5.7.2022 | Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje


Diskuse k článku

SVĚT: Rusko, jaké je a jaké není

Kdo by kdysi tušil, zvláště pak před třiadvaceti a více lety, že se jednou dočká takových scén: vodácká hospoda na horní Vltavě hlasitě oslavující olympijské vítězství Rusa nad Američanem. Pražští gymnazisté předhánějící se ve vybrnkávání melodie ruské (my s mrazením pamatujeme sovětské) hymny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Sulc 31.8.2012 19:29

Re: Vykopnout rusaky

Iracani z tech tanku utekli, v podstate nebojovali. A valku vyhravaji lide, to jak jsou vycviceni, to Arabove nebyli, Israelci ale ano. Vase hloupe argumenty jsou smesne, je to vyplod emoci ale ne zdraveho rozumu.

P. Sulc 31.8.2012 19:24

Re: Vykopnout rusaky

A co ma byt, ze pouzili odpruzeni Christie? Vse se vyviji, hloupy pane, Rusove nevynalezli ani delo, okopirovali to, ani drazkovane hlavne ne, take okopirovano. Nevynalezli ani Diesel, ac byli  prvni, kteri jej dali do tanku, takze ty pri zasahu nehorely jako fakule, nevynalezli ani pasy, dokonce nevynalezli ani kulomet..Vse vynaleno nekym jinym. Jen hlupaci se nechaji ovladat emoci, Rusaky nemusite mit rad ale mel by jste videt, ze jako nepritel jsou setsakramentsky nebezpecni a tech par letadel a tanku, co NATO ma, by moc nepomohlo, ty ceske ''zbrane'' uz vubec nei

P. Sulc 31.8.2012 19:12

Re: Vykopnout rusaky

Nenazrali ale Zapad se jich bal, a tu psenici dodaval.

P. Sulc 31.8.2012 19:10

Re: Vykopnout rusaky

Nejhorsi je, ze z Cechu mluvi hlavne emoce a ti hloupejsi nejsou schopni rozlisovat rozumove a emocni duvody. T 34 existoval na zacatku valky, Tiger byl zkonstruovan prave jako odpoved na T 34 a prisel az v druhe polovine valky, ale take T34 dostal kanon 85,, misto 75mm, takze na Tigry stacil. Koncem valky prisel opet rusky IS, z 105mm kanonem, Tigry ale neroztrilel, protoze prisel konec valky. Tanky se vyvijely a dale vyvijeji, mila pani. To, ze se Kalasnikov inspiroval nekde jinde, to snad nesnizuje fakt, ze jeho vytvor je nebo byl pres 50 let nejlepsi zbrani. I ty nemecke pusky se nekde inspirovaly, treba francouzskymi, svedskymi ci ruskymi Simonovy a Tokarevy pred valkou. Tak to v technice je se vsim, i ta slavna ceska CZ 75 , na kterou jsou Cesi tak hrdi je, dalo by se podle vas rici, opajcovany Colt 1911..Vas zpusob, delat z Rusu blbecky, je nejen hloupy ale nebezpecny. Nemci je podcenovali a jak dopadli, NATO je take podcenuje, ze pry studena valka zkoncila, bajecna , mocna ceska armada ma ted 12 letadel a 30 tanku, zbytek Evropy na tom neni lepe. Ja bych se tech Rusaku bal, bydlet v Evrope a bejt mladej, a zadna hloupa slipka by me nemohla presvedcit ze jejich zbrane se rozpadnou po par vystrelech, pokud nebyly opajcovany podle nejakeho zapadniho, nejlepe nemeckeho vzoru.

Z. Benisek 31.8.2012 18:56

Re: Letos jsme byli poprvé v Rusku,

Přesně tak.ale myslím, že by stačilo tak 15 KM a byla by vidět zatracená bída a hlavně nenácist na všechno.

E. Heusinger 31.8.2012 18:51

Zdrcující většina Rusů si nás neváží

A co naše zdrcující většina pane Pavlovský?

Z. Benisek 31.8.2012 18:51

Blbost

Tak ten disiden z Ruska je nějaký divný. Já mám uplně jiné zkušenosti a nejen já. Kromně tak patnáctiletých ty Rusa nikdo rád nemá.a znám devět gruzinců a to pořád rusy nenávidítak, že i mi po 21srpnu jsme je pořad měli rádi.Takže co viděl by mě zajímalo.

E. Heusinger 31.8.2012 18:50

Re: Rusko je jiný svět, Rusové jsou jiní lidé!

Jojo, Vaše "argumenty" jsou neprůstřelné. Zvláště o hokeji.

P. Pavlovský 31.8.2012 18:45

Re: Rusko je jiný svět, Rusové jsou jiní lidé!

Čeští legionáři jim dali vždycky ruským bolševikům na zadek, ať byla jejich převaha jakákoli.

Čeští Židé dali vždy na prdel ruským Arabům, dokonce i ruským pilotům v migách nad Suezem!

Dnes pak docela často Rusáci s Čechy prohrávají v hokeji, ačkoli vybírají z asi dvacetinásobné populace.

V Londýně toho už Rusáci také moc nepředvedli.

Ale když jsou o tom přesvědčeni, nedá se nic dělat jiného, než dát si na ně majzla!

E. Heusinger 31.8.2012 18:30

Re: Rusko je jiný svět, Rusové jsou jiní lidé!

Nevím kde jste k tomu přtišel, ale někteří Rusové říkají, že Češi jsou posraní zbabělci.

E. Heusinger 31.8.2012 18:28

Nevím kde jste na to přišel,

ale někteří Rusové říkají o Češích, že jsou posraní zbabělci.

M. Kosejk 31.8.2012 18:10

:)

No, když neomezeným vládcem Ruska je bývalý člen KGB, který tvrdí že rozpad CCCP byla největší geopolitická katastrofa,  a ruský ministr obrany nám co pár měsíců vyhoružuje raketami, tak se člověk jistým reminiscencím neubrání. A Petra Procházková? Kdyby vám Kreml zavraždil tolik kolegů jako jí, tak byste ji asi víc chápal. A na ruském režimu nevidím nic pozitivního - Kreml umí jen kšeftovat s ropu a plynem a krást a vraždit.  A to by dokázal každý jouda.

A mimochodem - jestli pojedete do Ruska, tak si před cestou přečtěte Dostojevského - Běsi. Tenhle mix vyppjatého nacionalismu, zakomplexovanosti a šílenství je pro Rusy typický ještě dnes.

P. Pavlovský 31.8.2012 18:00

Re: Vykopnout Rusáky a jejich výrobky

Největší poválečná tanková bitva na světě (a druhá největší vůbec po bitvě u Kurska) se odehrála za Jom-kipurové války 1973 na Sinaji. Na egyptslké straně na nejmodernějších 1000 sov. tanků (ty starší zařvaly za 6denní války 1967), na izraelské cca 500 amerických. Terén pro obě strany stejný.

Výsledek: egyptské tanky zničeny, ztráty Izraele cca 20 strojů. Vót těchnika!

P. Pavlovský 31.8.2012 17:55

Re: Vykopnout rusaky

Největší poválečná tanková bitva na světě (a druhá největší vůbec po bitvě u Kurska)  se odehrála za Jom-kipurové války 1973 na Sinaji. Na egyptslké straně na nejmodernějších 1000 sov. tanků (ty starší zařvaly za 6denní války 1967), na izraelské cca 500 amerických. Terén pro obě strany stejný.

Výsledek: egyptské tanky zničeny, ztráty Izraele cca 20 strojů. Vót těchnika!

P. Pavlovský 31.8.2012 17:33

Rusko je jiný svět, Rusové jsou jiní lidé!

Rusko není jako jiné světy a ti lidé jsou také jíní. Velkoruské cítění má zdrcující většina, donoce i vzdělaní intelektuálové. Co je mezi Ruskem a Německem je po všech stránkách méněcenné, určené k ovládnu, Ukrajinou počínaje a námi konče!

Zdrcující většina Rusů si nás neváží (ale ani Ukrajinců, Rusínů, Poláků, Slováků, Maďarů, Litevců, Estonců, Lotyšů, Arménců, Gruzínců atd.), v nejlepším případě to předstírají.

Pohrdají námi historicky, ekonomicky, kulturně i lidsky, oni jsou prostě apriori lepší, hodnotnější, slovanská verze panské rasy.

P. Urban 31.8.2012 16:04

Rusko není totéž, co bolševismus, ale

opravdu Rusku stoupá rating ?

Pokud například v Latinské Americe vnímají Rusko příznivěji, pak proto, že Rusko je dál než USA a je citelně slabší, takže mocensky se zde angažovat nebude. Ani Gruzínci nemají zas tak velký důvod nenávidět Rusy jako národ. To spíš Osetince.

Současný ruský stát působí jako beranidlo ekonomických zájmů stejně, jako ten americký. Možná dokonce ještě víc, protože Američané často zasahují z "ruských" důvodů (tedy imperiálních a zároveň bratrských), ale ty jsou posléze stereotypně intepretovány jako obchodně pragmatické.

B. Brousková 31.8.2012 15:46

Re: Vykopnout rusaky

 Jakou má skutečnou kvalitu ta nejmodernější ruská vojenská technika  se nejlépe ukázalo při bojích v Iráku, Předtím pro změnu v Arabsko- Izraelských válkách . Zjistěte si podrobnosti Pokud jde o  ostatní vaše tvrzení je to škoda slov. Nejlepší Diesely? Ty v ruských ponorkách za druhé světové, měly značku MAN.. Pokud jde o "nejlepší tanky na světe T-34"  tak ty byly tak kvalitní, že nedokázaly zničit německého Tigra ani z bezprostřední blízkosti. Naopak Tigry je ničily na vzdálenost až 1600 m. Kalašnikov je sice dobrá útočná puška , ale její tvůrce se inspiroval německým Stg 43 a nikdy se tím ani netajil.  Slavná pistole Makarov je okopčený a zjednodušený Walter. Američani za druhé světové dodali Stalinovi 350 000 náklaďáků. Nebýt toho , asi by svoje Kaťuše museli tahat koňmi. Tak kvalitní měli vlastní náklaďáky.

J. Urban 31.8.2012 15:46

Re: Česká duše

Myslím, že se nezměnila. Už za Franze Josefa platilo, že Čech je dobrý lokaj. Dokud byli Češi lokaji, byl pořádek. Jakmile si od r. 1918 začali vládnout sami, je tu bordel.

P. Krasny 31.8.2012 14:22

Re: Vykopnout rusaky

LOL!  Tak treba zrovna ten tank - odpruzeni Christie:

http://en.wikipedia.org/wiki/Christie_suspension

Mistri dieselu? Rusky tank znam do posledniho sroubku, jejich metalurgie je setsakra mizerna a tak to delali vsechno radsi vetsi aby to vydrzelo. 

Kalasnikov - rika vam neco StG44?  Odtamtud prislo koncepcni reseni pro AK47. 

A takhle se to da brat bod po bodu a nakonec clovek zjisti ze maj jen tu vodku, muzici.Co kdybyste si doplnil vzdelani nez budete takhle blbe placat?

P. Krasny 31.8.2012 14:22

Re: Vykopnout rusaky

LOL!  Tak treba zrovna ten tank - odpruzeni Christie:

http://en.wikipedia.org/wiki/Christie_suspension

Mistri dieselu? Rusky tank znam do posledniho sroubku, jejich metalurgie je setsakra mizerna a tak to delali vsechno radsi vetsi aby to vydrzelo. 

Kalasnikov - rika vam neco StG44?  Odtamtud prislo koncepcni reseni pro AK47. 

A takhle se to da brat bod po bodu a nakonec clovek zjisti ze maj jen tu vodku, muzici.Co kdybyste si doplnil vzdelani nez budete takhle blbe placat?

J. Novotný 31.8.2012 14:00

Re: Vykopnout rusaky

Ano. Pro toho, kdo je fanouškem "důležité, vojenské techniky" a komu nezáleží na tom, že spotřební zboží "made in Russia" si nikdo nekoupí, pokud nemusí, pro takového je jistě Rusko rájem na zemi. Ale třeba já bych byl mnohem klidnější, kdyby už Rusové zvládli alespoň výrobu normálního bicyklu a též kdyby sklízeli více, než zasejí.

R. Langer 31.8.2012 13:13

Re: Česká duše

No, vlastně ano, máte pravdu, ale já jinou dobu nepamatuji, tak mi to tak nepřijde. Bohužel. :-(

J. Slanina 31.8.2012 13:08

Re: Vykopnout rusaky

Prosím, máte můj souhlas. Jenom s takovou malou douškou, že se rusáci těch 42 válců těžko nažrali.

K. Křivan 31.8.2012 12:18

Česká duše

Bohužel se změnila. 50 let socialismu (hnědého a krvavě rudého) ji silně změnilo. Bohužel.

R. Langer 31.8.2012 12:14

Re: Komunistická žumpa to není

KGB = komunismus.

R. Langer 31.8.2012 12:13

Re: Vykopnout rusaky

No, v tomhle pravdu nemáte, asi byste se ani nestačil divit, co všechno rusové dokázali udělat prakticky s holýma rukama a zadkem. Ty holé ruce a zadky ti inženýři ovšem neměli svou vinou...

R. Langer 31.8.2012 12:07

Re: Ruská duše

No, Česká také ne, co si budeme nalhávat...

K. Křivan 31.8.2012 11:47

Ruská duše

se od časů Karla Havíčka Borovského moc nezměnila. On ji perfektně vystihl.

V. Venc 31.8.2012 11:12

Re: Vykopnout rusaky

Pane Sulci, tentokrát s Vámi živě souhlasím! Ta nabubřelost, neinformovanost nebo nevzdělanost mnohých našich je nejenom hloupá, ale přímo blbá. Scestná výchova, bohužel!

V. Vérosta 31.8.2012 10:25

Re: Letos jsme byli poprvé v Rusku,

Já jsem nepolemizoval s "krásou" u nás jistě krásně je, mně vytanula ... eee... kardinalita. My jsme opravdu jen malinkatá kostečka na mozaice Světa. Holt naši předkové vyrobili málo potomstva!! :-)))