25.3.2023 | Svátek má Marián


Diskuse k článku

SVĚT: Proč se mírumilovná většina nepočítá

Kdysi jsem znal německého šlechtice, jehož rodina před 2. světovou válkou vlastnila řadu průmyslových podniků a rozsáhlé pozemky. Jeho odpověď na otázku, kolik Němců skutečně patřilo k nacistům, je dobrým vodítkem pro pohled na fanatismus.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Landa 1.3.2012 21:03

Re: No,článek je tendenční a vím,komu a kam je směřován.

I anekdoty čte hodně lidí.. Tak jo, vyhledávejte dále takové a podobné pitomosti, dávejte je sem a říkejte si tomu třeba osvěta.. Alespoň bude legrace.

Z. Kulhánková 1.3.2012 20:44

Re: Když může studovat VŠ více než cca 10%

Pro nadané děti z chudých rodin existují stipendia. Ta ovšem nejsou pozitivní diskriminace - stipendista musí podat vyšší výkon než průměrný student bez stipendia. Tím se nadaní chudí podporují, aniž by se měnila pravidla pro ostatní.

Z. Kulhánková 1.3.2012 20:41

Re: No,článek je tendenční a vím,komu a kam je směřován.

Udělám, však Vás to nikdo číst nenutí a jak tak koukám na čtenost, ostatním se to docela líbilo.

S. Landa 1.3.2012 8:03

Re: No,článek je tendenční a vím,komu a kam je směřován.

Tož  pěkně děkuji, ale příště to raději nedělejte.

Z. Kulhánková 1.3.2012 7:53

Re: No,článek je tendenční a vím,komu a kam je směřován.

Článek jsem četla v angličtině, zaujal mě, napsala jsem autorovi (Kanaďan českého původu) a zeptala se, jestli ho můžu přeložit a nabídnout NP. Jak známo, NP za články neplatí. Všechno zcela zdarma a jen a jen pro Vaši osvětu.

V. Vlach 29.2.2012 22:20

Re: Cca 58% mi přijde jako celkem rozumná účast.

Mě by uspokojilo především okamžité zastavení vraždění a pak také zákaz výroby zbraní.

Co by uspokojilo Vás?

V. Vlach 29.2.2012 22:14

Re: No,článek je tendenční a vím,komu a kam je směřován.

Vám nikdo nezaplatil překlad článku?On si ho někdo objednal????Nebo je to jen Váš koníček?.....Článek na objednávku - myslím tím na objednávku této doby,kdy jsou snahy jisté části společnosti(kdo že to je?)evropskou společnost za každou cenu diferencovat a předhazovat čtenářům šovinistické předivo v nejlepším duchu (hysterizující) postkřesťanského rozumářského ateismu.V duchu současného evropského politického klimatu se ovšem může jednat o klasické odvádění pozornosti jinam,vyvolávání latentního strachu(strachování)a pocitu permanentní nejistoty,které udržují, jinak nyní již neudržitelný, korupční politicko-ekonomický Systém,kdy je třeba získávat čas a oddalovat jeho zhroucení.Neříkám,že hrozby islámského fundamentalismu neexistují,ale říkám,že na pořadu dne je v Evropě i u nás zcela něco jiného.To ale oficiální média,ať jsou takové či makové,asi nesmějí prezentovat.....?

V. Vlach 29.2.2012 21:49

Re: Co je na něm tendenční ?

Nerozumím Vám,konkretizujte svoji udičku...!

S. Landa 29.2.2012 18:46

Re: U muslimu je i stou mirumilovnosti malicky problemecek.

Neberte ty překlady doslova, většinou nestojí za mnoho. Arabština má výrazy, které se do jiných jazyků těžko překládají a sebelepší tlumočník bez dobré znalosti onoho náboženství nemá šanci odvézt dobrou práci. Mám starý překlad do češtiny a jeden současný do ruského jazyka a ty vskutku připomínají onen Mein Kampf.  :-)

Z. Kulhánková 29.2.2012 18:42

Re: No,článek je tendenční a vím,komu a kam je směřován.

Ještě byste mi mohl prozradit, na čí objednávku píšu. Źe bych jim poslala fakturu a někdo mi konečně začal platit.

P. Čása 29.2.2012 18:39

Stále si někdo stěžuje na mlčící většinu

na to, jak strana a vláda nic nedělá nebo hůř, dělá to špatně a jak nás zde za pár desítek let převálcuje islám. Ale řešení je přece TAK prosté: učme svoje děti přemýšlet, pochybovat a jednat podle základních pravidel slušnosti a soužití lidí. Učme svoje děti nebýt lhostejní, ale také je učme, že nevyžádaná pomoc je problém. A učme svoje děti bránit se bezpráví a bránit proti bezpráví jiné. Učme je bránit se všemi prostředky - od slov po adekvátní činy. A hlavně je učme, že nenávist není řešení. Neříkám NIC o tom, že řešení je "Pravda a láska" To je blbost. Nikdo nedokáže milovat všechny.A naše děti ten problém, který my neumíme řešit, snad vyřeší. Hlavně, pokud se tak budeme chovat i sami. NIC jiného v tom není. Nikdo jiný naše děti podobné věci nenaučí, ani stát, ani škola, nikdo jiný. Jen MY. Já to zkouším a budoucnost mi jasně ukáže, jestli jsem to dělal dobře, nebo ne. Klidně si tu disktutujme, ale činy - velké činy, mže dělat každý z nás - DOMA s vlastní rodinou.

B. Volarik 29.2.2012 18:08

Re: U muslimu je i stou mirumilovnosti malicky problemecek.

Dawood - anglicky preklad. Ja to z anglictiny prelozil do cestiny. nemam v praci Koran u sebe, tak jen cituji zpameti, cisilka versu jsem nenabifloval ale co neni, muze byt.

P. Urban 29.2.2012 16:36

Co je na něm tendenční ?

Chcete tím říci, že nezvrácenou kulturu Albánie tvoří krvelačná většina ?

S. Netzer 29.2.2012 16:33

Re: Jistě, věřil lze jenom novinářům, kteří hlásají to, co chceme slyšet...

Věřit lze pouze faktům.

Jinak se pohybujete v oblasti ideologie, nebo náboženství.

To, že Independent se jednou sekl (jestli vůbec), nepokládám za validní argument.

S. Landa 29.2.2012 15:57

Re: Takže v Bilble si vyberete to mírné

Mimochodem, další špatný překlad. Správně je "Když se utkáte s nevěřícími"! Tedy když bojujete, zabíjejte. Sekat jiným lidem na potkání hlavu se v Koránu vskutku nedoporučuje.

:-)

V. Novák 29.2.2012 15:57

Nacisté samozřejmě zůstali všude,

protože německá společnost byla nacismem prolezlá durch. Tvrzení, že jich byla menšina, je kec. Menšina byla členů NSDAP.

Ono se taky dobře poslouchá, že už tím, že jste Němec, jste ýbrmenš a ostatní vám musí sloužit - a korát je k tomu musíte přinutit. A na to přinucení máte tisícileté právo, takže když popustíte uzdu svým choutkám - vůbec nic se neděje. Nacistické vymývání mozků bylo propracované a účinné. A dlouhodobé.

Ale organizovaných nacistů a ve funkcích zůstalo nepoměrně víc v BRD. Proč - to jsem vysvětlil.

Vzpomínám, jak jednou k půlnoci jeden  český a mladý (rozhodně nezažil válku) funkcionář SSM(!) zkusil zanotovat "Die Fahne hoch!". Dostal po čuni a když nazítří cosi mektal, vysvětlili jsme mu, že může být rád, že zůstane u přeraženého nosu. Dodnes si nejsem jistý, jestli to bylo dobře... Ale na to nemusí být člověk Němec, aby ho taková blbost napadla.

Přidám vtip, obzvlášť se líbil Rusům - "Proč Němci prohráli válku? Protože ti z NDR stříleli zásadně do vzduchu!"

J. Boleslav 29.2.2012 15:56

Problém islámu a islamistů

je podle mého názoru taky v tom, že se často praktikuje v prostředí, které je na civilizační úrovni o několik století zpět za euroatlantickou, která je proto hlavním objektem jeho závisti a nenávisti. Z našeho pohledu jsou islamisté většinou miitantní fanatici, jejichž hlavním cílem je zničení vyspělé euroatlantické civilizace a jako s takovými je s nimi třeba zacházet. Bohužel tuto skutečnost si řada lidí v Evropě neuvědomuje a pokud nedojde v této věci k rychlému obratu, tak islám Evropu brzy ovládne.

J. Boleslav 29.2.2012 15:43

Re: Nikoli. V tom "demokratickém", západním.

Nacisti evidentně zůstali jak v tehdejším východním, tak i západním Německu. Byl jsem v 70. letech na školení v Lipsku a o jedné tamní hospodě bylo všeobecně známo, že se tam po půlnoci běžně hajlovalo. Sám jsem toho byl svědkem.

J. Boleslav 29.2.2012 15:36

Re: Nehodlám hájit západní média, nelžou o nic míň než ta naše.

Málo kdy tomu tak je, ale dnes s Vámi musím stoprocentně souhlasit.

S. Landa 29.2.2012 15:09

Re: Takže v Bilble si vyberete to mírné

To těžko, protože oni "nevěřící" (vyznavači Taghůta) dávno neexistují...

H. Lukešová 29.2.2012 14:48

Re: Takže v Bilble si vyberete to mírné

Brát doslova Starý zákon a Korán není dobré...Rozdíl je v tom, že většina Židů se neřídí pasážemi o zničení Jericha jako klaté, ale někteří muslimové se těmi pasážemi: "Když se setkáte s nevěřícími stínejte jim hlavy, dokud mezi nimi nezpůsobíte dostatečné krveprolití..." se jimi řídí...

V. Novák 29.2.2012 14:33

Takže v Bilble si vyberete to mírné

a z Koránu to "nemírné" - a hup! je tady protiklad hodných židů a zlých moslemínů...

I když se židi vraždili i mezi sebou a Bible to nijak neodsuzuje. stejně jako neodsuzuje vyvraždění Jericha a vůbec pobíjení původních Kanaanců, kteří se provinili hlavně tím, že neuvolnili "zemi zaslíbenou". Třeba jim ji zaslíbil zase někdo jiný...

Galádští, Efraimští, Ammonitští,...

V. Novák 29.2.2012 14:25

A jiní dostali Američany na Měsíc...

To si nevyberete.

V. Novák 29.2.2012 13:55

Nikoli. V tom "demokratickém", západním.

Východní Němci a Sověti mohli použít přeživší socialisty a komunisty, tedy už z podstaty antinacisty. A taky použili.

Na Západě se takových podezřelých existencí zřekli, a tak nezbylo než honem rychle "denacifkovat" nacistické soudce, prokurátory, policisty a četníky, prostě převzít aparát Třetí Říše. Díky tomu mohl Mengele jezdit navštěvovat rodinu a když přišel na prokuraturu dotaz na Eichmanna, věděl o něm Eichmann v Argentině dřív, než došla tazateli odpověď. Gehlena potřebovali Američané i demokratické Německo jako šéfa rozvědky a spousta nacistů se schovala u něj. Bohužel se BND zachovala profesionálně (ne jako český ÚSTRk) a jejich spisy skartovala dřív, než se k nim dostali historici.

Klause Barbieho si odvezli Američané a když už jim řekl co mohl, zařídili mu teplé místečko v Bolivii, kde jim ještě pomohl chytit Che Guevarru. Ale to je už jiná nedobrá píseň.

V. Novák 29.2.2012 13:42

Jistě, věřil lze jenom novinářům, kteří hlásají to, co chceme slyšet...

Vše ostatní je lež.

V. Novák 29.2.2012 13:41

Cca 58% mi přijde jako celkem rozumná účast.

Co by uspokojilo vás?

H. Lukešová 29.2.2012 13:38

Re: U muslimu je i stou mirumilovnosti malicky problemecek.

No tak to si nemyslím, Korán obsahuje plno nenávistných pasáží, ale citovat ho nebudu, stejně nebudu citovat Starý zákon, nemám to zapotřebí, také nenosím Bibli v hlavě, Desatero je ušlechtilé, stejně tak Žalmy, Píseň písní, kniha Jób, příběh Jonáše...

V. Vlach 29.2.2012 13:25

Re: Nehodlám hájit západní média, nelžou o nic míň než ta naše.

Za komunistů zde byla také vysoká účast ve volbách.Hádejte proč.

V. Novák 29.2.2012 13:23

Když může studovat VŠ více než cca 10%

populačního ročníku, znamená to jediné - aspoň některé z těch škol nejsou vysoké. Bez ohledu na positivní či jinou diskriminaci při přijímání. V populaci není víc než 10% lidí schopných skutečné vysokoškolské vzdělání absorbovat. Pokud ano - není vysokoškolské.

Když bude positivní diskriminace na principu sociálního statutu rodiny, ukončí se nebo přesune k potřbným sama. Úspěšné dítě z chudé čtvrti vytvoří středostavovskou rodinu - a jeho děti už nebudou mít nárok na podporu. Ti, kteří se pokoušejí vyhrabat z ghett, ano. Navíc to může pomoci jen tomu, kdo si chce pomoci sám.

V. Vlach 29.2.2012 13:22

No,článek je tendenční a vím,komu a kam je směřován.

Hledá se různé rozumářské ospravedlnění pro to či ono,píší se články,bagatelizuje se to,co nemá a naopak a výsledek je strach.Ale naštěstí je to strýc Strach a teta Beznaděj.I toto je zástupný problém.Lidé musí věřit režimu,který ho ochrání před Avarama,kteří řinčí šavlema za humny.Navíc má vždycky pravdu a kdo chce polemizovat,dostane se do křížku s rodinkáři a "rozumnou většinou".

Jezdím léta do Albánie,jednak pro nepopsatelně krásnou a zachovalou přírodu a jednak kvůli jejich nezvrácené kultuře.A právě tento článek je odsouzeníhodný,poněvadž je hlavně...neobjektivní a tendenční.Tímto zvídavé čtenáře nekrmte.Z článku samotného je znát negativní energie,sorry,ale autor píše na objednávku a překladatelka také.