11.8.2020 | Svátek má Zuzana


Diskuse k článku

SVĚT: Rusko a rakety

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
20.4.2007 14:41

Re: xx,

ivane, v rusku je kapitalismus, docela obyčejnej, neregulovanej, hnusnej kapitalismus první půlky minulého století.

20.4.2007 23:04

Re: Re: xx,

Ekonomické a politické zřízení nejdou vždy ruku v ruce. V Rusku je nevyzpytatelný autoritativní režim, jejich polodemokracie se s našimi západními systémy nemůže měřit.

21.4.2007 7:07

Re: Re: Re: xx,

Mohl byste doložit své tvrzení o tom, že v Rusku je nevyzpytatelný režim? Jak se to projevuje?

20.4.2007 16:39

Re: Necheme ani ty ani ony

Pozor na fyzikální zákony pane! Kdybyste měl pravdu, pak už by DÁVNO miska takových vah propadla zeměkoulí !!!!

23.4.2007 1:49

Re: Naprostý souhlas s článkem,

To jsou ale kváky. Kolik má Rusko základen po celém světě? Jde o to, že ten radar, který ve skutečnosti nebude nikdy dělat to, k čemu je údajně určen, bude neustále špízovat oblohu nad Ruskem. Celá věc je jen krokem k trvalému získání definitivní nukleární převahy, což se už potvrdilo v US publikacích.  Představa, že Rusové si to nechají líbit,  je k smíchu. A skutečnost, že blbí Češi si něco takového  instalují v zemičce, kterou lze přejet  za 5 hodin autem, je šílená. Uvědomují si pánové, o čem je tu řeč? Viděl někdo atomový výbuch aspoň v kině?  A tito kreténi nás dostanou do katastrofálního maléru.

20.4.2007 11:20

přátelé, na západě od nás už všichni vědí

že je to zaměřeno jen a jen proti rusku. teď jen mají trochu problém se smířit s tím, že určené válčiště mezi usa a rusy je na uzemí polska a česka, tedy blízko nich.

o rozšíření základen se totiž už nepokrytě hovoří, navíc jdou do výzbroje další protiraketové systémy. ta základna u nás a v polsku zdaleka nekončí touhle výbavou.

mimochodem, proti cca 18 ponorkám ohio s 24 raketami a 10 hlavicemi každá, plus 4 francouzské a 4 britské obdobné třidy stojí 2 tajfuny, jeden jurij dolgorukuij,( první raketová ponorka ruska za posledních 17 let) a 5 velice stařičkých delt.

fakt si ještě někdo myslí, že saddám ohrožuje celý svět a do 45 minut zničí hlavní m,ěsta evropy?

20.4.2007 11:23

Re: přátelé, na západě od nás už všichni vědí

Jo, vzpomínám si, že proti Pershingům také všichni věděli a demonstrovali jak diví.

20.4.2007 13:47

Re: Re: přátelé, na západě od nás už všichni vědí

Na reálná fakta žádná odpověď? Taky co odpovídat, když má racek pravdu, že... A Karlovi se nehodí...

20.4.2007 11:26

Re: přátelé, na západě od nás už všichni vědí

Jaksi zapomínáte na ruské rakety, umístěné na zemi. A jak je to s těmi 4 zbývajícími Tajfuny, nejsou sice momentálně v pohotovosti, ale patrně je je možno opět reaktivovat.

20.4.2007 13:29

Re: Re: přátelé, na západě od nás už všichni vědí

nezbývaj 4, ale jen dva.

20.4.2007 14:31

Původně jich bylo šest - kam se poděly ty 4 - jsou snad demontovány

do šrotu?

20.4.2007 11:31

Re: přátelé, na západě od nás už všichni vědí

Koukám racku, že trochu mícháš to, co si z důvodu pořád dost tragického stavu hospodářství mohou dovolit, a to co by si dovolit chtěli. Že by je tradiční imperialismus pustil, nekouká ani z jejich řečí, ani z jejich chování.

20.4.2007 13:31

Re: Re: přátelé, na západě od nás už všichni vědí

karle, na výboje je jich dnes už příliš málo, nemají ani populační tlak, ani důvod. majitelé ruského hospodářství, abramovič, deripaska a spol chtějí jen klid na práci :-D konec konců, proč by žid židovi ničil majetek, ne?

20.4.2007 12:28

racku,

tak to jsme v bezpečí, na Maginotově linii se také nebojovalo :-)))) Ale aby ten scénář měl smysl, musí být napadeno území, kde není přítomnost USA, aby USA nemuselo odpovědět jaderným útokem. Paradoxně to může být třeba Východní Německo, ruská zóna.

20.4.2007 13:37

Re: racku,

no, dnes asi německo už ne. spíš někde kde jsou jejich základy a není to u nich doma. konečně, radioaktivní trosky raket dopadajících na zem se nelíbí ani ukrajině.

20.4.2007 10:02

Slušný oponent

Jaké jsou politické argumenty slušného a jaké neslušného oponenta protiraketové obrany? Jsou neslušnými takoví, kteří pochybují o možném ohrožení zbraněmi hromadného ničení Evropy a USA ze strany "darebáckých států"? Taková otázka zde nedávno byla, Irák byl napaden právě pod takovou lživou záminkou a dnes jsme svědky neuvěřitelného vraždění a ničení, neobyčejného nárůstu nenávisti a terorismu. Jsou neslušnými ti, kteří vidí v pokusu o postavení amerických vojenských základen spíše snahu aministrativy USA o vytvoření stavu, kdy budou schopny zasadit první úder bez strachu o odvetu, tedy destabilizovat současnou rovnováhu sil, jak to chápe ruská generalita? Jsou neslušní ti, kteří se domnívají, že USA nejde o bezpečnost Evropy a šíření demokracie, ale o zajištění přístupu k strategickým surovinám, jejichž zdroje postupně ubývají a ten, kdo bude ovládat jejich zbytky, bude také posledním, kdo udrží nejdéle blahobyt? Jsou neslušní ti, kteří si myslí, že dohodnutá pravidla chování mezi státy se mají dodržovat? Že je třeba namísto roztáčení dalších kol zbrojení dodržovat smlouvy, likvidovat jaderné útočné systémy, nevyhrožovat zemím a nezavdávat jim důvod pro vytváření vlastních odstrašujících sil? Žijeme všichni na společné planetě, proto je životně nezbytné vědět, jak krok jedné strany ovlivní druhou stranu. Proto si na rozdíl od autorů tohoto příspěvku myslím, že ruská obava je zcela namístě a jednání o protiraketové základně musí probíhat s účastí a souhlasem Evropy, Ruska a Ameriky a samozřejmě především širokým souhlasem obyvatel zemí, v nichž  základny mají fungovat. A v obavách z neexistence takového širokého souhlasu vidím hlavní důvod, proč tento poněkud zmatený příspěvek paní Jany Hybáškové a pana Eduarda Hulicia byl zde publikován.

20.4.2007 10:12

Re: Slušný oponent

Dohodnuta pravidla se maji dodrzovat...staci se podivat do historie, a ke cteni doporucuji jeste dnes svezi dilka od americkeho diplomata v Moskve Williama C Bullita: http://www.answers.com/topic/bullitt-william-christian

Videl do nich jak do hubene kozy.

20.4.2007 10:41

Re: Slušný oponent

Souhlas. Předvedl jste nám výsledek Vašeho střízlivého věcného uvažování zabalený do slušné formy. Tohle můžu kdykoliv podepsat. S pozdravem Milan

20.4.2007 11:00

Takže takové dva exkurzy do historie

1) Pokud máš dost sil, zmocni se území, které chceš získat. Pak najdeš vždycky dost právníků, kteří tvé kroky zdůvodní. - Fridrich der Grosse. Aplikací této poučky a to bez ohledu na uzavřené mírové smlouvy a to opakovaně nás zmíněný panovník připravil o většinu Slezska.

2) První smlouva, krerou sovětské Rusko uzavřela, byl Brest-Litevský mír s Německem. V dějepisu jsme se opakovaně učili, jak bylo od soudruha Lenina geniální tuto pro Rusko nevýhodnou smlouvu podepsat při perspektivě, že ji stejně nebude muset dodržet.

20.4.2007 11:13

Re: Takže takové dva exkurzy do historie

Historiku, že ve vás dřímá polský syndrom? To není invektiva, ale národní uvědomění Poláků spočívá na věčném boji proti Rusku i Německu. Jinak Fridrich byl zajímavá postava, doma komponoval klasickou hudbu a tvářil se jako osvícenec a naší Márince Terezce vrazil kudlu do zad...

20.4.2007 11:22

nejde o "polský syndrom," to jsem uvedl jen jako příklad pro ty,

kteří si myslí, že v mezinárodním právu platí nějaké obecně přijímané zákony a pravidla. Je tu nutná "svépomoc," právo si musí každý umět zjednat silou sám či v rámci různých spojenectví.

Neexistuje tu žádná vnější síla, ke které by se bylo možno odvolat. A dokonce, jsou historici, kteří např. vytýkají Francii a Británii, že odsoudili Mussoliniho útok na Habeš, neb tím posílili, či dokonce podnítili, jeho příští spojenectví s Hitlerem.

Zkuste toto posoudit, je to příklad dodržování zásad jen do určité míry...

20.4.2007 11:42

Re: Re: Takže takové dva exkurzy do historie

Ovšem ten syndrom mají z velmi dobrých důvodů.

20.4.2007 11:14

Re: Takže takové dva exkurzy do historie

v tý době žádnou takovou perspektivi lenin neměl, to je blbost. válka nebyla zdaleka rozhodnuta. v té chvíli potřeboval lenin mír za každou cenu, aby se vůbec udržel. vliv jistě mělo i leninovo proněmecké zaměření, vždy´t i jeho revoluce byla financována němci, jen se později trochu vymkla na německé frontě z ruky.

20.4.2007 11:35

Také si myslím, že Lenin by to podepsal tak jako tak, ale jsem

přesvědčen, že by to za vhodných okolností stejně porušil. Je to ale jen příklad komunistického myšlení a komunistických názorů na dodržování smluv.

Příkladů flagrantního porušení smluv by šlo samozřejmně v historii nalézt více, např. chování Itálie za WW1. Japonci zase začali rusko-japonskou válku (1904-1905) překvapivým útokem bez vyhlášení války a WW2 proti USA rovněž.

Prostě si nemyslím, že by se dalo spoléhat na něco jiného, než je vojenská síla. Pak ovšem jde na přetřes i otázka s kým proti komu.

20.4.2007 11:27

Re: Takže takové dva exkurzy do historie

Také si vzpomínám na jejich tvůrčí uplatnění jimi vyhlášeného principu sebeurčení. Gruzíni, Ukrajinci, Finové, Baltové, Moldavané .... by mohli vyprávět, alespoň ti přeživší.

20.4.2007 17:18

Re: Takže takové dva exkurzy do historie

NAŠE Dějepisy byly vždy zajímavé! Zajímavější, než samy DĚJINY! Zapomíná se na další KULANTNÍ smlouvy Stalina s Hitlerem a nyní i Putina se Schroederem     /nemám správná písmenka/!Možná, že i proto vliv USA zde v Evropě najednou tak vadí?

20.4.2007 11:25

" ruská obava je zcela namístě "

Jestli azbuci chystají nějakou neplechu, tak určitě.

20.4.2007 22:52

Re: Slušný oponent

Proč má autoritativní a ne uplně demokratické, vlastně tvrdě oligarchické Rusko být rovnoceným partnerem v jednání demokratických západních zemí (auroatlantické civilizace), pro které je osobní svoboda nedotknutelným právem (vyjma proruských levicových politiků)?

20.4.2007 9:46

Pro dnešní padesátníky - šedesátníky

pokud se cítíte obětí doby, je to pocit naprosto správný. Vzhledem na to, že narozdíl od generací mladších jste setrvali ve svém generačním bludu a propásli těch téměř 20 let ignorací světa okolo a jeho vývoje, máte dnes, řečeno technicky, zastaralý morální software , který je neustále se spojovat pouze "protivšem" a nikoliv "pro něco". Vidím tu příspěvky tisíců "pyšných odborných princezen" ale nevidím tu už ani zbytky toho předválečného čs. podnikavého ducha. Nic naplat. Většina těch, kteří pro republiku popravdu konali, ti občané - jednotlivci, které všichni znali jménem, byla vypuzena vládou mas. A masy vládnou dál... proto tu nezní jména jako Škoda, BaŤa, Daněk, ale Babiš, Stárka, Charouz...inu každá generace má jiné hrdiny, že...  

20.4.2007 10:08

Pokud si vzpomínám, tak ta dubová palice oakman IP: 80.188.218.xxx

vždy byla "protivšem" Čechům. O nečeském původu tohoto psychopata svědčí i špatná čeština.