost eliminovat enormní množství stupidních jedinců a jejich progresivistickou aktivitu!

V. Petr 26.8.2019 16:05

Opakuji, to celé je proto, že i relativně rozumní lidé se

nejsou schopni ÚPLNĚ ODSTŘÍHNOUT OD ESTABLISHMENTU a pořád volí strany, které současný marasmus podporují!

I. Teren 26.8.2019 15:40

"Trening" z obdobia normalizacie pride vhod

Drzat hubu a krok. A utiec uz nieto kde.

J. Jurax 26.8.2019 14:13

"Svět postavený na lži nemůže přežít."

Ano, dlouho přežit nemůže. Ale bohužel může přežít dost dlouho, aby několika generacím poněkud posral život.

T. Hraj 26.8.2019 15:41

Re:

Přesně tak. A navíc příčina této katastrofy bude připsána úplně jiným viníkům, čímž bude zaseto na další katastrofu. Poučení z dějin se obvykle omezuje na menšinu společnosti.

V. Petr 26.8.2019 16:03

Úplně nejaktuálnější je, že všelijací ochránci kůrovce

dnes všude tvrdí, že jimi zaviněnou kůrovcovou kalamitu způsobilo "globální oteplování..."

I. Polák 26.8.2019 14:09

Požáry

Děkuji za vysvětlení. Vždy jsem si říkal, jak je to možné, že požáry v Kalifornii probíhají tak jak probíhají. Jsem právě (po 8-mé) na mé milované Korsice. Když jsem zde byl před 23 roky poprvé, bylo tu také hezky, ale sem tam nějaké zbytky vyhořelého lesa či makie. Dnes ostrov úžasně zelený. Rozsáhlejší pláně zeleně rozdělené prázdnými pruhy pečlivě zbavenými uschlých křovin, všude nádrže s vodou pro hasiče a pečlivým značením, kudy k nim, kolik kubíků vody atd. O hasicích letadlech by to bylo na delší povídání. Létat jsem je letos viděl, ale kouř z ohně ani ne. V horkých dnech a "turisticky" náročnějších oblastech drží hasiči pohotovost na citlivých místech, připraveni rovnou s jejich vozidly.

A co víc, na jednom konkrétním místě, na ploše, kde byla před lety louka je dnes vysazeno 5500 pinus nigra subsp. laricio na 7ha, úžasný strom rostoucí jen tady a snad trochu v Itálii, který se nerad sám romnožuje.

Prostě, jde to.

Z. Rychlý 26.8.2019 10:51

Nastoupil děs před prázdnotou, aneb

horror vacui. Na zeměkouli jedna bublina všehodobra (v jedné zemi socialismu vytvářená desítky let) splaskla, zhroutila se implozí do sebe - a uprázdněné ideologické místo se automaticky zaplňuje. Čím? Toť dobrá otázka, na kterou neznám odpověď, ale zatím to spíš smrdí, než voní.

Je to fyzikální přírodní jev, entropie funguje a pozvolna se rozšiřuje. Tomu se velmi podobá rozšiřování dobra pro všeholid. Toto rozšiřování funguje zcela nezávisle, vyplňuje každou i tu nejmenší uprázdněnou jeskyňku; a tohle driftování molekul, lidí, skupin nemusí mít nutně nějaké řídící centrum (Bildenberg, zednáři,..), i když různé skupiny s různým vlivem a rozličnými zájmy (vektory směřování) mohou jevy akcelerovat. Někteří lidé poslouchají a souhlasí s jinými lidmi s podobným myšlením a přimykají se k nim, vytváří nahodilé skupinky a lobují. Jiní lidé s odlišnými myšlenkami je zase odpuzují (a ti také lobují). Výsledkem, tou spojnicí vektorů je výsledný drift, pohyb, který v danou chvíli má nějaký převažující vektor, nějaké směřování. V jiné chvíli může mít i vektor opačný - prostě takové je typické lidstvo. Ty domény mají mezi sebou pnutí různých intenzit a někdy se s rachotem pes sebe otřou jako dvě sousedící zemské desky. Doprovodné jevy jsou podobné a známé.

Někdo se domnívá, že se blížíme k cíli (ráj na zemi), jiní (jako já a pan Fridrich) se domnívají, že se řítíme do řiti. My skeptici totiž dávno dobře víme, že každé dobro bývá po zásluze potrestáno. A taky víme, že spravedlnost bývá slepá a trest většinou dopadne na nevinné a hloupé, přičemž největší darebáci se před trestem převtělili v jiné dobrotrusy, nasadili mimikry a zpívají navenek odlišné písně. Snad ještě existují tzv. "Boží mlýny", ale jejich vědecký důkaz se zatím v naší dimenzi neobjevil.

P. Aron 26.8.2019 11:13

Re: Nastoupil děs před prázdnotou, aneb

Souhlasím. Je smutné co se stalo s tzv. elitami, které už jsou z velké části zcela ovládány podivným myšlením popsaným v článku. Myslím si stále, že je to kombinace hloupnutí lidí z blahobytu spojené s tím, že vládnoucí vrstvy to využívají ke svým účelům. Otázka je ještě, zda ti co tahají za nitky (nebo si to myslí) ví opravdu co dělají a jaké to přinese důsledky i jim.

J. Kopis 26.8.2019 15:45

Re: Nastoupil děs před prázdnotou, aneb

Blahobyt vede k nudně a postupnému hloupnutí. Nenutí člověka racionálně přemýšlet, zvlášť pokud je zajištěn blahobyt těm, kteří se o něj nemuseli zasloužit tzn nemuseli rozum pro zajištění svého blahobytu nikdy používat! Tímto problémem bohužel trpí především západní společnost!

V. Petr 26.8.2019 10:28

Pro nás platí, volit SPD!

PRÁVĚ PROTO, ŽE SE SLUNÍČKÁŘŮM TAK NELÍBÍ!

J. Novák 26.8.2019 10:48

Re: Pro nás platí, volit SPD!

Pro nás platí volit NSDAP, právě proto, že se bolševikům a marxistům tak nelíbí.

R. Langer 26.8.2019 11:33

Re: Pro nás platí, volit SPD!

NSDAP by dnes s bolševiky a marxisty tvořilo koalici, soudruhu. Vlastně, v podstatě už tvoří. Dnes ale prosazují trochu jinou rasu. :-P

J. Novák 26.8.2019 12:21

Re: Pro nás platí, volit SPD!

Oslovení soudruhu (či snad parteigenosse?) si laskavě ponechte na schůze své strany a neurážejte jím slušné lidi!

V. Církva 26.8.2019 12:02

Re: Pro nás platí, volit SPD!

Tak naštěstí NSDAP nekandiduje ale nejblíž k nim mají Piráti. A na voliče těch bych Vás taky tipoval, takže věřím Vám.

J. Novák 26.8.2019 12:25

Re: Pro nás platí, volit SPD!

Jako věštec, prognostik ani jako všeználek byste neuspěl. Zůstaňte u trollení, to vám jde!

J. Kanioková 26.8.2019 12:36

Jste normální ?

Chování trolla tady předvádíte vy. Co je to zdvořilost zřetelně nevíte

V. Petr 26.8.2019 12:47

V divadelní hře Karla Čapka Matka vystupují nacista

a komunista. Jsou to DVOJČATA!

V. Student 26.8.2019 16:04

Re: V divadelní hře Karla Čapka Matka vystupují nacista

No jo, pane Petr, ono to to bude o preferencích. Jestli bude důležitější bratrství, konflikt ostrouhá. Jestli bude důležitější stranická příslušnost, konflikt přijde. Protože se nám rodinné vazby poněkud zrelativizovaly, abych byl slušný, tak holt přijdou vazby důležitější. Politické, ekonomické... počty členů ve skupinách, vyznávajících jisté hodnoty, se bude zmenšovat nepřímo úměrně tomu, jak budou vznikat skupiny nové, s dalšími a dalšími názory, které budou považovat za jediné správné. Ještě, a ještě, pořád další názory a skupinky budou vznikat...až nám tady pokvete prachsprostý chaos. Nakonec se neshodnou ani dva lidi, to bude prča.

D. Píšťala 26.8.2019 12:49

Re: Pro nás platí, volit SPD!

Novák, kouknou se pečlivě jstli vona jim nekvete blbost? Budete samý poupě voni fšeumělče!

J. Jurax 26.8.2019 14:16

No, víte, tohle není dobrý argument. Leda tak pro trolla ...

V. Petr 26.8.2019 16:00

No vidíte, abyste "nevolil nacisty," protože Vám P&L

nakukala, že SPD jimi jsou, budete dál volit rudozelené hrobaře Evropy!

J. Fridrich 26.8.2019 9:00

Svět se nevyvíjí dobře - Svět jde do " kytek " - lituji naše

Svět se nevyvíjí dobře - Svět jde do " kytek " - lituji naše děti a vnuky v jakém světě budou muset žít - a živořit, samozřejmě nemyslím materiálně, ale možná i to...

Dnes se často píše - " žijeme na šílené planetě ", ale není tomu tak. Planeta není šílená a za to, co se nyní na ní děje prostě nemůže. Šílenými se postupně stávají v naší době lidé - a to ve vzrůstajícím množství. Je tomu tak v částech světa, kde se pod vlivem islámu lidé propadají do barbarského středověku ( snad mi středověk promine, on byl místy i osvícený...). Také na tak zvaném Západě se rozšiřují podivné a nerozumné tendence - a to i u vůdců těchto zemí.. Jedná se hlavně o „ zbožštění „ menšin.. Nejen LGBT, ale i zločinců, kteří mají větší ochranu a práva než ten napadený-postižený..

J. Kopis 26.8.2019 9:04

Re: Svět se nevyvíjí dobře - Svět jde do " kytek " - lituji naše

K tomu by šel přirovnat jako příměr biblický Babylon. Zmatení jazyků, respektive zmatení myslí a věž do nebes jako globalizovaná společnost.