17.6.2021 | Svátek má Adolf


Diskuse k článku

SVĚT: Politici v rukou internetových gigantů

Komunisté doufali, že ovládnutím médií získají kontrolu nad myšlením lidí. V současnosti věří politici v obdobnou moc sociálních sítí a internetu. Jen se obávám, že dnes se role prohodily. Těmi ovládanými se totiž stali politici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nový 15.2.2021 18:42

Já to pouze konstatoval. Takový je stav. Samozřejmě i já jsem byl vždy pro, aby určení kuřácké, či nekuřácké hospody bylo vždy na majiteli. Ale pokud i v tomto podléhá zákonům on, měli a musí podléhat i sociální sítě. Žádné stanovování "vlastních pravidel" by nepovolil. Máme zákony a to stačí.

V. Novák 15.2.2021 11:22

No, mně přijde „odcházíme, protože nám nevyhovují nastavená pravidla“ jako horší, protože taková firma prostě odejde, aniž by dala šanci ta pravidla změnit, zatímco ten kdo si klade podmínky „pokud budou nastavena pravidla takto, odejdeme“, upozorňuje předem.

Stejně tak ten, kdo činí nátlak slovy: „pokud se nepřestaneš stýkat se svými kamarádkami (kamarády), opustím tě“, mi přijde jako rozumnější, než ten, kdo zčistajasna vybafne: „opouštím tě, protože dáváš přednost svým kamarádkám (kamarádům)“ a nechá partnera stát s otevřenou... ústy...

Jenže u nás se takové upozornění předem považuje za vyhrožování a vydírání. Zejména v politice, zejména když se to hodí ke znectění toho, kdo byl vybrán za černou ovci.

J. Joudová 15.2.2021 12:10

Přesně tak. R^

J. Krásenský 15.2.2021 11:02

I my jsme ve špinavých pařátech internetových gigantů. Před týdnem jsem si pokoušel na YouTube přehrát záznam z událostí před Kapitolem a vystartoval na mne Google s požadavkem ověření věku. Požadoval buď oboustrannou fotokopií občanského průkazu nebo číslo platební karty.

Dnes hájí liberálové cenzuru na sociálních sítích a manipulace při vyhledávání právem soukromého vlastníka. Ovšem MasterCard a VISA jsou také soukromé podniky, co když se jim znelíbim svou neprogresivitou či čímkoli jiným a odmítne mi poskytovat své služby, co když mi soukromá banka zablokuje účet, protože mne nějací akční aktivisti označí za fašistu?

Pak se ze mne stane neosoba a budu konečně svoboden. Až do smrti.

M. Grundmann 15.2.2021 23:57

Internetoví giganti jsou pouze součástí skutečné politické moci na Západě. Podobně se chovají i banky nebo VISA a MasterCard. V USA dostaly banky od státu nedávno pokuty ve výši několika desítek miliard dolarů za neposlušnost a od té doby poslušně plní každé přání politické moci USA.

P. Kubáč 15.2.2021 9:48

Před pár dny Benjamin Kuras zde konstatoval že v Číně totalita vytvořila miliardáře a v USA miliardáři vytvářejí totalitu.

Je otázkou jestli i pro demokratické státy není čas inspirovat se v Číně, Rusku, Severní Korei, atd... a začít budovat "národní internety" které místo IT autistů ze San Franciska budou podřízeny parlamentu volenému přímo uživateli dané sítě -alias občany.

P. Milan 15.2.2021 10:52

To by si pomohli ... :-P

V. Novák 15.2.2021 11:28

Rusko nebuduje "národní internet", ale připravuje se na situaci, kdy by nějací soukromí vládci doménových serverů nejvyšší úrovně Rusko od internetu odpojili - třeba tím, že na veškeré domény .ru by tyto servery přestaly vracet jejich IP adresy. Test prokázal - jak ruské servery oznámily urbi et orbi - že na to Rusko moc připravené není.

Zrovna tak se Rusko nepřipravuje odpojit od systému SWIFT - ale spolu s několika zeměmi, jimž bylo vyhrožováno, že budou z politických důvodů odpojeny (a Írán odpojen skutečně byl!) vytvářejí náhradní systém, který jim umožní fungovat v ostrovním režimu.

P. Nemec 15.2.2021 12:25

a dobře dělá

F. Navrátil 15.2.2021 9:33

Součástí NWO je likvidace národních států, aby se nemohly postavit proti mocenským snahám globálních ekonomických gigantů. Internetoví giganti nejsou v tomto směru výjimkou, ale součástí.

J. Nevrkla 15.2.2021 8:13

Korporace chtějí zavádět svůj korporátní socialismus, Mussolini by z nich měl radost. Snad skončí jako tenkrát v Itálii.

A. Stárek 15.2.2021 7:17

S tím Googlem je to trochu jinak. Google nechce platit za to, že ve výsledcích vyhledávání zobrazuje i citaci ze zdrojového webu. Takže oznámil, že než aby za to platil, tak to dělat nebude vůbec a narazil taky, protože prý má monopol, tak musí dělat co, co se mu řekne. A jsou kolem toho různé tahanice s různým výsledkem na různých kontinentech.

Jinak o tom, že je Google šmírovací hnus, není pochyby.

R. Vacek 15.2.2021 5:23

Není žádný problém platformám cenzuru zakázat. A pokud s ní začnou, tak udělit pokutu, popřípadě až zablokování platformy. Stejně tak by dopadl pošťák cenzurující dopisy, nebo mobilní operátor, který by mi přerušil "závadný" hovor.

Když i taková Uganda dovede cenzurující platformy vypnout, tak by to měla zvládnout i EU:

https://www.foxnews.com/media/twitter-open-internet-uganda-election

V. Šedivý 15.2.2021 6:27

Jenže politici zároveň chtějí, aby nějaká cenzura byla.

R. Vacek 15.2.2021 6:33

Pokud chce politik provádět cenzuru, tak ať si zřídí cenzurní úřad, který bude cenzuru provádět. Je zajisté lepší, když to bude pod kontrolou volených politiků, než nevolených platform, které sledují vlastní zájmy.

Jinak samozřejmě zůstává možnost, aby se ten, kdo se cítí zveřejněním závadného obsahu poškozen, obrátil na soud s návrhem na smazání obsahu/odškodnění/stíhání toho, kdo obsah zveřejnil.

P. Milan 15.2.2021 10:53

Jo, ta "jejich".

V. Novák 15.2.2021 11:31

Pokud se všem taková platforma rozhodne z nějakého státu vycouvat, co udělá vláda tohoto státu? Vybombarduje sídlo Googlu?

Uvalí na šéfy sankce?

R. Vacek 15.2.2021 11:45

Jedna odejde, jiná přijde.

M. Ih 15.2.2021 4:47

To, co je teď nad slunce jasné po aféře Twitteru s Donaldem Trumpem, bylo ovšem jasné dávno předtím, hned kratičkou chviličku po vzniku sociálních sítí. Totiž, že je to všechno ukrutné svinstvo! Kolik třeba jen důvěřivých malých dětí na ty sociální sítě doplatilo a doplácí stále?! Jsem rád, že jsem nikdy nikam do ničeho nevlezl. Žádný twitter, ksichtbuk, ... mi přes práh nesmí. A po té aféře je to snad ještě zřetelnější. Přemýšlejte! Potřebujete si něco závažného pamatovat? Kupte si na to externí velkokapacitní disk. do cloudů (google disk, one drive, atd.) dávejte jen lehce postradatelné záležitosti, které nejsou pro váš život důležité. A až se disk naplní, kupte si další a větší. Určitě se to vyplatí. Dnes mi připadá obyčejná listovní pošta daleko bezpečnější, než to, co letí po drátech nebo vzduchem a není dostatečně zašifrované. Opravdu se všichni proti zlé vůli chraňme. Je to vše přesná obdoba toho, jak nám banky píšou, abychom neodpovídali na podezřelé maily. Být vrcholněě opatrný a nezavdávat možnosti jakéhokoliv svého ohrožení je naše dobrá možnost, ale dnes už i povinnost.