19.10.2019 | Svátek má Michaela


SVĚT: Stalinismus již téměř vymřelý

6.4.2017

Prozatím ještě dovede řádit na severu Korejského poloostrova. Právě jsem viděl vypašovaný dokument, jak tam dovedou ještě důkladněji cepovat tamější svazáky, pionýry a všech 25 milionů uvězněných ovcí, než jak se dařilo našim československým budovatelům beztřídní nirvány v hanebných padesátých letech minulého století, připomínajících dávný středověk.

Začněme tedy od začátku, neboli od konce druhé světové války: Tatíčkem zakladatelem onoho přísně marxleninského státu byl Kim Ir-sen. Vládl dlouhou řadu let, na jeho náhrobku je pouze datum jeho narození, což dává smysl, však takový nebožtík je přece nesmrtelný. V diktátorování ho nahradil jeho syn Kim Čong-il

Ten v roce 1971 k nelibosti svého otce ho učinil dědečkem zásluhou svých intimních radovánek s tehdy v nejvyšších. místních kruzích proslulou postelovou přebornicí Song Hye Rim. Existence vnoučka jménem Kim Čong-nam až do jeho věku pěti let tajena byla. Když mu bylo osm roků, vyšla oficielní zpráva, že žije v Moskvě se svou babičkou a navštěvuje mezinárodní školu jak v Rusku, tak ve Švýcarsku (jak to současně činil, známo není). Též oznámeno, že se mu podařilo ovládnout několik cizích jazyků.

Jako nejstarší syn byl předučen převzít po svém otci vládní žezlo, jenže k tomu nemělo dojít. Měl stejného otce s mnoha bratry, ale nikoliv stejnou matku - takže jen polobratři. V květnu 2001 došlo k jeho zatčení na tokijském mezinárodním letišti Narita, s padělaným pasem Dominikánské republiky a s jménem Pang Xiong (“Tlustý Medvěd“ v čínské mandarinštině), což údajně vedlo k pořádnému poklesu jeho domácí popularity. On pak setrvával v Macau, neřestném hazardním útulku, čínské verzi amerického centra Las Vegas. Též již otcem šesti dětí, exil mu vyhovoval, s častými návštěvami v Evropě, jakož i ve svých rezidencích v Singapuru a Pekingu.

Nejeden příslušník severokorejské elity, zejména z diplomatických funkcíc již uprchl a leckde, zejména v Jižní Koreji, mnohonáobně líp si počínající, se usadil. Mnohého běžence se ale podařilo zavraždit. Například v roce 1997 byl zastřelen Yi Han-yong, úspěšně upláchnuvší do Jižní Koreje, bratranec Kim Čong-nama.

Problematické kvality se vesměs přisuzují nynějšímu vládci - polobratrovi jménem Kim Čong-un - morbidly obese to tlusťoch v zemi trpící hladomorem. Nepodařilo se mi zjistit, do jaké míry se podílel na doslova apokalyptické likvidaci několika náhodně vybraných rodin - otec, matka, děti - napěchovaných do prostoru s průhlednými stěnami, aby venku shromáždění diváci měli nerušený přehled události pro ně připravené. Tou událostí bylo vypuštění smrtícího plynu, který pozvolna krutými bolestmi postižené oběti usmrtil. Důkladně účinná ideologická metoda tamějších přítomných diváků.

Nynější panující diktátor nařídil perverzní popravu svého do té doby mocného strýce: Čang Song-tchek, vysoká vojenská šarže, autorita občas se i nad vládnoucím tlouštíkem zablýsknuvší. Podle marxistického zákona o dialektice, jak se zvětšováním kvantity dojde ke vzniku vyšší kvality, Kim Čong-un se postaral o konečné vyřešení permanentního odchodu tohoto v nelibosti uvíznivšího strýce, a tím byla nikoliv oprátka či kule popravčí čety, ale vypuštění hodně vyhladovělých psů. Ti se vrhli na vypasenou a právem vyděšenou oběť, což se uskutečnilo na pečlivě vybraném mistě před povinně se dostavivšími návštěvniky, takto se postarat o jejich trvale účinný ideologický dopad.

V porovnání s takovými metodami finálního řešení je způsob značného hřmotu, tak oznámený špionážní agenturou, s otištěním ve spolehlivém zdroji (The Economist, 4.březen 2017) o vykonaném větším počtu poprav s použitím protileteckého dělotřelectva. Cílem k bouřlivě krvavé likvidaci též posloužila pětina blíže čtenářům nepředstavených funkcionářů.

- - -

Již od vydání z roku 2008 své publikace Country Report on Terrorism, State Departnent shledává počínání Severní Koreje za v podstatě nezávadné. V závěrečném údobí svého prezidentování tehdejší George W. Bush usoudil, že odstranění Severní Koreje z listiny provinilců by mohlo přispět k omezení vývoje nukleárních zbraní a rovněž i umožnit mezinárodním inspektorům na místě se seznamovat se skutečným stavem věcí. Barack Hussein Obama to posléze hodnotil jako krok správným směrem (modest step forward).

V záležitosti nukleárních zbraní a podpory mezinárodního terorismu se Pchjongjang nijak nezlepšil. Ale podařilo se zabránit dodávkám zbraní na nejednu teroristickou adresu. Třem vědcům v oboru jaderných zbraní se ale podařilo, aby dorazili na místo svého nového působení, jímž byl Irán. Znemožněna ale byla dodávka víc než 10.000 ochranných protichemických obleků do Sýrie.

Nyní ale došlo k pozoruhodné události 12. února na mezinárodním letišti v Kuala Lumpuru. Tam pasažér s cestovním pasem a jménem Kim Čol, věk 46 roků, ve skutečnosti Kim Čong-nam, nejstarší syn bývalého severokorejského diktátora, jímž byl Kim Čong-il, onen poloviční bratr nynějšího diktátora, jímž je Kim Čong-un, mínil pokračovat ve svém letu směrem do Macaa. Na malajském letišti ve velkém shonu se k němu ze zadu přiblížily dvě dívky, z nichž jedna přiložila kus látky na jeho tvář, načež okamžitě zmizely. Dotyčný, poněkud korpulentní pán, se cítil omámen, s obtížemi se doškobrtal na stanici první pomoci, tam odtud ambulance se s ním rozjela k nemocnici a dotyčný v několika minutách zemřel.

Obě ženy byly vbrzku lapeny: Siti Aisyah, věk 25 roků, adresou v místě Serang, Indonésie, a Doan Thu Huong, věk 28 roků, z Vietnamu. Aisyah na policii vypověděla, že dva muži buď japonského, či korejského zjevu jí tvrdili, že míní natáčet cosi pro místní televizi, zaplatili jí ekvivalent 90 dolarů s poučením, aby po oné vykonané legrační maličkosti se okamžitě odešly umýt na toaletu. Což se tedy stalo. Nyní jsou obviněny ze spáchání vraždy.

Vražedným nástrojem byl onen kus látky napuštěný tuze účinným chemickým jedem známým písmeny VX, zakázaným mezinárodní smlouvou (Chemical Weapons Convention), podepsanou všemi státy světa - s výjimkou tří, mezi nimiž je i Severní Korea. Je to jed schopný usmrtit v několika vteřinách: Jeden litr této zabijácké tekutiny je schopen zabít jeden milion lidí.

Touto substancí je nyní Severní Korea převelice zásobena. A další pokrok docílen: vraždit na cizím území, jímž Malajsie samozřejmě je. Nyní Pchjongjang velmi popuzeně zareagoval s obviněním Malajsie, že nezabránila smrti občana jejich mírumilovného státu, vydání jehož ostatků bylo okamžitě vyžadováno.

Jeden den před tímto neobvyklým zabíjením Pchjongjang odpálil další balistickou raketu japonským a též i amërickým směrem. Ty příští připravované rakety již prý úspěšně doletí nejen do Kalifornie, ale ještě dál, až snad i do Washingtonu.

Číňané pramálo se činí tyto soudružské nezbedy dostatečně krotit. Prozatím jen zakázali nákup jejich uhlí.

KONEC

Neoficiální stránky Oty UlčeAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.