19.8.2022 | Svátek má Ludvík


Diskuse k článku

SVĚT: Revize marxismu a kamioňáci v Kanadě

Na konci osmdesátek, když komunistický režim u nás prožíval agonii a občas docházelo k protivládním demonstracím, vznikla vtipná parafráze na známé marxistické heslo a zároveň parodie na obvyklou policejní výzvu: „Proletáři všech zemí, rozejděte se!“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Jiří 13.2.2022 21:57

Po 1)

Kdesi psali že Diabol (starý had čili šéfíček pekla s rudým diplomem) dostal původně funkci Světlonoše takže se dá říci Posel míru čili proletářské pako s VŠ vzděláním!

Po 2)

Čím dál je jasnější, že po světě chodí Blbové u kterých je na škodu, že do školy chodili celých 9 let, že jo?

Po 3)

Nu a Diabol patrně při své docházce od ZŠ až po VŠ všem spolužákům i studentům nakecal "jakže jsou všichni chytří", a od tej doby chce každej ňákou tu funkcičku, a když by měli dělat tak se krumpáčem kopnou rovnou do čela.

Po 4)

A co jim také nakecal? Že to úplně nejlepší zřízení je západní demokracie s islámem, protože i ten největší blb má nárok na velikou funkci a nikdo ho odtamtud nevyšťourá, anžto hra já ti dám ty mi dáš je základem pracovní náplně jako bez lhaní ani ránu, to se přece může, v kuloárech musí!

B. Rudolf 13.2.2022 16:43

Už nejen v Kanadě, ale i ve Francii (odkaz): Brutalita Macronovy policie. Na demonstranty nasadil desítky obrněných vozidel a tisíce policistů - Echo24.cz Proti nim byla červená mikina břídil. Čím dál tím víc to vypadá, jako by covid byl jen záminkou k uspořádání světa podle čínského vzoru.

P. Čech 13.2.2022 16:57

"Demokracie" ve Francii se chová úplně stejně, jako se choval socialismus v ČSSR v roce 1989. Naprosto stejně!

Š. Hašek 13.2.2022 19:09

Souhlas.

Včetně "socíku" pro všeliké darmožroutské studentíky a lidojedy z Afriky!

J. Makovec 13.2.2022 13:27

Díky za objevné srovnání . Pobavilo mne to, protože něco na tom je,, Tedy alespoň pokud se jedná o naprosto srovnatelný slovník používaný ve výstřelech z obou stran barikády :-)

P. Molík 13.2.2022 12:06

Premiér Trudeau se již stihl jasně vyprofilovat, zejména jako ortodoxní nepřítel demokracie. Západem řízené revoluce (barevné revoluce, majdanizace atd.) mají za úkol rozdrtit snahy demokraticky smýšlejících lidí o zjednání nápravy. Západ postupuje podle marx-leninských idejí, pokud jde o formu prosazování nesmyslů v podobě neotřesitelné víry ve "vědecká" dogmata, takže nám je vnucováno jedno šílenství za druhým, např. genderové šílenství, inkluzívní šílenství, merkelovsko-migrační šílenství, gretensko-klimatické šílenství, adorování nenávistných věrouk, jako např. militantní a intolerantní věrouky, kterou prý šíří poslové míru. Právě merkelovci a média ve službách bruselské propagandistické centrály šíří různé dezinformace o zmíněných mírových poslech, kteří ve skutečnosti páchají u nás teroristické činy s tím, že jsme nevěřící psi. Merkelovci každého alláhakbarovského nájezdníka označují jako posla míru s tím, že čím více bude v Evropě těchto poslů míru, tím více bude v Evropě míru.

P. Čech 13.2.2022 9:07

Ona ta jejich internacionalizace se už samovolně vytváří, ať se to někomu líbí a nebo ne. Kamioňáci v Kanadě, Žluté vesty ve Francii, Chcípl pes v ČR, atd, atd. Lidé prozírají a nechtějí být účastni ideologií přímo nevolených "vůdců", rekrutujících se z politických stran. Nechtějí být účastníky nenávistných kampaní, vedených z velmocí s cílem vyvolání války a následného zničení planety Země a nebo, přinejmenším člověka, který se nechová jako homo sapiens. Stále více se ozývají navzdory tomu, že jsou novináři nazýváni xenofoby, fašisty a pod. Zajímavé na celé věci je skutečnost, že ta internacionalizace se vytváří především na Západě a ne na Východě, kde jsou přece lidem upírána jejich lidská práva a kde lidé živoří a umírají hlady.

F. Navrátil 13.2.2022 8:39

Macron i Lukašenko dělají stejnou práci, Ale Macron vydává pendereky, slzný plyn a mlácení protestujících za projev demokracie.

P. Čech 13.2.2022 9:10

Současné politické "elity" na Západě vůbec netuší, co to ona skutečná demokracie je. Stejně jako i "elity" na Východě. Jediný rozdíl mezi nimi je ten, že ty "elity" na Východě aspoň o té demokracii nežvaní.

Š. Hašek 13.2.2022 10:23

1. Vzdělaní vědí, že je mnoho "odrůd" demokracií. Se senátem, bez senátu, s presidentem, s králem, bez krále a presidenta, s dumou, volby dle mnoha sort a návodů, nebo se i volby nekonají, nebo opakovaně, pak se zakáže referendum, ................

2. Hlupci (naši) si myslí, že je pouze jedna demokracie. Ta, kterou znají ze stranického školení a televize.

3. Z toho mně plyne, že Langšádlová s Pekarovou jsou kolosální hlupačky. A Kalousek vychytralý šíbr. Ten senátor Czernin taky.

4. O Václavu Havlovi raději neuvedu nic. Ten by v Parlamentu ČR zavedl snad i tibetské přepuštěné máslo.

Zkráceno.

P. Čech 13.2.2022 17:06

Demokracie je opravdu jen jedna, pane Hašku. Jedná se totiž o "demos kratos - vládu občanů". Přitom je zcela jedno, zda v čele státu je král, kníže, poslanecká snemovna , senát či prezident. Skutečnou demokracií však zásadně není vláda a moc politických stran, byť volených, nad občany, kdy občané musí trpět jejich menšinovou zvůli. Něco takového máme u nás, kde politické strany a hnutí ovládají zcela či téměř zcela všechny demokratické moci. Zákoodárnou, výkonnou a zčásti i soudní. To ovšem není žádná demokracie, ale tuhá diktatura menšiny, diktatura politických stran a hnutí.

Š. Hašek 13.2.2022 19:12

V tomto "základním slova smyslu" určitý souhlas.

Ale pokud budete mít demokracie v různých malých obcích, komunitách - tak stejně zjistíte, že to všude mají krapet jinak.

Netroufám si totiž říci, zda "to soused dělá blbě", když to jen dělá poněkud jinak.

R. Polášek 16.2.2022 11:10

Pojem "jediná demokracie" příliš smrdí tím, že ta "jediná demokracie" je ta, kde mají ten můj názor. Většinou progresivisticky levičácký. Všude a všichni, kdo a kde mají jakýkoliv jiný názor, jsou potom nesvobodné "totality" nebo to je "oligarchická vláda" nebo rovnou "fašismus" atd

P. Molík 13.2.2022 12:09

Macron je horší, on nedávno vnucoval nám podvodné merkelovsko-imigrační kvóty a plno dalších zvěrstev z eurohujerské kuchyně. Lukašenko si přeje, aby většina Bělorusů byla spokojena a nemontuje se do záležitostí jiných států.

V. Petr 13.2.2022 18:46

R^R^R^R^R^

Š. Hašek 13.2.2022 19:13

Jasně.

P. Dvořák 13.2.2022 6:13

Pomáhat a chránit po francouzsku. Novinky.cz:

"Slzný plyn, obušky, kopance. Policie rozhání demonstranty na bulváru Champs-Élysées."

P. Molík 13.2.2022 12:10

Macronizace společenského dění ve Francii, tedy postupné rozklížení demokratického systému..

P. Motyka 12.2.2022 20:05

Slysel jsem zde padnout slovo fasismus? To je prave ono, proti cemu se zacinaji lide branit! Klobouk dolu pred kanadskymi kamionaky! Benito Musolini uz se v hrobe usmival, jak se naplnuje jeho sen : Konglomerace, svazane s poslusnym statem a v uniich zorganizovanymi delniky, tvori to kdysi v Italii svetu predstavene hnuti. Ano, fasismus. Tri svazane pruty a nahore sekera, znamenajici moc.Pletu se snad?

R. Polášek 13.2.2022 5:29

Holt fašismus se stal dnes velmi používaným fackovacím nástrojem pro nepohodlné myšlenkové směry a lidi. Pro jakékoliv myšlenkové směry a jakékoliv nepohodlné lidi.

Ještě se to o kousek pootočí a Musoliniho a Hitlerova doba ještě o kousek pozapomene a už to bude zase název pro nějaký myšlenkový směr, politické hnutí nebo politickou stranu.

L. Hančar 13.2.2022 7:29

Nikdy bych neuvěřil, že hlavní oporou NWO fašistické kliky se u nás stanou lékaři poslušně svázaní v totalitní Lékařské komoře, na hlavu umořené diktátorem Kubkem. A je to tady!

Š. Hašek 13.2.2022 15:39

Jakákoliv panika dovoluje Kubkovi zdvojit potrubí peněz (a dluhů) do nemocnic, lékařům v klinikách, chemickým koncernům. Také to dělá.

Kubek není lékař, je to čerpač!!! Gauner!

Nikdo nebude, netroufne si, kontrolovat faktury za JIP, dekly, skafandry, auta, miliony pokusných vodiček, ........... .

Stran viru jsem nepotřeboval za 23 měsíců ani korunu. !!! Ty roušky mám za svoje. A dluhy mi napařej k úhradě!

P. Čech 13.2.2022 9:17

Nepletete se, pane Motyko. Pojem "fašismus je zde zneužíván naprosto stejně jako pojem "demokracie".Obé v zájmu nastolení moci "elit", vzcházejících z politických stran. Rozhodně nikoliv v zájmu občanů, či jejich přímo volených, demokratických zástupců.

F. Zrcek 12.2.2022 18:41

Vive la France: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/policie-rozhani-demonstranty-na-bulvaru-champs-elysees-40386984

Paříž se mi vždycky líbila, ale někdo říká, že je to město jen pro americký turisty. Dneska asi ne...

J. Ganaur 12.2.2022 13:52

R^R^R^

J. Kouk 12.2.2022 12:13

Typicky myšlení země, že které Fistejna pochází... Že jsme tam kdysi zdarma nedodávali prezervativy

M. Pivoda 12.2.2022 12:11

Souhlasit lze jen s posledním řádkem pod článkem, tj. že autor je publicista.

Výkonný publicista dokáže pospojovat i zcela nesouvisející jevy, když například v článku napíše, že " ... Hřebík do rakve marxistické představy zatloukly nynější lidové nepokoje v Kanadě. ..."

Zakončím indiánským zvoláním: Uff!

V. Pavelka 12.2.2022 16:55

Ten Hokej v podobnostech a návaznostech , Je vlastně celkem běžný , Někdy trvá než zjistíte polit. orientaci někoho a odkud by vítr mohl foukat . Viz . Stávky za Covid svobodu a do toho namýchané protibruselské pitomosti !EU Brusel by hrozně potřeboval ukrajinskej Konflikt . Protože by nás v EU mohl zavřít do diktatury , a tvrdit že nás chrání před RuskemEU!!!Rv A dokončit Federalizaci ! jenže tak by se provařili Demokrati na doživotí !?

M. Pivoda 12.2.2022 19:29

1. Situaci v Kanadě bych (zdálky) hodnotil jako běžnou reakci podnikatele ve 21. století na to, když vám (bez kompenzace) někdo zavírá byznys. Žádný Marxismus z 19. století.

2. Situace ve východní Evropě? Možná by se někomu náramně strategicky hodilo, kdyby se podařilo rozeštvat mezi sebou Slovany. Když se dva perou, třetí se směje.

Ś. Svobodová 12.2.2022 11:20

Nezbývá než doufat, že po tom co "plebs" zjistí jak na ně nahlíží v praxi Trudeauův a Bidenův liberálně demokratický socialismus, vrátí se zpátky k volbě rozumu.