12.7.2020 | Svátek má BořekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Spojené státy jen válčí a vyhrožujíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 199, poslední: 16.5. 2019 8:45, přehled diskusí

USA jsou pro nás životně důležitý partner.:
Autor: D. Mach Datum: 15.5.2019 19:26

Jak píše autor, už Jiří z Poděbrad chtěl spojit významné evropské národy, aby se účinně dalo bránit válkám. A vznikem Evropské unie se to podařilo alespoň pro centrální Evropu (pro divoký Balkán bohužel zatím ne). A jak se ještě předtím ukázalo během 2. světové války, kdy velkou část Evropy USA osvobodily, ačkoli je přímo Hitler neohrožoval, stojí zato udržovat transatlantické vztahy i v době, kdy sedí v Bílém domě televizní hvězdička, která se chlubí hlavně tím, že umí tweetovat.

Re: USA jsou pro nás životně důležitý partner.:
Autor: M. Kosejk Datum: 15.5.2019 20:09

Donedávna bylo pro mě záhadou, jak bylo možné, že ještě na konci 40. let 20. století tady tolik lidí ignorovalo, co je SSSR vlastně zač - a proč se tak bezvýhradně přiklonili na stranu Sovětského svazu. Dneska ty mechanismy víry v mocnosti už začínám chápat. Jak u blbých - nejdříve vsadíme na víru ve Francii, pak v Sovětský svaz a teď v USA. :)

Pro mě je USA prostě velmoc, které se chová jako velmoc . A rozhodně si nemyslím, že zájmy USA se ve všem kryjí s našemi zájmy (i když mnozí si myslí opak - a např. ještě tleskají USA za to, co udělaly a dále dělají s Blízkým východem - z něhož k nám sem teď proudí migranti a teroristé). Myslím si, že jsme pro ně jen nezajímavá figurka, kterou v případě potřeby klidně obětují (a není důvod jim lézt do zadnice). Jak řekl Henry Kissinger:

„Amerika nemá trvalé přátele nebo nepřátele, jen zájmy“

"Je nebezpečné být nepřítelem Ameriky, ale být jejím přítelem je smrtící.“

Takže nechápu, proč si někteří myslí, že když budeme ve všem stát za západními mocnostmi, tak že si tím nějak koupíme jejich loajalitu. Když přijde tvrdé na tvrdé, tak každý bude hájit jen své zájmy. A bude to logické - pokud si americký politik položí vedle sebe zájmy svého státu - a zájmy nějaké malé země v Evropě, tak logicky dá přednost svým zájmům. Prostě jsme si už dávno měli budovat vlastní jaderné zbraně (místo válčení v kdejaké p*rdeli světa, kde se rozhodnou válčit USA).

Re: USA jsou pro nás životně důležitý partner.:
Autor: V. Kun Datum: 15.5.2019 20:51

Koséjku musíšto mít VYMETENÝ !! ...být jejím přítelem je smrtící... Kanada i Mexiko

jsou přátelé USA už přes 200 roků a novodbě Německo a jak to všude prosperuje a mají blahobyt. Zkus příště napsat něco rozumného pokud to dokážeš?

Re: USA jsou pro nás životně důležitý partner.:
Autor: M. Kosejk Datum: 15.5.2019 21:00

To jsou slova amerického exministra, ne moje. :)

A použil je v situaci, kdy USA po svém odchodu z prohrané války nechaly na holičkách své bývalé jihovietnamské spojence - a nechali je povraždit Vietcongem. Prostě už nebylo v americkém zájmu se o ty své bývalé spolupracovníky postarat - tak je tam nechali a nechali je pobít i s rodinami.

Re: USA jsou pro nás životně důležitý partner.:
Autor: L. Novák 475 Datum: 15.5.2019 22:27

To jsou hrozné kecy! A co ruské gulagy, ty se ti líbí? A co důstojník KGB Putin, dobrý? :-/

Re: USA jsou pro nás životně důležitý partner.:
Autor: A. Trick Datum: 15.5.2019 21:04

Přátelé od té doby co USA zabraly velkou část Mexika? Není to tak, že Mexiko MUSÍ být přítelem?

Re: USA jsou pro nás životně důležitý partner.:
Autor: M. Prokop Datum: 15.5.2019 21:26

Jo, jistě, musí. protože mají holou prdel a potřebují americké peníze.

Re: USA jsou pro nás životně důležitý partner.:
Autor: A. Trick Datum: 15.5.2019 21:53

Provedl jste hluboké nepochopení. Sundejte klapky.

Re: USA jsou pro nás životně důležitý partner.:
Autor: M. Prokop Datum: 15.5.2019 22:27

Ty vaše drží moc fest. Jak od Lenina.

Re: USA jsou pro nás životně důležitý partner.:
Autor: J. Holíček Datum: 15.5.2019 22:34

Kosejku, slušná úvaha. K věci, bez emocí. Je to i o tom, co jsem psal ráno. Proč se mám pitvořit před někým, o němž vím, že jsem mu egál. :-))

Re: USA jsou pro nás životně důležitý partner.:
Autor: M. Prokop Datum: 15.5.2019 21:25

Důležitý partner ano.

A to hlavně, když v Bílém domě konečně sedí president, místo toho mulatského poskoka melounů, socanů a teroristů.

Re: USA jsou pro nás životně důležitý partner.:
Autor: P. Han Datum: 15.5.2019 21:29

To jsem ohromně rád, že od vzniku EU, tj. od r. 1993, se v Evropě přestalo válčit, a od r. 2004 neválčíme ani my. A že uchováváme transatlantické vztahy i přesto, že se do Bílého domu dostala televizní hvězdička, která pro samé tweetování nemá ani čas válčit, na rozdíl od svého předchůdce i té zombie, která se cpala na jeho místo.

Jakým právem :
Autor: J. Farda Datum: 15.5.2019 18:13

hegemon porušuje a znevažuje slovo, které dal, a závazky, které podepsal? Dobrá otázka! Tak gospodine Schneidere vysvětlete, jakým právem si Gosudar vší Rusi VVP vytřel rectum Budapešťským protokolem 1994 a zavelel k okupaci ukrajinského Krymu? https://lubomirstejskal.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=399322 . https://demagog.cz/politici/274/vladimir-putin?page=2

Re: Jakým právem :
Autor: P. Černoch Datum: 15.5.2019 18:19

Rusko Krym neokupuje.Obyvatelé Krymu si v referendu zvolili kam chtějí patřit.A pokud by jste chtěl tvrdit,že byli donuceni,tak připomínám,že to bylo od roku 1991 nejméně třetí referendum které dopadlo stejně.

Re: Jakým právem :
Autor: J. Farda Datum: 15.5.2019 18:33

Jasně, dobrý muži, svobodně hlasovali, bez přítomnosti zástupců ukrajinského státu, pod kuratelou zdvořilých mužíků, kteří tam sice podle tvrzení Gosudara vůbec nebyli, ale poté jich cca půldruhé tisícovky v Kremlu za vzornou organizaci a průběh anšlusu vyznamenal ... vážně ještě dobře ovládáte dialektický materialismus kdysi vyučovaný na VÚMLech! :-)

Re: Jakým právem :
Autor: P. Han Datum: 15.5.2019 19:09

Ale jo, jasně. Věřím, že vy jste podepsal antichartu z přesvědčení, i když osobně nikoho takového neznám. Ale většina to podepsala prostě proto, že se bála. S tím referendem to bylo stejné.

Re: Jakým právem Rus tam vlez? :
Autor: D. Mach Datum: 15.5.2019 19:19

Zřejmě si nechcete připustit, že na Krymu měli a mají Rusáci obrovskou vojenskou základnu, a referendum pod hlavněmi samopalů, tomu by se jen s bezmeznou fantazií dalo říkat svobodné referendum. A válku na Donbasu a okupaci Gruzie si také lidé zvolili v referendu? Prosím odkaz!

Re: Jakým právem Rus tam vlez? :
Autor: A. Trick Datum: 15.5.2019 21:06

Takže Krymané úpí pod ruskou nadvládou a těší se až je Ukrajina osvobodí?

Re: Jakým právem Rus tam vlez? :
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 15.5.2019 21:18

To se nedozvíme, protože ze strachu ani neceknou. Až na tatary, kteří to zase odnesli.

Pěkný den.

Re: Jakým právem Rus tam vlez? :
Autor: A. Trick Datum: 15.5.2019 21:54

Kam na ty bláboly chodíte?

Re: Jakým právem Rus tam vlez? :
Autor: L. Novák 475 Datum: 15.5.2019 22:30

To se ptá ten pravý... Vlastně první zleva...

Re: Jakým právem :
Autor: M. Kosejk Datum: 15.5.2019 20:17

Jakým právem? Stejným „právem“ dle jakého USA vyčlenily Kosovo ze Srbska či napadly Irák či svrhly Kaddáfího nebo kupříkladu dle kterého poslaly US-vojáky do Sýrie. :)

Mezinárodní právo je prostě jen fikce - a je používáno jen na malé či "nepohodlné" státy. Při mocenské síle USA si ovšem můžete dělat, co chcete - a nikdo vám v tom bránit nebude a nikdo na vás sankce neuvalí.

Re: Jakým právem :
Autor: J. Farda Datum: 15.5.2019 20:30

Odvádíte pane Kosejku řeč, bo i když mně se ta věc s Kosovem, Irákem či Lybií také příliš nelíbila, a za Srbské Kosovo jsem dokonce chodil na Václavák demonstrovat - ale USA se Srbskem nebo Irákem žádné memorandum o nezměnitelnosti hranic nepodepsaly - zatímco Ruská federace osobou presidenta Jecina ano. Faktem zůstává, že Budapešťským memorandem si 1994 Gosudar vytřel řiť a uplatnil přímočařejší silový postup než Hitler v případě utlačovaných sudetských Němců, bo ten alespoň "zorganizoval" Mnichovskou smlouvu. Pláčete dobře, ale zde na špatném hrobě ... :-(

Re: Jakým právem :
Autor: M. Kosejk Datum: 15.5.2019 20:51

Nikam neodvádím řeč. Jen mluvím o tom, jak je to s mezinárodním právem.

A přijde mi směšné, když někdo plaší kvůli Krymu, který byl anektován bez krve a se souhlasem tamní majority - a když zároveň dotyčný v klidu ignoruje hojné porušování mezinárodního práva ze strany USA, kvůli němuž teče krev proudem.

A víte co? Mě nějaký Krym netankuje - důsledky této anexe jsou pro nás nulové. Ale kupříkladu důsledky blízkovýchodní vojenské politiky USA mají na nás velký vliv - a ti migranti a teroristé, kteří z toho od USA rozvráceného regionu proudí od Evropy, jsou jedným z neblahých důsledků americké činnosti.

Re: Jakým právem :
Autor: P. Han Datum: 15.5.2019 21:34

To rozvracení Blízkého východu začalo kde? A kdo že s tím začal?

Re: Jakým právem :
Autor: J. Farda Datum: 15.5.2019 21:38

Latiské rčení praví, že "Pacta sunt servanda", a pokud neplatí ani tohle, (i Hitler si s Mnichovskou dohodou také vytřel - se známými důsledky - rectum ) neplatí nic, což by Vás možná tankovat mělo. S mišmašem na Středním východě je to guláš, bo všichni mocní si tam, Inšalláh, ohřívají svou (nesmluvní!) polívčičku. Ale ať Vám to hezky česky zjednodušené vnímání defekace se na dané slovo/podpis mezinárodních smluv vydrží ... a islámský Agfhánistán rozses*ali Sověti, tedy bolševici nebo Rusáci, libo-li, pokavád to už nepamatujete, čímž ten dodnešní islamistický marast započal ... přeji hezký večer ... :-)

Re: Jakým právem :
Autor: P. Han Datum: 15.5.2019 21:51

On má selektivní paměť. V Afghánistánu s tím začali Rusáci a v Lybii Francouzi.

Re: Jakým právem :
Autor: J. Farda Datum: 16.5.2019 8:45

Ano, to souhlasí, ale oni jistě pamatují, že tam je/byl rozdíl desítek let ...

:
Autor: R. Fiala Datum: 15.5.2019 16:00

Díky pane Schneidere za tento článek. I když se zaslepenými nebo koupenými blby jako je Kubeš nebo Novák nepohne. Zvlášť vypečený je ovšem němcožrout Sušeň, jenž podle mantry Za všechno můžou Němci resp. A vy zase lynčujete černochy ze známého vtipu převedl řeč na vlastizrádnou politiku Merkelové,k níž se připojili tamní levicoví a ekologičtí extremisté.

Rusofil Schneider už jiný nebude:
Autor: L. Novák 475 Datum: 15.5.2019 15:41

Škoda slov...