24.10.2020 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

SVĚT: Rusko a rakety

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ludva 23.4.2007 16:47

Re: Tak jeste jednou

Máte plnou pravdu, řekl bych, že na pohádky o íránské nebo dokonce severokorejské hrozbě věří menšina národa. Bohužel dočasná politická reprezentace je schopná tady zase navěky zatáhnout cizí vojska a udělat z nás bojiště. Vůbec bych se nedivil Rusku, kdyby s námi přerušilo veškeré obchodní styky.

kerim 23.4.2007 1:49

Re: Naprostý souhlas s článkem,

To jsou ale kváky. Kolik má Rusko základen po celém světě? Jde o to, že ten radar, který ve skutečnosti nebude nikdy dělat to, k čemu je údajně určen, bude neustále špízovat oblohu nad Ruskem. Celá věc je jen krokem k trvalému získání definitivní nukleární převahy, což se už potvrdilo v US publikacích.  Představa, že Rusové si to nechají líbit,  je k smíchu. A skutečnost, že blbí Češi si něco takového  instalují v zemičce, kterou lze přejet  za 5 hodin autem, je šílená. Uvědomují si pánové, o čem je tu řeč? Viděl někdo atomový výbuch aspoň v kině?  A tito kreténi nás dostanou do katastrofálního maléru.

Cato 22.4.2007 14:48

Re: Re: Už zase nás paní Hybášková straší,bububu Peršani jdou

Bohužel to tak úplně není pravda,co píšete. Tato dáma sice umí arabsky, ale vůbec nerozumí Arabům, jejich společnosti a zvykům a o Peršanech už neví vůbec nic. To co nám vykládá je jenom výtah ze školení z místní synagogy. Hraje si na odbornici, ale ve skutečnosti jenom využívá svých omezených znalostí k prosazování zájmů izraelského lobby u nás.

Cruton 21.4.2007 7:07

Re: Re: Re: xx,

Mohl byste doložit své tvrzení o tom, že v Rusku je nevyzpytatelný režim? Jak se to projevuje?

Cruton 21.4.2007 7:01

Re: Jednak se land-lease týkal i SSSR a hlavně, Američané

Nemáte pravdu, že USA nedostaly nikdy za svůj program Land-Lease zaplaceno. Británie v prosinci 2006 zaplatila za tento program poslední splátku a Rusové platí ještě teď.

Cruton 21.4.2007 6:36

Re: Re: V jaderném věku platí,

Ten, kdo tady dezinformuje jste Vy.

Smlouva ABM nebyla, jak tvrdíte, na dobu určitou. Tato smlouva měla podle svého 15. článku NEOMEZENOU dobu platnosti.

Joe 21.4.2007 5:45

Re: Re: Tak jeste jednou

Karle ty kluku, ser na to.LOVE IS ALL ;-)VV>-

Přemek 20.4.2007 23:35

Re: Re: Cato,

No, kdyby ta Vaše kolem sebe měla tolik vymakaných trénovaných a svalnatých chlapů, třeba by Vás přestala hlídat... :-P

AeroKarel 20.4.2007 23:23

Re: Jednak se land-lease týkal i SSSR a hlavně, Američané

Jste příliš konkrétní na ty ideology ........

Přemek 20.4.2007 23:21

Re: Re: ... Fantasmagorie- cíle jsou ´plně jiné - rozhodit EU a vyhrotit vztahy s Ruskem

A útočný cíl už máme zde - tři rampy pro odpálení balistických raket nesoucích zbraně hromadného ničení. Myslíte, že nejsou funkční?

AeroKarel 20.4.2007 23:20

Re: Tak jeste jednou

Užitečnej idiot tomu říkával soudruh Lenin ........

AeroKarel 20.4.2007 23:19

Re: Paní Hybášková být vámi přestal bych ze sebe dělat jehně.

Zlaté odbornice proti Zaorálkovi. Ten je tím marxismem prolezlý odzhora dolů.

Přemek 20.4.2007 23:19

Re: Re: ... Fantasmagorie- cíle jsou ´plně jiné - rozhodit EU a vyhrotit vztahy s Ruskem

Proč by to dělal? Protože jsme nejméně věřící země v vropě. Máme nejméně věřících občanů. Pro Islám je největší nepřítel ateista.

AeroKarel 20.4.2007 23:17

Re: Pár poznámek

Možná Kanuku najdete nějaký důvod, proč USA (nikdo jiný to nebyl) zabránily azbukům obsadit a zbolševizovat Evropu po WW2,

Civilizační pouto je ještě stále mezi Evropou a USA. Mezi Evropou a Ruskem se dlouhá staletí nedaří najít.

Přemek 20.4.2007 23:15

Re: Už zase nás paní Hybášková straší,bububu Peršani jdou

Pro tu dámu je arabský svět druhým domovem. Od mala tam žila, zná jejich mentalitu, tradice, historii, jazyk. A vystudovala arabistiku. Nemusí číst korigované překlady jejich vyjádření, rozumí originálu. Zná korán, islám, muslimy, Araby, Peršany. Rozumí právu šaríia.

Představa zuřivých Peršanů je nesmysl. Představa fanatického vládce, hluboce věřícího islámu, pro kterého je nejhorším nepřítelem nevěřící (nikoliv křesťan) jsme cílem, za jehož zasažení ho Aláh odmění... Nevadí, že následně odplatou zemře. Jeho smrt bude mučednická a odměněna.

Už F. Castro chtěl obětovat Kubu. Požadoval po N. hruščovovi, aby z Kuby odpáli na USA jaderné rakety, i kdyby pak následovala totální jaderná anihilace jeho země. NAštěstí o ruských raketách nerozhodoval. Budeme bez obrany čekat na dalšího fanatika?

Přemek 20.4.2007 23:09

Re: Jenom mala poznamecka.

Nejsou neoconi jako neoconi. Viz např. zde:

http://www.obcinst.cz/clanek.asp?id=984

Přemek 20.4.2007 23:04

Re: Re: xx,

Ekonomické a politické zřízení nejdou vždy ruku v ruce. V Rusku je nevyzpytatelný autoritativní režim, jejich polodemokracie se s našimi západními systémy nemůže měřit.

Přemek 20.4.2007 22:52

Re: Slušný oponent

Proč má autoritativní a ne uplně demokratické, vlastně tvrdě oligarchické Rusko být rovnoceným partnerem v jednání demokratických západních zemí (auroatlantické civilizace), pro které je osobní svoboda nedotknutelným právem (vyjma proruských levicových politiků)?

Přemek 20.4.2007 22:44

Re: Re: Re: V jaderném věku platí,

Rusko je šmírováno satelity na oběžné dráze. Tento protibalistický systém se aktivuje právě tím, že satelity zaznamenají vypuštění balistické rakety, např. z Iránu. Radar na našem území má pomoci doladit pozici balistické střely, kterou méně přesně bude sledovat satelitní systém...

Přemek 20.4.2007 22:32

Re: V jaderném věku platí,

On smlouvu nevypověděl, on ji neprodloužil. Byla na dobu určitou. To je rozdíl. Nedezinformujte, prosím.

Kanuk 20.4.2007 22:27

Pár poznámek

1) Evropa hraničí s Ruskem, nikoliv s USA. Mezi USA a Evropou je Atlantik. Neračte přehlédnout.

2) Kdyby si Rusko usmyslelo zaútočit na Evropu, proč by se do toho měly USA míchat? Do WWII USA vstoupily proto, že byly napadeny Japonskem a Hitler jim vypověděl válku. Do té doby mu vesele dodávaly (ne jako stát) strategické materiály a naftu pro ponorky. Mimochodem, v Evropě není skoro žádná nafta (s výjimkou Rumunska). A ze stejného důvodu, proč by Rusko mělo útočit na USA?

Přemek 20.4.2007 22:12

Re: EUrobolševičko Hybášková,

W. Churchil prosazující po WWII Spojené státy evropské byl taky eurobolševik??? 8-o

arogant 20.4.2007 22:10

Radar a antiraketová základna

jsou nutností pro budoucí roky, stejně jako bylo nutností odstranit Saddama.  Rusko se jen snaží vůči Evropě o staré známé, rozděl a panuj, a prohloubit její závislost na ruské ropě a plynu. Ovšem USA je v Iráku, který má té ropy víc než celé Rusko. Ups, to je ale nepříjemná komplikace pro imperialní plány Ruska a ostatních ropných lehkoživků, kteří by si nejraději určovali vyděračské ceny jak váleční ketasové. Způsobilo by to jen války a proto je dobře že USA tomu předcházejí.   

Přemek 20.4.2007 22:03

Re: ...No dobře, Hybášková!...

Vážený Šakale, zřejmě se neumíte podívat na Evropu z větším odstupem. Jsme malý stát, rozpočet ČR je srandovně malý v porovnání s obratem mnohých nadnárodních korporací. A kdo má peníze, má moc. Další věcí je, že účast v nadnárodnm celku typu EU nám jako malému a zranitelnému státu dává možnost vidět do karet velkým hráčům typu Německo, Francie, V. Británie. A můžeme jim do ledasčeho kecat. To je výborná pozice pro hájení našich národních zájmů. Kdybychom v EU nebyli, nikdo by se s námi nebavil ani tak málo, jako nyní. Dalším faktem je, že jsme také pod určitou ochranou našich větších přátel.

Co je opravdu problém, je převládající socialistické pojetí EU, která tak centrálně zasahuje, do čeho může. Hlavně její úředníci. A může do všeho. I do toho, jak dlouho může bý uleželý guláš... Je to způsobeno nesmyslností rozdělení pravomocí: komise navrhuje, parlament doporučuje a nikým nevolená rada rozhoduje. A co rozhodne, to je závazné. J. Hybášková si této vady vědoma a jako evropský demokrat a pravičák bojuje za posílení pravomocí parlamentu, který je volen lidmi, a snížení moci byrokratů. Tomu se říká eurorealismus.

Já osobně bych rád, kdyby se EU stala federací nebo aspoň konfederací. Federální úředy by totiž měly jen takové pravomoce, jaké by se jim státy společně rozhodly předat, ted nejspíš obrana, energetika, životní prostředí. Žádný pivo a guláš. Takže i když by podle mě mohla Hybášková dělat víc, pořád dělá pro naše národní zájmy více než euroskeptická ODS. Ostatně britský konzervativec (a pravičák) W. Churchil sám prosazoval vznik "Spojených států evropských". Proto se podle něj jmenuje jedna z budov v sloužících orgánům EU. Proto je to pravicový koncept. Bohužel ho převzali levičáci a udělai z něj to, co nyní vidíme. Pojďme ale zvrátit jejich činy, ne házet celý projekt do koše...

Brmboš 20.4.2007 20:56

Paní Hybášková být vámi přestal bych ze sebe dělat jehně.

Pokud si dobře pamatuji i vy jste nějak rychle a dost nešikovně nás přesvědčovala o nutnosti války proti Iráku, jak to dopadlo vidí každý na vlastní oči. Dokonce jste někde zase bez přípravy nějakého ódéesáka osočila a musela se snad omluvit a teď zase se pletete do toho co píše Lavrov. Netvrdím ani zdaleka, že má ve všem pravdu, ale s údajnými raketami a jadernými či chemickými zbraněmi v Iráku už se natropilo příliš mnoho zla a já vás považuji za absolutně nevěrohodnou osobu. Vyberte si nějaký jiný obor. Jedna odbornice na naši obranu nám bohatě stačí.

usměvavá bestie 20.4.2007 20:30

Bouchne to a bude klid konečně.

>-

RadekV 20.4.2007 19:39

Tak jeste jednou

Tak znovu: nejde jen o nějaký radar, ale o zahájení nového kola horečného zbrojení. Z toho minulého jsme vyvázli životem jen díky mimořádně štastné shodě okolností. Takovou kliku podruhé mít nemusíme, mimo jiné i proto, že útok na stanoviště strategických zbraní byl každou armádou kalkulován vždy jako jaderný a totálně zničující.

Ve všech médiích jsme svědky každodenní goebelsovské kampaně, snažící se obyvatelstvo zmanipulovat slizkou lží, že jde výhradně o obranný systém, sloužící obraně Evropy. Není tomu tak! Jde o součást  strategického systému ochrany východního pobřeží USA proti zbývajícím ruským raketám, vystřeleným jako odveta po primárním jaderném útoku USA. Nesmyslné pohádky o tom, že jde o obranný systém proti korejským apod. střelám, byl již vyvrácen mnohokrát. A tak: vzpomeňte si, co jsme tiskli na stěny v metru před 20-ti lety v reakci na umístění ruských atomových střel na našem území, totiž  "Žádná raketa není mírová!"

Protože záležitost rozmístění strategických zbraní cizího státu na našem území je porušením suverenity a územní celistvosti České republiky a časový horizont takového kroku daleko přesahuje mandát jedné vlády,  je uspořádání celonárodního referenda, jak ostatně uvádí Ústava České republiky, naprostou nezbytností. Naopak, porušení tohoto principu a jednání politiků ve prospěch cizí mocnosti a proti zájmu většiny obyvatel tohoto státu je trestným činem.  Nezapomeňte, že v této přípravě USA na novou evropskou válku bychom byli obětováni jako první.

Rys 20.4.2007 19:17

Re: : - )

Pani Hybaskova je poslankyne Israele v EU-parlamentu. S ceskou politickou scenou ma spolecne jenom to ze je volena ceskymi volici. Jestli je to moc velka legrace pro jeji volice nevim.

Rys 20.4.2007 19:11

Co si o raketove obrane mysli experti: z www.spiegel.de

Was also hat die US-Regierung im Sinn? Forden, Experte für strategische Waffen am renommierten Massachusetts Institute of Technology (MIT) in Boston, erkennt in den US-Plänen für eine globale Raketenabwehr nicht nur defensive Zwecke: "Die USA wollen in Zukunft in der Lage sein, konventionelle Kriege gegen nuklear bewaffnete Staaten zu führen."

"Abschreckung ist ein Gefühl"

Das primäre Ziel der Global Missile Defense (GMD) sei nicht, andere Staaten vor Atomangriffen auf die USA oder gar Europa abzuschrecken. Denn die gewaltigen nuklearen Arsenale des Westens seien Abschreckung genug. Vielmehr solle "die Raketenabwehr sicherstellen, dass die USA nicht selbst von Angriffen auf andere Staaten abgeschreckt werden", sagt Forden. Schurkenstaaten mit Atomwaffen sollen das Gefühl bekommen, dass ihr Arsenal wertlos ist.-------- Co tedy opravdu zamysli vlada USA? Pan Forden, expert v oblasti strategickych zbrani na renomovanem MIT v Bostonu nachazi v planech USA pro globalni protiraketovou obranu nejen defensivni urceni: "USA chteji byt v budoucnosti schopne vest konvencni valky proti nuklearne vyzbrojenym statum."

"Odstraseni je pocit"

Primerni cil Global Missile Defense (GMD) neni odstrasit jine staty pred atomovym utokem na USA anebo dokonce Evropu. Prave naopak ma "protiraketova obrana zajistit aby USA samotne nebyly odstraseny pred utokem na jine staty", rika Forden. Darebacke staty ktere maji atomove zbrane maji dostat pocit ze je jejich arsenal bezcenny.

Irena 20.4.2007 18:56

Re: magnusi,

Tak to je tedy tvrzení  pro lidi kteří se nevyznají, Tak lze také produkovat veřejné mínění ! Ach jo!!!!