28.11.2023 | Svátek má René


Diskuse k článku

SVĚT: Panevropský defétismus

Jestli mě něco v posledních dnech skutečně zaskočilo, nebyl to postup Ruska ani postup Západu, ale všeobecný defétismus, který to všechno provází. Ještě to ani pořádně nezačalo a my už ležíme na lopatkách a plácáme do žíněnky tak vehementně, až se práší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Boleslav 23.3.2014 8:18

Re: No jo možná

Zřejmě ano.

M. Kosejk 22.3.2014 9:51

Kreml respektuje jen sílu

Západu chybí někdo jako Reagan. Toho se Rusák bál - a tedy ho i respektoval. Reagana považoval Kreml za kovboje, u kterého si Kreml nikdy nemohl být jistý, kam až Reagan zajde - a tak se ho Kreml bál a zároveň ho respektoval. Ale třeba u takového Obamy si je Kreml JISTÝ, že za jeho siláckými řečmi nic není - a že Obama z případného konfiktu vždy vycouvá - Kreml Obamou tedy pohrdá.

Všechny ty řeči o potřebě vstřícnosti ke Kremlu jsou jen kecy lidí, kteří nechápu ruskou mentalitu. V očích Kremlu se pacifismus rovná srabáctví. A ohledy na obvatelstvo Kreml chápe jako slabost režimu.

V. Vlach 22.3.2014 11:57

Re: Kreml respektuje jen sílu

Západu chybí krytá měna, reálný trh a splácení dluhů. Vše ostatní z tohoto vyplývá.

Pane Kosejk, Vaše dejekce jsou již unavující, ale to mamlasáctví z hlavy nejde, že ano?

Pokud budou v USA lidé, kteří budou poslouchat ilumináty, všechny ti idioti jako je Cain, Kerry, Palinová a v Evropě Von Rumpuy, Lagardeová a další takoví, tak se nikdo nikdy ničeho kladného a pozitivního nedočká, kapišto?

D. Švik 22.3.2014 12:13

Re: Kreml respektuje jen sílu

Máte v tom slušný gulášek, to bych nechtěl papat ilumináte :-)

P. Vaňura 22.3.2014 15:27

"Nedostatek peněz ještě žádnému státu nezabránil

ve válce." Takto komentoval jeden politický komentátor koncem 30 let možnosti nacistického Německa vést válku!

D. Švik 22.3.2014 12:13

Re: Kreml respektuje jen sílu

Ano.

V. Kusý 22.3.2014 12:22

Re: Kreml respektuje jen sílu

Vy z toho máte vrtuli, ale až se pan Vlach uvolí a naleje nám čistého vína, uvidíte co jsou ilumináti za svoloč.Já bych je nepodceňoval.A už začínají své rejdy (nekalé, jako všechny rejdy) provozovat i u nás.Jen si vzpomeňte na slavnostní ilumunaci v Praze, to se nám mělo už tehdy rozsvítit.:-)))

D. Švik 22.3.2014 12:35

Re: Kreml respektuje jen sílu

:-)

V. Kusý 22.3.2014 12:17

Re: Kreml respektuje jen sílu

Jsem velmi potěšen, že poslední dobou nemohu, nežli s Vámi jen souhlasit. Ty byzantské manýry ruských, sovětských a opět ruských vládců se nezměnily a v dohledné době nezmění.Amerika sama se snaží naivně Putina uchlácholit a Evropa? Ta bude opět tahat za kratší konec.Zatím nejsme ochotni obětovat nic ze svého pohodlí ale cenou za to bude v budoucnu jeho úplná ztráta.

J. Boleslav 23.3.2014 8:18

Re: Kreml respektuje jen sílu

Vidím to naprosto stejně jako p. Kosejk a Vy. Rusáci mají svůj velmocenský expanzionismus v sobě jako v koze. Po 89. byli chvíli na kolenou a tak dali chvíli pokoj, ale i pomocí západu se postupně hospodářsky i vojensky zvetili a trpké výsledky toho teď neseme.

J. Novak 22.3.2014 9:01

NATO a hranice Ukrajiny

Doporučuji autorovi se napřed seznámit se základními smluvními ustanoveními NATO. Pak by zjistil, že NATO může stát na hranicích pobaltských republik, Slovenska, Polska atd., ale pouze na hranicích států, které jsou členy NATO a byly ohroženy či napadeny. Ukrajina členem NATO není. Protože ale Estonsko, Lotyšsko, Litva členy NATO jsou, nebude Rusko rozšiřovat své mocenské ambice tímto směrem, možná ale posílí svoji vnitřní obrannou linii na tomto směru. Obsazení Krymu s pro obranu Ruska velmi důležitou černomořskou základnou po likvidaci Rusům stabilitu zajišťujícího režimu na Ukrajině lze proto také chápat jako preventivní obranný akt, který byl mimo jiné vyvolán i snahou samozvanců z Kyjeva o potlačení základních práv menšin, navenek prezentovaný třeba oním zákazem ruštiny jako úředního jazyka. Pokud vám bude hrozit nebezpečí a nebudete zrovna politikem v EU apod., ti mu naopak ještě otevřou dveře a budou je vítat v poníženém předklonu (viz třeba vzrůstající islamizace Evropy), budete se snažit je eliminovat a předejít mu. A Rusové se v tomto případě skutečně mohli cítit přímo ohroženi a proto podnikli opatření k jeho eliminaci. Jenže, tohle zaslepení "rusobijci" nejsou schopní chápat.

V. Vlach 22.3.2014 8:45

Hanuši Hanuši

Co se tě jenom událo? Vaše quasifundované rešerše jsou vlastně dejekcemi Bohem opuštěného jedince, kterému dal někdo prostor v médiu nechat si zapogovat ráčkující a nejspíše i šišlající ego.

Když si ke všem mainstreamovým zprávám dáme opačné znaménko přiblížíme se skutečnosti. A to je úskalí té evropské(pardon - americké)mediální propagandy, která se ve své marnotratné vehemenci odkopala jak jehňátko v poluce! Zkrátka zloděj křičí chyťte zloděje. A to je celé, veskrze.

A proto na nás helekají Hanušové a jako pátá kolona se jímají vyvolávat u primitivů strach(a beznaděj), tudíž se jímají vyhrožovat a vydírat....

To máme mezi sebou stávkokaze! Kam potom tihle lidé utečou? Nikdo jim přece nebude baštit pomýlení - tento popel na hlavě, kde v roztékajícím se másle utváří nevzhlednou a odpudivou hmotu, není a nebude popelem válečným!

J. Kunes 22.3.2014 8:41

Bojovat za co?

Chcete bojovat, ale za co. Osobne Ukrajinu v EU nechci. Jiste neni dobre ukazovat Rusku slabost, ale jit do konfliktu kvuli Ukrajine? Evropanu se nikdo neptal, zda si preji uzsi asiciaci s Ukrajinou. Navic vedeni EU nema zadny demokraticky mandat vest evropske zeme do ozbrojeneho konfliktu. EU dnes reprezentuji karierni urednici a odkladiste nepouzitelnych domacich politiku zvane Evropsky parlament. Predstava, za temito lidmi nekdo pujde do vojenskeho konfliktu (ted nemyslim sarvatky v Afganistanu tisice kilometru od nasich hranic) je podle me absurdni.

T. Kočí 22.3.2014 8:04

Panevropský

Úplně správně. Podtrhuji co jste napsal. Stalin si Hitlera vypěstoval. Hitler měl rozvrátit Evropu a SSSR měl ji osvobodit (uchvátit )celou. Putin se k té myšlence znovu vrací.

P. Lenc 22.3.2014 9:04

Re: Panevropský

Mnichovanstvím se zase dojde pouze k Mnichovu.Putin pouze využil slabosti Západu a dopředu věděl, že Západ bude vést silné řeči, tak jak je vedly západní mocnosti v r.1938.A nemylme se, Krym je začátek.Pod taktovkou ruských tajných služeb se vytváří ruská pátá kolona na jihovýchodě Ukrajiny a nám známé "sebeurčení" a jeho "naplnění" je otázka času.Zatím co Rusko posledních deset let zbrojí, tak nejen Evropa, ale i USA výdaje na obranu redukují na minimum.Nakonec, výdaje ČR na obranu nedosahují ani polovinu částky, ke které jsme se zavázali.A to platí nejen pro ČR.A ještě jedna věc na zamyšlení.Až hysterické nadšení ruských občanů na Putinovu politiku a touha většiny Rusů po imperiální obnově v hranicích bývalého Sovětského Svazu by měla varovat každého, kdo si myslí, že se Rusové změnili.Potom se nedivme, že ruský medvěd cení zuby.

I. Fencl 22.3.2014 7:48

Máte pravdu

Svou. Já si naopak myslím, že měl Putin anektovat Ukrajinu. Můj názor je, že náleží Východu. Kdyby se tam udělalo referundum, chtěla by být většina obyvatel Rusku co nejblíž. Článek výše podle mě vyzývá k rozpoutání třetí světové války po vzoru Adolfa Hitlera. Bohužel je móda "mýtů" a relativizace, takže dnes už Německo nerozpoutalo nejen první světovou válku, ale, jak tady koukám, ani druhou. Ne, současní obyvatelé UNie a Německa ji nerozpoutali a rozpoutat nechtějí, ale tehdejší politické špičky v Germánii nesou za válku 1914 až 1945 (s přestávkou) odpovědnost. Ale tento článek je dobře napsaný.

R. Szewczyk 22.3.2014 7:59

Re: Máte pravdu

Putin tu papeženeckou část ukrajiny nechce

T. Kočí 22.3.2014 8:10

Re: Máte pravdu

Trochu postudujte a pochopíte, že podíl SSSR na rozpoutání WWII je značný. Hitler pochopil co mu hrozí z východu a zaútočil. Předběhl Stalina o 14 dnů. Zachránil půl Evropy.Bohužel ta východní to odskákala.

Toto nemá být obhajoba Hitlera prosím.Hitler i Stalin byli krvaví netvorové, zasloužící si milion let očistce.

R. Szewczyk 22.3.2014 7:33

hm

no a za třetí,když mluvíte o Rusku,tak mluvíte o kom?Bo jaxi v tom Rusku je tak kolem 80 států,například Sacha je velká skoro jako celá slavná EU,sice má tak 1mil obyvatel,pravděpodobně ani jeden z nich není Rus,Rusů v Ruské federaci je tak ku 100 mil,zbytek je jiný,

R. Szewczyk 22.3.2014 7:24

hm

demokratická bruselská velkoříše chcá celou ukrajinu,což je jistě správné,demokratické,lidskoprávní,humanitarní a tak vůbec,naproti tomu ruská anexe Krymu,je vlastně proti všemu,chcá se smíchy chcát,kdyby to nebylo k breku

R. Szewczyk 22.3.2014 7:19

hm

Hanuši ,pokud chceš bojovat,tak bojuj,nějaká dobrovolnická kurině ,jistě v rámci  OUN nebo UPA se jistě najde,můžeš tradičně svůj boj začít na východním slovensku vyhlazením nějaké té vesnice,pak můžeš pokračovat proti Maďarům nebo Rumunům,nebo si jistě zásluhy vybojuješ zastřelením nějakého toho Poláka,nejlépe žida,

Z. Bureš 22.3.2014 7:29

Re: hm

Vy musíte hulit fakt móóc dobrej matroš - je půl osmé.....a Vy jste zhulenej pod obraz Boží !!!

R. Szewczyk 22.3.2014 8:13

Re: hm

Volyň 1943 se bere jako světlá chvíle ukrajiny,,,,,hm,ti vaši milášci z ukrajiny mimo jiné srovnali ze zemí i českou obec Malín,,,,o působení divize Halyčyna,proti slovenskému národnímu povstání,raději pomlčet,nechcá si zkazit pěkný den

J. Kulišek 22.3.2014 17:30

Re: hm

Jeste dodat co delali slovensti vojaci na Ukrajine a je to

P. Fialek 22.3.2014 8:25

Re: hm

Máte pravdu. Je zajímavé, že Hanuš píše, že USA už nejsou to co ze Reagana, ale současné Rusko je furt bývalý Sovětský svaz. Německo už samozřejmě není nacistické, ale Rusko je furt komunistické - tak to ani náhodou.Předhazovat v současnosti smlouvu s nacistickým Německem je jaksi mimo, když už nemluvíme, proč a v jakém čase to bylo - hezky posloupně. Tyk bych válečníkovi Hanušovi doporučoval - sbalte svoji rodinu, oblečte je do maskáčů, vyhlašte Rusku válku a šup, šup, ať to frčí.

Z. Bureš 22.3.2014 7:15

Článek je drsně pravdivý a realistický....................

.....a potvrzuje starou pravdu o bolševikovi: Každou vstřícnost, porozumění, shovívavost či ústupek vůči bolševikovi......bere tento jako neschopnost, slabost, posranost a debilitu svého protivníka !!!

A z tohoto FAKTU je třeba při jednání s každým bolševikem vycházet !!!

A že Putin je novodobý Stalin - tak ani o tomto FAKTU nehodlám diskutovat !!!

.....už to jeho uspání tygra...vedení letky jeřábů ..vylovení amfor z mořského dna...a další a další jeho kultovní šílenosti - už ty hovoří jasnou a vypovídající řečí, kdo že to nyní vede imperiální Rusko !!!

V. Hajková 22.3.2014 7:33

Re: Článek je drsně pravdivý a realistický....................

U  vaši  poslední  věty  v  příspěvku  -  by  měl  každý  jen  trochu  soudný  člověk  zpozornět-  NEZPOZORNÍ!   Tak  to  doplním   o  jinou  větu  ""  ""PUTIN  JE  SNAD  MIMO  REALITU""-  věta  z  nedávného  hovoru  p. MERKEL  s  OBAMOU!

J. Novak 22.3.2014 9:04

Re: Článek je drsně pravdivý a realistický....................

Mimo realitu jsou spíše Obama a Merkelová....

J. Vyhnalík 22.3.2014 13:21

Re: Článek je drsně pravdivý a realistický....................

Zkuste si nastudovat něco o historii a pak nebudete takové laciné a hloupě zavádějící analogie používat.

J. Kostelanský 22.3.2014 5:14

Búrka v šerbli (nočníku)

Je až neskutočné, ako sú amíci a európania z Ruska poondiati. Najkomickejšie na tom je, že hlavnému "organizátorovi" "anexie" Krymu Putinovi neboli udelené žiadne sankcie. Ryba predsa smrdí od hlavy - tak prečo kadejakí generáli Putinovi poradcovia, ale nie Putin samotný? Pretože sú z Ruska doslova poondení a to naondenô majú až za ušami...

Pritom by stačilo trochu pochopiť Rusov (v Rusku aj na Kryme), a táto búrka v šerbli (nočníku) vôbec nemusela byť.

Podľa zmluvy z roku 1992 medzi Ruskom, USA a Ukrajinou a aj podľa vtedajšej ukrajinskej ústavy mal Krym autonómne postavenie v rámci Ukrajiny s právom vyhlásiť referendum o svojej samostatnosti. O pár rokov Ukrajina toto právo zrušila. Kto bol prvý, kto porušil dohody? Rusko či Ukrajina?

Strašiť Mníchovom či inými paralelami môžu len eurohujerskí kovaní neokomunisti. Krym bol súčasťou Ruska a po rozdelení Sovietskeho zväzu mal právo vyhlásiť nezávislosť, ale Ukrajina mu toto právo oklieštila. Urobila si z Krymu len "prílepok", ktorý dostala zadarmo. A tak sa k nemu aj správala. Jedna zo základných ekonomických poučiek totiž hovorí, že veci získané príliš lacno alebo zadarmo sa využívajú neefektívne.

Argument, že referendum bolo protiústavné, lebo malo byť na území celej Ukrajiny, je absurdný. Podobné referendá sú totiž založené práve na tom, že idú proti vôli väčšiny štátu. Inak by sa totiž nemuseli konať... Ukrajinská kríza má ale aj jedno pozitívum: v krízových situáciách sa najviac prejavuje charakter. A charakter tých "mienkotvorných" sa prejavil dokonale. Nikde žiadny náznak vyváženosti správ, osočovanie ľudí, ktorí si dovolili robiť na Kryme pozorovateľov, cenzurovanie vyjadrení týchto rozhovorov. Moc to nesledujem, ale 2x som zachytil, že chceli povedať, že situácia na Kryme je odlišná od oficiálnych správ, ale okamžite boli moderátorom prerušení a rozhovor bol ukončený. Lepší spôsob, ako samostatne uvažujúcich ľudí "nasmerovať" k Rusku a Putinovi, by nevymyslel ani ten najväčší rusofil...