31.7.2021 | Svátek má Ignác


Diskuse k článku

SVĚT: Porozumět ďáblovi

Sedím tak tuhle u doktora v čekárně a listuji si pro ukrácení chvíle v týdeníku Spiegel, když vtom zrak můj padne na jméno – Erhard Eppler. Jelikož předpokládám, že českému čtenáři asi mnoho neřekne, podávám krátké vysvětlení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Svoboda 5.6.2014 17:10

Re: Kde je ten "Západ"?

Pane Rybák, píšete přesně v intencích desinformačního odboru bývalé KGB. Použít pravdivé informace a propašovat mezi ně účelovou lež. Jestli to děláte nevědomky, nebo úmyslně je lhostejné, ale základní desinformací je věta:" (přímo s Putinem to nemá nic společného). Vždy, když se pokouším zjistit, v čem je jádro pudla, zeptám se - komu to nejvíc prospívá? Desintegrace Evropy prospívá jejímu nepříteli, potenciálnímu okupantovi - Rusku. Zatím byl  o Rusko neúspěšné, pod záminkou světové komunistické revoluce se to nepovedlo. Připavuje si proto odraziště pro novou akci v budoucnu. V těch snahách nemůže přestat, světovláda, mesiášství, neodůvodněná pýcha a láska k násilí je v genech tohoto národa. Je jen na nás jak se s touto sociální rakovinou vyrovnáme.

B. Rybák 31.5.2014 22:16

Kde je ten "Západ"?

Pan Frýbort ve svých obecných úvahách přesvědčivě zdůvodnil, že západní Evropa (státy "jádra EU) se pod diktátem politicko-korektní (multikulturní, enviromentální, feministické, hodnotově protikřesťanské,..) inkvizice neodvratně podléhá sociálnímu, zelenému a byrokratickému parazitismu a mění se na morálně relativistickou vymírající postdemokracii, neschopnou konkurence, která nezadržitelně podlehne přívalu nepřizpůsobivých muslimů.

Její morální degenerace, díky níž nebyla schopna se poučit ze zdrcující zkušenosti "středo-východní Evropy" s levicovou říší bezpochyby souvisí s nyní už neudržitelným amorálním bohatnutím z neokoloniálních "říší", kterým nebyla středo-východní Evropa nikdy "postižena". Má se ale v EU stát jeho poslední obětí.

Západní Evropa opouští idee demokratického kapitalismu (idee občanských svobod a svobodných národů) a v kulturním smyslu přestává být "západem". Obrana před ní je základní otázkou našeho přežití i přežití základních hodnot "západu" v Evropě (přímo s Putinem to nemá nic společného)!

J. Babička 30.5.2014 23:10

Re: Strašidlo bolševizmu!

No a tito dva hosi zalozili Socialni Demokracii a jeji prvni Inernacionalu. Komunistice strany a take nacisticka a fasisticka s ni vznikly, davno po tom co oba zemreli. Chtel bych pripomenout, ze Lenin, ultralevicoveho italskeho novinare Mussoliniho, se kterym sdilel svycarsky exil, nazval ve svem clanku, nejvetsi nadeji italskeho  socialismu. Zrejme na nej Benito nejaky vliv mel, protoze kdyz se Leninovi nepodaril  jeho experiment a bolsevismus, ktery zavedl uplne zruinoval hospodarsti, zmenil taktiku a cavedl politiku NEPu (Novaja Ekonomiceskaja Politika) Ktera se napadne podobala tomu, co zavedl u Italii Mussolini.. Tedy nezabijet kachnu, ktera snasi zlata vejce, jenom ji ty vejce odebirat, Skutecne to zacalo fungovat a ruska ekonomika se zlepsila. Az prisel Stalin a udelal tomu konec

J. Babička 30.5.2014 22:50

Re: Pane Babičko

Jenze to velikanstvi o  uplne nezavislem Cesku jednajici jako rovny s rovnym s velmocemi a majici v zaloze Blanicke Rytire, jsou bohuzel, jen reci. V miste kde ceska zem lezi, tak mohla vzdy jen existovat v nejakem vetsim celku. Trochu se podivejte na dejiny

J. Jurax 30.5.2014 22:06

Re: Hm ...

Ale kuš, madam ... zkuste se zamyslet nad významem psaného textu, máte-li čím ...

P. Švejnoch 30.5.2014 21:41

Re: Pane Babičko

Existují na tomto světadílu státy velikostí srovnatelné s ČR a přesto jsou na SESR nezávislé.

To, že Vy potřebujete mít pořád za zadkem staršího a většího bráchu, na této skutečnosti nic nemění.

S. Netzer 30.5.2014 19:33

Re: Hm ...

Tak se raději k velikému tomu tam dubisku přiviňte, osobo.

P. Gabriel st. 30.5.2014 19:04

Re: Strašidlo bolševizmu!

S autorstvím je to možné, je to několik desetiletí, co nám to na fakultě vnucovali ke studiu. Myslíte -li europeizmem ten současný, socanstvím a liberalismem deformovaný zhnětek původního záměru zakladatelů, máte pravdu, je to nejenom strašidlo, ale hrozba a je třeba se rychle vrátit k původnímu záměru.

J. Jurax 30.5.2014 17:28

Re: Pro Macha, Klause a jim podobným

Mýlíte se v obou svých výrocích ...

J. Jurax 30.5.2014 17:26

Re: a do třetice

No, kdyby tam nebylo to "říšského" a "řišskými" a "výmarské", mohl tohle říct i Gottwald :-)

J. Jurax 30.5.2014 17:23

Re: Strašidlo bolševizmu!

No, řekl bych, že obcházejí strašidla obě ... komunismus i europeismus ...

J. Jurax 30.5.2014 17:20

Hm ...

tak mi z toho dlouhého povídání mimo jiného jaksi vychází Semkněmež se kolem brusele proti tatarským hordám z východu ... a to mi nějak skřípe

J. Babička 30.5.2014 16:56

Re: Aha!!!

No maly stat jako Cesko, nemuze byt nezavisly. No a to mluveni o uplne nezavislem ceskem state, je kryci fraze, ktera znamena byt zavisly na Rusku, jenze to nemohou rici otevrene.

Z. Baldova 30.5.2014 14:53

Re: Pro Macha, Klause a jim podobným

Pane  P.Svobodny pan Malecek ma pravdu a podle prispevku ktere sem davate  Vy jste hlupacek  osobne  hezkej den :):)

J. Kraus 30.5.2014 14:16

Pěkný průhled

do světa lidí, jejichž vidění světa odmítá chronologii událostí a z toho vyplývající vazbu mezi příčinou a následkem. Opravdu Putin rozehrál ukrajinské drama někde v zákulisí Washingtonu a Bruselu? Není to úplně vyloučeno. Od doby podivného pádu komunismu se Západ (a my s ním) rozpadá stále rychleji, hospodářsky, sociálně i kulturně a podivné figury v jeho čele jako by byly kýmsi nastrčené. Kéž by to byli ti Rusové. S vnějším nepřítelem bychom si poradili. Spíš se ale zdá, že ten temný oblak se přesouvá z Východu na Západ a ovlivňuje lidi zevnitř. Spící agenti probouzející se po pětadvaceti letech, ano, pěkné oživení koloritu. Dokázali by zorganisovat proruské demonstrace? Měli by. Projevený tlak musí stále sílit, jinak se jeví jako slabost.

Ale zkusme třeba jít zpět po linii příčin zaplavení západní Evropy uprchlíky, žijícími z milosti – koho vlastně? Sobě podobných neproduktivních? Ta linie se někde vynořuje, pokračuje, lze ji prodloužit. Čemu se teď divíme? Své mravní bídě, mravní bídě svých otců a možná i dědů? Ti přistěhovalci se chovají racionálně, to my jsme porušili Řád a jsme a budeme odpovědni za vše, co se s nimi stane po dožití blahobytu. Porušení Řádu, ztráta prostého úsudku, i to je součástí jakési linie. Jeden z bodů na ní bylo třeba promítání filmu „Perný den“ kdysi na chmelové brigádě, ale to by bylo na samostatný článek.

Logika a intuice jsou provázány. Ukrajinská krise ukázala, že existují dvě skupiny lidí. Jedni řídící se logikou i intuicí a druzí, řídící se ideologickými poučkami z minulých válek. První začínají být mlčenliví, druzí připomínají polosenilní stařenu, které už se na všechno kývá a které jde každý rychle z cesty, zatímco ona vychutnává vítězství nad těmi, kteří se nezmůžou na odpor.

Teď si uvědomuju, že tohle píšu pod článek pana Frýborta. Doplňme tedy škatulkování ještě o třetí skupinu, která inspiruje, motivuje a umožňuje tříbit myšlení a názory. Díky tedy za článek. Opravdu.

T. Czernin 30.5.2014 13:39

Nemožné!! Zavrženíhodné..!!!

T. Czernin 30.5.2014 13:37

Re: Pro Macha, Klause a jim podobným

Takovým malečkům se říká blbísek...

Z. Baldova 30.5.2014 13:23

Re: Takže jen se rozhlédnout napravo...

Kam se rozhlizite Vy pane Mrazku? Myslim ze vice doleva a zprava vidite jen nebezpeci

Z. Baldova 30.5.2014 13:18

P.Servat

Pane Servat zase melete tu svoji pohadku na obhajobu komunistu. Komuniste jsou  vzdy nebezpecim  kdyz sedi na vysokych  funkci  Clanek pana autora ma v sobe spousty pravdy..

Z. Baldova 30.5.2014 13:16

Re: Strašidlo bolševizmu!

P. Manda 30.5.2014 11:35

Re: Pro Macha, Klause a jim podobným

Ty nejsi hlupák malečku, ale jen hlupáček.

K. Frauknecht 30.5.2014 10:39

Na vlastní nohy? Proboha :-)))!

A kdo nám pomůže, kdo nám poradí a ochrání nás? A to bysme byli navíc zodpovědní sami sobě? Hrůza! :-))))

E. Sevrát 30.5.2014 10:32

Re: Strašidlo bolševizmu!

strašidlo

E. Sevrát 30.5.2014 10:32

Re: Strašidlo bolševizmu!

Ovšem dnešní Evropou neobchází strašidlo bolševismu ani komunismu (pan Slanina má pravdu,autorem byl Karel Marx),ale stašidlo europeismu.Stejně nebezpečné, ale lépe maskované.

J. Kos 30.5.2014 9:09

Re: Aha!!!

Klausista...

J. Slanina 30.5.2014 9:03

Re: Strašidlo bolševizmu!

Malá technická: Traktát, ve kterém se nachází ""Evropou obchází strašidlo komunismu" nenapsal jistý Uljanov, ale již v roce 1848 soudruzi Marx a Engels. Soudruh Uljanov už pouze zařídil, že komunismus přímo zhmotnil a vyrobil z něho nejen strašidlo, ale velmi nebezpečnou skutečnost.

Jinak s Vašimi závěry nelze jinak než souhlasit.

P. Švejnoch 30.5.2014 8:47

Re: Aha!!!

Snad byste své tvrzení o mé mýlce měl spíše než kapitálkami podpořit nějakým odkazem na to, v čem se mýlím, a poté to doložit nějakým argumentem. Takhle netuším, o čem vlastně píšete.

Ano, samozřejmě - chlupy v bruselské polívce jsou z převážné většiny způsobeny jejím socialismem, v tom se zřejmě shodneme.

A teze, že úprk zpod bruselských socialistických křídel musí nutně znamenat úprk pod jiná křídla, je z podstaty špatná. Co třeba prchnout zpod socialistických křídel brusele a postavit se na vlastní nohy, nebylo by to lepší?

P. Gabriel st. 30.5.2014 8:36

Re: Aha!!!

Přehlížení chlupů jistě není cestou! Jde ale o to, aby se nepřehlížení chlupů a kroky k jejich postupnému odstraňování i odstraňování příčin, proč se vůbec objevují nezaměňovalo za úprk zpět pod bolševická křídla. Aby se chlupy nezveličovaly současně s nadomlouváním nestravitelnosti bolševických polívek... Otázkou je, zda příčinou bruselských chlupů není přílišný liberální a socialistický úkrok od konzervativních ideálů zakladatelů EU. S tím Ruskem, to se VELMI HRUBĚ MÝLÍTE! Zřejmě současné Rusko a jeho politické špičky vůbec neznáte a nic o něm nevíte! PROTO VELMI OPATRNĚ S TAKOVÝMI NAPROSTO ZCESTNÝM I VÝROKY!

P. Gabriel st. 30.5.2014 8:28

Strašidlo bolševizmu!

Je to již dávno, co jistý Uljanov napsal traktát nazvaný "Evropou obchází strašidlo komunismu" a pak velmi podrobně vysvětlil, kde všude jsou bolševici nalezlí a čím a jak skutečně hrozí... Samozřejmě ta hrozba platí demokratům, bolševik to bere a bral jako strategický plán postupu. Významnou roli v této hrozbě hrála a dosud hraje se svými probolševickými postoji sociální demokracie a faktičtí mentální bolševici v ní a dnes rovněž v ní poschovávaní "ex"komunisti. Ta hrozba trvá, narůstá jen velmi zvolna, ale o to nebezpečněji. Neudělejme stejnou chybu, jako naši dědové a otcové, kteří ji nerozpoznali, nevěnovali jí dostatečnou pozornost a dostatečně důraznou obranu a tím nás odsoudili, prožít většinu života pod krvavou rudou knutou!

P. Švejnoch 30.5.2014 8:07

Aha!!!

Takže přehlížení chlupů v bruselské polívce nás přibližuje Západu... Věru zvláštní teorie... Připomíná mi to ono komunistické hodnocení období 50. let: "To víte, chyby se stávaly, ale socialistické zřízení je to jediné správné a spravedlivé.". Ne pane Frýborte, nehodlám přehlížet chlupy v bruselské polívce.

Vyzýváte čtenáře, aby šli takříkajíc na kořen věci, aby se informovali a vzdělávali a kriticky hodnotili informace. A vzápětí začnete hovořit o socialismu v současném Rusku. On je tam socialismus? Skutečně? A jak se to projevuje? Já tvrdím, že EU je mnohem, mnohem socialističtější než současné Rusko.

A ano, jistěže lze srovnávat imperiální politiku Ruska a USA. Tedy vlastně nelze, protože pokud vezmeme třeba posledních 20 let a porovnáme, kam všude vstoupila noha amerického vojáka a kam noha ruského, dojdeme k pro mnohé zřejmě překvapivému zjištění...

Nemám Rusy nijak extra rád, ale takto tendenční články mě na Vaši víru (protože racionality je v tomto punktu ve Vašich úvahách pomálu) rozhodně nepřivedou.