21.10.2019 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

SVĚT: Otevřené nebe

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
5.4.2007 17:59

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dětinská argumentace

S propagandistickými kecy typu "V nerozborné jednotě s USA ke světlým zítřkům" u mne neuspějete. USA si chrání JEN svoje možnosti - ČR a její občané jsou jim naprosto lhostejní.

5.4.2007 8:17

Vy jste kruton z chleba, housky nebo jiného těsta ?

5.4.2007 8:53

Re: Vy jste kruton z chleba, housky nebo jiného těsta ?

To je vše na co se vzmůžete?

5.4.2007 8:33

Re: Dětinská argumentace

Crutone, ve Vaší argumentaci postrádám logiku. TENKRÁT lidé snad neměli pero (tužku, propisovačku či jiné pisátko)? TENKRÁT snad lidé neuměli mluvit? I TENKRÁT samozřejmě lidé mohli (a někteří odvážní lidé tak i činili) protestovat proti jaderným raketovým sovětským základnám.

        TENKRÁT ovšem nebyla demokracie a TENKRÁT ten, kdo nedržel hubu a krok šel do basy. To je ten opravdový rozdíl mezi diktaturou proleteriátu TENKRÁT a demokracií TEĎ.

5.4.2007 8:59

Re: Re: Dětinská argumentace

Nechápu Váš komentář. Já jsem nikde netvrdil, že tenkrát tady byla demokracie.

5.4.2007 9:18

Re: Re: Re: Dětinská argumentace

To jste Crutone skutečně netvrdil. O to ale právě jde. Je jasné, že kdyby TENKRÁT byla demokracie, tak by lidé řvali jak hyeny a hnali by "rusáky" svinským krokem do Sibiřele.

       Zmiňovat se o době kamenné, to zase považuji já za odvádění pozornosti od merita problému, popsaného Astonem.

5.4.2007 18:09

Re: Re: Re: Re: Dětinská argumentace

1) Ad "To jste Crutone skutečně netvrdil. O to ale právě jde."

No, chápal bych, kdyby jste mne kritizoval za něco, co jsem tvrdil. Ale kritizovat diskutéra za něco, co nenapsal, to tu ještě nebylo. Smiřte se s tím, že diskutéři píší co chtějí oni a nikoliv co chcete Vy. Pokud chcete, aby se nějaká okolnost v diskusi objevila, tak k ní zahajte diskusi sám a nenuťte k tomu jiné.

2) O žádné době kamenné jsem nepsal.

5.4.2007 13:07

Re: Dětinská argumentace

No ono problem je spis v tom, ze se nejdrive protestuje a pak (jestli vubec) uvazuje. Ale na spravne uvazovani je treba mit nejdrive pravdive informace a pak je umet zpracovat. A pak se rozhodnout. Naprosto nemam dojem, ze by obcane Trokavce sledovali toto poradi. Parametry planovaneho radaru zna asi jen par odborniku, to, zda nas muze ci nemuze nekdo ohrozit raketou asi poradne a se zarukou neodpovi nikdo, proste proto, ze ten dotycny to taji. Cili ackoli o tom skoro nikdo nic nevi, uz nekteri dobre vedi, ze...... Amici jeste ani nezacali vyjednavat a nasi rudi juz mavaji transparenty proti.

5.4.2007 18:17

Re: Re: Dětinská argumentace

Správné pořadí je nejprve občany informovat, pak vysvětlit nejasnosti a následně od nich získat souhlas. Nikoliv jim velkopansky sdělit, že na jejich území bude rozmístěna základna nejagresivnějšího státu světa, který navíc vede prolhaná a neschopná vláda.

5.4.2007 7:26

Problém je v tom,

že mnoho z těch co tu nechtějí americký radar tajně doufá, že se komunismus vrátí. Vkládají své naděje do nové okupace Ruskem.

5.4.2007 6:34

Ach jo, už zase.

... "Jestlipak tenkrát obyvatelé Kytína pořádali referendum, jestlipak tenkrát rozesílali svoje protesty na všechny strany a jestlipak pan kytínský starosta vyhrožoval, že se odstěhuje?"...

To je fakt argument jak stehno, Astone. Obzvláště relevantní pro dnešní situaci. Předpokládám, že revoluce proběhly také proto, abychom ty huby tentokrát držet nemuseli, nebo snad ne? Nebo ta získaná svoboda platí jen pro někoho (proti někomu?)? To je logika poručíka Hamáčka, milý Astone.

..."Vždyť taková raketová základna, to je cosi ještě onačejšího, než radarová stanice. Ta je něco jako zámek na dveřích, jako požární hlásič, jako čidlo. Může vadit jenom tomu, kdo má v úmyslu rakety vypalovat, stejně jako váš zámek na dveřích vadí zloději, který vás chce vykrást."...

Už jsem Vám to radil, Astone, pište o tom čemu rozumíte.

5.4.2007 6:54

Re: Ach jo, už zase.

Jenže ta získaná svoboda se musí chránit. Ale tu nezachráníte strkáním hlavy do písku a srovnáváním sovětské armádě rozlezlé po území celého státu po 68 a žádostí USA o stavbu jednoho radaru . Mít svobodu neznamená nepřemýšlet!!

5.4.2007 7:07

Re: Re: Ach jo, už zase.

Ano chránit - před těmi, co nám sem do obydlené krajiny chtějí nacpat to, co sami doma provozují raději v pustině, na umělých ostrovech daleko na moři apod.

5.4.2007 7:27

Re: Re: Re: Ach jo, už zase.

braňte nás, ale na vašem území. Fakt dobrý!

5.4.2007 8:06

Re: Re: Re: Re: Ach jo, už zase.

A zase a zase a stále dokola.

Prostudujte si běco o balistice a protiraketové ochraně miki. Ty rakety, pro které ten radar bude sloužit, české území chránit nebudou, protože k tomu ani nejsou určeny, neumí to.

Oblasti, které by z Polska ochránit uměly, zase není chránit proti čemu, leží moc daleko za dostřelem (i potenciálním) raket oficiálně uváděných protivníků.

Fakt dobrý.

5.4.2007 8:13

Re: Re: Re: Re: Re: Ach jo, už zase.

Fuj.

a) Ten radar má být "jeden z několika", které si budou případnou raketu "předávat" - a "někde tady okolo +/- 500 km" by měl být, aby v pokrytém prostoru nebyla "díra".

b) Rakety z Polska nemusí doletět (např.) do Íránu - bohatě bude stačit dolet "do půli cesty", protože vypálená střela jim prostě letí naproti.

c) České území (zatím) není bezprostředně ohroženo, ale kdyby bylo, věřte, že z Polska se na (například) severokorejskou raketu bude střílet docela dobře. (Na ruské rakety asi sotva.)

5.4.2007 8:21

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ach jo, už zase.

ad.a) radar má mít dosah několik tisíc km, proto nerozumím té toleranci +/- 500 km

b) a c) jsou nesmysly, střely v sestupné fázi letu uvažované interceptory ničit nemohou a ta Korea to je vůbec úlet.

5.4.2007 8:28

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ach jo, už zase.

a) Ta tolerance je "od oka". Fakt je, že někde "uprostřed Evropy" by se tomu systému "jeden radar docela dost hodil". (A radši severně od Alp, aby nezacláněly...)

b) Pokud vím, má jít o sice sestupnou fázi letu (pokud rozdělíme balistickou křivku jen na dvě poloviny: nahoru a dolů), ale ještě ve velké výšce. A to ty střely s nějakou tou pravděpodobností umí. (A budou se zlepšovat.)

c) Není. Pokud by Korea měla něco, co by sem, do Evropy, mohla poslat (jako že zatím sotva), je to Polsko na ideálním místě k protiopatření. (Doporučuji mrknout na globus - mapy v tomhle případě opticky klamou.)

5.4.2007 11:17

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ach jo, už zase.

To je opravdu zoufalství.

a) když už, tak snad jižně od Alp, nemají li zaclánět.

b) dělí se to na tři fáze, vzestupná a sestupná které probíhají v atmosféře a fáze střední, která probíhá vysoko mimo atmosféru a právě zde mohou ty interceptory zasahovat. Pokud by tedy měly chránit nás, musely by být umístěny o hodně dál před chráněným cílem, to znamená blíže místu startu útočící rakety a tedy jižněji. Po návratu útočící hlavice zpět do atmosféry ji již zničit opravdu nemohou.

c) Globus mám doma a znám ho. K tomu, aby Korea střílela na Evropu jí chybí nejenom prostředky ale obávám se, že i motiv. Čeho by tím jako měla dosáhnout. Navíc její hlavní satan leží na druhé straně za pacifikem. Pokud by přesto měla být Evropa chráněna před Korejskými raketami, zcela jistě by nemohly být v Polsku - viz bod b)

5.4.2007 8:19

Re: Re: Re: Re: Re: Ach jo, už zase.

„...Ty rakety, pro které ten radar bude sloužit, české území chránit nebudou, protože k tomu ani nejsou určeny, neumí to.....“    Ale budou chránit rodiny těch, kteří už dnes nás chrání !

5.4.2007 8:22

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ach jo, už zase.

a proti čemu prosím, Charlie?

5.4.2007 8:40

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ach jo, už zase.

Svatá prostoto!

       Přečtěte si  JiříKu ještě jednou a POZORNĚ! všechny připomínky. Snad to aspoň z některých pochopíte, pokud to ovšem pochopit chcete.

5.4.2007 10:50

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ach jo, už zase.

Kromě připomínek laiků v diskusi si MLOKu raději přečtěte nějaký článek odborníků (tuzemských a klidně i zahraničních). Pro skutečné pochopení problematiky to bude neskonale vhodnější než sebeúdernější internetové hlody fanoušků.

5.4.2007 9:19

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ach jo, už zase.

Proti všemu co se dnes vyvíjí (a zítra bude vyrábět) ve fanatiky ovládaném Iránu a severní Koreji.

5.4.2007 7:27

Re: Ach jo, už zase.

nabyta svoboda neznamena byt proti vsemu, jenom proto ze ted se uz muze(Y)

5.4.2007 8:09

Re: Re: Ach jo, už zase.

To jistě. To však neznamená, že nelze být proti evidentnímu nesmyslu, navíc nesmyslu svým vlivem na mezinárodní společenství škodlivému.

5.4.2007 9:15

Re: Re: Re: Ach jo, už zase.

já jsem nevěděl, že sedíš na generálním štábu, to bych se neodvážil odporovat.

5.4.2007 6:05

presne tak, nasi kalisnici, bozi bojovnici co se ted do roztrhani tela

snazi nasi vlast ubranit proti radaru;-€ sedeli zalezli u piva kdyz se muselo mlcet a raketove zakladny tenkrat asi  byli neco jako ozdravovny, nikdo se nechtel vystehovat

5.4.2007 4:57

Není nad skutečný stav věcí.

Jsou pravdy, které se některým lidem nelíbí. Stará sovětská základna na odpalování raket to je jen vzpomínka na staré časy, kdy se nikdo neodvážil ani ceknout, i když se mu to třeba nelíbilo, a protože  vlastně ani nevěděl co to tam bylo. Jaký je to rozdíl mezi dneškem, kdy spousta najatých i zblblých fanoušků protestují proti zamýšlené radarové základně, přesto že jsou o ní detajlně informovaní. Je pravdou, že Západní svět ji potřebuje. A to je pravda, která ač se mnohým nelíbí, přece je jen tou opravdovou pravdou.

5.4.2007 8:17

Re: Není nad skutečný stav věcí.

Kdeže jsou ty detailní informace dostupné? :-)

"Západní svět"? Zaprvé nic takového neexistuje. Zadruhé USA potřebují krýt záda, aby mohly vládnout světu a nějaká ČR jim je dobrá pouze jako základna na odvrácení případných odvetných akcí. Ostatně především jde o to obrat daňové poplatníky v USA, ale i v ČR.