25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

SVĚT: Proč žijeme v absurdním světě?

Nezdá se vám někdy, že se svět zbláznil? Kdykoli kliknu na nějakou internetovou stránku novin, nestačím se divit. Celý ten politický rambajs v Americe i v Evropě má většinou společného jmenovatele.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Rada 15.4.2013 10:40

Svět se nezbláznil - jde jen do regrese a to kde kdo těžce nese..

Autor hledá chyby v "pachatelích dobra" či "hysterii" ale obojí má s principu emotivní krátkodobou povahu kdežto naproti tomu ekonomiky nejvyspělejších zemí už desetiletí stagnují. Státní úroková míra je téměř nulová ale ani to už nestačí. kdekdo přitom bankrotuje.

Není divu začínají doléhat limity růstu. Ropa za poslední dvě desetiletí podražila v ceně za barel na pětinásobek a další klíčové suroviny s podobným trndem. Technika jde sice dopředu ale pokrok zejména v elektronice a informatice oslnující nás tím co ummí nový mobil... není sto dorovnat rychle rostoucí měrnou spotřebu převážně v rozvojovém světě, kterému už nestačí hrstka rýže na den a osobu - ale chce osobní auto a vepřové... jak mají dosud někde jinde.

Někdo důsledkům tohoto vývoje říká "svět se zbláznil" ale toto dění není o bláznovství či hysterii - to je daleko spíš o dlouhodobě neovládané lidské chtivosti a limitech jejího růstu pane Tomský. Jde o podstatně vážnější civilizační aspekty hrozící regresí až fatálními konci které nelze okecat.

Z. Švrček 15.4.2013 10:33

Re: Nemravnost dědické daně

Souhlas, až na to, že ten majetek, zejména nemovitý, nebývá zdaněn jenou, ale hned několikrát.

Co třeba daň z příjmu, z nějž byl majetek pořízen, vždyť člověk si cokoliv kupuje z vydělaných pěněz, daň z nemovitosti, placená každý rok těmi, kdo jsou tak zodpovědní, že si něco pořídí a pak se starají? Což takhle daň z přidané hodnoty a daň spotřební, jenž jsou uvaleny na vše, co slouží k udržení - tedy údržbě, či opravám majetku, který pak je při dědictví opět daněn... A nedej bože, že umřete a neuděláte předtím poslední vůli, když například neexistují přímí dědicové, pak se stát napakuje opět!

P. Rajman 15.4.2013 9:48

Re: Daně v Británii a Česku

Výše daní v každé zemi je srovnatelná bez ohledu na to, co si přečtete nebo nepřečtete na výplatní pásce.  

P. Rajman 15.4.2013 9:43

Re: Ale prdlajz.

Pravice, která lže si nenjen nezaslouží být volená, ale hlavně nazývaná pravicí. Peníze se rozkrádají až na národní úrovni, s nacionalistikými demagogickými kecy přesně zapadáte do příspěvku.

M. Prokop 15.4.2013 9:34

Ale prdlajz.

"Po čtyřiceti letech bolševismu si od EU necháme platit kde co "

Kdepak od EU. Z našich peněz, jejichž část bohužel zabloudila do Brusele a vrátí se nám, jen když pokorně poprosíme přeplacené bruselní soudruhy jejich řečí.

S. Ševeček 15.4.2013 9:29

Re: :)))))))))))) Schopní všeho s neschopnými proti schopným

Přesný popis současného stavu, pane Ondysi.

(sice jsem to závěrečné úsloví neznal, ale strefil jsem se a dům jsem začal opravovat opravdu od střechy;-))

M. Prokop 15.4.2013 9:29

Ano, pachatelé dobra,

zásadně dobra na cizí účet.

P. Lenc 15.4.2013 8:26

Re: To máte pravdu.

Přesné.

R. Tichý 15.4.2013 8:11

Re: Daně v Británii a Česku

Chcete říct, že v Anglii si na výplatní pásce přečtu, že jsem právě odevzdal 60% vyprodukované hodnoty?

I. Schlägel 15.4.2013 7:45

To máte pravdu.

Je opravdu potřebné pěstovat individuální ctnosti a zdokonalovat instituce a veřejnou správu jen v souladu s lidskou přirozeností. Potíž nastává, když se tou přirozeností stává mentální závislost na systému přerozdělování stále většího balíku dovedně zcizených peněz formou stále větších daní. Výsledkem je degenerace právě těch ctností, po kterých tak voláte. Veřejné instituce již zdegenerovaly dávno.

P. Rajman 15.4.2013 6:34

Daně v Británii a Česku

hovoří za vše. Po čtyřiceti letech bolševismu si od EU necháme platit kde co a máme o dobrou třetinu nižší daně než Angličané. Žijeme v přechodné fázi doprava vychýleného kyvadla, abychom alespoň zkrátili vzdálenost mezi námi a vyspělým evropským (potažmo euroamerickým) světem. Toho však část pravice zneužívá k demagogii, kdy schopnost takto přežívat vydává za čistě "národní" úspěch a vyspělou Evropu, která na nás doplácí obviňuje ze socialismu. Jsme tedy v situaci, kdy jak se bude zvyšovat životní úroveň budou se i zvyšovat (do určité doby) daně. To má hned dvě rizika za prvé zbohatlíci budou pištět jako podsvinčata vedená na porážku (ačkoliv půjde pouze o proběhnutí se po dvorku) a jejich protipóly (tedy lůza) v tom ucítí příležitost nového zakroucení všem krkem. Obě rizika pak budou vodou na mlýn populistům co hájí zájmy horních (pardon dolních-je to z podstaty jedno) deseti milionů.

P. Pavlovský 15.4.2013 5:55

Nemravnost dědické daně

Dědictvím přechází majetek zesnulého na dědice, nejčastěji potomky. Jde vesměs o majetek, který stát už jednou zdanil - při nabytí.

Není nejmenší morální důvod, aby jej stát danil znovu!

Dědictví není daň ze zisku, bezprincipielně se zde daní pouhý převod majetku!

Navíc tím stát zcela hyenisticky profituje z lidského neštěstí, totiž ze smrti svého občana!Obecně: čím víc by občané umírali, tím víc by stát bohatl!

Ve starověku i středověku se za jednu z největších ctností považovala ochrana vdov a sirotků. Dědická daň je pravý opak, je to olupování vdov a sirotků.

P. Pavlovský 15.4.2013 5:45

Re: Americka levice cilevedome bankrotuje stat, aby ...

Vzhledem k tomu kolik % voličů USA stačilo k tomu, aby byl Obama zvolen, začínám mít o tuto zemi strach.

P. Pavlovský 15.4.2013 5:43

Re: Autor, ač euroskeptik, makroekonomii rozumí, na rozdíl od nejlepšího ministra financí Kalouska,

A dlouhá léta žije v ČR.

P. Brodský 15.4.2013 4:12

Autor, ač euroskeptik, makroekonomii rozumí, na rozdíl od nejlepšího ministra financí Kalouska,

Takže v této oblasti se s ním eurofederalista bez problémů shodne. Tedy až na to, že si zase popletl, jak je v Čechách zvykem, americký bilion, který je roven miliardě, s českým a také britským bilionem, který má tisíc miliard. A to přesto, že žil dlouhá léta v Britanii.

T. Pansky 15.4.2013 3:47

Americka levice cilevedome bankrotuje stat, aby ...

... dosahla sveho.  Jinak receno, Obama na jedne strane vyhazuje penize na zelene nesmysly (kolik uz spolecnosti zbankrotovalo a Obama do nich predtim nalil miliardy dolaru).  Na druhe strane byl Obama autorem sequestru, tedy zakona, ktery ukrojil penize treba na veterinarni dozor na vsech porazkach zvirat.  A tak musel Kongres ruchle odnekud vytahnout par miliard na udrzbu chodu teto sluzby - pokud by byla zavrena veterinarni sprava, nefungovaly by jatka a lide by zacali pomirat hlady.  Tak takle to vede ten pan Obama - radsi by nechal lidi pomrit hlady, ale penize vyhazuje na zelene nesmysly.  ---  V Evrope je to neco obdobneho.  Uz kolik let jsou prijimany zakony a narizeni podvazujici evropsky prumysl.  Logicky tedy vyrobci odchazi pryc nebo vyrabi velmi draho a Evropa se propada - prumysl odchazi jinam a je velka nezamestnanost.  Dokud se nezbavime prerostle levice, Amerika a Evropa se z krize nevyhrabou.  Tak jako to udelal Ms. Thatcher v Anglii ... top0625top@live.com

V. Ondys 15.4.2013 0:39

:)))))))))))) Schopní všeho s neschopnými proti schopným

Cesta k osobnímu prospěchu dnes nejsnadněji vede přes daňového poplatníka, aby tradiční mazec v boji o přežití vypukl až :))) zítra? Asi všichni už :))))) výhodně zapomněli, že dům se sice staví od základů, ale opravuje od střechy...