9.3.2021 | Svátek má Františka


Diskuse k článku

SVĚT: S „cancel culture“ totalitě vstříc

Rozmohl se nám tu takový nešvar. Snaha „vymazat“ z povědomí veřejnosti ty, jejichž názory nezapadají do současného progresivního vnímání světa. Není to nic nového. Totéž dělali i komunističtí „čističi“ názorového spektra.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Bystriansky 31.10.2020 13:53

Ne slovo, leč LOGOS, vy nadprůměrný inteligente.:-P

J. Jurax 31.10.2020 13:48

Klidně můžu. Tohle platí nanejvýš pro lodní a letové trasy, a vlastně ani tam ne bezvýhradně (mořské proudy, převládající vzdušné proudění a tak dál a podobně). Pro pozemní dopravu to může stěží platit - zkuste podle Vámi vzpomenutého principu principu navigovat kamion na trase Valašské Klobouky - Teplice ... :-) ... takže bych tím dispečerem mohl být docela dobře ... :-)

J. Jurax 31.10.2020 13:38

Ano.

Jenže problém je v něčem jiném, jak jistě chápete. V tom, že názor země je placatá prohlásím za progresivní, jedině správný, a odpůrce tohoto názoru budu pomocí agresivní klaky a aktivistů a spřízněných médií ostrakizovat, dehonestovat, případně i profesně likvidovat. Příkladů naleznete na tzv. Západě dostatek.

D. Bystriansky 31.10.2020 13:37

Přesně tak. Bolševická propaganda měla jeden cíl. Zákonitě však musela používat jiné metody propagandy a boje v zemích, kde již vládla a tudíž nesla i zodpovědnost za hospodářství a "žaludky lidí" a v zemích Západu, kde prostředkem k cíli byla především destrukce systému a rozvrat kultury a étosu práce.

Proto je důležité, aby volby v USA vyhrál Trump, ten se jako jediný nebojí mluvit o křesťanské kultuře a práci. Levičáci z DS mluví jen o dávkách, soc. systému, kreativitě jedince a kulturní, genderové a rasové opresi!

J. Jurax 31.10.2020 13:25

Jo.

A já to tvrdím taky ... :-)

J. Jurax 31.10.2020 13:24

Nerobte sa sprostým na spôsob Švejka ...

Z. Lapil 31.10.2020 13:13

Je pokračováním vašeho odklonění.

Zpátky k tématu: NASA nebyl dobrý příklad, protože umožnil vaši námitku; mě to napadlo taky, ne že ne. A naopak je příkladem skvělým, protože umožňuje ukázat, že totéž tvrzení/přesvědčení může i nemusí být podstatné.

Koneckonců tvrzení "Země je placatá" JE VĚDECKÉ v tom smyslu, že lze do vesmíru poslat Gagarina a říct mu, ať se dobře kouká; a bylo to principálně možné už za lovců mamutů: jak píše Clarke ve Vesmírné odysei - aby bylo možné dotknout se měsíce, bylo by nutné najít dostatečně vysoký strom.

To, že někteří posléze Gagarinovi neuvěří, ale budou tvrdit, že lže, je zajímavé spíš pro psychiatry či sociology než pro Zeměznalce.

J. Jurax 31.10.2020 13:11

Přesně tak.

Z. Lapil 31.10.2020 12:56

Rozumím a souhlasím. Pokouším se tu tvrdit, že existence lidí "37% muž63%žena" není důvodem k zavádění pohlaví bflmpsvz.

T. Zlesa 31.10.2020 12:55

Přeháníte. Cenzor je placená instituce, funkce. O čem je řeč je vytěsňování nebezpečných názorů společností na okraj. Jako doma nemluvíte o průběhu ranní stolice, tak se radši veřejně nepodporují nebezpečné a nehumánní postoje. Ba naopak.

Např. v mešitách mají ostří kluci svobodu slova a k čemu to vede...

D. Bystriansky 31.10.2020 12:52

Nejstarší americký deník /New York Post/ blokovaný přes Twitter a výslech zakladatele a GŘ Jacka Dorseye před Senátní vyšetřovací komisí.R^R^R^

od 7:15 do 7:15 perly kolem voleb. systému a kampaně

https://www.youtube.com/watch?v=QwqvD4cr9MQ

Z. Lapil 31.10.2020 12:47

Bylo by hloupé dělat jinak. Ale přesto - trochu noblesy, prosím. Děkuji.

Š. Hašek 31.10.2020 12:35

Ano. Jinak řečeno, 97% z těch, co jezdí na ty "klimakongresy".

V. Braun 31.10.2020 12:34

Odkláním. No není tato vaše poznámka sama o sobě odkloněním? Jinak s tím účetním celkem souhlasím, s určitou výhradou, a tou je případ, kdy takové názory bude hlásat veřejně a následně se bude tvrdit, "že i zaměsětnanci NASA věří, že země je placatá a tak na tom něco musí být". Bylo by zajímavé sledovat, jak by se k tomu pak NASA postavila.

E. Pribijl 31.10.2020 12:22

Dnešní spoolečnost již nese plody různých ultralevicových progresivistů z různých amerických a evropských univerzit, tisku a sdělovacích prostředků. Tito jedinci mají často kořeny v hnutích flower power šedesátých let, studentských stávkových nepokojích po Evropě v '68. Že na Západě neprošli bolševickou normalizací jako v Čechách? Vždyť ani mladí lidé dnes v Čechách nevědí jak se běžně žilo za bolševika. Mají pokřivené představy, pomáhá jim v tom o 180 procent obrácená propaganda. Pravdivě analyzovat dobu jak dříve tak dnes chybí.

K. Kužel 31.10.2020 12:21

"I v bibli se říká cosi o tom, že na začátku bylo slovo. "

Ano, je dost dobře možné, že to slovo bylo docela sprosté. Kdyby včas zasáhl nějaký pořádný cenzor, tak jsme tuto diskusi vůbec nemuseli (a hlavně nemohli) vést.;-D;-D;-D

V. Braun 31.10.2020 12:17

Tvrdíte vy.

K. Kužel 31.10.2020 12:16

Svoboda naslouchání by měla být samozřejmá. Cenzura potlačuje nejen svobodu slova, ale i svobodu naslouchání.

Z. Lapil 31.10.2020 12:15

Možná: nové generace jsou pokrokářstvím přitahovány vždycky, jednoduše proto, že "staří to dělají blbě" jaksi z definice. Ale někdy kolem VŘSR (možná už Pařížská komuna?) byla - spíš skrze koncentrace skupin lidí v průmyslu - dosažena jakási kritická mez, kdy věc přestala být řešitelná "rákoskou na holou", opět z jednoduchého důvodu, že i ten nejnezdárnější syn má někde vzadu v mozku schovanou úctu k otci přinejmenším v tom smyslu, že otcovražda je jedním z nejodpornějších zločinů, ale jakou úctu má mládež k "otcovstvu"? To není nic, "všichni staří jsou hlupci" je stejný nesmysl, jako "všichni mladí jsou nezdární".

K. Kužel 31.10.2020 12:13

R^

T. Zlesa 31.10.2020 12:05

Úplně bych tak s autorkou nesouhlasil. I v bibli se říká cosi o tom, že na začátku bylo slovo. A některá slova a řeči a názory jsou dokonce nebezpečné, protože polovina lidí má podprůměrnou inteligenci a nemusí akademický význam pronášených slov pochopit bez ohrožení pro ostatní. Příklady známe, dokonce jsou na to zákony. Některé příklady v článku jsou sloro ryzí případy, kdy pronesená slova jsou čirou provokací, která jen jitří špatné vztahy mezi lidmi.

Z. Lapil 31.10.2020 11:59

Dobrá poznámka.

Připomenu ale, že existují i genetické poruchy/variace kombinace pohlavních chromozómů, totiž místo standartních XX; XY také jediné X nebo Y a trojice XXX a XYY; tuším i XXY, ale to bych se musel vracet do vyhledávače :-).

V článku, na nějž odkazuje pan Braun, je zmíněno "řešení" na způsob dvou překrývajících se zvonovitých křivek "reálného" pohlaví, z nichž vyplývá existence "přechodových mixů pohlaví" (homosexualita tu zmíněna není). Mně je ta představa docela sympatická.

Zájemcům článek doporučuju přečíst - je to poctivá biologie, obecných řečí o sociálním konstruktu je tam minimum. Google ho přeložil velmi uvěřitelně; tedy že nezabředá do češtinsky nepochopitelných konstrukcí.

V. Braun 31.10.2020 11:56

Pokud existuje plynulá křivka mezi mužem a ženou tak pohlaví asi nebude binární, z toho, že křivka je plynulá by dokonce vyplývalo, že je nekonečně mnoho variant.

H. Lukešová 31.10.2020 11:55

Jenže tím si sám škodíte, já s mnohými Vašimi názory souhlasím, ale když budete lidem nadávat do imbecilů a tykat jim, budou Vás mít nezaujatí lidé za nezdvořáka a dobré věci nějak neprospějete.

P. Han 31.10.2020 11:53

Na manipulatori.cz se objevuje pouze Jediný Správný Názor. Jakýkoliv jiný je potlačován a jeho zastánci ostouzeni a denunciováni. Ten server byl zřízen právě pro tento účel.

H. Lukešová 31.10.2020 11:53

Vtipné je, že Artuše hrál černoch a jiné antické postavy hrají černoši, korektně řečeno Afroameričané. Době antiky, tj. starověku skutečně žádní černoši v Evropě nežili, mně nevadí, když v současnosti hrají hlavní postavy černoši, je realitou, že v USA žije 13% černochů, ale přepisovat historii a z bělochů dělat za každou cenu černochy,,,to je extrém. Pan Piťha mluvil o diktatuře menšin a jak se ukázalo, má bohužel pravdu.

P. Moravčík 31.10.2020 11:49

To sú len tí povolení.

V. Braun 31.10.2020 11:48

Tak jsou zaměstnání, kde je docela podstatné zda věříte tomu, že země je placatá. Například těžko můžete být dispečerem mezinárodní přepravy, protože optimální trasa v rovině je něco jiného než optimální trasa na povrchu koule, že.

Z. Lapil 31.10.2020 11:48

Přečetl jsem to poměrně pečlivě, ale nenašel jsem víc, než že existují genetické poruchy, které způsobují A/ existenci nestandartních žen, B/ nestandartních mužů, C/ stav, kdy u kojence nelze pohlaví určit.

Taky tam píšou (překlad Google): "vývojová biologie naznačuje, že přísná víra v absolutní sexuální dimorfismus je nesprávná. (42) Místo toho Blackless et al. navrhnout dvě překrývající se křivky ve tvaru zvonu pro konceptualizaci sexuálních variací mezi populacemi. Kvalitativní variace chromozomového komplementu (moje pozn.: chromozomy pouze X, nebo XYY atd.), morfologie genitálií a hormonální aktivity spadají do oblasti překrytí. (43)." Mně z toho vychází, že existuje víceméně plynulá oblast přechodu mezi mužem a ženou; rozhodně tam nevidím nic opravňujícího k tvrzení, že existují i jiná pohlaví.

Argument "Existuje například řada kultur, ve kterých existuje větší genderová rozmanitost..." se mi taky moc nezdá, protože i u nás kromě "mužů a žen vhodných pro manželství" existují různé staré tety a svobodní mládenci, z hlediska genderových skutečností vhodní mj. k informování hodných dcerunek a synáčků o "alternativních skutečnostech života".

P. Moravčík 31.10.2020 11:47

Ak na katedre biológie budete tvrdiť, že je 64 pohlaví, tak si Vás tam tiež dlho nenechajú;-D. No možno v západnej časti EÚ, Británii a Ivy League... Veda ostáva vedou, aj keď sa všetci po... Svoje si už vytrpela, ale stále je tu, napriek ľudskej blbost, ktorá sa občas tlačí k veslu.

A ak v NASA bude tvrdiť podobné nezmysly dyslektická lesbická Černoška s protézou, tak za Bideta bude šéfkou oddelenia Zemeplochy.