28.2.2020 | Svátek má Lumír


Diskuse k článku

SVĚT: Paradoxy žebříčku PISA

Ekonomové se celkem shodují v názoru, že lidský kapitál je dnes nejdůležitějším výrobním faktorem. Peníze si lze půjčit, suroviny lze dovážet, ale obstarat si vzdělaný národ není tak jednoduché.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 2, poslední: 11.12. 2019 17:40, přehled diskusí

Š. Hašek 10.12.2019 16:59

Od Masaryka po Husáka se investovalo do obojího, tak nějak postaru. Třídilo se a škola nebyla holubník, učilo se i v pátek.

Viz "cena českomoravského emigranta" na trhu Západu během všech obdobích emigrace během dvacátého století.

Rozvracečů školství je několik: Buzková, Valachová, ...... kryty záda mají "pedagogy", kteří zrušili matematiku a neučí. Protože socializují a po "týdenní týmové práci je objevena (!!!) trojčlenka".

Vietnamští spolužáci pracují netýmově, dělají lehce přijímačky a jejich týmoví Češi jim budou v budoucnu uklízet podlahy v obchodech .....

B. Carina 11.12.2019 16:40

To s těmi vietnamskými žáky mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Další zajímavá věc je, jakým způsobem se vietnamští rodiče chovají ke škole a pedagogům. Pokud učitel doporučí, aby jejich dítě v něčem přidalo, něco dělalo jinak, tak je většinou do krátké doby vidět výsledek, snaha. U českých rodičů toto nebývá pravidlem. Většinou je chyba v učiteli a jejich dítě je super přeci!