21.4.2021 | Svátek má Alexandra


Diskuse k článku

SVĚT: Rusko a rakety

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
oakman 20.4.2007 14:40

Historie nás učí opak

Bod po bodu: Německo se bojí Ruska a zároveň jím opovrhuje, Řecko se bojí Turků, Rakušané Čechů a Slováků, ale i jugošů obecně, stejně jako Maďar, západní plebs se obecně bojí ještě levnějšího plebsu výchdního a většina bílých na západě poznává po letech nový strachh - strach z barevných. Češi se bojí čehokoliv jiného a proto se nikdy nikam nehlásí než hubou a činu se dají dokopat jen bagánem okupanta, jak jsme zažili v minulém období. Tenhle nrod se dělí na malou menšinu, která v letech 1914 - 1918 ve SPOLUPRÁCI S USA tyto republiku založila - základní papír ustavující čs. spolupráci se jmenuje Pittsburgh Treaty - , znovu za II.sv. války v uniformách různých armád tuto existenci  odůvodnila v situaci, kdy za nečinnosti místního obyvatelstva se jedna půlka stala součástí Německa a druhá jeho satelitem, aby potom byla pozavírána touto nečinnou většinou, když se chopila moci.

Vztahy se sousedy jsou na úrovni, kdy základna vedle Temelína, sudeťáků a spousty jiných témat slouží jen k buzeraci. Kromě toho, brblání germánských socanů, pohrobků národního socialismu, je jen důkazem o správnosti cesty. Cestou k sebedůvěře plného člena NATO je integrace nejen hubou, ale i činy. A spolupráce se silou, která už od konce té druhé světové chrání tu nedospělou socialistickou frakoněmeckou chamraď před vlastním komunismem (Itálie, Francie, Řecko od něj byly na krok vzdáleny) a sovětskou expanzí. Rakušáci mohou USA jen děkovat, že po 1955 neskončili na stejné straně plotu s námi a dederony. Válka na Balkáně ukázala, že sice USA nejsou schopny zasáhnout správně, ale že západní Evropa dokáže leda tak "prodat" 8 tisíc civilů na jatka jako ve Srebrenici. Evropa, to je Mnichov, Amerika, to je Postupim, tak si vyber - zejména po zkušenosti těch, kteří ve stínu USA padesát let žrali a teď krkají.

Mirek F. 20.4.2007 15:10

Re: Historie nás učí opak

Zní to úderně, leč přehnaná glorifikace jednoho státu vždy v naší historii končila průšvihem. Konkrétně na samostatnosti ČSR po WW1 se podílely všechny státy bojující proti Centrálním mocnostem a teprve poté, co se R-U ukázalo býti přívěskem Německa, se Dohoda - nikoliv jen USA - váhavě odhodlala k uznání samostatnosti. Mimochodem, že většina tuzemského obyvatelstva zprvu R-U bourat nechtěla, není nic mravně pokleslého, monarchie svůj smysl měla, dokud se nestala tím zmíněným přívěskem. 

Rovněž tak za WW2 se USA daly do díla teprve poté, až byly napadeny Japonskem i Německem, doba Mnichova se vyznačovala slušným zdejším odhodláním zachytit první vlnu německého náporu, než do toho půjdou ze Západu, jak se tam zachovali, nemá smysl opakovat, ovšem ani USA nebyly výjimkou, také měly radost, že válka nebude, ČSR sem, ČSR tam.....Nečinnost, ať si, prosím, vyčítají i ti, kteří ji tehdy i pro nás propagovali.

Ani pád celé Evropy do rudého područí nebyl v zájmu USA, jejich přítomnost v Evropě nebyla altruistickým  gestem. Velice pochybuji, že by v i případě, když by se splnily předpovědi zdejších rusofobů a medvěd se vydal na západ, by existence jedné základny stála Americe za rozpoutání jaderného konfliktu. IMHO buďto platí, že NATO je dostatečným slibem pomoci v případě agrese nebo ne.    

 

oakman 20.4.2007 15:21

Re: Re: Historie nás učí opak

Já etvrdím, že byli u všeho, říkám byli u toho, když to začínalo a od té doby k nám neprojevili nic než porozumění, i když jsme jim léta dávali důvod k útoku....

Von 20.4.2007 16:59

Re: Re: Historie nás učí opak

Proč se stále někdo ohání tím  NATO? Což v něm USA nejsou?Vsaďte se, že se základny ve střední Evropě nakonec budou NATO VELMI LÍBIT! Vždyť na ně nemusí Evropa platit! Argumenty, že MY to zaplatíme svými životy jsou prostě naivní.  Porozhlédněte se po tisku, už se to RÝSUJE!!

Přemek 20.4.2007 23:19

Re: Re: ... Fantasmagorie- cíle jsou ´plně jiné - rozhodit EU a vyhrotit vztahy s Ruskem

Proč by to dělal? Protože jsme nejméně věřící země v vropě. Máme nejméně věřících občanů. Pro Islám je největší nepřítel ateista.

Přemek 20.4.2007 23:21

Re: Re: ... Fantasmagorie- cíle jsou ´plně jiné - rozhodit EU a vyhrotit vztahy s Ruskem

A útočný cíl už máme zde - tři rampy pro odpálení balistických raket nesoucích zbraně hromadného ničení. Myslíte, že nejsou funkční?

Von 20.4.2007 16:45

Re: ...vida, ono to jde pane oakmane!

Jen ty "ýbrmenše" bych si odpustil, je to totiž ouplě zbytečná provokace!

Cato 20.4.2007 13:08

Už zase nás paní Hybášková straší,bububu Peršani jdou

Podle této sebestředné dámy je Írán úhlavním nepřítelem ČR a neustále nás ohrožuje. Nezbývá než se zeptat, ze které synagogy tento její názor pochází a čí zájmy dotyčná vlastně hájí? Určitě to nejsou zájmy těch naivků, kteří ji zvolili, ani ČR. Írán pro ČR představuje asi stejné ohrožení jako pro Andoru nebo Lucembursko a jako poslední řešení by na nás plýtval své drahé rakety (představa zuřivých Peršanů, táhnoucích na Plzeň a kteriou se nám snaží nacpat horem dolem, je snad až humorná). 

Přemek 20.4.2007 23:15

Re: Už zase nás paní Hybášková straší,bububu Peršani jdou

Pro tu dámu je arabský svět druhým domovem. Od mala tam žila, zná jejich mentalitu, tradice, historii, jazyk. A vystudovala arabistiku. Nemusí číst korigované překlady jejich vyjádření, rozumí originálu. Zná korán, islám, muslimy, Araby, Peršany. Rozumí právu šaríia.

Představa zuřivých Peršanů je nesmysl. Představa fanatického vládce, hluboce věřícího islámu, pro kterého je nejhorším nepřítelem nevěřící (nikoliv křesťan) jsme cílem, za jehož zasažení ho Aláh odmění... Nevadí, že následně odplatou zemře. Jeho smrt bude mučednická a odměněna.

Už F. Castro chtěl obětovat Kubu. Požadoval po N. hruščovovi, aby z Kuby odpáli na USA jaderné rakety, i kdyby pak následovala totální jaderná anihilace jeho země. NAštěstí o ruských raketách nerozhodoval. Budeme bez obrany čekat na dalšího fanatika?

Cato 22.4.2007 14:48

Re: Re: Už zase nás paní Hybášková straší,bububu Peršani jdou

Bohužel to tak úplně není pravda,co píšete. Tato dáma sice umí arabsky, ale vůbec nerozumí Arabům, jejich společnosti a zvykům a o Peršanech už neví vůbec nic. To co nám vykládá je jenom výtah ze školení z místní synagogy. Hraje si na odbornici, ale ve skutečnosti jenom využívá svých omezených znalostí k prosazování zájmů izraelského lobby u nás.

Joe 20.4.2007 13:06

Jenom mala poznamecka.

V Rusku dostavaji bolsevici pendrekem pres zada, viz. minuly tyden, zatimco v USA ovlivnuji exkomunisti zahranicni politiku(neocons). ;-)

magnus rexxx 20.4.2007 14:59

Re: Jenom mala poznamecka.

No, také jsem slyšel, že např. Chertoff (nomen omen) je bývalý trockista, ovšem potvrzené to nemám.

vita 20.4.2007 16:24

Re: Re: Jenom mala poznamecka.

Viděl jste vlajku Nacionálně bolševické strany Ruska? Hitlerovské barvy a v tom bílém kole černý "nářadí" stylizovaný do haknkrajce... Většina jsou odštěpenci id Žirinovského - není dost radikální a taky to otčestvo "Volfovič", co na něho prasklo, se jim nelíbí.

Přemek 20.4.2007 23:09

Re: Jenom mala poznamecka.

Nejsou neoconi jako neoconi. Viz např. zde:

http://www.obcinst.cz/clanek.asp?id=984

oakman 20.4.2007 13:01

Povšimněte si prosím argumentace

našich peacemakerů.... Promítneme - li si historii nedávných let, nelze nevzpomenout podobné "mírové" hnutí, které bujně sponzorováno KGB a StB ZÁSADNĚ vázalo svá lepá těla na ploty amerických základen v Británii, Německu a Beneluxu - vše za dodržení demokratického práva shromažďovacího, práva názoru a demonstrace. Naše TV vysílala podobné obrázky jako z CzechTec, když místním vládám došla trpělivost se stejným "vandalizováním" obecního klidu, jako nedávno Paroubkovi. Koneckonců, druhou větev této "líbezné mládeže" jsme měli tu čest pozorovat dobývat Kongresové Centrum Praha se zapálenými traktorovými pneumatikami a následně uklidit 500 vymlácených výloh po městě.

Štváč 20.4.2007 12:14

pro rudý chytrolíny

Je to slušná a charakterní žena !

Cato 20.4.2007 13:08

Re: pro rudý chytrolíny

Snad abyste to už nekouřil....

Štváč 20.4.2007 13:34

Re: Re: pro rudý chytrolíny

Promiňte "Cato", že vás neposlechnu, ale o pár názorů výše sdělujete jak to bude s radary dále. Určitě máte ověřené informace a to je lepší než když komentujete své odpůrce. Tady jde o názor Paní H. a ne o můj. Dobrou noc.

Cato 20.4.2007 14:09

Re: Re: Re: pro rudý chytrolíny

Komentoval jsem Váš názor na paní Hybáškovou. Zjistěte si napřed, co je zač a čí názory prosazuje. Pak ji vychvalujte.

Štváč 20.4.2007 14:40

Re: Re: Re: Re: pro rudý chytrolíny

Tomu snad nemůžete říkat "komentoval." Nemáte smysl pro humor, tak jako všichni komunisté. Radar nakonec bude, ale můžete házet rajčata, což jste v době minulé nemohl. Nebo nechtěl ? Přece jste se nebál, takový rek.

Dan 20.4.2007 11:32

Hy¨bášková je káča

Tý bych nevěřil ani dnešní datum.....

AeroKarel 20.4.2007 11:37

Re: Hy¨bášková je káča

I káča (souhlasím, je) se může trefit.

čtenář 20.4.2007 11:29

Naprostý souhlas s článkem,

až na to, že o rakety vůbec nejde. O nich Rusko dobře ví, že takto umístěny budou i v jeho zájmu. Jde o to, že US základna na území bývalého sovětského impéria zpochybňuje ruské vlastnictví na země, které kdysi byly jeho vazaly. Síť US vojenských základen a s tím spojená US vojenská přítomnost v bývalé Východní Evropě bude znamenat definitivní tečku za ruskými nadějemi pokusit se ještě jednou o rozšíření svoji byzantské říše. V tom je jádro pudla, proto ty vehementní protesty a další kecy.  Jelikož USA nám tady nikdy nenainstalujou samotnou vojenskou kantýnu, musíme uvítat ten radar.  Alespoň se kolem něho bude motat zaručeně víc vojska. 

AeroKarel 20.4.2007 11:32

Re: Naprostý souhlas s článkem,

Jo, Hybášková po dlouhé době vyplodila něco rozumného. Ale užiteční idioti budou stejně brblat.

Von 20.4.2007 11:58

Re: Naprostý souhlas s článkem,

Samozřejmě jde o vliv ve střední a východní Evropě. Ti, kteří u nás nechtějí radarovou základnu a říkají, že tu nechtějí ŽÁDNOU cizí základnu, tak ti jen zastírají, že více věří totálně nedůvěryhodnému Rusku, před možná ne úplně zcela důvěryhodnými, ale přesto MNOHEM důvěryhodnějšími Spojenými státy!! Omlouvám se za předlouhou větu!

Ivan Nový 20.4.2007 12:25

Von,

je to ještě horší, doufají v návrat Rusů a myslí si, že jim Rusové zajistí kariéru.

xx 20.4.2007 12:43

Necheme ani ty ani ony

Jděte už někam s tím primitivním černobílým myšlením "kdo nechce američany chce rusy".

Oba tyto polototalitní státy leží svou zahraniční politikou na stejné misce vah, ne na opačných.

Ivan Nový 20.4.2007 13:23

xx,

primitivismu se bojí jen primitivové. Například primitivní malíři jsou fajn. Také jejich čistota prosté a primitivní(jednoduché) duše vidí tam, kam obyčejný smrtelník nevidí. No, ale, že nás ohrožuje Rusko, to vidí a především od Rusů slyší každý. Když nechcete základy USA, jaké zbraně hromadného ničení by si ČR měla pořídit? Měli bychom obnovit vývoj biologických zbraní, nebo chemických? Na jaderné zbraně nemáme zřejmě dost peněz. I když několik vlastních jaderných raket namířených na Rusko bychom potřebovali.

vita 20.4.2007 13:49

Re: xx,

Primitivní malíř je OK.

Primitivní politik je velmi nebezpečný. Jede teď sedí v Bílý chalupě.

Primitivní přspěvatel fóra dokáže jenom namíchnout - a to ne nadlouho.

Ivan Nový 20.4.2007 14:46

vito,

ještě nebezpečnější je primitivní generál na Východě.