20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

SVĚT: Patálie s islámem

Tak už zase dali hrdinové džihádu o sobě vědět, tentokráte na Srí Lance. Odhady počtu obětí se pohybují mezi tři sta šedesáti a dvěma sty padesáti, ale kdyby byla oběť jen jedna…

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kraus 29.4.2019 20:55

Hrdina

zajisté nebojuje proto, aby něčeho dosáhl, to snad až v druhé řadě, ale bojuje proto, že mu nelze jinak. Mimochodem znalec koránu, tedy toho v překladu I.Hrbka, má jistou potíž identifikovat některé zde uvedené súry a verše, nikoli co do slovosledu, ale co do názvů súr a číslování veršů. Ale k podstatnému. "Nejste to vy, kdo je zabili, ale Bůh je zabil; a nevrhals ty, když jsi vrhal, nýbrž byl to Bůh, kdo vrhal, aby vyzkoušel věřící zkouškou dobrou, od Něho přicházející ..." Kdybychom nahradili slovo "zabít" nějakým méně negativním, rázem se ocitáme ve světě všech velkých i menších náboženství. Neboť nikoli člověk koná, ale vyšší moc koná skrze něho. Ale to se prostému lidu neříkalo, to víme až teď po zpřístupnění starých textů všem. Protože je velké umění poznat pozadí lidského, tedy svého, konání. Když starý sedlák, spjatý s přírodou, musel zabít prase, předcházel tomu obřad, jedno zda veřejný nebo mentální, odpuštění a usmíření. Podobně i dnes se při plení záhonu rostlinkám mentálně říká "musí to bejt, musí to bejt". Mohli bychom zde napsat něco o morfogenetických polích, shlucích oblaků stejných frekvencí a jak to kdo jmenuje, ale každý je napojen k tomu, s čím souzní svým nitrem. Ani bratr Žižka nezabíjel za sebe, ale ve službě síly jemu nadřazené. A že ti pyšní bohorovní břicháči propadlí světské marnosti si nějakou výchovnou facku asi zasloužili. Počátky byly jistě plné dobrých úmyslů, ale positivní zpětná vazba to roztočila ke všeobecné zkáze. Proto pro nerozlišujícího člověka není dobré považovat se za výkonný orgán vyšší moci, ale držet se písem a vyzkoušených pravd. Korán v tomhle nechává člověku příliš velkou volnost, na druhou stranu Západ by si nějakou výchovnou facku zasloužil. Možná právě proto, že zbavuje jedince odpovědnosti i svědomí, mohl se islám tolik rozšířit na úkor vyšších náboženství. A možná právě to je příčinou jeho málo už skrývané popularity mezi liberálními vůdci západního světa.

F. Houžňák 29.4.2019 21:46

Muslimové ovšem nenávidí a vraždí DNESKA,

ne před pětisty lety jako v těch vašich příkladech.

J. Novak 29.4.2019 20:04

Nástroj k ovládnutí světa pro NWO

Islám je dobrým nástrojem k ovládnutí světa, protože jeho vyznavači poslušně vykonávají zadané pokyny, aniž by o nich směli byť jenom přemýšlet nebo pochybovat. Rovněž hierarchii ve společnosti mají přesně danou bez možnosti se nad ní jakkoliv zamyslet nebo ji změnit. Co si více mohou vyznavači NWO (Nového Světového Řádu) přát.

D. Mach 29.4.2019 20:00

Teroristi se neshlížejí jen v islámu.

Já fakt netuším, co mají islámobijci v hlavách a co je vlastně jejich cílem. Opominu,že ETA, Rudé Brigády, Brigáda Bader Meinhof, Irští separatisté, Aders Breivík a ten australský pomatenec, co střílel v Christchurch nebyli muslimové, a jsou jaksi opomíjeni. Když do textu autor dává odkaz na Korán, proč stále kopíruje ten trapný odkaz na několik vytržených vět a neověří si, že súra Kořist neexistuje a text je zkopírován ze súry 9 Pokání. To, že je to na straně 2 ještě neznamená, že 29 je to pravé číslo.

No a islamofóbové hned nasednou na vlnu lží, aniž by přemýšleli o tom, co sem vkládají. Nepřipadáte si jako tupé ovce? Předpokládám, že ne.

J. Kombercová 29.4.2019 20:27

Re: Teroristi se neshlížejí jen v islámu.

Píšete o minulosti (byť nedávné), ale bavíme se o současnosti. Breivik i ten cvok z Christchurchu byli osamělí běžci, muslimští teroristé mají společné jedno - islám a jeho šíření. Pokud o tom přemýšlím, tak spíš jako ovce čekající na halal porážku mi přijdete vy.

S. Netzer 29.4.2019 20:39

Re: Teroristi se neshlížejí jen v islámu.

Ještě že Česko má tak nepoddajné a bojovné důchodce jako jste vy a Jaromír Balda.

ČR a Evropa ještě nejsou ztracené!

J. Kombercová 29.4.2019 20:41

Re: Teroristi se neshlížejí jen v islámu.

No, spojit mě s Baldou, to vám dalo hodně námahy, že?

K. Salajka 1.5.2019 10:44

Re: Teroristi se neshlížejí jen v islámu.

Už jste si zašla na kávu mezi mírumilovné muslimské soudruhy s minisukní a pejskem, jak jsem Vám doporučil ?

P. Grigar 29.4.2019 21:15

Re: Teroristi se neshlížejí jen v islámu.

... možná vám uniklo, že existuje několik verzí Koránu, lišících se způsobem řazení jednotlivých veršů i skladbou súr. Patálie začaly už tzv.Uthmanskou redakcí. Domnívám se však, že toto víte a spíše se vám zachtělo kopnutí si..

J. Ráž 29.4.2019 18:52

Dobře napsáno!

Islamisté vyznávají kult násilí. Kdo to tak nevnímá, je hlupák!

P. Grigar 29.4.2019 21:20

Re: Dobře napsáno!

.. šetřete odsudky. Jiné vnímání stejné skutečnosti může být také dáno úmyslem, snahou o zamlžení skutečné podstaty a to je daleko nebezpečnější, než nechápavost daná nízkým intelektem. Inteligentní Ransdorf představoval v diskusích velmi nebezpečného protivníka, oproti tomu Semelová je pouze trapná.

J. Jamu 29.4.2019 17:00

Velmi výstižné, velmi poučné

pro toho kdo korán nečetl včetně mě.

Díky autore, zbláznil se tenhle svět?

Nebo co se to děje, vracíme se do

středověku díky ochraně této šílené ideologie? Nepochopitelné, hrozná doba a mám obavy, že bude hůř.

A. Alda 29.4.2019 12:46

Kde muslim, tam nebezpečno.

Ďábelský kult přináší jen ďábelské věci. Smrt a ponížení - nic jiného v islámu není.

R. Neveselý 29.4.2019 13:36

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.

Tak tak. Ale vyprávějte tohle Brunhildám.

K. Janyška 29.4.2019 14:00

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.

Já to vidím u všech náboženství. Zkuste někomu věřícímu říci, že Bůh je vůl. A máte kulku v hlavě, šlo-li by to... Dzp.

M. Jandáková 29.4.2019 17:21

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.

"Jakými slovy soudíte, takovými budete sami souzeni." Víc nic.

K. Janyška 29.4.2019 18:54

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.

Jo ? A spadne vám náhodou cihla na hlavu, coby věřícímu aje po vás. Žádným slovem, ale cihlou... Dzp.

J. Ráž 29.4.2019 18:39

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.

Já jsem věřící a můžete mi vykládat, že je Bůh vůl od rána do večera. Možná se tomu usměju, jestli budu mít náladu Vás poslouchat, ale jinak to co si myslí každý o Bohu je jeho věc a mně je to jedno.

K. Janyška 29.4.2019 18:52

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.

Ale ano, když si to jen myslí je to dobré. Je to jeho věc. Když však podle náboženství nutí žít ostatní už je to zločin. Já si také myslím, že možnost jeho existence je 50 na 50. To by mi věda dala, kdybych tvrdil, že je nebo není na 100 %... Dzp.

D. Mach 29.4.2019 20:02

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.

Jste-li věřící, co říkáte na nového papeže a jeho snahu o sbližování křesťanství s islámem? Tolik kontaktů jako v posledních pěti letech vrcholní představitelé obou náboženství nikdy v minulosti neměli.

P. Grigar 29.4.2019 21:32

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.

.. ano, pane Machu. Paradoxně raketový nárůst četnosti vámi uváděných kontaktů je přímo úměrný nárůstu množství obětí, především na stranně mírumilovných oveček vrchního pastýře křesťanství.

Skóre tohoto sbližování si jistě dokážete zjistit sám.

P. Grigar 29.4.2019 21:25

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.

.. v dřívějších dobách nebyli věřící křesťané tak tolerantní, jako jste vy dnes. A právě ten potenciál vývoje odlišuje náš civilizační základ od islámu. Za 1400 let své existence se téměř nezměnil k lepšímu. Jenom se naučili používat moderní technologie(naše..) proti nám.

J. Pleva 29.4.2019 22:09

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.

Taky si můžu myslet, že Bůh si to s urážejícím vyřídí sám:

"Bůh je mrtvý."

Nietsche

"Nietsche je mrtvý."

Bůh

J. Novak 29.4.2019 20:11

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.

Když to řeknete normálnímu křesťanovi, bude vám maximálně oponovat a dozvíte se, že pro vás asi nebude místa v království Ježíše Krista, i když, protože ten je milosrdný, možná se i tam dostanete. Ole rozhodně vám nebude hrozit zabitím.

J. Lambert 29.4.2019 12:16

Jedinecna argumentace horlivych apologetu vrazedne ideologie

...se to přemnožilo jak plevel jakýsi neužitečný celému lidstvu škodlivý...Ismaela přinesl čáp, nebo tak něco, slyšel jsem to kdesi......CIA World Factbook nemůže samozřejmě přinášet objektivní fakta, protože CIA "je politickou pobočkou mezinárodního neomarxistického hnutí", to se rozumí samo sebou. :-)))) ...Pan Zdeněk Müller je skutečný expert, na rozdíl od různých kritiků-samouků, kteří šíří strach na Psu ...:-))))...Už vidím, jak prováděli transplantace orgánů v podmínkách Islámského státu. :-(((Daily Mail se zřejmě inspiroval Carlou del Ponte....Na suku v v Rakce, inteligente

S. Netzer 29.4.2019 12:22

Ješitnost grafomana.

Uznává jen souhlasné příspěvky.

J. Kombercová 29.4.2019 13:16

Re: Jedinecna argumentace horlivych apologetu vrazedne ideologie

Neskáču na první dobou na tvrzení, které převzaly Novinky, jenže... IS neseděl někde v poušti, ovládal velká města, v těch městech jistě byly (a snad ještě jsou) i nemocnice s patřičným vybavením. Když už káráte jiné, dejte si pozor na to, co sám píšete.

F. Houžňák 29.4.2019 11:59

Ti, co vykládají, že existuje islám mírumilovný

a pak islám násilný, tedy "islám islamistický", prostě a jednoduše lžou. Turecký president Erdogan, nepochybně znalec islámu, to onehdy formuloval jasně: žádný "umírněný islám" neexistuje, je jenom jeden islám. "Umírněný islám" je výmysl Západu, který tím chce nás, muslimy, oslabit.

M. Krátký 29.4.2019 15:09

Re: Ti, co vykládají, že existuje islám mírumilovný

taky to tak vidím i chápu - s jedním muslimem můžete dokonce zajít i na pivo, ale jakmile už budou dva - tak pozor - to už proti vám sedí celý jejich národ - a v tom je jejich síla i nebezpečí !!!

P. Sinclair 29.4.2019 16:35

Re: Ti, co vykládají, že existuje islám mírumilovný

Jejda, muslimové jsou dokonce národ, tady se člověk dozví věci.