2.12.2023 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

SVĚT: Predátor v Pacifiku

Zatímco Západ uhranutě sleduje sebevražedný ruský pokus udržet se v extralize velmocí, Čína po troškách hromadí cihly pro své budoucí postavení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Zídek 6.4.2022 18:58

A aby byla Čína ještě silnější, tak jí do náruče dotlačíme ještě Rusko . Geniální !

P. Brecík 6.4.2022 17:57

Pěkný článek - Fingerlande. Napiš pokračování: Šalamounovy ostrovy = Ukrajina. Čína = NATO/USA. Ještě bych dodal hlášku z Černých baronů. To sis teda pořádně ... do krku.

Z. Lapil 6.4.2022 18:28

Komu velíš?

V. Kuhaj 6.4.2022 14:06

Takže bychom měli v rámci preventivního úderu vyhlásit sankce i proti Číně? Nebo co vlastně chcete?

P. Molík 6.4.2022 12:54

Naštěstí se etabluje těžká váha a protiváha Číny v podobě světové budoucí velmoci - Indie.

P. Brecík 6.4.2022 17:59

Která má ale také jasný názor na USA - díky Pákistánu. Vážený, to je těžší, než šachy, mariáš. Obě země = Čína/Indie se zase rádi spojí s Ruskem. Suroviny. Už teď spolu vesele obchodují ;-D

P. Pepax 6.4.2022 11:08

"Zatímco Západ uhranutě sleduje sebevražedný ruský pokus udržet se v extralize velmocí", autore kam na ty vtipy chodíte.

V. Novak 6.4.2022 10:48

Vietnam spojencem Číny? Kam na to chodíte?

Vietnam se vždy proti Číně vymezoval, i ten komunistický v době americké agrese bral zbraně radši od SSSR. Maova ČLR (čerstvě s americkou pomocí přijatá do OSN místo Tajwanu) podporovala kambodžské Rudé Khméry a když je komunistický Vietnam vyhnal z většiny území Kambodže, dokonce zahájila proti Vietnamu válku.

O Jihočínské moře vede ČLR spory i s Vietnamem, zbrojení jedné strany vždy znepokojí tu druhou - to opravdu nebylo dobré tvrzení, autore.

P. Hák 6.4.2022 19:58

R^

J. Vágner 6.4.2022 10:08

Šalamounovy ostrovy mají bezpochyby právo na sebeurčení. Čína je svými penězi, úspěšností a tím i přitažlivosti stejně bez pochyb ovlivňuje. Tak, jak jsme to my, Západ v dělali desítkách případů, například i na Ukrajině také. Buď dokážeme být do budoucna úspěšnější a tím pritazlivejsi než Čína a nebo nám neposedy, jako jsou Šalamounovy ostrovy, nezbude než mastit podobně jako Rusové nešťastné Ukrajince.

H. Lukešová 6.4.2022 9:31

Ne jen Čína, ale i Írán sílí a to kvůli Západu, zejména americké Bidenově administrativě, Biden pravděpodobně vyškrtne Íránské revoluční gardy ze seznamu teroristických organizací, což se vyjma Izraele, nelíbí ani arabským státům. Tato organizace rozsévá smrt v Íránu i po celém světě.

Jestli západní mocnosti podepíší s Íránem novou jadernou dohodu, bude jen otázkou času, kdy Írán získá jaderné zbraně a bude to představovat velký problém.

Tvrdost vůči Rusku doprovází appeasement vůči Íránu. Kdo může mít prospěch vyzbrojit ajatoláhy jadernými zbraněmi?

F. De Winter 6.4.2022 9:48

Berte to pozitivně. Třeba to okolní arabské sunitské monarchie přiměje zapomenout na nepřátelství k Izraeli a obě strany budou muset spolupracovat. I když třeba ne z lásky.

J. Pankovic 6.4.2022 10:18

....konec-konců jsou Arabové a Židé bratranci, Peršané nikoliv:-)

H. Lukešová 6.4.2022 10:29

Tak se možná vyplňuje sen již zemřelé Goldy Meir, že mír mezi Židy a Araby nastane, až Arabové budou více milovat své děti a sami sebe, než nenávidět Židy.

Izrael je klenotem Blízkého východu, technologicky vyspělý, lidsky ušlechtilý, vyplatí se s Izraelem spolupracovat, než být v zajetí nesmlouvaných a neústupných palestinských teroristů, tj. Spojené arabské emiráty, Bahrajn a Maroko, snad se přidají i další země, více milují samy sebe, než nenávidí Židy a Izrael a spolupracují s ním ku prospěchu celého Blízkého východu. Tyto země pochopily, že Židé a Izrael nejsou nepřátelé a že Židé jsou také lidé.

V. Havelka 6.4.2022 20:00

No tak si se nám tady vyplakala, úkol splnila a my se od tebe nic nového nedověděli. Pořád dokola ta stará písnička, věříme si, fandíme sami sobě a přání se stàvà otcem myšlenky.

H. Lukešová 6.4.2022 20:06

No jestli jsem se já vyplakala, tak ty ses na druhé straně vyzvracel. Raději běž podporovat palestinské islámské teroristy, když jsou ti tak sympatičtí.

V. Havelka 6.4.2022 22:56

Proč by jsem měl sympatizovat s palestinskými teroristy? Žádného neznám. Zato znám jednoho Žida, má optiku v Brně na Cejlu a rád u něj nakupuji jeho předražené brýle. Cenu akceptuji, jelikož se snaží, zbytečně nekecá a nosí sympatickou jarmulku. Od Araba si nikdy nic nekoupím, nikdy ani v nouzi kebab, to raději zkaženou bagetu na benzince. Jen jsem ti chtěl říct, že se ve svých příspěvcích, orientovaných jednostranně, dokola opakuješ. Pokud jsi profi. diskutér, neodvádíš dobrou práci, ale plat bereš plný. V talmudu je psáno: Dělník který neodvádí práci naplno, okrádá svého zaměstnavatele. A máš po ptákách.

J. Pankovic 6.4.2022 10:11

....je to trest Boží za podvod ve volbách... jo, USA už není ta "Amerika, kterou Svět obdivoval a kterou si vážil";-)

F. De Winter 6.4.2022 10:15

R^R^R^

H. Lukešová 6.4.2022 11:00

Jistěže USA mají také dost másla na hlavě, viděla jsem televizní dokument, který líčil to, že USA zpočátku kvůli nevoli k Severnímu Vietnamu, později tedy sjednocenému Vietnamu pod komunistickou nadvládou podporovaly ještě horší komunisty Rudé khméry v Kambodži pod vedením Pol Pota, protože byl soupeř Vietnamu.

Později však spáchal genocidu na vlastním obyvatelstvu a až komunisté z Vietnamu zachránili Kambodžu před totálním vyhlazením, když nakonec vyslali své vojáky proti Pol Potovi a podařilo se jim Rudé khméry svrhnout, porazit a zahnat do džungle a tím zachránit kambodžský národ.

P. Brecík 6.4.2022 18:05

R^ Film My Lai je na Youtube v ČJ. Odsoudili pouze jednoho poručíka na 20 let !! Po 3, slovy třech letech domácího vězení dostal milost. To jen tak, pro srovnání se současností.

P. Hák 6.4.2022 20:00

R^

V. Novak 6.4.2022 10:52

Ani USA se nemůžou rozhádat s celým světem. Venezuelskou ropu nahradila ruská. Ruskou ropu má nahradit íránská, jenže Írán chce ústupky - a obnovit "jadernou" smlouvu, kterou vypověděl Trump, je minimum.

USA připomínají žongléra, který hází čím dál tím víc míčků, ruce se mu už pletou a za chvíli mu nějaký míček padne na hlavu. Nebo se mu to rozsype celé a bude vybučen...

P. Brecík 6.4.2022 18:03

Doplním: USA uvolní Íránu blokovaných 100 miliard USD. S dodatkem, že 10% může dostat Rusko. Rusko Íránu bude stavět JEelktrárnu + jim pomůže s Jaderným programem. Sankce proti Rusko - to je pro místní hlupáčky, kteří píší Putles a RuSSko. Realita je přesně, jak píšeme. PS: Na Ruském palivu pro JE je závslá polovina JE na světě, včetně USA. Proto USA dále přijímají toto palivo. Stejně, jako ČR - naposledy dovezeno tento měsíc ;-D

H. Lukešová 6.4.2022 18:48

Ano, já to vím. Jinak já si v těch esesáckých nacistických insigniích nelibují, spíše mě ty dva blesky instinktivně děsí.

J. Nevrkla 6.4.2022 8:59

Sebevražedný ruský pokus udržet se v extralize velmocí? Rusové to chápou právě naopak. Že je sebevražedné nechat se stále více obkličovat základnami NATO a zeměmi s jadernými ambicemi a chutí násilím získat zpět Krym a Donbas. Těžko se divit.

F. De Winter 6.4.2022 9:19

Sankční režim ze 193 zemí sdružených v OSN podporuje 40 zemí. Nikdo z Afriky, nikdo z Jižní Ameriky, nikdo z Blízkého a Středního východu se na stranu západního světa nepostavil.

Nakonec i my budeme nuceni kupovat ruskou ropu i plyn, ale za Rubly.

Vojensky Rusko otevřelo pozemní koridor na Krym, odřízlo Ukrajinu od Azovského moře a možná jí odřízne od Černého a kontroluje část území Ukrajiny velikosti Anglie.

To nevypadá na sebevražedný pokus. Spíš to vypadá, že dostanou co chtějí. :-(

J. Nevrkla 6.4.2022 9:25

Spočítal jsem, že invazi neodsoudily země reprezentující nadpoloviční většinu obyvatel světa, z našich médií to tak nevypadá. A na platbu v rublech jsem opravdu zvědav. Dokonce prý Rusko chce rubl navázat na zlato. Toho se zřejmě celý západ hodně děsí, že riskuje obrovské problémy s nedostatkem energie, ekonomické i socialni. Do měsíce budeme chytřejší.

F. De Winter 6.4.2022 9:43

Ano, to bude velmi zajímavé.

Osobně doporučuji natankovat plné nádrže a možná i nějaké ty kanystry. Nakoupit nějaké zásoby trvanlivých potravin a balené vody. Mít doma hotovost alespoň na měsíc, pořídit si kempingový vařič, abych si mohl uvařit alespoň polívku, rozmyslet se kam budu chodit na velkou, až nepoteče voda. A možná přehodit kotel na plyn zpět na ten na pevná paliva. Mohou nás čekat nějaké ty blackouty. Doufejme, že ne moc dlouhé.

To je ale černý scénář. Myslím, že sklapneme podpatky a budeme kupovat od Rusů dál, ale za Rubly.

J. Nevrkla 6.4.2022 9:49

Doufám, že ještě tolik rozumu máme.