16.1.2021 | Svátek má Ctirad


Diskuse k článku

SVĚT: Rusko a rakety

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kanuk 20.4.2007 22:27

Pár poznámek

1) Evropa hraničí s Ruskem, nikoliv s USA. Mezi USA a Evropou je Atlantik. Neračte přehlédnout.

2) Kdyby si Rusko usmyslelo zaútočit na Evropu, proč by se do toho měly USA míchat? Do WWII USA vstoupily proto, že byly napadeny Japonskem a Hitler jim vypověděl válku. Do té doby mu vesele dodávaly (ne jako stát) strategické materiály a naftu pro ponorky. Mimochodem, v Evropě není skoro žádná nafta (s výjimkou Rumunska). A ze stejného důvodu, proč by Rusko mělo útočit na USA?

AeroKarel 20.4.2007 23:17

Re: Pár poznámek

Možná Kanuku najdete nějaký důvod, proč USA (nikdo jiný to nebyl) zabránily azbukům obsadit a zbolševizovat Evropu po WW2,

Civilizační pouto je ještě stále mezi Evropou a USA. Mezi Evropou a Ruskem se dlouhá staletí nedaří najít.

arogant 20.4.2007 22:10

Radar a antiraketová základna

jsou nutností pro budoucí roky, stejně jako bylo nutností odstranit Saddama.  Rusko se jen snaží vůči Evropě o staré známé, rozděl a panuj, a prohloubit její závislost na ruské ropě a plynu. Ovšem USA je v Iráku, který má té ropy víc než celé Rusko. Ups, to je ale nepříjemná komplikace pro imperialní plány Ruska a ostatních ropných lehkoživků, kteří by si nejraději určovali vyděračské ceny jak váleční ketasové. Způsobilo by to jen války a proto je dobře že USA tomu předcházejí.   

Brmboš 20.4.2007 20:56

Paní Hybášková být vámi přestal bych ze sebe dělat jehně.

Pokud si dobře pamatuji i vy jste nějak rychle a dost nešikovně nás přesvědčovala o nutnosti války proti Iráku, jak to dopadlo vidí každý na vlastní oči. Dokonce jste někde zase bez přípravy nějakého ódéesáka osočila a musela se snad omluvit a teď zase se pletete do toho co píše Lavrov. Netvrdím ani zdaleka, že má ve všem pravdu, ale s údajnými raketami a jadernými či chemickými zbraněmi v Iráku už se natropilo příliš mnoho zla a já vás považuji za absolutně nevěrohodnou osobu. Vyberte si nějaký jiný obor. Jedna odbornice na naši obranu nám bohatě stačí.

AeroKarel 20.4.2007 23:19

Re: Paní Hybášková být vámi přestal bych ze sebe dělat jehně.

Zlaté odbornice proti Zaorálkovi. Ten je tím marxismem prolezlý odzhora dolů.

usměvavá bestie 20.4.2007 20:30

Bouchne to a bude klid konečně.

>-

RadekV 20.4.2007 19:39

Tak jeste jednou

Tak znovu: nejde jen o nějaký radar, ale o zahájení nového kola horečného zbrojení. Z toho minulého jsme vyvázli životem jen díky mimořádně štastné shodě okolností. Takovou kliku podruhé mít nemusíme, mimo jiné i proto, že útok na stanoviště strategických zbraní byl každou armádou kalkulován vždy jako jaderný a totálně zničující.

Ve všech médiích jsme svědky každodenní goebelsovské kampaně, snažící se obyvatelstvo zmanipulovat slizkou lží, že jde výhradně o obranný systém, sloužící obraně Evropy. Není tomu tak! Jde o součást  strategického systému ochrany východního pobřeží USA proti zbývajícím ruským raketám, vystřeleným jako odveta po primárním jaderném útoku USA. Nesmyslné pohádky o tom, že jde o obranný systém proti korejským apod. střelám, byl již vyvrácen mnohokrát. A tak: vzpomeňte si, co jsme tiskli na stěny v metru před 20-ti lety v reakci na umístění ruských atomových střel na našem území, totiž  "Žádná raketa není mírová!"

Protože záležitost rozmístění strategických zbraní cizího státu na našem území je porušením suverenity a územní celistvosti České republiky a časový horizont takového kroku daleko přesahuje mandát jedné vlády,  je uspořádání celonárodního referenda, jak ostatně uvádí Ústava České republiky, naprostou nezbytností. Naopak, porušení tohoto principu a jednání politiků ve prospěch cizí mocnosti a proti zájmu většiny obyvatel tohoto státu je trestným činem.  Nezapomeňte, že v této přípravě USA na novou evropskou válku bychom byli obětováni jako první.

AeroKarel 20.4.2007 23:20

Re: Tak jeste jednou

Užitečnej idiot tomu říkával soudruh Lenin ........

Joe 21.4.2007 5:45

Re: Re: Tak jeste jednou

Karle ty kluku, ser na to.LOVE IS ALL ;-)VV>-

Ludva 23.4.2007 16:47

Re: Tak jeste jednou

Máte plnou pravdu, řekl bych, že na pohádky o íránské nebo dokonce severokorejské hrozbě věří menšina národa. Bohužel dočasná politická reprezentace je schopná tady zase navěky zatáhnout cizí vojska a udělat z nás bojiště. Vůbec bych se nedivil Rusku, kdyby s námi přerušilo veškeré obchodní styky.

Rys 20.4.2007 19:11

Co si o raketove obrane mysli experti: z www.spiegel.de

Was also hat die US-Regierung im Sinn? Forden, Experte für strategische Waffen am renommierten Massachusetts Institute of Technology (MIT) in Boston, erkennt in den US-Plänen für eine globale Raketenabwehr nicht nur defensive Zwecke: "Die USA wollen in Zukunft in der Lage sein, konventionelle Kriege gegen nuklear bewaffnete Staaten zu führen."

"Abschreckung ist ein Gefühl"

Das primäre Ziel der Global Missile Defense (GMD) sei nicht, andere Staaten vor Atomangriffen auf die USA oder gar Europa abzuschrecken. Denn die gewaltigen nuklearen Arsenale des Westens seien Abschreckung genug. Vielmehr solle "die Raketenabwehr sicherstellen, dass die USA nicht selbst von Angriffen auf andere Staaten abgeschreckt werden", sagt Forden. Schurkenstaaten mit Atomwaffen sollen das Gefühl bekommen, dass ihr Arsenal wertlos ist.-------- Co tedy opravdu zamysli vlada USA? Pan Forden, expert v oblasti strategickych zbrani na renomovanem MIT v Bostonu nachazi v planech USA pro globalni protiraketovou obranu nejen defensivni urceni: "USA chteji byt v budoucnosti schopne vest konvencni valky proti nuklearne vyzbrojenym statum."

"Odstraseni je pocit"

Primerni cil Global Missile Defense (GMD) neni odstrasit jine staty pred atomovym utokem na USA anebo dokonce Evropu. Prave naopak ma "protiraketova obrana zajistit aby USA samotne nebyly odstraseny pred utokem na jine staty", rika Forden. Darebacke staty ktere maji atomove zbrane maji dostat pocit ze je jejich arsenal bezcenny.

čtenář 20.4.2007 17:52

: - )

Ta Hybášková je legrační. Když si člověk představí, že na takové mimořádné výši je prakticky celá česká tzv. politická scéna, tak je hned veseleji. Nemá cenu se něčím takovým vůbec zabývat, ještě více článků této Hybáškové, ať jsou příjemné nekonfliktní víkendy. :-)

Rys 20.4.2007 19:17

Re: : - )

Pani Hybaskova je poslankyne Israele v EU-parlamentu. S ceskou politickou scenou ma spolecne jenom to ze je volena ceskymi volici. Jestli je to moc velka legrace pro jeji volice nevim.

Rico 20.4.2007 17:24

A Vy v Bruselu o nás s námi? No to mi ho vyndej.

Paní Hybášková, když už transkribujete blbě, tak japak komunikujete v tom parlamentu EU? A v kuloárech, na chodbách? A co při přešminkování na dámských toaletách: o čem tam rozumujete? Gavíratě taky po anglyjsky?

Fascinuje především poslančin stylistický a terminologickotechnický guláš: „Obava z nadzvukových interceptorů“. V době Stealth technologií? Nebo další maříkovina: „Ponorka Jurij Dolgorukij nové třídy Borej, která ponese balistické rakety schopné nést až 10 jaderných hlavic“ A to má být, ta stylistická tautologie, jako něco, z čehož svět padne na zadek? Z 10 hlavic? Když jim vybuchovaly už ponorky s daleko větší kapacitou? A co takové to Vaše skládánkování slov do vět typu: „Evropě v současné době nehrozí žádná reálná hrozba“ A co takové ty překladové roztodivnosti jako „rozpadlé státy“? Proboha.

Toto není slovíčkaření, nýbrž vyjadřovaný názor: Kdo tímto způsobem formuluje, jak dotyčná Hybáčková činí, ten zrovna tak blbě myslí. Příkladem je vytahování českého oblíbeného mýtopisu na jakousi světovou a dějinnou úroveň: Hubáčková, hele, když se v Mnichově dohodovala dohoda, tak jsme měli, ti „my“, naší, českou vládou už dávno souhlas podepsán. V Moskvě, v srpnu 1968, pak jako jediný byl proti další české historické „okupační dohodě“, která kromě něj tam byla podepsána všemi, tehdy ještě tzv. "našimi“, s „kterými jsme tak (tzv.) byli“, ovšem oni ne tzv. „s námi“, Franta Kriegl. Takže ne „O nás bez nás“, ale Bez nás jako vždy. Protože My nic my muzikanti. A pokud vím, tak radar nebudou zřizovat čeští dělníci, dle implikace Hipáčkové: zde zřejmě něco jako v 30tých ony pevnůstky. Ti jej budou dnes pouze betonovat.

Ano: „Cokoliv bez Ruska, je proti Rusku“. A jelikož je Rusko odedávna, a nejen dnes, bez podstatného všeho, s čím odvěko Evropa byla a hlavně čím byla, tak lze počkat, až vykape poslední kapka ruského oleje a vypšoukne poslední ruský plyn. S Putinem je Rusko především proti sobě. But who gives a fuck kvůli mužikům anyway!?

20.4.2007 16:32

ale ale

Hybášková prosazuje přijetí Turecka do EU, toho Turecka, které okupuje polovinu Kypru, a politiku k menšinám má korektně řečeno, nestandartní. Toho Turecka, kde diskrimunují a průběžně vraždí křesťany z té pártisícové hrstky , která tam je, a kterým se ani nezdá o právech turků v EU. Které vraždí kurdskou menšinu. Které provedlo několik genocid na Arménech, Řecích a Syřanech. Toho Turecka, které ná v kolektivní paměti zapsán holocaust jako efektivní řešení problému, kde jen armáda chrání stát před vlivem islamistů. Dále prosazuje liberální imigrační politiku k muslimským zemím.

Sebelepší hradby nepomohou, pokud je hradní brána otevřená. Proto se nabízí, že Hybáškové o žádné "bezpečí" nejde, ani nemůže jít, a prosazování radaru je v jejím případě finanční záležitost.

pro zasmání

http://neviditelnypes.zpravy.cz/evropa-co-ceka-bonda-a-evropskou-unii-dsd-/p_zahranici.asp?c=A070104_190454_p_zahranici_wag

AndyX 20.4.2007 14:58

Gigant AeroKarel zhodnotil, že Rusové jsou

podle něj sto let za vopicema.Jasně, tisknou ruble jako splátky úroků nadělaných válkychtivou Putinovou administrativou a každého Rusa zatížili splátkou na neexistující statisícovou hypotéku.Musejí válčit po celém světě a vymýšlet si virtuální bin Ladiny, protože celý ten jejich finanční systém je přivedl do dluhové propasti, ze které není úniku.

Tonevadí 20.4.2007 16:01

A teď ještě je čeká vydat velkej balik za radar na naši ochranu

Ale asi se nám chtěj teď zavděčit, když nás neochránili v 1968, jak píše dole JAB.  Nebo to bylo o Francouzech? Nebo to byl Auiam? No jo, přece JAB by nedoporučoval Benešovu knihu. 

Tonevadí 20.4.2007 16:17

A jak píše dole JAB, nebo to byl Aiam?

Atlantická Charta: nebyla ta tajná schůzka tenkrát, když Rooseveltovi jeho Kongres 3x zamítnul jít do války, tehdy když v Evropě už miliony hynuli, mnozí z nich to příbuzní Američanů? A tak se Roosevelt sešel tajně s Churchillem, aby to jeho lid nevěděl.  A hlavně taky aby Hitler ne.  A tak Bushovic rodina i nadále mohla dělat finanční transkakce s Hitlerovými bankéři, a Rusové se mohli více vyflusat, než konečně bude Amerika "vtažena" do války.

A nebyl hlavní bod té Charty dobrý kšeft pro Ameriku - uzavřít smlouvu Land-Lease o dodávkách pro budoucí spojence, které budou pak tvrdě platit ještě 60 let potom?     

Pametnik starejch dob 20.4.2007 18:55

Jednak se land-lease týkal i SSSR a hlavně, Američané

nedostali nikdy zapaceno. Přesto nabídli Evropě (včetně nás) pomoc v podobě Marshallova plánu.

A jakpak byl vtažen do války veliký Generalissimus, až do 22,6.1941 Hitlerův spojenec???? Ten jistě přispěchal ohroženým demkraciím na pomoc:-D

AeroKarel 20.4.2007 23:23

Re: Jednak se land-lease týkal i SSSR a hlavně, Američané

Jste příliš konkrétní na ty ideology ........

Cruton 21.4.2007 7:01

Re: Jednak se land-lease týkal i SSSR a hlavně, Američané

Nemáte pravdu, že USA nedostaly nikdy za svůj program Land-Lease zaplaceno. Británie v prosinci 2006 zaplatila za tento program poslední splátku a Rusové platí ještě teď.

Joe 20.4.2007 14:03

Jeste jednou odtud http://cz.altermedia.info/ze-zahranici/proe-utoei-na-putina_3029.html

A kde je uprostřed tohoto soustředěného útoku na Putina a Rusko opozice vůči stále existující, krajně nebezpečné, stále ještě komunistické Číně? Patrick Buchanan to v nedávném článku napsal velmi dobře:

Proč McCain a Lieberman sekýrují Rusko, ale ne Čínu? Koneckonců, Putin byl zvolen, ale Hu Jintao ne. Rusko má zvolený zákonodárný orgán s opozičními stranami. V Číně svobodné volby nikdy nebyly. Ruský lid má náboženskou svobodu. V Číně pronásledují křesťany. Rusko neohrožuje žádného amerického spojence. Čína ohrožuje Tchaj-wan. V posledním vydaní Parade se objevil seznam deseti největších diktátorů světa, sestavený na základě porušování lidských práv. Hu Jintao byl čtvrtý. Putin tam nebyl zmíněn vůbec.

magnus rexxx 20.4.2007 14:37

Re: Jeste jednou odtud http://cz.altermedia.info/ze-zahranici/proe-utoei-na-putina_3029.html

Joe, problém je v tom, že USA a Čína se z ekonomického hlediska velmi potřebují a co je na světě důležitější, než ekonomika....

Ivan Nový 20.4.2007 14:48

magnusi,

to není problém, to je výhra. Ono taky nebýt amerického trhu a doložky nejvyšších výhod pro Čínu, tak Čína dnes není tam, kde je.

magnus rexxx 20.4.2007 14:55

Re: magnusi,

Máte recht, ona ta industrializace Číny s podporou USA začala zcela náhodou v době, kdy se Čína rozkmotřila se stalinským blokem (ještě za Čou En-laje). Někteří ekonomové ovšem tvrdí, že Čína je dnes největším věřitelem USA a vlastně ve vlastním zájmu drží US dolar nad vodou, aby se jí nezhroutilo největší odbytiště.

www racek 20.4.2007 15:21

Re: Re: magnusi,

spíš devizové rezervy, má prý největší na světě a skoro vše v tolarech a státních dluhopiusech usa.

ale věřte, čína ví velice dobře, co dělá. dělá jen to, co dělalo japonsko za éry císaře meinži a korea po korejské válce. ještě jim chybí asi 30 let. pak bude čas i na ten kousek demoktracie a lidských práv, pokud nepočítáme to právo na mísu rýže a šálek čaje. to, na rozdíl od řady zemí, už mají. 

vita 20.4.2007 16:15

Re: Re: Re: magnusi,

Pokud jednou čínské vedení neusoudí, že sražení zámořských ďáblů na kolena jí za nějakou to ztrátu stojí - a nevrhne své dolarové rezervy na trh.

To by se, vážení, vzpomínalo na Velkou krizi jako na dobu celosvětové prosperity. Nejen v USA.

Ivan Nový 20.4.2007 16:26

vito,

aby USA splatilo své dluhy nicotnými papírky. To by se jim líbilo :-))))) To by jim pomohli, ne že by je srazili na kolena.

www racek 20.4.2007 15:23

Re: magnusi,

ivane, doložka nejvyšších výhod znamená jen to, že uplatňuje stejné zacházení vůči číně jako čína proti usa, tedy se chová podle obvyklostí mezi nslušnými zeměmi..  ten název je opravdu hodně zavádějící.

Historik 20.4.2007 15:37

Re: Re: magnusi,

Doložka největších výhod NENÍ o reciprocitě, znamená že dotyčná země nemá v žádném směru větší omezení v přístupu na US trh, než kterákoliv jiná země.