6.12.2023 | Svátek má Mikuláš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 26.11.2010 17:15

Zneviditelňování (nehodících se témat)

Je bezpochyby strategií, pomocí které se mediálně-politicko-ekonomický komplex, bezohledně, prosazuje. Myslím si ale, že podíl bank na vzniku ekonomické krize byl naopak nafukován tak, aby došlo ke "zneviditelnění" ohromné viny politiků (ti levicoví co nejdéle udržovali i pro banky povinně optimistické klima, příznivé pro jejich rajské sliby a ani ti pravicoví se neubránili obavám, že ty bubliny prasknou za jejich vlády).

V. Novák 26.11.2010 15:10

Británie se jistě mohla dožadovat vydání

Lugového, podezřelého z vraždy. Nějak se ale přehlíží, že se tím domáhala toho, aby  Rusko porušilo vydáním svého občana do zahraničí svou ústavu. Aniž by britská strana dokázala předložit nějaké důkazy. a aniž by byla ochotna vydat v Rusku odsouzeného Berezovského, který se ani netají svými pokusy o převrat v Rusku.

Ale co má, můj ty Altnere kolenatej, Británie dělat s po uši (tedy, kdyby deníky měly nějaké uši) zadluženým Evening Standardem? Měla ho snad znárodnit? Nikdo kromě "agenta KGB Lebeděva" nebyl ochoten ten šmejd odkoupit. Tak co Británii, rovněž zadlužené velice velmi, zbývalo, než šoupat nohama? Británie bude kvůli zadlužení omezovat armádu, námořní síly "koordinovat" (čti spojovat) s Francouzskými (Francouzskými! sodomagomora!! pámbusnámiazlýpryč!!!) a protesty proti opravdu hanebnému školnému tam začínají připomínat Paříž 1968... Británie může být ráda, že ji někdo toho krachujícího podniku zbavil.

R. Langer 26.11.2010 9:19

To víte autore,

Komunistický manifest je jako Bible, jak uvěříte, už vám není pomoci... :-D

P. Sulc 26.11.2010 3:45

Bohuzel, mate pravdu, ale

USA se nedivte.Rozpocet evrpskych statu, az na VB byl vzdy hluboko pod americkym. A ted bude jeste mnohem hure. Co by treba branila ACR ? Mozna tak, jako Zizka, kopec Vitkov.A jinak muze hrat tak v operete. Ted objednala 8000 novych pusek.To je preci smesne. EU by mela zase zavadet odvody a cvicit zalohy      ono taky kde brat v Cesku penize, kdyz se ztraceji v armadnich "objednavkach" a nejsou k nalezeni, zkorumpovani urednici ovsem za nic nemohou. Takze,bude lepe se zase ucit rusky.

M. Stuchlik 26.11.2010 5:37

Re: Bohuzel, mate pravdu, ale

USA se opravdu nelze divit. Největším nepřítelem Francie a Německa,  jsou USA, nikoliv extrémně agresivní a zákeřné asijské (ne)mocnosti, většina Evropanů v USA vidí největší agresory a pomáhá svým nepřátelům proti USA, které je fakticky chrání.

A teď ještě Evropané děsně fandí největšímu škůdci USA KGBáckému synkovi Obamovi.

V. Kún 26.11.2010 1:10

Málokdy se tu čte něco tak podřadného

Absurdní, nesmyslný myš-maš, kolovrátek pseudotvrzení, bez souvislostí, argumentů, pouze tvrdě ideologicky vypasírovaný, jinak nic. Málokdy se tu čte něco tak podřadného a zbytečného. Ať se nad textem zamýšlím jak chci - a že to chce překonat doslova fyzický odpor, číst některé posáže znova -, jediným smyslem je splnění si autorova snu o své velikosti, inteligenci, moudrosti a rozhledu.  Dosáhl pravý opak.

P. Eugel 26.11.2010 3:18

Re: Málokdy se tu čte něco tak podřadného

Autor, dle vas potreboval sahodlouhy mys-mas. Vam se to same podarilo na necelych sesti radcich. To, ze nechapete psny text, je ciste Vas trabl. Priste zkuste reagovat na kreslene serialy.

P. Sulc 26.11.2010 3:37

Re: Málokdy se tu čte něco tak podřadného

Od soudruha V.Kone tezko muzete ocekavat rozumnou vetu.

S. Rehulka 26.11.2010 4:24

Re: Málokdy se tu čte něco tak podřadného

Už několikrát jsem se soudruha Kúna ptal, není-li potomkem onoho Bély, který chtěl "vylepšit" První Republiku pomocí "Rad"! Vždycky se štětil, ale trefená husa (i ta rudá) vždy kejhne.....

V. Kún 26.11.2010 7:45

Re: Málokdy se tu čte něco tak podřadného

Když už Vás můj rodokmen tolik zajímá, pane Rehulko, že bez něj nemůžete usnout, tak opravdu mám asi 1/64 díl maďarské krve. A to díky tolerančnímu patentu Josefa II. Jím poprvé od Bílé hory padl v českých zemích monopol římskokatolické církve, a Josef II. zde povolil dvě do té doby zakázané a potlačované protestantské církve – augšpurského (luterského) vyznání a helvetské (kalvínské) víry. Protestanti ovšem neměli v českém království žádné kněze, fary atd., takže jejich představitelé požádali o pomoc sousední protestantské země. Do Čech tak přišli hlavně Sasové, na Moravu a do východních Čech pak kněží z Uher (zejména ze Slovenska – uměli slovensky). Tak do moravského městyse Nosislav u Brna přišel můj praprapraděda  Sándor (Alexander) Kún (nar. 29.3.1762 v Kecskemétu), aby založil a vedl místní náboženskou obec augšpurského vyznání. A protože pro protestantské kněze neplatí celibát, jeho prvorozený syn Vilém Kún byl rovněž protestantským knězem, a jeho syn Vilém rovněž, atd. atd. – až po mého dědečka Ing. Viléma Kúna (nar. 1880), který už byl ateistou a mj. jedním z nejbližších přátel a podporovatelů Haška.

Už můžete spát, pane Rehulko?(Pozn. Po vzniku ČR se místní protestantská církev v Nosticích u Brna přejmenovala na Českobratrskou církev evangelickou.)

(Pozn. Po vzniku ČR se místní protestantská církev v Nosticích u Brna přejmenovala na Českobratrskou církev evangelickou.)

B. Šourek 26.11.2010 11:40

Re: Málokdy se tu čte něco tak podřadného

Už ten chaos chápu.

Narušitel zákonného pořádku (např. lupič, komunista, anarchista, liberál či protestant - [na protestu nelze založit kvalitní a pravdivé učení]) si hájí své právo na překračování řádu. S takovými předky těžko dojít k poznání ;-), chce-li člověk minulost rodu nejen obhájit, ale i vyzvednout.

Tak na tohle bych já hrdý nebyl!

V. Kún 26.11.2010 13:08

Re: Málokdy se tu čte něco tak podřadného

Dovolte, abych Vás upozornil, pane Šourku, že nebýt protestantů a jejich církví, tak jste možná ještě dnes žil ve feudalismu a byl nevolníkem.

Já na své předky, kteří se vzdali dosavadního bydla a šli pomoc svým bratrům ve víře do (pro ně) cizí, neznámé země, hrdý jsem a budu. Patřili k těm, co svými morálními zásadami, osobním příkladem a prací bourali v Evropě a Americe absolutismus a feudální řád, bez nich by se myšlenkově ani ekonomicky nerozvinul kapitalismus. Ale to Vy asi nepochopíte, pane Šourku. Někdo je holt pyšný na své pokrokové předky, jiný zas na své vševysvětlující jméno.

B. Šourek 26.11.2010 20:02

Re: Málokdy se tu čte něco tak podřadného

A znáte tuhle, pane Kúne? "V demokracii jsem společenským otrokem, zatímco v monarchii jsem soukromým otrokem. Soukromník se obvykle stará o svůj majetek lépe." (Hoppe) Pozor, to není vtip, to je citát významného ekonoma.

Proti jednomu člověku se mohu bránit, proti kolektivu nemám šanci. Klidně si ten svůj "pokrok" nechte, já o něj nestojím.

Napsat něco takového člověku, který si dostatečně zažil blaho kolektivistického nevolnictví je skutečně veselé. Váš pokrok jsem nejen nepochopil, ale zcela uvědoměle odvrhl. Dnes, kdy ze svého příjmu musí (musí, prosím) člověk odvádět polovinu svého příjmu, aby Vaši pokrokokoví vládci měli z čeho rozkrádat a aby bylo i na živobytí všelijakých existencí štítících se práce, bych s radostí odváděl tehdejší desátek.

(Možná by to šlo i bez urážky. Narážet na jméno opravdu nemá úroveň...))

S. Rehulka 28.11.2010 14:03

Re: Málokdy se tu čte něco tak podřadného

Tak mi prosím, pane Kúne, vysvětlete, jak je možné, když pocházíte z tak slušné rodiny, kde se ve Vás nabralo tolik neobolševického marastu ?

V. Kún 26.11.2010 7:52

Re: Málokdy se tu čte něco tak podřadného

Koukám, pane Engele, že i Vy zřejmě patříte k oněm zakomplexovaným nulám, co tu sní své sny o své velikosti, inteligenci, moudrosti a rozhledu. - Takže Vám přeji hezký den a večer  ještě hezčí sny.

R. Tesařík 26.11.2010 8:24

Re: Málokdy se tu čte něco tak podřadného

napsat volovinu jako vy a ještě někoho nazývat zakomplexovanou nulou, to chce hodně přihlouplosti.

P. Eugel 26.11.2010 12:39

Re: Málokdy se tu čte něco tak podřadného

Dekuji!

P. Eugel 26.11.2010 12:37

Re: Málokdy se tu čte něco tak podřadného

Nemam tuseniz ceho usuzujete, ze mam komplex, z me velikosti, moudrosti a rozhledu. Pokud vim, v mem prispevku jsem se nedopustil zadne osobni urazky. Ale protoze nejste ani schopen opsat radne me jmeno, udelam zaver. Jste vazne obycejny kreten.

V. Kún 26.11.2010 13:31

Re: Málokdy se tu čte něco tak podřadného

Zřejmě Vám, pane Eugele (Eugle?), utekl smysl mé glosy. Vy opravdu nemáte žádný Napoleonský komplex ze své velikosti, moudrosti a rozhledu (to s Vámi souhlasím - ovšem nic takového jsem netvrdil); Vy - stejně jako pan Adler - máte naopak komplex, že tím velikánem plným moudrosti, inteligence a rozhledu holt nejste. A tak si tu nedostatek sebevědomí naháníte svým pseudopsaním.

Za překlep ve Vašem jménu se Vám omlouvám.