17.9.2021 | Svátek má Naděžda


Diskuse k článku

SVĚT: Smysl letošní angloamerické revoluce

Červnové rozhodnutí Britů odejít z Evropské unie a následné listopadové zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem znamenají revoluční přelom světových dějin. Obě úzce související revoluce ve dvou vůdčích anglosaských demokraciích světa prosadily radikální návrat ke svrchované ústavně demokratické vládě občanů ve svých státech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 12.12.2016 12:58

Re: USA i Británie ukázaly, že demokracie

Já vím, co je neomarxismus a už jsem to zde vícekrát psala, nebudu to psá pořád dokolečka dokola, to je zničující, kdo chce chápat pochopí, kdo nechce nepochopí. Navažujete se do pana Lhoťana, který na rozdíl od vašeho oblíbence neomarxisty bez maturity Schulze něco umí.

S. Netzer 12.12.2016 13:00

Re: USA i Británie ukázaly, že demokracie

Tak, teď jste mi to ale dala.

:-))))

R. Langer 12.12.2016 14:50

Re: USA i Británie ukázaly, že demokracie

Dala, ale ty to furt nechápeš, tupá pátá kolono. :-D

R. Langer 12.12.2016 14:49

Re: USA i Británie ukázaly, že demokracie

Jo, a proto jako dělali ten bordel, pátá kolono? :-D

M. Krátký 12.12.2016 9:37

Není co dodat - a s dovolením se podepisuji

Za vše zcela výmluvně hovoří "rozpačité" komentáře až údiv co si to ten autor dovoluje !!!

S. Netzer 12.12.2016 9:33

To je myšleno vážně?

Od kdy je NP humoristický plátek?

P. Rudolf 12.12.2016 9:37

Re: To je myšleno vážně?

Už léta. Dikobraz by měl v NP těžkého konkurenta.

J. Fridrich 12.12.2016 9:45

Re: To je myšleno vážně?

Ano Netzer a Rudolfe - to je myšleno vážně a správně ! .. Amerika, Evropa a Svět dostává šanci na to " být dán do pořádku ".. Americká, ale i naše media, která jsou prolezlá levičáckými demokraty manipulovala celé měsíce průzkumy v Americe směrem ke Clintonce - ale nic jim to nepomohlo.

V jakém stavu je nyní Svět a také úpadek vedoucí role Ameriky ve světě - to je výsledek práce islámského černouška OBAMY za 8 roků devastace jeho vlády a ztráty významu USA ve světě.. a Clintonka by to dílo zkázy dokončila.. Je skvělé, že svět nebude POTRESTÁN dvěma šílenými ženami.. Jedna již nyní ničí naši krásnou Evropu, druhá by zničila krásnou a zatím ještě silnou Ameriku a celý svět.. Nyní k PODSTATNÉMU - hodně popletených " odborníků " na vztahy velmocí si myslí, že Trump bude kamarád s Putinem - a to se mýlí v tom hlavním - Trump dá brzy Putinovi najevo, kde jsou jeho meze a kde je " Ruské hřiště ".. Autor jednoho nedávného příspěvku praví " Jak je množné, že voliči najednou začínají akceptovat zjevně jednoduchá, a proto zavádějící poselství?" To je velký omyl autora - a nejen jeho.. Velký Ronald Reagan - komouši u nás a po světě se mu smáli-prý herec a primitiv - jednoduchými kroky vrátil Americe hlavní pozici ve světě. Radikálně snížil daně - a vybral víc, to levicoví politici niky a nikde nepochopí. Část těchto peněz použil na -považte- uzbrojení Říše Zla-SSSR a tím nám a státům Varšavské smlouvy vrátil svobodu a důstojnost.. Pokud udělá pořádek v NELEGÁLNÍ imigraci – mají tam u nich doma cca 11 mil. Nelegálů a cca 3 mil. Z nich jsou zločinci.. To je třeba, aby nový president vyřeši – a na to nemusí být velký intelektuál..

Tak asi tak, v jednoduchých řešeních nemusí být vždy chyba..

J. Chaloupka 12.12.2016 10:49

A gordický uzel nebyl rozvázán, ale přetnut.

To je odpověď na všechny ty všeználky, že věci nejsou tak jednoduché.

S. Rehulka 12.12.2016 11:39

Re: A gordický uzel nebyl rozvázán, ale přetnut.

Díky pane Fridrichu a pane Chaloupko, můj pozdrav a souhlas !

Navzdory těm všem kvičícím Democrats v Americe i všem těm kolaborantům s Marxisty a Maoisty v EU !

S. Netzer 12.12.2016 9:57

Re: To je myšleno vážně?

Ne nadarmo mi to připomíná svazácké nadšení Pavla Kohouta.

Ten byl v padesátých letech šéfredaktorem Dikobrazu.

J. Fridrich 12.12.2016 10:16

Re: To je myšleno vážně?

Tak jen pro vás, Netzer :

Až bude tobě, pionýre, čtenáři, třicet, pětatřicet let, vzbudíš se do světa, který už v mnohém nebude podoben dnešku. Budovatelé komunismu v Sovětském svazu i u nás budou mít k dispozici moderní automatizované závody, zvládnou zemědělské práce průmyslovým způsobem, budou pracovat šest hodin denně. V té době proniknou hluboko do tajů vesmíru. To všechno se promítne do každodenního života: 250 milionů tun oceli ročně, hojnost všech prostředků, městská doprava zdarma, bezplatné stravování ve školních a závodních jídelnách, bydlení v prostorných bytech bez nájemného, levné nebo bezplatné turistické základny atd. To není začátek fantastické povídky našeho časopisu, to je reálný dvacetiletý program Komunistické strany Svazu sovětských socialistických republik, o kterém píše, mluví a přemýšlí celý svět. Bledne sláva kapitalistické techniky a výroby. Vždyť za deset let předstihne SSSR Spojené státy americké dvaapůlkrát a v roce 1980 bude jeho náskok sedminásobný. Je krásné žít v takovém světě! V prvé větě naší poznámky jsme vlastně napsali chybu. Přečti si tu větu znovu, milý Vláďo, Květo, Přemku, i vy ostatní. Našel jsi nesprávnost? Budeš se do nového světa teprve probouzet?

Jistě znáš odpověď: Všichni se musíme přičinit! Učit se a pracovat. I mimo školu ve svých pionýrských oddílech, v kroužcích i ve speciálních kolektivech. Pusťte se všichni do technické a přírodovědecké činnosti, nebojte se usilovné práce nad funkčními modely, zamilujte si pěstitelskou či chovatelskou práci v pionýrských zemědělských hospodářstvích. Velkolepá budova světa - komunistická společnost - potřebuje všestranně připravené lidi, vládnoucí elektřině, jaderné energii, složitým mechanismům, chemickým látkám, přírodě na Zemi i v kosmickém prostoru. Komunismus potřebuje lidi odvážné, čestné, muže a ženy, kteří umějí žít v kolektivu a pro kolektiv.

P. Rudolf 12.12.2016 10:19

Re: To je myšleno vážně?

Jo, to je přesné. Jen místo rudé se tam teď dere hnědá.

Kdysi jsem se ho na to ptal, jak mohlo tehdy tolik lidí tak zblbnout? Odpověděl mi prostou větou: Byli jsme mladí a blbí. No, ta první premisa pro Psa neplatí.

R. Brzák 12.12.2016 12:12

Re: To je myšleno vážně?

Ovšem přirozeně platí, že mladí jsou méně zkušení - a proto snáze manipulovatelní, tedy více "blbnutíschopní". Takže jste právě neviditelného psa s jeho převážně spíše straším osazenstvem pochválil. Avšak, abych Vás uklidnil, jistě se najdou výjimky, i mezi věkem staršími - Vaše názory by toho mohli být zářným příkladem...

A. Nový 12.12.2016 13:16

Re: To je myšleno vážně?

Tady 840

To je dost odvážné přiznání, že jste se posral do rudých trenclí.

P. Han 12.12.2016 9:47

Re: To je myšleno vážně?

Od té doby, co sem píšete. Ale je to takový trapný humor, nezapře německý původ.

M. Prokop 12.12.2016 10:42

Re: To je myšleno vážně?

A "Rudolf" zase budovatelskou praxi. Jen socialismus už nebuduje v SSSR, ale v EU.

R. Brzák 12.12.2016 10:57

Re: To je myšleno vážně?

Z mého hlediska je autor příliš optimistický - přehlíží korumpující vliv velké moci nad druhými, kterému podléhá každý člověk (a D.Trump je pouhý člověk, stejně jako Obama, Merkelová, Zeman, Le Penová, Putin či kdokoli).

Proč Vám to píšu? Snad pro ukázku, co to znamená být účasten diskuze - s Vašimi prázdnými výkřiky se Vám to nepovede. A to je škoda.

M. Prokop 12.12.2016 11:23

Re: To je myšleno vážně?

Jo, to souhlasím.

Ovšem, je výhoda, pokud někdo není po desetiletí vychováván jako součást celé té neskutečné, od lidí prakticky odtržené mašinerie. Pokud ano, prakticky nemá možnost se z toho vlivu vymknout. Pokud ne, je naděje, že nezapadne tak rychle.

Proto byla devadesátá leta zde tak odlišná, to se k moci dostali lidi z normálního prostředí, což už je teď prakticky nemožné (ani ten Bureš v normálním prostředí nefungoval, ačkoliv třeba ve srovnání s Dluhoslavem je z odlišné líhně, než jen politické podvody).

V. Karda 12.12.2016 11:52

Re: To je myšleno vážně?

Od té doby kdy se tady zjevila anonymní muslimka Neser a diskusní blbeček Rudolf.

K. Frauknecht 12.12.2016 9:03

Inu,

v "převlíkarně kabátů" je dost narváno a pan Bednář to ví :-):

"U Donalda Trumpa je viditelná snaha o radikální proměnu americké zahraniční politiky. Tento prezidentský kandidát ale bohužel viditelně postrádá základní povědomí o geopolitice a zahraničně politických souřadnicích i cílech americké zahraniční politiky jako takové."

Zdroj:http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-usa-evropa-a-svet-06j-/p_zahranici.aspx?c=A160911_231259_p_zahranici_wag

R. Morava 12.12.2016 10:10

Re: Inu,

Ano to o Trumpovi pan Bednář před 3 měsíci skutečně napsal, tak teď nevím.

J. Jelínek 12.12.2016 8:56

Autor je filozof

je napsáno pod článkem.To hovoří za vše, netřeba komentářů...

M. Valenta 12.12.2016 8:46

Těším se na Váš komentář

na téma nerozborné přátelství USA a putinovského RUSKA. A nenáviděný Zeman? No, ruští agenti nebyli v Čechách u nekomunistické části obyvatelstva nikdy příliš oblíbeni.

A. Alda 12.12.2016 7:43

Článek je předvánoční pohlazení.

Také se mi líbí, jak se pan Trump distancuje od novinářů. Dělá to správně, protože novináři jsou ta nejhorší sorta lidí. U nich i u nás.

Ś. Svobodová 12.12.2016 9:27

Re: Článek je předvánoční pohlazení.

Distancoval se Klaus, distancuje se Zeman. Oběma to bylo houby platné. Stačí, aby jejich prasynovec neteře z osmého kolena přejel důchodce a mohou za to oni.

J. Chaloupka 12.12.2016 10:51

Už nejsou novináři, ale špatní prodavači emocí.

To je jen pozůstatek minulosti, že se jim říká novináři.

P. Rudolf 12.12.2016 7:06

To je tak blbý

že se to tady na Psu nemůže nelíbit.

I. Schlägel 12.12.2016 8:39

Re: To je tak blbý

Vaše příspěvky tu jsou rovněž v oblibě, Rudolfe.

M. Prokop 12.12.2016 10:43

Re: To je tak blbý

Tam bych ani tak nehovořil o prosté blbosti, jako o zaplacené blosti.