6.6.2020 | Svátek má Norbert


SVĚT: Příležitosti k pořádným nepěknostem

1.11.2018

Není příliš států, v nichž by neexistoval systém aspoň nějaké kontroly jejich obyvatelstva. Mezi takovou menšinu nutno započíst i dosavadní velmoc USA. Ano, požadavek či aspoň představa jakýchsi občanských průkazů, důkazů identity, neexistuje. Čili příležitost důkladných podvodů takto zaručena. 

Například v roce 2017 a state audit, jakási státní kontrola, zjistil, že pramálo kvetoucí metropole Detroit si neověřila, že v roce 2016 při příležitostné kontrole volebních seznamů bylo registrováno víc voličů, než doopravdy existovalo občanů. A byli to převážně či spíš výlučně cizinci na prezidentském volebním utkání se podílející. Justice Department ve státě Severní Karolina zažalovala 19 takových cizinců, identifikovaných jako občané Německa, Japonska, Nigerie, Haiti, Jižní Koreje, Itálie, Guayany, Filipín a Polska. Tento druh podvodu dominuje v městských oblastech a je to záležitost kruhů Demokratické strany. 

Dva liberální akademici v časopise Electoral Studies publikovali zjištění, že víc než 14 procent neoprávněných osob se podílelo na volebním procesu, Department of Homeland Security, toto federální ministerstvo s příslušnou odpovědností, uvádí předpoklad, že 12,1 milionů cizinců ilegálně sídlí na americkém území.

Realističtější odhad bude značně větší, jak naznačují nejen pohraniční důkazy.

- - -

Částečně podobným problémem se zabývá veliká, o údajné dosažení socialismu usilující lidová Čína, jíž se za předchozího výkonu Mao Ce-tunga podařilo zlikvidovat miliony svých občanů. Národ je to ten nejpočetnější, je jich už víc než miliarda. S čínskou civilizací pramálo společného mají například Ujgurové, většinou sídlící v autonomní oblasti severozápadní Číny, se svým jazykem a též náboženstvím, jímž je víra islámská. Počet této menšiny se v současné době odhaduje na 12 milionů.

Krátce po druhé světové válce se jejich oblast dostala pod kontrolu tehdejšího Sovětského svazu prohlášením „ Východního Turkmenistánu“. Tím setrvala až do roku 1949, když dozněla občanská válka v Číně, porážkou nacionalistů a jejich úprkem na Tchaj-wan (tehdy lépe znám jako Formosa). Doma k moci k moci se dostali komunisté pod vedením legendárního Mao Ce-tunga. Tento značný vůdce onu autonomní končinu Ujghurů, bohatou na minerální zdroje, pak radikálně přizpůsoboval svým neuskutečnitelným komunistickým představám. 

Onen Východní Turkmenistán absorboval do svého čínského vlastnictví a přejmenoval na Xinjian - „Nové území“, které Ujgurové obývali po tisíciletí. Jen někteří tamější původní domorodci se domáhali dosažení vlastní suverenity. Obrovská většina čínského národa, přesvědčená o své vlastní mocenské a a kulturní převaze, ji důkladně začala prosazovat. Komunisté vyrukovali se svými tradičními metodami - v podobě zřízení trestních táborů, uvěznění stovky tisíc obyvatelstva k příslušné politické a všeobecně kulturní převýchově (“social stability and long-term security“).

Islámské hnutí východnho Turkmenistánu uzavřelo spolupráci s al-Kajdou o účasti v trvající syrské občanské válce

Ve státě s jednou vládnoucí stranou, prosazující svou moc proti jakémukoliv zbývajícímu náboženskému vlivu, převýchova požadovaným směrem se stává samozřejmostí. Lze se dočíst o odhadu, že miliony Ujgurů uvíznou v „převýchovných táborech“.

Americký senátor Marco Rubio, syn rodičů - uprchlíků z kubánského budování socialismu -, apeluje k užitečnému zásahu. Stejně tak reaguje nynější vicepresident Mike Pence.

Divit se budu, že něco užitečného dosaženo bude.

KONECOtestováno dětmi: Kniha plná pohádek a známých postaviček od Disneyho
Otestováno dětmi: Kniha plná pohádek a známých postaviček od Disneyho

Oblíbené postavičky od Disneyho, jako jsou Minnie a Mickey Mouse, ožívají v knížce s příběhy na dobrou noc. Jak se líbí dětem a pomáhají jim usnout?


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.