7.7.2020 | Svátek má BohuslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Otloukánek Trump a kovboj ReaganŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 34, poslední: 24.4. 2019 22:27, přehled diskusí

hezky napsano:
Autor: J. Cervenka Datum: 24.4.2019 17:09

hezky napsano:
Autor: J. Cervenka Datum: 24.4.2019 17:09

hezky napsano, Ludek !! Jeste se ukaze jak Trump (trochu lhar, trochu podvodnik, nepresidentskeho jednani) byl jeden z nejdulezitejsich americkych presidentu: pravy pritel Izraele, nepritel illegalni imigrace, nepritel Iranu a (tajne vsech) muslimu, s velkou snahou vyresit Sev Koreu,a i pokusy neco vylepsit ve vtahu s Ruskem. A - nepritel zhoubne "identity politics", ktera je proti liberalni demokracii !! A doma? check out economy.

Re: hezky napsano:
Autor: M. Prokop Datum: 24.4.2019 22:27

Připomněl bych i postoj k oteplistům.

:
Autor: J. Lambert Datum: 24.4.2019 14:51

Ad Sinclair: vitejte na Zemi. Vaš duet s Vasi mentorkou je strhujici. Skoda, ze ne delsi. Pokuste se spolu napsat nove dejiny konce minuleho stoleti. Myslim, ze by se ociti svedkove dovedeli mnoho objevneho...

:
Autor: J. Fridrich Datum: 24.4.2019 12:34

Opet skvely a vystizny popis vyvoje ve Svete po II. Svet. Valce, pane Fryborte..

Neviditelní psí vojáci :
Autor: P. Sinclair Datum: 24.4.2019 11:55

ve stáří nějak dětinští. Jaká ubohost, napadat úspěšnou kancléřku kecy o spanilomyslné kacléřkyni hodnými desetiletého uličníka, jemuž přijde vtipné komolení jmen, kecy o uhrabávání si cestičky ke kariéře, rozmachy loktů, chytračení...

Jaká hloupost, šíření mýtu o Reaganově uzbrojení Sovětů, když tehdy měla každá strana dost zbraní na zničení protivníka řekněme desetkrát po sobě (Američani asi přišli a řekli my vás ale můžeme zničit dvanáctkrát po sobě a Sověti se lekli...).

Škoda.

Re: Neviditelní psí vojáci :
Autor: V. Církva Datum: 24.4.2019 12:49

Možná že termín uz rokení není ideální. Správnější by bylo nespolupráce s Ruskem a zadržování. Rusové se po 2 sv. válce z ekonomických průšvihů dostávali. Prodali ropu a nakoupili od kamarádů italských sou druhů Žigulíky (vlastně Fiat 124). Reagan řekl dost, jste říše zla nebudeme kamarádi a rozjel hvězdné války. Rusové vyhladověli částečně náklady na zbrojení, ale myslím že víc embargy, samozřejmě v kombinaci s nefunkční ekonomikou.

Re: Neviditelní psí vojáci :
Autor: P. Sinclair Datum: 24.4.2019 13:16

Tady s vámi celkem souhlasím, až na tu říši zla a hvězdných válek. Co se týče říše zla, to prohlásil v době, kdy ve střední a jižní Americe řádily jím podporované eskadry smrti a tisíce lidí mizely v mučírnách a třeba v Salvadoru nebo v Guatemale armáda vyvražďovala celé vesnice a letectvo házelo na lidi napalm. Hvězdné války, to byla dětinská neuskutečnitelná představa vyčtená z komiksů.

Re: Neviditelní psí vojáci :
Autor: S. Netzer Datum: 24.4.2019 13:12

To je pouze autorova x-tá variace na téma "nemám rád Merkel".

Grafoman a jeho utkvělá myšlenka.

Re: Neviditelní psí vojáci :
Autor: P. Sinclair Datum: 24.4.2019 13:29

V tom mu jde příkladem Reagan a jeho lhaní před národem a světem (“A few months ago I told the American people I did not trade arms for hostages. My heart and my best intentions tell me that's true, but the facts and evidence tell me it is not.”).

Re: Neviditelní psí vojáci :
Autor: S. Netzer Datum: 24.4.2019 13:46

Idealizování Reagana je jednou z rozšířených postkomunistických legend.

Re: Neviditelní psí vojáci :
Autor: P. Sinclair Datum: 24.4.2019 14:07

Reagan snad byl ještě horší než Richard "I'm-not-a-Crook" Nixon. Moc dobře si pamatuju svržení brutálního diktátora Somozy v Nicaragui (He's a son of a bitch, but he's OUR son of a bitch), občanskou válku a ničivé zemětřesení v jedné z nejchudších zemí světa, na což reagoval podporováním a financováním zbabělých hrdlořezů, kteří se Sandinisty nikdy nebojovali a zato napadali odlehlé farmy a vraždili, znásilňovali a mučili civilisty.

Re: Neviditelní psí vojáci :
Autor: S. Rehulka Datum: 24.4.2019 14:49

A Vy máte Adolfínu v lásce ? Ještě štěstí, že jste kancléřkou jenom na Psu !

Re: Neviditelní psí vojáci :
Autor: T. Hraj Datum: 24.4.2019 14:56

Však k oné myšlence také zavdala mnoho mohutných příčin. Tkvět tedy (ta myšlenka) jistě jen tak nepřestane. Tedy alespoň optimisticky doufám.

O evropských :
Autor: P. Lenc Datum: 24.4.2019 9:32

"politicích" a obvzlášť Merkel je zbytečné psát.A co se týče intelektuálů tak mám rozlišení.Jsou I intelektuálové,a potom II intelektuálové.To II znamená intelektuál idiot.Většinou absolvent nějaké "prestižní" levičácké sociální fakulty. Nakonec, máme jich dost i u nás, taková Venezuela Maláčová je zářným příkladem.

Re: O evropských :
Autor: J. Balcar Datum: 24.4.2019 13:34

Těm druhým říkám uálové.

Když Trump nastoupil, říkal jsem uvidíme. :
Autor: K. Janyška Datum: 24.4.2019 9:04

A dnes říkám, bravo Trump. Jeho počínání odpovídá v hrubých rysech kompozitivní teorii a to musí čelit kdejakému americkému a světovému levičáckému, většinou neomarxistickému, lotrovi. A čelí a daří se mu se mu. Jeho tlak na funkci národních států v lidském světě je příkladný... Dzp.

Re: Když Trump nastoupil, říkal jsem uvidíme. :
Autor: R. Hanuš Datum: 24.4.2019 12:13

Ach jo. Vy tohle sousloví "kompozitivní teorie", cpete všude. A ze způsobu, jak s těmi slovy nakládáte, lze vyvodit, že máte na mysli dětsky prosotu pravdu, a totiž že všechno souvisí se vším. Opravdu objevné a přínosné.

Jinak Compositive theory Google nezná, a composite theory se použilo v genetice a fyzice, ale jedná se o zcela nezajímavé a vyhaslé odkazy.

Re: Když Trump nastoupil, říkal jsem uvidíme. :
Autor: K. Janyška Datum: 24.4.2019 14:07

Tak se ona vědecká teorie jmenuje. Co vás na tom trápí ? Popisuje jak to spolu souvisí. Ale na to nemáte... Dzp.

Re: Když Trump nastoupil, říkal jsem uvidíme. :
Autor: T. Hraj Datum: 24.4.2019 15:00

Ano, prošel jsem podobným procesem. Byl jsem rád za neúspěch Hillary (spadl mi kámen ze srdce). Dnes mám radost z úspěchu právě Trumpa. A čím dál větší.

Pamatuji, jak psaly naše tehdy noviny o Reaganovi,:
Autor: J. Chaloupka Datum: 24.4.2019 8:59

jako o třetiřadém holywoodském herci a dnes? Je to jeden z nejrespektovanějších amerických presidentů.

proti Trumpovi:
Autor: B. Havel Datum: 24.4.2019 8:57

Mně se vždy líbí zasvěcení kritici Trumpa, kritizujícího za činy, které začal ikonický Obama. Ten měl plno plků a dost toho podělal.

Reaganovi radila:
Autor: J. Sova Datum: 24.4.2019 8:35

astroložka Joan Quigleyová.

Re: Reaganovi radila:
Autor: B. Havel Datum: 24.4.2019 8:54

a byl líný, psali to tehdy v novinách.

No a co, měl výsledky.

Pozoruhodné srovnání:
Autor: M. Koutný Datum: 24.4.2019 8:16

se nabízí, zvážíme-li přístup levičáckých pomatenců ke dvěma americkým prasidentům 20. století - Ronaldu Reaganovi a JF Kennedymu. Ten první, člověk pevných morálních zásad, byl zvolen mj. díky tomu, že uměl pojmenovat věci pravými jmény a nabídl jasný program. Vyhrál studenou válku, aniž by se změnila v horkou, významně uspíšil zhroucení "říše zla", nastartoval americkou ekonomiku k nejlepším výkonům od 2. světové války. Místo aby byl po právu velebem jakožto jeden z největších mužů americké historie, je dodnes levičáky ostouzen a nenáviděn.

Ten druhý byl zvolený díky jalovým slibům a nadbíhání tzv. menšinám. Málem zavlekl svět do jaderné války, nahnal Kubu do náruče SSSR, paktoval se s mafiány a hlavním jeho zájmem bylo ojet každou jen trochu pohlednou ženskou, která včas nevylezla na strom. Přesto je stále veleben a milován.

Re: Pozoruhodné srovnání:
Autor: D. Nowodny Datum: 24.4.2019 16:01

Hm, a na vas Martine kaslou !

Regan:
Autor: J. Lukavsky Datum: 24.4.2019 7:14

"ale vystavil Sověty soutěži ve zbrojení" No ono to bylo trochu naopak. Regan "vzal Moskvu za slovo". Vždyť to byl přeci "Socialistický tábor míru", který dlouho hrdě a veřejně vyzýval ty prohnilé a odumírající USA k soutěži... Již N.S.Chruščov přeci hlásal "dohnat a předehnat". Že se to později změnilo na "neztratit stopu" už je holt jiná pohádky. I na poli vojnském jsme přeci 4 den cvičení "překračovali Rýn", pravda zatím cvičně u Týna n.Vlt. Ale nezoufejme, "Američtí agresoři porazíme v Rudém moři. Ejchuchů ejchuchů, ba i ve vzduchůůůůůůůů".

J.L.

Re: Regan:
Autor: M. Krátký Datum: 24.4.2019 9:47

byl jsem na vojně 1962-64 - čili těsně po Berlínské krizi a uprostřed Kubánské. Všichni jsme byli řidiči 30 bažantů a 30 mazáků - TATRA 111 a Praga V3S a pod. A velitel naší autoroty přečetl denní rozkaz, kde mimo jiné stálo, že až to písknou tak musíme být na břehu Batzu za 6 hodin ( magor ) A tak bažant vojín Jožo Bartko z Trenčína požádal o slovo a pravil : už jste súdruh kapitán volal manželce aby uklidila prádlo z balkonu ??? Kpt.Vladimír Kramoliš ( vrátil se z fronty do ČSR ) sklapnul desky s rozkazem a tiše odešel

Re: Regan:
Autor: J. Lepka Datum: 24.4.2019 11:17

Taky dobrý. Já si vždy vzpomenu na příběh jednoho známého, který byl nucen absolvovat školení jakéhosi zeleného blba o ochraně před před těmi zlými americkými raketami v Německu a s jadernými hlavicemi. Tenkrát byla velmi frekventovaná novinka: neutronová puma. No a ten soudruh plamenně kázal o tom, jak na každém pracovišti mají příslušní referenti plné sklady protichemické a protijaderné výstroje, když tu jeden šťoura přišel s otázkou, co když ti proradní imperiálisti zaútočí zrovna po ránu, když dělný lid chvátá k píchačkám? A soudruh školitel začal plácat o improvizovaných prostředcích jako jsou igeliťáky a pytle od cementu, když tu ten narušitel ho znovu torpédoval otázkou : Jel jste někdy po ránu narvanou tramvají, kde byste vzal pytle od cementu pro všechny? A bylo po školení.

Re: Regan:
Autor: Č. Berka Datum: 24.4.2019 14:48

https://www.youtube.com/watch?v=9T8OliPd4jk

https://www.mcny.org/story/civil-defense-during-cold-war