14.6.2021 | Svátek má Roland


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jenda 7.10.2007 14:36

Za jak dlouho Safdar Šafi zmizi?

hoblík 7.10.2007 14:33

Re: No voni Čechoslováci kteří si v r. 1948 posadili na hrad KSČ a Gottwalda . . .

posadli je tam češi,slováci komunisty tolik nevolili,pouze dplatili na menší počet....

mik 7.10.2007 14:32

Re: Re: Zcela racionelni pristup k Israeli a Palestincum mel tunisky diktator Burghiba....

Problemem Iraku neni americke bombardovani, ackoliv bolsevicti hnu pove tyto blaboly melou stale dokola. Problem je Iranske a Syrske-Ruske vmesovani. Omlouva te, ze na politickem skoleni vasi ZO KSCM jste to nebrali. :-P

mik 7.10.2007 14:29

Re: Re: co to je za kravina

A kdo by ohrozoval Iran pokud by neskolil a nevyzbrojoval teroristy, nevrazdil iracany po tisicich? Zacni s tim myslenim u sebe.

mik 7.10.2007 14:27

Re: Ano, pro lžidy je Ahmadinejad skutečným nepřítelem číslo jedna,

Deb ile

mik 7.10.2007 14:26

Otázka je

jestli by v případě, že by role byly obrácené Irán také zastával postoj  „při humanitárních neštěstích je naše bolest společná a tady není místo pro politiku“. Vsadil bych měsíční výplatu, že ne. Naopak, jako každá brutální diktatura by toho využil k dalším útokům na svého soupeře.

ps 7.10.2007 13:25

Re: souhlas Karime

Komu Putin utáhl kohoutky? Bohatí oligarchové z Jelicnových dob jsou za Putina ještě bohatší, tedy kromě několika jedinců  co měli politické ambice. Obyčejný rus z nerostné bohatství Ruska nci nemá, a to jak s toho co je v soukromých rukou, tak s toho státního (nebo nově znárodněného), ze kterého jdou příjmy na propagandu a na dobrodružnou zahraniční politiku Ruska.

scorpion 7.10.2007 13:22

Re: co to je za kravina

A ještě jeden dodatek. Írán, že žádnou odstrašovací sílu nepotřebuje? Kde žijete? Od chvíle , kdy Írán začal uvažovat o znárodnění ropného průmyslu se stal terčem USA. Šáha USA a Izrael podporovaly jen z důvodu, že nechá nadnárodní koncerny fungovat. Stejně se to nepovedlo a islámská revoluce je v prvé řadě jejich vina. V islámských zemích dovezená demokracie nefunguje a Irák by měl být dostatečně odstrašující příklad. Írán si své věci musí vyřešit sám, ale pokud bude neustále ohrožován ze strany USA a jejich noshledů tak musí bohužel zbrojit.

scorpion 7.10.2007 13:11

Re: co to je za kravina

A kdo ohrožuje vojensky Norsko, Japonsko, Německo nebo třeba Turecko. Nejprve přemýšlejte než něco napíšete.

AndyO/XX 7.10.2007 12:40

Ano, pro lžidy je Ahmadinejad skutečným nepřítelem číslo jedna,

protože není nenávistný antisemita, tak jako jimi nebyli ani němečtí nacisté oslnění sionistickou myšlenkou jednotného židovského státu.Uspořádat konferenci o Ježíši z Holokaustu byl jeho největší zločin, ohrožující samotnou prolhanou a teroristickou existenci Izraele.Židovší mediální lháři budou dále pracovat na jeho image šíleného antisionistu co nejlépe, protože se jim krátí lhůta na provoz tiskařských rotaček s barevnými papírky.

Sidrman 7.10.2007 11:49

zidozrouty z Juochelkovi vrby, vcetne tupeho vodnickeho dua

kdo to je ? Ví to někdo ?

tich@dohoda 7.10.2007 11:10

co to je za kravina

jakou odstrasujici silu ma Norsko, nerostne zdroje jsou komodita azisky z nich  mely by slouzit vsem obcanum te ktere zeme. Norsko je v tomto smeru skoro ideal. Iran zadnou odstrasujici slilu nepotrebuje. Je paradoxem, ze porazene zeme z WW II , Japonsko a Nemecko byly potrestany zakazem zbrojeni a silne omezeny ve zbrojnich programech sveho prumyslu. Ekonomiky techto zemi ustrily obrovske prostredky, ktere se investovaly do jinych odvetvi , proto /mimo jine/ vznikl japonsky a nemecky hospodarsky zazrak. Take Turecko, ktere vsadilo na spolupraci v ramci NATO a hospodarskou spolupraci s EU musi krotit sve ambice prave s ohledem na spolupraci. Rusko/SSSR byla supervelmoc a dnes je jen otazkou casu kdy se na tu pozici vrati. Iran nikdy nedosahne pozice malych velmoci typu Francie nebo UK. Sveho casu mela podobne ambice Ukraina, take Polsko si s podobnou myslenkou pohrava, ovsem velmoc je predevsim zalezitost ekonomicka, jen bohata zeme s vyspelou vedou a prumyslem muze na podobne veci myslet a to Iran neni ani nahodou. Cest :-)

scorpion 7.10.2007 10:50

Re: souhlas Karime

Jenže kupříkladu Rusko se vždy mohlo spolehnout na svou jadernou odstrašující sílu. Írán a ostatní tuto možnost nemají proto musí utápět spoustu peněz na konvenční zbrojení. Tragická podpora šáhova režimu USA a Izraelem http://www.fas.org/irp/world/iran/savak/index.html  a poté USA podoporovaná válka Iráku proti Íránu zanechala obrovské rány a navíc je tu stále reálný strach z dalšího napadení.

 Koneckonců i vyjádření paní Ebadíové http://aktualne.centrum.cz/zahranici/blizky-vychod/clanek.phtml?id=510181 je jednoznačné.

Harpyje 7.10.2007 10:25

Re: Re: Zcela racionelni pristup k Israeli a Palestincum mel tunisky diktator Burghiba....

Vy už se, pane Janečku nemůžete dočkat, že?

kopretina 7.10.2007 10:12

Re: Zcela racionelni pristup k Israeli a Palestincum mel tunisky diktator Burghiba....

Souhlas.

tich@dohoda 7.10.2007 10:03

souhlas Karime

neni to ovsem jen Iran, nybrz i dalsi zeme bohate na ropu ci plyn. Napr. Azerbajdzan nebo Turkmenistan, ktere by teoreticky svym obcanum mely zajistit zivotni standard jako Kuvait nebo Norsko, presto se ty zeme utapi v bide vetsiny . U Iranu bych zminil zejmena mocenske ambice, armada a zbrojeni spolykaji obrovskou cast tech "petrodolaru" , podobne Venezuela a pochopitelne z nerostneho bohatstvi profituje jen par rodinnych klanu. Koneconcu i jelcinovske Rusko jelo ve stejne koleji, nez jim Putin alespon castecne utahl kohoutky :-) . Cest :-)

taky Honza 7.10.2007 8:32

Re: No voni Čechoslováci kteří si v r. 1948 posadili na hrad KSČ a Gottwalda . . .

Zajímavé, můžete trochu přiblížit, jak jste jako odvážný kverulant zlikvidoval vládu KSČ v ČSSR?

čtenář 7.10.2007 6:48

Re: Re: Zcela racionelni pristup k Israeli a Palestincum mel tunisky diktator Burghiba....

Kdo si počká, ten se dočká.  :-)

Jarda 7.10.2007 4:17

Re: Re: Re: co to meles ?

Tu fotku Brzezinskeho s Osamem delali v laboratori KGB v Moskve. Mimochodem Brzezinsky byl ministrem v Cartrove administrative jeste pred sovetskym vpadem do Afganistanu. Za casu Osamy uz je soukromnik-penzista zijici nekde v ustrani.

J.G. Pašek 7.10.2007 2:03

Pardon . .

Napsal jsem  . . . v tom slavném Iráku

Chtěl jsem napsat  . . v tom slavném Iránu

J.G. Pašek 7.10.2007 2:01

No voni Čechoslováci kteří si v r. 1948 posadili na hrad KSČ a Gottwalda . . .

ve svobodných a demokratických volbách a zakrátko tiše mumlali a pod peřinou hlasitě si zanadávali, ale na veřejnosti, v práci, školách a univerzitách 40 let drželi hubu a krok, a aktivně se zůčastňovali honu na čarodejnice - hrstku Charistů  . . . . a nebýt odvážných kverulantů venku, KSČ by v ČSSR kralovala dodnes . . . .a tak nějak tomu je dnes s mohamedány v tom slavném Iráku . . . . . zvolili si bestii a teď se bojí pípnout aby nepřišli o pohodlí a teplíčko a neskončili ve vězení či šibenici . . .

v klidu omluvit,az to prelousk 7.10.2007 0:36

Re: Zcela racionelni pristup k Israeli a Palestincum mel tunisky diktator Burghiba....

Zajimavejsi je, kolik milionu lidi a kam se stehuje z Iraku ven, co umi a jak se jim venku vede napriklad v porovnani s irackym venkovem.

Iran se jiz nemuze dockat - budou se mit jako v Iraku po USrelskem bombardovani

kopretina 6.10.2007 23:05

Re: Vy jste zaseknutá deska a melete pořád to samé

;-P

Ske/pticus Max/imus 6.10.2007 22:23

To víte že jo, kolovrátku

8-o

Martin 6.10.2007 21:57

Re: Re: co to meles ?

ty opravdu o tom prd vis, kdyz si myslis ze za sunnitskou kajdou ktera v iraku vrazdi siity stoji siitsky iran

a najdi si fotku brezinskeho a osamy, pokud vis kdo to byl brezinski tak ti leccos docvakne

Jarda 6.10.2007 21:02

Re: co to meles ?

Neni mou vinou, ze nedokazes videt, jetozcela jednoduche: ajatolahove dodaji penize, Al-Quaida "mucedniky, Rusko semtex. Osama vyskolen americany? Rika kdo , Martin, kdo jeste?

Harpyje 6.10.2007 20:43

Re: Zcela racionelni pristup k Israeli a Palestincum mel tunisky diktator Burghiba....

R^R^

Karim 6.10.2007 20:37

Zcela racionelni pristup k Israeli a Palestincum mel tunisky diktator Burghiba....

.....hostitel palestinskych milici vyhnanych z Libanonu. Na cestne hlaseni plaetinskych jednotek pripravenych k dalsimu boji proti israeli reagoval neformalne radou - prestante si vsimat israele a zacnete neco uzitecneho delat.

Dtto lze poradit i iranskemu rezimu - prestante si vsimat israele a zkuste premyslet, proc vetsina Irancu zije v bide, presto ze Iran kazdrocne "sklizi" cca 60-70 miliard petrodolaru. Odpoved je stejna jako v pripade byvaleho SSSR -  prevazna vetsina prumyslu Iranu patri "vsemu iranskemu lidu" pres nabozenske nadace ovladane kleptokratickou vrstvou rodinnych prislusniku ajatolahu.  Majetkove rozdily v Iranu zustavaji cca stejne prikre  jako za nenavideneho saha. 

Na iranske televizi bezi smesne soty, kolik lidi odkud se nastehovalo do Israele (kde se zivi a uzivi prevazne ve mestech).  Zajimavejsi je, kolik milionu lidi a kam se stehuje z Iranu ven, co umi a jak se jim venku vede napriklad v porovnani s iranskym venkovem.  Dalsi zajimava vec je, jak Iran "efektivne"  zachazi se svymi petrodolary.

Karim 6.10.2007 20:24

Podobne jako Palestinci definuji sami sebe, tak i zide definuji sami sebe.....

...jeden podstatny detail je, ze zide si od palestincu svoji pudu koupili, v prevazne vetsine jiz za ottomanske rise pred prvni svetovou valkou.  A to sice hlavne za penize rodiny Rotschildu. Je totalni nesmysl, ze za muslimskeho otomanskeho rezimu by nejaci nemuslimove mohli ukrast pudu muslimum. O movitosti Rotschildu a solidnosti ceny za tehdy prevazne neurodnou pudu netreba pochybovat.  

Mluvit o uzurpovani KOUPENE pudy je podobny nesmysl, jako tvrdit, ze Holandane UZURPOVALI ceskou pudu na vystavbu supermarketu a roubenych rekreacnich chalup.   

Nakupy a prodeje pudy byly i v ottomanske risi vedeny v pozemkovem katastru.  Pravda je, ze pudu drzeli vetsinou velci majitele, cast  palestincu byla a je bezzemky.  Zajimave je tez to, ze kocovnici vychazeji s israelem dobre a usedli israelsti arabove aspon relativne dobre. 

Dokonce i mnozi Palestinci na Westbanku uznavaji, ze ze stredovychodnich rezimu se k Palestincum chova relativne nejlepe Jordansko (ktere hromadne vyhnalo palestinske milice v roce 1970) a nenavideny Israel.   Staty Gulfu 99% palestincu vyhnali a zamestnavaji radeji Bangladesany a Filipince, dtto Saudove, Palestinci byli vicemene vyhnani i z Iraku (a to az do Brazilie), castecne z Libanonu. Syrie pouziva palestinske milice k bojove cinnosti v Libanonu, doma je prisne reguluje. 

Dtto polo-totalitni Iran.  Totalitni staty maji pochopitelnou nechut pozvat na sve uzemi vetsi mnozstvi lidi z totalitne organizovanych jednotek, i kdyz je s oblibou zneuzivaji k rozdmychavani napeti v zahranici.  

kopretina 6.10.2007 20:02

Re: Re: Re: Re: Re: Pan Autor spravedlivý (odkuď že on je?) zapomněl podotknout

Ne nemám ráda marxisty ani nacisty ani socialisty všech barev a jakékoliv fanatiky.