Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SVĚT: Pronásledování ex-gayů

Koncem uplynulého roku rozvířilo britskou politickou scénu projednávání zdánlivě obskurního zákona. Předloha Gerainta Davise z Labouristické strany (podaná koordinovaně spolu s kolegy od liberálních demokratů i konzervativců) totiž navrhuje zakázat poskytování terapií majících za cíl redukovat či uzdravit homosexualitu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

J. Klimecký

27. 1. 2014 22:03
Plivnout si je tak povznášející

Zásadní otázkou, kterou si musí heterosexuál položit: chtěl by být příslušníkem této menšiny? Je možné, aby si dospívající 14 letý kluk řekl: " Budu naschvál jiný než většina mých vrstevníků. Zvolím si nemít děti, nemít rodinu, mít omezený výběr potenciálních partnerů, vyšší výskyt pohlavně přenosných chorob, moji partneři budou nepřiznaní, schovaní, celý život budu muset někomu něco vysvětlovat a obhajovat se, budu muset procházet přiznáním sobě, svým rodičům, kamarádům, kolegům. Budu riskovat výsměch, pohrdání, odsudky." Myslím, že tuto možnost si skutečně volí svévolně, úmyslně jen mizivé množství lidí. Proč by to dělali? Nemá to žádnou logiku. Proč by si někdo volil horší situaci, komplikace, snížení kvality života. Je to tak absurdní, že to až bolí. Přesto na tom mnozí homobijci důsledně trvají a tvrdí, že homosexuál je někdo, kdo sám sebe úmyslně, svévolně zkazil. Vkládají mu zlý úmysl. Rozmařilost. Takto to ale opravdu není. I v dnešní údajně liberální době mladí lidí páchají sebevraždy mj. z důvodu odlišné sex. orientace. Slyší:  "Běž se léčit, úchyle, zvrhlíku"  To je tak snadné si hodit kamenem. Fůj, podívejte na ně, na ty špíny hnusné... Přál bych každému takovému homobijci, aby mu jednoho dne přišel syn s oznámením, že je na kluky. Ať hodí kámen na své dítě... A když máte tu tabletku, po jejímž pozření se homosexuál změní v heterosexuála, proč jste ji dosud nedodali na trh? Na co čekáte? Vždyť by to bylo úplné terno!

0 0
možnosti
BR

27. 1. 2014 13:27
Výborný článek

Na jedné straně koryfejové genderové politické korektnosti tvrdí, že mužské a ženské sexuální chování je důsledek "špatné výchovy" a prosazují právo jedince předělat se z muže na ženu (a naopak) a oslavují pokusy které v tomto směru byly vykonány (přesto že končívají i sebevraždou jejich dětských obětí).

Na druhé straně bojují proti pokusům pomoci těm, kteří by se chtěli zbavit své homosexuality a umlčují ty jednotlivce, kterým se to podařilo. Nedovíme se od nich nic o tom že existují kvalitativně odlišné typy homosexuality (což věděl už Platon) a především jak obrovská variabilita intenzity jejích projevů.

Když si uvědomíme, že čistě psychické příčiny (nenávist k vlastnímu tělu) dokáže téměř neléčitelným způsobem smrtelně (u bulimie a anorexie) narušit nejmocnější lidský pud (hlad) je opravdu nepochopitelné, proč by obdobná "nenávist" či dokonce špatná výchova (o čemž byl přesvědčen slavný homosexuál J. Marais) nemohla zcela narušit sexualitu! To co z čistě psychických příčin vznikne, musí být léčením psychiky napravitelné. Navíc od (epi)genetiky přece očekáváme v budoucnosti léčení všech pro pacienta obtížných poruch! Bude i v tomto případě jako např. v trapném případě GMO zase někdo bránit vědeckému pokroku?

Homosexuálové a lesbičky jsou navíc natolik zvýhodňováni a chráněni (před plněním povinností), že není možno vyloučit podvodné, ziskuchtivé přihlášení k této privilegované komunitě (velmi pravděpodobné u ženatých, děti majících homosexuálů). Např. homosexuální prostituti prý většinou homosexuály nejsou. Proto (a nejen proto) je kult homosexuality škodlivý, přinejmenším jako každé jiné dogma.

0 0
možnosti
JA

24. 1. 2014 21:59
Děsí mě jistota laiků, kteří vědí, jak všechno je

Zajímavé, kde bereme tu jistotu, co je a co není homosexualita. Diskuze toho je plná - je to nemoc, je to úchylka, je to normální zdravá orientace, geneticky daná... Domnívám se, že to nevíme. Čestný odborník snad může říct "na základě svých výzkumů, své praxe a všech prostudovaných materiálů se kloním k názoru, že homosexualita je...". A laici? Ti tím spíš musí zdůraznit, že to je jen jejich názor na základě třeba převládajícího odborného názoru (nebo toho hlasitějšího), nebo na základě názoru mé tetičky a pana Hayeka.

Vzhledem k tomu, že podle mě nevíme, co homosexualita je, nemůžeme ani vědět, jestli jí lze léčit. Tvrzení, že homosexualitu léčit nelze, tedy není pravdivé. Je to spíše tvrzení víry, nebo ještě lépe přání, aby to tak bylo. Možná že nám to tak z různých důvodů připadá jednodušší. A to bych do jisté míry chápal - každá varianta z těchto tvrzení má velký společenský dopad, bez ohledu na reálnou skutečnost. Tak jsme zvolili cestu tvrzení, že homosexualita je normální, daná, neměnná a v pořádku, protože jiné názory vedly a vedou velice často k násilí a těžké diskriminaci našich bližních. Ale to neznamená, že víme, že to je pravda.

Proto zakázat v takový moment legislativně léčení homosexuality na základě tvrzení, že jí léčit nelze a taková léčba je podvod na tom, kdo se považuje za pacienta, je tudíž minimálně podezřelé. Mnohem pravděpodobněji je to však mírná forma totality, vedená společenskými a politicko - genderovými motivy. Nemá myslím nic společného s poznáním, jak věci doopravdy jsou. Je to společenský akt, který má vyhovět subjektivnímu dojmu jedné skupiny na úkor subjektivního dojmu jiné skupiny, a nastolit v rozbouřených časech cosi alespoň vzdáleně se podobajícího smíru (ten zákaz je ovšem z tohoto hlediska podle mě velká chyba). Neměli bychom si každopádně lhát, sami sobě, a měli bychom umět rozlišovat mezi ověřeným poznáním, vírou, předsudky a přijatými teoriemi, které se však ze dne na den mohou ve světle nového poznání proměnit v prach.

0 0
možnosti
JA

24. 1. 2014 22:00
Re: Děsí mě jistota laiků, kteří vědí, jak všechno je

Oprava: ...tvrzení, že víme, že homosexualitu nelze léčit, není pravdivé.

0 0
možnosti
FL

F. Lesniak

24. 1. 2014 18:43
Co je to za hovadinu?

Homosexualita není nemoc, ale úchylka a podle všech zjištění odborníků ji léčit nelze. Zajímala by mně statistika, kolik takových lidí bylo "přeléčeno".

0 0
možnosti
TB

24. 1. 2014 20:31
Re: Co je to za hovadinu?

Pokud jde o konkretni data, tykajici se uspesnosti, odkazuji opet mj.na zminovany text byvaleho prezidenta APA N.Cummingse pro USA Today. Viz muj clanek. Dekuji.

0 0
možnosti
JD

J. Dvořák 188

24. 1. 2014 13:35
Kuřbuřty přeoperovat !

Takže to léčit jde !

0 0
možnosti
RT

24. 1. 2014 13:10
nelze to léčit

když je to geneticky dané.

0 0
možnosti
JK

24. 1. 2014 16:40
Neřikejte, že to nejde,

protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.

Podezřelé jsou zákazy léčby.

Ps. doplňte odkaz genetické podmíněnosti homosexuality.

0 0
možnosti
MP

24. 1. 2014 11:05
Moc bych na to nevěřil,

že lze homosexuály "předělat", ale pokud to někdo chce dobrovolně zkusit, proč mu to zakazovat?

To se zase "dobroserové" chtějí zviditelnit.

0 0
možnosti
JK

24. 1. 2014 1:13
Lidem nevadí homosexuálové, .

ale demonstrovaná jinakost, exhibicionismus části z nich. No a ti "léčitelé", nechci být příkrá, ale nevěřím jim. Ani trochu. Jenže zákazy nic neřeší, stáhne se to "do podzemí". Smysl to prakticky nemá. Je to krátkozraké.

0 0
možnosti
PS

24. 1. 2014 0:30
Zakazovat leceni je absurdni.

Tato perverse se sice dnes lecit neda, ale co v budoucnu? A lecit zoofily ci nekrofily, to se bude moci? Asi take ne, perverse jako perverse. Nejhorsi je ovsem ta filosofie cele veci:  co se lecit nedam to lecit zakazeme.

0 0
možnosti
JK

24. 1. 2014 1:21
Typicky levičácká umanutost

organizovat všechno všem.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz