5.12.2022 | Svátek má Jitka


Diskuse k článku

SVĚT: Příští totalita bude asi zelená

Ideologie, které vedly k totalitním systémům, sice stále přežívají a není moudré zlehčovat jejich nebezpečnost v současnosti, přesto jsem stále více přesvědčen o tom, že příští možná totalita, pokud k ní nedejbože dojde, bude zelená.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Staronový 1.1.2020 16:19

V Indii dávali sterilizovaným tranzistorák. Takže na to nekašlou, ale snaží se.

P. Staronový 1.1.2020 16:18

Tak hlavně že víte vy a Kurzweil. Sice na to sere (P)pes, ale máte terapii.

P. Staronový 1.1.2020 16:17

Budou-li blbnout dozelena, tak i horší.

J. Tolman 1.1.2020 15:49

Zůstane-li na světě 2,5 mld lidí, životní úroveň obyvatel Země bude stejná, jako byla v době, když na Zemi bylo 2,5 mld lidí.

M. Pivoda 1.1.2020 15:46

Zopakuji svůj diskusní příspěvek pro R. Chodovského, který níže napsal: "technologie, která vyrobí socialismus" ???

Spíše bych to formuloval takto: Technologie, jejíž společenské dopady si vynutí tzv. technologický socialismus (nebo post-kapitalismus).

Proč? Nedovedu si totiž představit, že z miliard budoucích nezaměstnaných lidí (v systému současného kapitalismu) se obratem stanou velmi skrovní lidé typu Amish.

Kdo to je? Náboženská sekta lidí Amish přežívá v USA obděláváním půdy (technologií z roku cca 1750, kdy opustili Evropu) a věří, že to hlavní přijde teprve po jejich smrti na této Zemi. Navštívil jsem je v USA třikrát a hovořil jsem s nimi osobně. Vím tedy, o co jde, na rozdíl od "nezměrně moudrých" českých Pepíků, kteří zde velmi arogantně diskutují.

Bože netrestej je, neb nevědí, co činí!

M. Pivoda 1.1.2020 15:44

R. Chodovský napsal: "technologie, která vyrobí socialismus" ???

Spíše bych to formuloval takto: Technologie, jejíž společenské dopady si vynutí tzv. technologický socialismus.

Proč? Nedovedu si totiž představit, že z miliard budoucích nezaměstnaných lidí (v systému současného kapitalismu) se obratem stanou velmi skrovní lidé typu Amish.

Kdo to je? Náboženská sekta lidí Amish přežívá v USA obděláváním půdy (technologií z roku cca 1750, kdy opustili Evropu) a věří, že to hlavní přijde teprve po jejich smrti na této Zemi. Navštívil jsem je v USA třikrát a hovořil jsem s nimi osobně. Vím tedy, o co jde, na rozdíl od "nezměrně moudrých" českých Pepíků, kteří zde velmi arogantně diskutují.

Bože netrestej je, neb nevědí, co činí!

P. Aron 1.1.2020 15:33

R^R^R^

M. Veleba 1.1.2020 14:34

Pan Kučera níže je tedy fakt hustej. Moc pěkné povídání. Já jsem moc zvědav jak bude např. Indii, s jaderným arzenalem a miliardou obyvatel nutit umělé snížení porodnosti. Asi je poprosí ale co když nám vzkazou že si máme vylizat? 8-o

J. Kombercová 1.1.2020 14:26

Ano. A stačilo mu na to několik minut.

P. Staronový 1.1.2020 13:39

Kubera celou záležitost okomentoval moc pěkně.

M. Němec 1.1.2020 13:07

Biologické řešení je např.nasypání jedu do kávy.

P. Moravčík 1.1.2020 13:01

Je zvláštne, že asi prvýkrát v histórii usiluje o úspech u voličov smer, ktorý sl'ubuje, že ak vyhrá budú sa mať l'udia horšie:-/

M. Šejna 1.1.2020 12:39

pane Kučero,

čemu říkate "biologické" řešení?

Nejsem zastáncem nelimitovaného růstu. Jsem ale odpůrcem nelimitovaných omezení a regulací.

P. Kučera 1.1.2020 12:28

Veliký omyl, pane Šejno. Řešení vidím v racionálním a dobrovolném snížení populačních přírůstků na 1-1,5 dítěte na ženu po dobu cca 100 let. Pokud to není (zejména v Africe a Asii) reálné, potom nás čeká "řešení" biologické, které známe z jiných druhů živočichů. Jestli jste zastáncem nelimitovaného množení, jste zároveň pro války, hladomory, gigantické migrace. Ano, můžete strčit hlavu do písku a chovat se tzv. korektně, tedy nevidět pravdu. A věšet posly špatných zpráv. Jak libo.

I. Koreň 1.1.2020 12:26

Člověk nikdy neví, které zlo nakonec vyhraje. Bude to zelená, hnědá, rudá nebo armádní diktatura, nebo jen autoritativní, neliberální demokracie, podporovaná nebo dokonce vedená těmi, kdo z ní profitují?

M. Šejna 1.1.2020 11:54

Vstanou noví P.Kučerové

upozorňuji místní diskutující na lidi s myšlením pana P.Kučery. Tento pán nám sdělil, že na Zemi je místo jen pro 2,5 miliardy lidí. Co by se mělo stát s tím současným přebytkem ve výši 5 miliard, nám zatím pan Kučera nesdělil.

Protože ale známe fanatismus zelených "zachránců planety", tak počítejte s budováním zelených koncentráků, kde dojde k bezuhlíkové likvidaci nadbytečného lidstva.

Hitler likvidoval neárijské podlidi, zelení budou likvidovat nadbytečné. Nikdo ale netuší, koho oni označí za toho nadbytečného. Může se jím stát kdokoli z nás.

M. Šejna 1.1.2020 11:48

Velká rudá skvrna na Marsu?

Naučte se přesně kopírovat, když už o tom přesném kopírování píšete.

Pro začátek si nakopírujte něco o Jupiteru.

F. Navrátil 1.1.2020 11:35

Většina států světa na nějaký klimatický alarmismus kašle. V Evropě se jedná o zelenou agónii civilizace. Jde o znovuzrození chiliasmu spojeného s klimatickým flagelantstvím. Tato hnutí o konci světa a sebemrskačství byla ve středověku rozšířena především v Německu, kde nabyla organizované podoby. Ke cti našich předků nutno dodat, že Karel IV na podnět Arnošta z Pardubic nechal flagelanty z Českého království vyhnat.

P. Staronový 1.1.2020 11:06

"Až budou voliči v jednotlivých státech EU volit jiné poslance a senátory než ty zelenající pravolevé, budou jednotlivé státy včetně Německa, Francie, i GB a ČR vypadat politicky jinak. "

To je otázka, zda budou mít tu možnost. Ty předchozí socialismy si také lidi dobrovolně zvolili, ovšem potom jim byla další možnost volby omezena nebo vůbec znemožněna. Že by se zelený socík vyvíjel jinak? Náznak už je vidět třeba v Německu, všichni proti AfD, ve Švédsku, všichni svorně proti Švédským demokratům ...

P. Staronový 1.1.2020 10:58

Pan Mařák to nejspíš nechce. Tomu stačí ku spokojenosti bujení EUnijního socialistického centralismu.

Vy nechcete, fajn, já také ne. Co tedy chcete?

P. Staronový 1.1.2020 10:55

Jaképak bude? Je!

EUnie na tom pracuje ze všech států a soustátí nejusilovněji.

Pod záminkou boje proti sodovkovému plynu lze účinně na jedné straně ořezávat svobodu a utužovat centralismus, na druhé straně obohacovat vybrané kámoše. A lidem to zatím nevadí, jako jim nevadily počátky jiných předchozích socialismů, fašismu, nacismu i internacionalistického socialismu sovětského typu.

P. Lenc 1.1.2020 10:48

Jako vždy Hofman zelený EUsrandista.Smutná sranda...:-/

O. Uživatel 1.1.2020 10:19

Uživatel požádal o vymazání
I. Polák 1.1.2020 10:19

Malé upřesnění: Australie, Kalifornie,atd, hoří víc než před tím? Jezdím 24 let na Korsiku. Před 23 lety jsem viděl místy následky lesních požárů. Letos - ani hektar. Všude protipožární pruhy udržované bez křovin, požární nádrže pro případ potřeby atd. Takže to jde! Jen se nesmí kaliforňané urazit, když jim Trump řekne, že by si ty lesy měli uklízet...

A že lesy hoří víc než v historii a prehistorii? A jak to víte?

I. Polák 1.1.2020 10:08

R^ Moc pěkně napsáno, pane Mařáku. Jen jste nedovedl do konce to, že dikatury 20. století slibovaly, že bude líp a dojeli vlastně až na to, když se ukázalo, že je hůř.

To komparativní výhoda zeleného náboženství spočívá v tom, že přímo chtějí aby bylo hůř. Ale zase v něčem se shodují s komunisty: My se soudruzi toho komunismu sami nedožijeme, ale naše děti...

V. Klepetko 1.1.2020 10:06

Martine, neboj, oni se dříve nebo později zelené příšery s progresivisty navzájem pobijí, takže bude ve finále zachráněno jak lidstvo, tak klima! ;-D

Hodně štěstí v novém roce 2020! Začíná nám krásně - v Praze svítí sluníčko, ať bude po celý rok silnější než naše sluníčka! :-)) Hezký den a dobrou náladu!

P. Han 1.1.2020 10:04

"je nutné redefinovat", "výzva převzít" atd. Rakovina je pouhý příměr, tohle je ovšem jasná totalita.

V. Klepetko 1.1.2020 10:00

Pane Kučero, protože křivka zmenšování Velké rudé skvrny na Marsu v posledních 70 letech přesně kopíruje obracenou hodnotu průměrných teplot na Zemi, není pro úvahy o nějakých antropogenní vlivech na pozemské klima vůbec žádné místo! :-)

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Velk%C3%A1_rud%C3%A1_skvrna

To je Vaše logika. Berte prosím do úvahy, že i v přírodě existuje něco jako akauzální synchronicita! Že se nějaké hodnoty chovají ve svém vývoji po nějakou dobu podobně ještě vůbec neznamená, že je mezi nimi nějaká příčinná souvislost...

Úspěšný nový rok, hodně zdraví a pohody!

R. Tichý 1.1.2020 9:59

Ono se to vi, ale nesmi se to rikat.

P. Hofman 1.1.2020 9:54

Použiji stejnou metodu, jako autor, a opíšu to od těch chytřejších a věci znalejších:

„Trvale udržitelný rozvoj je komplexní soubor strategií, které umožňují pomocí ekonomických nástrojů a technologií uspokojovat sociální potřeby lidí, materiální i duchovní, při plném respektování environmentálních limitů. Aby to bylo v globálním měřítku současného světa možné, je nutné nově redefinovat na lokální, regionální i globální úrovni jejich instituce a procesy.

Roviny, které jsou pro pochopení i uplatnění trvale udržitelného rozvoje nezbytné, jsou rovina hospodářská včetně vědy a technologií, rovina sociální, přírodní a politicko-společenská.

Odpovědnost vůči budoucím, ale i současné generaci je vyjádřena nejen v čase („environmentální limity“ představují právě onu „možnost budoucích generací naplňovat jejich vlastní potřeby“, ale i v prostoru celku globálního světa počínaje místní soběstačností a konče planetou a jejími současnými šesti miliardami obyvatel. Nejde také o nic menšího než o výzvu převzít individuální i skupinovou odpovědnost za globální stav světa v prostoru i v čase."

A to autor nazývá "zelenou rakovinou"! Úsměvné.