28.11.2022 | Svátek má René


Diskuse k článku

SVĚT: Nic není černobílé

Ty vole, umřel Mandela. Rozhovor mezi premiérem Rusnokem a jeho dvěma ministry vybízí k mnohem širšímu zamyšlení, než se na první pohled zdá. Nejde snad o intelektuální rozměr tohoto mistrovského kousku vybrané konverzace, ale o jiný úhel pohledu na osobu dotyčného zemřelého státníka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 16.12.2013 16:55

Nelson Mandela

To co nám je z něho skrz censuru politické korektnosti prezentováno, je pouze ikona, která má s realitou jen velmi málo společného.

Na své cestě k uznávanému vůdci "černého lidu" a k dovršení jeho vítězství byl očividně ochoten se spojit třeba s "ďáblem" a tedy po pádu "říše zla" dokonce i s těmi zločinnými americkými "imperialisty".

Patřil jsem proto k těm, kteří se obávali, že vzhledem k "politickým láskám" jeho mládí i k jeho nepochybnému sklonu k aktivistickému násilí se bude vývoj v JAR podobat spíš vývoji v Zimbabwe Roberta Mugabeho. To se nestalo a za jeho podíl na tom (nevím jak je velký) mu náleží i můj dík.

K té realitě ale patří i to, že každý rok je tam zavražděno mnohem víc černochů (cca 30 000, převážně jinými černochy) než bylo všech obětí apartheidu, a také cca 6 milionů nakažených HIV i to, že díky diktátu ekoturistiky skončily kmeny, které jsme poznávali např. ve filmu "Bohové musí být šílení", na smetištích jejich velkoměst! A také nevěřím tomu, že by JAR byla perspektivním dějinotvorným "ekonomickým tygrem". Pohled z "druhé strany":

http://www.white-media.info/zastavme_genocidu_bilych.html

J. Václavíková 15.12.2013 22:01

Re: Ale fuj!

Svatá boží prostoto!

J. Vavruška 15.12.2013 21:41

Ale fuj!

Proboha, pane Vlku, Mandela byl komunista (proto Castro, proto kondolence z KLDR!). Jak Vás proboha napadlo přirovnávat ho k antikomunistovi Pinochetovi? Pro Mandelu byl boj proti apartheidu jenom šikovnou zástěrkou pro boj proti "kapitalismu", získal větší podporu nevědomých davů. Kdyby býval měl po ruce nějakou vhodnější bílou komunistickou diktaturu, než byl velmi vzdálený Sovětský svaz, asi by to s tím rasismem bývalo nebylo tak žhavé.

Ach jo...

P. Vaňura 15.12.2013 19:28

Běloši si tam nechali ty černé primitivy nalézt a, také

s pomocí evropských i amerických "užitečných idiotů," na to doplatili. Pokud Evropa nezastaví přistěhovatelství z třetího světa, dopadneme STEJNĚ!

P. Vaňura 15.12.2013 19:24

Máte pravdu a myslím, že je prokazatelné, že Adolf

Hitler nezabil "vlastnoručně" nikoho. Stalin se "proslavil" ozbrojenými loupežemi, když sháněl pro bolševiky peníze. Největší akcí a zároveň debaklem byla loupež NOVÝCH bankovek r. 1912, kde snad byly desítky mrtvých, bolševici totiž použili výbušnou nálož proti eskortě kozáků, která náklad bankovek hlídala. Loupež se sice podařila, ale soudruzi zapomněli na to, že čísla nových bankovek jsou zpravidla známy. Ruská vláda jejich čísla rozeslala peněžním úřadům doma i v cizině. Poté, co bylo několik bolševiků při snaze tyto peníze "udat" zatčeno, rozhodlo se bolševické vedení uloupené bankovky spálit. Mimochodem, Maxim Gorkij a několik dalších členů, podepsali tehdy petici neúspěšně požadující, aby Lenin i Stalin byli ze strany vyloučeni.

K. Křivan 15.12.2013 17:41

Re: No, nevím, to přirovnání,

Proč paviány ? Běloši tu zem vybudovali, tak by ji měli vést dál ! Běloši se osvědčili, tak proč to měnit. Kromě toho, kdo má právo něco někam dosazovat ? Ani ta ÓSN ne.

Z. Sohorova 15.12.2013 11:31

Re: Srovnání.

Ba Ba

J. Dvořák 15.12.2013 10:47

Re: No, nevím, to přirovnání,

Asi by bylo lepší dát do čela JAR tlupu paviánů, ti by si určitě počínali líp než ta Mandelova banda !

J. Dvořák 15.12.2013 10:45

Re: Che Mengele

Ale nespletli, jen to s těma banditama skoncovali !

J. Lepka 15.12.2013 10:40

Mandela

Text : "prokazatelně neměl Nelson Mandela osobní podíl na zapalování pneumatik naplněných hořícím benzinem a pověšených na krku nepohodlným nepřátelům", lze chápat jednak jako literární příměr, jednak potvrzení historického faktu. Bohužel informace o této osobnosti jsou u nás útržkovité a cizí zdroje natolik nedůvěryhodné, díky zbožštění "pokrokové" části novinářského spektra, že nám neumožňují objektivní posouzení. Navíc, z počátků kariéry každé dějinné osobnost bývají informace skoupé a zkreslené, většinou podané samotným účastníkem. Proto si myslím, že by bylo na místě s podobnými soudy šetřit.

J. Hruška 15.12.2013 8:13

Re: Srovnání.

Hezkou neděli. Právě to jsem chtěl, uvědomit si koho dnes údajně "pokrokoví" světoví státníci a novináři zbožšťují. Příště to bude Kim. Omlouvám se, asi to neumím srozumitelně napsat. Josef.

J. Kulišek 14.12.2013 17:21

Re: Srovnání.

Trochu ujete, Uvedomujete si, ze Ghandi ani Dalailama, nesouhlasili s nasilnym bojem ale byli pro pasivni resistenci. Mandela byl bojovnik, ktery prosazoval sve nazory ozbrojenym odporem. Takze o veci nic nevite.

M. Stuchlik 14.12.2013 14:51

Nelson Mandela osobní podíl na zapalování pneumatik ...

Hodně bIblý argument: Stalin tako osobně nevyvraždil 40-60 milionů lidí v gumazích. Měl "jen" politickou odpovědnost.

M. Stuchlik 14.12.2013 14:47

Re: Srovnání.

Neurážejte dalajlamu a Ghandiho přirovnáním k Mandelovi. Ti dva měli konstruktivní přístup snažili se něco vybudovat, zlepšit, Mandela jen ničil, ale nic nebudoval, dosadil novou vládnoucí kliku, která byla výrazně horší než ta předchozí. A na území Jižní Afriky je stejný přivandrovalec jako Bůrové.

J. Hruška 14.12.2013 9:06

Srovnání.

Dobrý den. Nelson Mandela, Mahatma Gándhí, Dalajlama.

Je-li to správně napsané lze srovnávat, Josef.

M. Mýval 14.12.2013 8:46

Che Mengele

Jen bych rád dodal, že MUDr. Guevara coby velitel koncentráku miloval ranní rozcvičku kdy osobně pistolí do týla masíroval zlé kontrarevolucionáře. Poté šel dělat spasitele do Bolívie a podle chování si ho místní spletli s banditou a jako chycený bandita skončil.

J. Schwarz 14.12.2013 5:33

To tričko s Pinochetem

by stálo za úvahu!

K. Křivan 14.12.2013 1:07

No, nevím, to přirovnání,

Pinochet zachránil svou zem před bídou a komunismem, a Mandela oboje naopak. Že JAR jde hospodářsky dolů je neoddiskutovatelné, jen místo komunismu tam vládne primitivní černý rasismus.