15.4.2021 | Svátek má Anastázie


Diskuse k článku

SVĚT: S „cancel culture“ totalitě vstříc

Rozmohl se nám tu takový nešvar. Snaha „vymazat“ z povědomí veřejnosti ty, jejichž názory nezapadají do současného progresivního vnímání světa. Není to nic nového. Totéž dělali i komunističtí „čističi“ názorového spektra.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Kužel 4.11.2020 18:42

Mluvil jsem o VEŘEJNÉM prostoru. Vy jste to přehodil na prostor odborný.

J. Sedlář 2.11.2020 7:33

Pohlavní identita je něco jako islamistický terorismus.;-D

J. Sedlář 2.11.2020 7:28

Jak se to pozná, jaký prostor mají a kdo určuje jaký mají mít?;-D

J. Sedlář 2.11.2020 2:17

Jistě, ochota pronajmout Hamplovi sál je stejná jako neubytovat občany Ruska, když nepodepíší. Je to ale jiná ochota než neubytovat v pronájmu jistou bezproblémovou menšinu. Jistě chápete tu "svobodu volby".

J. Sedlář 2.11.2020 2:12

Nebojte dockate se, secko bude, aj voda, aj most.

H. Lukešová 1.11.2020 19:40

Ne, pane Nováku, kopírujete doslova lži z Aeronetu. Žid s velkým Ž je příslušník národa, žid s malým ž příslušník židovského náboženství. Judaismus je náboženstvím národním a splývá.

H. Lukešová 1.11.2020 19:36

Rozhodně nemáte pravdu, judaismus ani sionismus nesouvisí s globalizací. Sionismus je židovské vlastenecké hnutí, prosazující myšlenku návratu Židů na Sion do Země izraelské. O ničem jiném sionismus není, stejně tak by bylo nesmyslné tvrdit, že jakýkoliv jiný národně vlastenecký směr má něco společného s globalizací.

Židé ani sionisté ať už židovského či nežidovského původu žádné světovládné ambice nemají, sionista věří v posvátnost Země izraelské pro Lid Izraelský, nic jiného.

D. Novák 1.11.2020 19:30

Co je naprosto pro laika nepřehledné, to je zuřící válka mezi židy a Židy. Ta velká a malá písmena mají svůj význam. Židé s velkým “Ž” jsou semitští židé, příslušníci židovského národa, podobně jako jsou Američané, Angličané, Češi, Slováci atd. Jenže spolu s židovským národem existuje ještě obrovská armáda židů s malým “ž”, kteří židovství přijali za světovou ideologii, aniž by etnicky měli se semitskými Židy cokoliv společného. Mezi ně patří prakticky drtivá většina bankéřů, oligarchů, politiků, jejich rodin, manželů, manželek a tito židé nemají etnický židovský původ, ale pouze přijali judaismus a jednu z jeho forem (Tóra vs. Talmud). Dnes se světové židovstvo dělí na Sionisty a Kongresisty. Nejvyšším orgánem sionistů je americký Kongres (Kapitol) a FED, mnohdy se mylně uvádí, že sídlem je pouze FED, ale FED je pouze ruka těla. Bez amerického Kongresu (Kapitolu) by FED nikdy nejen nevznikl, ale hlavně by nepřetrval takovou dobu. Je to americký Kongres, který FED dosadil k moci a u moci ho drží veškerou silou. Proto hlavním orgánem světového sionismu je americký Kongres (a Senát) spolu s FEDemNejvyšším orgánem kongresistů je Světový židovský kongres. Ten má současné sídlo v New Yorku, ale založen byl v Ženevě v roce 1936. Samotný New York je sice pod kontrolou sionistů, ale přesunutí sídla Světového židovského kongresu do New Yorku bylo důsledkem II. sv. války. V současné době mu šéfuje Ronald Lauder. A de facto v New Yorku probíhá válka o moc mezi sionisty a kongresisty stejně intenzivně, jako kdysi mezi mafiánskými klany. Ovšem na rozdíl od sionistů, kde je systém moci centralizovaný, židovské kongresy disponují velkou mocí odděleně ve svých diasporách. Mezi nejmocnější patří Ruský židovský kongres, který má nejvíce členů a v západní Evropě je to právě Francouzský židovský kongres.

D. Novák 1.11.2020 19:28

Světová finanční moc je založena na americkém dolaru, který ovládá FED a ten je ovládán rodinami Rothschild, Morgan, Goldman a Rockefeller. Jinými slovy, ekonomický globalismus v našem západním pojetí znamená “unipolární globalismus” ovládaný FEDem, čili systém Pax Americana. Jenže globalismus východu nerovná se globalismus západu. Zatímco západ se dívá na globalizaci z pozice unipolárního světa a centrálního sídla moci na ose NYLON (New York – Londýn), kdy západní globalizace stojí a padá s dolarem, který ovládají židovské sionistické rodiny v New Yorku a Londýně, tak na druhé straně východní globalizace (euroasijská globalizace) je založena na principu multipolarity, mnoha sídel moci po celém světě, mnoha států, mnoha národů, které ovšem společně a podle svých možností budou prosazovat multipolární svět prostoupený “strukturální globalizací”, tedy nejenom ekonomickou. A strukturální globalizace, to jsou ty procesy, které prosazují slučování národů do nadnárodních celků. Ten zásadní rozdíl ale spočívá právě v tom hlavním bodě, že západ prosazuje unipolaritu a centralizaci (FED, jeho dvojče ECB, Brusel), zatímco východ prosazuje multipolaritu a decentralizaci.Unipolární globalizace je plně ovládána světovými sionisty, výše uvedenými rodinami.

H. Lukešová 1.11.2020 19:03

Am Yisrael (Lid Izraelský)...

Základem judaismem je vztah Lidu Izraelského (Am Yisrael), Hashemem (Boha Izraelského) a Eretz Yisrael (Země izraelskéú), Hashem daroval svému lidu Tóru, přikázání Tóry Žid může nejsnadnější dodržovat v Zemi izraelské.

H. Lukešová 1.11.2020 18:59

Nemáte pravdu. Sionismus je součástí judaismu. Prvním sionistou nebyl Herzl, ale Mojžíš. Ani Tóra ani Talmud neprosazují globalizaci.

Ano, mezi globalisty jsou i odpadlí Exžidé, ale jejich ideologie nesouvisí s judaismem ani se sionismem, ale s neomarxismem, židovský neomarxista je stejný jako neomarxista nežidovského původu. Neomarxismus nezná rasu ani vyznání. Takový křesťan Halík je také neomarxista a není Žid.

Nevím, kam na své dojmy chodíte. Nevíte nic o judaismu ani sionismu. Sionismus nelze oddělit judaismu. Hashem (Bůh Izraelský) nařídil svému lidu Am Yisrael 613 přikázání (Mizvot) a ty může praktikovat v Zemi izraelské.

D. Novák 1.11.2020 18:41

Dům Sion (Talmud)

Izrael (Tóra)

Zásadní střed sionistů a Sionistů o spůsob globalizace a tím ovládnutí světa;-O

D. Novák 1.11.2020 18:33

Emisar, prodloužená výkonná (viditelná) ruka Domu Sion, což je vlastně úhlavní nepřítel Izraele.

H. Lukešová 1.11.2020 18:22

George Soros je Nepřítel Sionu. Izraeli a Židům v Izraeli velmi škodí. Podporuje nevládní organizace, požadující bojkot Izraele, dále palestinské politiky, žalující Izrael u všelikých mezinárodních organizací. Soros má doživotní zákaz vstoupit do Izraele.

V. Bok 1.11.2020 18:12

Pokud vím, zrovna v Izraeli moc dobrou pověst nemá.

V. Bok 1.11.2020 18:11

Tu si kupovat nemuseli, taková byla vždy, vždyť ji Laenová osobně vybrala. Ta a jí podobní tvoří většinu naší účasti v EU, bohužel.

V. Bok 1.11.2020 18:08

No, asi tak jako když ČT komentuje Zemana. Ale CNN je soukromá, ta má na to právo...

D. Novák 1.11.2020 17:07

George Soros je emisarem Domu Sion.

P. Milan 1.11.2020 15:05

U lidí to není zase až tak velký problém.

Horší je to s institucemi, mající moc i peníze ten svůj JPN prosazovat.

V. Braun 1.11.2020 11:11

Máte pravdu, stačí se podívat třeba na některé příspěvky pana Zingy zde v diskusi.

J. Kubík 1.11.2020 11:06

Něco takového bývalo kdysi slyšet jen v blázincích.

J. Kubík 1.11.2020 11:05

V naší společnosti jsou stále ještě bohatě zastoupeni bývalí bolševici a jeden z nich nám za jejich podpory vládne.

V. Pavelka 1.11.2020 11:04

R^!

V. Kolman 1.11.2020 10:46

Jedná se o poddruh dřevokazné houby Choroš, který se vyskytuje jen v několika málo lokalitách. :-)

P. Golich 1.11.2020 10:45

Tady se jedná o genetické odchylky, které dávají zabrat vědecké společnosti, ale stále se naše poznání zlepšuje, nicméně většinu(a stále se to bude blížit více a více 100%) jedinců se silně nestandardní genetickou výbavou dokážeme rozhodit mezi pohlaví Muž a Žena(takto jsme jako druh navrženi, abychom přežili). Nicméně to nemá nic společného pohlavní identitou, která se odvíjí od subjektivního vnímání jedince sebe sama. Proto se ptám, zda existuje objektivní a měřitelný důkaz. Plynulá křivka být z podstaty nemůže, protože i DNA je diskrétní a má dokonce konečnou velikost informace. Navíc lokální nekonečna jsou fyzikální nesmysl.

V. Pavelka 1.11.2020 10:43

No, na Seznam ho nikdo nepustí . To je cenzůra !Jeho články na téma Islámu byly Výborné . !

V. Pavelka 1.11.2020 10:30

No cenzůra je dvojsečná ,aby se vám nestalo , že nedostanete informaci pro vás důležitou , díky vlastní cenzůře !Severní Korea je takový důsledek vlastní cenzury . Kdy se jim život VŠECH smrsknul na domácí otroctví!Potřeba cenzury, je vyděšení z normálního svobodného života !

J. Minarčík 1.11.2020 10:13

Maďarský multi milionář,který se zbláznil,nebo má stařeckou demenci-podporuje neziskovky ,které rozvracejí státy,neomarxistické šílence a rudozelené popletence,stačí?

V. Pavelka 1.11.2020 10:04

Imám ve Francii říká , "vaše zákony nám nijak nebrání vás ovládnout.. :-)

V. Pavelka 1.11.2020 9:53

Podle mě to byl for jak noha , v duchu J. Švejka [>-]