22.9.2019 | Svátek má Darina


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Motl 18.9.2019 15:17

Desetiletou náhradu po přestárlé 16leté Gretě už ve Švédsku mají, jmenuje se Pipi Dlouhá Punčocha. ;-)

D. Mach 19.8.2019 19:35

Kde chybí argumenty, tam je diskuse o ničem

Kdyby Gréta neexistovala, neměl by pan Frýbort o čem psát. Bohužel pro něj Gréta si alespoň zčásti zjistí fakta. Pan Frýbort se spoléhá na to, že s věkem přichází moudrost. No sama nepřijde, je třeba jí pomoci.

R. Brzák 19.8.2019 20:55

Re: Kde chybí argumenty, tam je diskuse o ničem

V tak malém textu tolik omylů - to je snad na rekord, pane Machu! Pan Frýbort má přinejmenším dvě další témata, které se slečnou Gretou nijak nesouvisí (a jsou zde často v jeho článcích předkládána). Navíc, ani zde tento článek ve skutečnosti NENÍ o Gretě, nýbrž o lidech, kteří ji zneužívají, či jí manipulují -a čehož pan autor lituje a vyjadřuje obavy o slečnu Grétu...

Pan Frýbort zjevně nespoléhá na to, že časem přijde moudrost - a jde jí naproti tím, že své názory dává v plen naší kritice. Protože jen otevřená diskuze o ČEMKOLIV, jakožto základní evropská hodnota (kterou ovšem my, Evropané, tak často v úlitbě svému strachu ze slov, které by snad někoho mohli bolet, popíráme) je nadějí, že nejen jednotlivci, ale i společnost se zachová moudře.

Slečna Gréta si fakta zjišťuje stejně, jako valná vetšina lidí ustrašených - totiž, v obavě z kimakastrofy výběrově čte jen ty informace, které její strach potvrzují...tak to ostatně dělá strach i dospělým, natož dětem...

Moudrost přichází jediným způsobem - tím, že člověk žije a páchá chyby a především ty chyby přijme za své a díky tomu je pochopí - a příště se nenechá strachem ovládnout (protože podléhání strachu je příčinou drtivé většiny chybných rozhodnutí), nýbrž se na strach podívá, přijme informaci, kterou nese, ale nezačne "utíkat nebo útočit", ale zastaví se a řekne si - dobře, něco podobného jsem již zažil, tak jaké další souvislosti my strach svým úzkým tunýlkem zastírá...

A jistě, jde mírně napomoci moudrosti, když se člověk vzdělává...jak to má Gréta vlivem klimaalarmistů?

P. Rada 19.8.2019 21:46

Re: Kde chybí argumenty, tam je diskuse o ničem

Pane Brzáku jste zřejmě jen alší který se spekulativně otírá o jakési klimaalarmisty či spiknutí dokonce kolem mládeže, jako příčinu všeho Zla.

Zlé ale spíše je, že mnozí lidé jako Vy ve falešní víře s neovlivnitelnosti života na planetě, vědních podvodů ... vytrvale ignorují předpovědi a to i za situace, kdy sami klimatologové přiznávají, že vývoj jde dopředu rychleji než čekali. takže ty argumenty doplnuji:

https://www.novinky.cz/pocasi/511507-klimatolog-pred-30-lety-se-vedcum-smali-ze-prehaneji-ted-se-scenare-naplnuji.html

M. Prokop 19.8.2019 21:49

Re: Kde chybí argumenty, tam je diskuse o ničem

To jste jen zase něco nepochopil.

P. Rada 19.8.2019 22:05

Re: Kde chybí argumenty, tam je diskuse o ničem

Nepochopil jsem skutečně na co vlastně reagujete.

P. Han 19.8.2019 23:31

Re: Kde chybí argumenty, tam je diskuse o ničem

Vy toho nechápete hodně.

R. Brzák 19.8.2019 23:23

Re: Kde chybí argumenty, tam je diskuse o ničem

za prvé, cokoliv lidského obecně nepovažuji za ZLO, nýbrž nanejvýš za politováníhodný, ale celkem běžný dopad lidské nezralosti, obvykle podlehnutí strachu a následného špatného vyhodnocení reality (vlivem strachu se totiž člověku uzavírá pohled na širší souvislosti situace a proto nedodává jakkoliv školenému rozumu dost informací k analýze).

Za druhé, děti nejsou žádnými nebezpečnými spiklenci - nanejvýše mohou být manipulováni někým, kdo má záměr prosadit vlastní agendu a proto využívá dětské naivity a snazšího podléhání strachu (je to v pravdě stáří, co díky životním zkušenostem má větší naději strachu nepodléhat).

Nakonec musím přiznat, že skutečně odmítám předpovědi na základě omezeného okruhu informací. Že je omezený je jasné v okamžiku, kdy se někdo zaštiťuje tzv. konsenzem vědců. Věda totiž není a nemůže být konsenzuální - věda je spor řady teorií, který nikdy neustává. Kdo se opře o konsenzus, opouští vědeckou metodu... A kdo ostrakizuje z mocenské pozice (například díky podpoře politiků) oponentní názor, ten se jako vědec automaticky znevažuje...

R. Stary 19.8.2019 15:26

Co po Grete zustane?

Po Grete zustane soukromy podnik jejiho tatinka. Ne miliony mladych stromu. Tato rodina jsou paraziti horsi nez kurovec.

P. Rada 19.8.2019 19:10

Re: Co po Grete zustane?

Parazitem je dnes na planetě Zemi zejména druh homo konzuments. Ten totiž spotřebovává přírodní zdroje jak nikdy žádný jiný druh a tvoří nerecyklovatelné odpady.

Greta říká nedělejte to - poslouchejte vědce... - které zřejmě ignoruje i pan R.Starý.

R. Brzák 19.8.2019 20:57

Re: Co po Grete zustane?

hm, a říká - poslouchejte vědce, nebo jen ty vědce, kteří souzní s předmětem jejích obav?

P. Rada 19.8.2019 22:04

Re: Co po Grete zustane?

Pane Brzáku věda je o racionálních způsobech poznávání světa. Kriteriem je nezávislá ověřitelnost a schopnost věrohodně předvídat vývoj. Zprávy IPCC o které se Greta opírá se proto opakovaně vydávají, upřesnují (racionalizují) a jsou veřejnosti přístupné ke kritické analýze.

Vědou rozhodně není - jak si to asi Vy představujete o "souznění" představ. Souznění je o emotivitě - nikoliv o racionalitě.

P. Han 19.8.2019 23:41

Re: Co po Grete zustane?

No právě. A nezávislá ověřitelnost se nekoná, kritická analýza je odmítána. Gretiny i vaše "závěry" jsou skutečně jen emocionální výkřiky.

P. Rada 20.8.2019 1:30

Re: Co po Grete zustane?

Jak můžete tvrdit, že se nezávislá ověřitelnost nekoná?

Copak není dost nezávislých měření a analýz?

Vy osobně jste si ověřil co?

M. Prokop 19.8.2019 21:51

Re: Co po Grete zustane?

Nejde ani tak o to, co říká, co ji naučili říkat. Jde o to, co dělá. Káže vodu, pije víno. Ale jak jsem optimista, tak ji nepodezřívám z úmyslu, jako třeba AlMaGora. Prostě ji zblbli, disposice pro to má.

P. Rada 19.8.2019 22:06

Re: Co po Grete zustane?

Jaké dispozice? Prosím konkrétně.

J. Sedlář 20.8.2019 8:17

Re: Co po Grete zustane?

Stejné jako Vy, jen Vy jste si to zařídil sám, do ní to natlačili jiní.

R. Stary 21.8.2019 2:01

Re: Co po Grete zustane?

Auto nemam a ve Svycarsku kde ziji se vse recykluje. Jiz 20 let. Na to nepotrebujeme Gretu. Kde jsem videl odpad , to bylo v Cine, Jizni Americe a Africe. Tam by si slecna Greta mela zajet, ale s ostrahou. Vedci doporucili vysazovat stromy. Ve Svycarsku je zakon, za kazdy porazeny strom se musi vysadit novy. Kolik slecna Greta jich vysadila? Podivejte se jak je nas les znicen!! Kolik stromu jste vy vysadil? Kristus rekl:Ne podle slov ale podle skutku poznate je.

P. Brich 19.8.2019 14:09

Gréta má dostatečné vzdělání,

aby dovedla číst napsaný text a její frázování a přednes by z ní mohlo udělat táborovou recitátorku. Přesvědčilo mě o tom video z jakéhosi parlamentu (v každém se najdou magoři, kteří zázračné děti zvou na exhibice na schůzích).

A z některých tváří bylo vidět, jak si už představují další rohy hojnosti z dotačních kšeftů typu řepka, olejové palmy, sluneční a foukací elektřina ...

Tým grétovodičů udělá díru do světa!

P. Rada 19.8.2019 14:36

Re: Gréta má dostatečné vzdělání,

Přehlížíte s horní paluby, že svět je spíše jak Titank do kterého už děrami teče...

Průst hladin oceánů v konci století dosáhne cca 1m, pak se sice zvolní ale bude dál pokračovat podle několika scénářů až o desítky metrů. Ti co dodnes žijí na pobeží (většina lidstva) "díry" v lidském myšlení přijdou i Vašim dětem připomenout.

Greta na to a další okolnosti upozornuje podobně jako věda už nyní a chce po věcně odpovědných za svět, aby zmírnily hrozící dopady:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/katastroficky-scenar-pro-pristi-desetileti-zacneme-umirat-driv-a-pobijeme-se-o-jidlo-77223?dop-ab-variant=11&seq-no=1&source=hp

M. Frank 19.8.2019 15:00

Re: Gréta má dostatečné vzdělání,

Hladiny oceánu se zvýší v řádech milimetrů, nikoliv metrů, ty vaše scénáře píší "vědci" kteří ani náhodou neznají základní fyzikální zákony. Letošní srpen zatím zvolna aspiruje na nejstudenější august za posledních 200 let, s tím tedy nevím, jak si alarmisté poradí.

J. Vintr 19.8.2019 15:08

Re: Gréta má dostatečné vzdělání,

Alarmisti budou ždímat, dokud to jde. Když se začne ochlazovat, tak klidně přehodí veksl a budou stejně zaníceně bojovat proti globálnímu ochlazování. Jen nevím, jak si s tím poradí pan Rada.

M. Prokop 19.8.2019 16:56

Re: Gréta má dostatečné vzdělání,

Stejně jako teď. Abíčko, seznam, ...

J. Lukavsky 19.8.2019 16:32

Re: Gréta má dostatečné vzdělání,

"s tím tedy nevím, jak si alarmisté poradí" Hladce. Ať se otepluje nebo ochlazuje, pořád to jsou KLIMATICKÉ ZMĚNY. A ty nesou chechtáky. A kdyby náhodou se vůbec nic neměnilo tak je to důkaz, že se kolečka v důmyslném soustrojí přírody zasekla - a čeká nás katastrofa! J.L. end

P. Rada 19.8.2019 19:18

Re: Gréta má dostatečné vzdělání,

Pane Franku zásadně se mýlíte. V dobách ledových ležela hladina oceánů až o 120m níže. Pokud naopak odtaje Gronsko u Antarktida - což odpovídá nejhorším scénářům, vystoupí za tisíc let o 25 a za za 10ts let až o 50m!

Mýlí Vás možná to, že zatím roste hladina oceánů pomalu ale to proto, že nulová izoterma v zaledněných oblastec polů leží doposavd velmi nízko a nárůst hladin je dán zhruba s poloviny nárůstem roztažnosti vody. Tání pevninských ledovců teprve pomalu začíná.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Vzestup_hladiny_oce%C3%A1n%C5%AF

D. Mach 19.8.2019 19:31

Re: Gréta má dostatečné vzdělání,

Pane Franku, kdybyste cokoli z toho, co zde píšete, podložil nějakým odkazem, bylo by to fajn. Hladiny oceánů se zvyšují, jen není jasné jak rychle. Např. podle serveru GNOSIS je to 3,27 mm za rok, což je samozřejmě málo, ale další grafy ukazují, že tempo zvyšování vodní hladiny jde docela rychle vzhůru, proto jakékoli průměrování nefunguje. Další grafy už ukazují na vzestup asi desetinárobně rychlejší, což znamená o asi 30 cm za 10 let. Kolik je to za 100 si třeba vzpomenete a jaký to může být dopad, když např. centrum Jakarty leží jen 4 m nad stávající hladinou moře je asi představitelné.

https://magazin.gnosis.cz/vzestup-morske-hladiny/

To, že by byl letošní srpen nestudenější za posledních 200 let, to bude asi nějaká pohádka. Já si pamatuji, jaké byly srpny, když jsem byl malý. To, že loňský a předloňský srpen byly teplejší, moc neznamená. Možná byste tomu, co říká Gréta, měl věnovat trochu pozornosti.

P. Grigar 19.8.2019 15:36

Re: Gréta má dostatečné vzdělání,

.. zatraceně Rado, ty vaše ekologické hámotiny mi leží u pozadí, ale už konečně udělejte něco s vaší češtinou, nečekám žádného Vančuru nebo Skácela, ale aspoň.. s/z;y/i. Z toho bolí oči.

P. Rada 19.8.2019 19:22

Re: Gréta má dostatečné vzdělání,

Smiřte se prosím, že diskutujete s jaksi nenapravitelně koktavým. Jelli pro Vás dominantní gramatika jak přírodověda či "Gréta" - můžete zvolit rubriku typu potlachání či jazykový koutek.

M. Prokop 19.8.2019 16:54

Re: Gréta má dostatečné vzdělání,

Nečetl jste náhodou o jistém Noe a nezanechalo to ve vás stopy? :-P

P. Rada 19.8.2019 19:25

Re: Gréta má dostatečné vzdělání,

Viděl jsem o něm i film.

Zvířata mám často daleko raději jak zvrácené lidské týpky které jsou ke společnému okolí bezohledně kruté.