22.3.2023 | Svátek má Leona


SVĚT: Proč se mírumilovná většina nepočítá

29.2.2012

Kdysi jsem znal německého šlechtice, jehož rodina před 2. světovou válkou vlastnila řadu průmyslových podniků a rozsáhlé pozemky. Jeho odpověď na otázku, kolik Němců skutečně patřilo k nacistům, je dobrým vodítkem pro pohled na fanatismus.

"K nacismu se ve skutečnosti hlásilo velmi málo lidí," řekl, "ale hodně lidem se zamlouval návrat hrdosti na němectví a ještě víc jich mělo příliš jiných starostí, než aby tomu věnovali pozornost. Byl jsem jeden z těch, kdo nacisty považovali za bandu pitomců. Většina se od všeho distancovala a nechala věcem volný průchod. Než jsme si uvědomili, co se vlastně děje, ztratili jsme nad věcmi kontrolu a pak nastal konec světa. Moje rodina přišla o všechno. Já jsem skončil v koncentráku a továrny nám zničili Spojenci."

Nejrůznější odborníci a mluvčí nám neustále opakují, že islám je náboženství míru a že drtivá většina muslimů si nepřeje nic jiného než pokojně žít. I kdyby toto nepodložené tvrzení bylo pravdivé, jeho hodnota by byla nulová. Je to bezvýznamný žvást, který nás má ukolébat. Jeho účelem je přesvědčit nás, abychom mávli rukou nad řáděním fanatiků, kteří ve jménu islámu terorizují celý svět.

V současné době vládnou islámu fanatici. Jsou to tito fanatici, kdo v této chvíli vedou padesát válek na celém světě. Jsou to tito fanatici, kdo systematicky vyvražďují křesťany a kmenová společenství v Africe a postupně zahlcují celý tento kontinent vlnou islámu. Jsou to tito fanatici, kdo páchá bombové atentáty, uřezává hlavy a vraždí pro čest rodiny. Jsou to tito fanatici, kdo přebírá kontrolu nad jednou mešitou za druhou. Jsou to tito fanatici, kdo kamenuje oběti znásilnění a homosexuály. Jsou to tito fanatici, kdo ze svých dětí vychovává sebevražedné atentátníky.

Mírumilovná většina mlčí, protože má strach. Drtivá většina lidí v Sovětském svazu chtěla jen klidně žít, přesto má tento stát na svědomí povraždění zhruba 20 miliónů lidí. Na mírumilovné většině vůbec nezáleželo. Mírumilovná byla i obrovská čínská populace, přesto bylo v komunistické Číně zavražděno neuvěřitelných 70 miliónů lidí. Ani průměrný Japonec nebyl před 2. světovou válkou po zuby ozbrojený sadista. Přesto Japonsko při svém tažení jihovýchodní Asií předvedlo vražedné orgie, během nichž bylo systematicky zavražděno 12 miliónů čínských civilistů. Většina jich byla zabita mečem, lopatou nebo bajonetem, tedy tváří v tvář. Nezapomínejme ani na Rwandu, což byla nepopsatelná jatka. Někdo snad pochybuje, že většina obyvatel Rwandy byla mírumilovná?

Poučení z historie bývají neuvěřitelně jednoduchá a jasná, ale i přes veškeré naše schopnosti logického uvažování nám často unikají zásadní a nekomplikované skutečnosti:

Mírumilovní muslimové jsou zcela irelevantní, protože mlčí.

Pokud se mírumilovní muslimové neozvou, stanou se našimi nepřáteli, protože stejně jako můj německý známý se jednoho dne probudí a zjistí, že fanatici převzali moc, a nastane konec světa.

Mírumilovní Němci, Japonci, Číňané, Rusové, Rwanďané, Afghánci, Iráčané, Palestinci, Somálci, Nigérijci, Alžířané a spousta dalších lidí zemřela, protože se mírumilovná většina neozvala, dokud byl ještě čas. Co se týče nás, kteří to zpovzdálí pozorujeme, my se musíme soustředit na jedinou skupinu, která je důležitá - fanatiky, kteří ohrožují náš způsob života.

(český překlad © Zuzana Kulhánková, původní text zde)

Paul E. Marek