9.8.2022 | Svátek má Roman


SVĚT: Nepokoje teprve nastanou!

17.6.2020

Kdyby sázkové kanceláře vypisovaly sázky na to, ZDA se objeví nová světová finanční krize, epidemie nebo rasové nepokoje v USA, prodělaly by kalhoty. Sázet by mělo smysl pouze na to, KDY OPĚT nastanou. A teď tu máme všechno najednou, jenom ta krize je zatím taková jakžtakž snesitelná.

Už to bylo napsáno tisíckrát: Bývalý trestanec byl podezřelý, že platil pozměněnou platební kartou, a nebyl ochoten se kvůli tomu nechat zadržet. Následoval neadekvátní policejní zákrok a smrt „něžného obra“. Policie v žádném civilizovaném státě nenechá smrt zaviněnou policistou bez vyšetření - buď to pomůže zasahujícího policistu po právu očistit, nebo po právu potrestat. Stalo se.

Následně ovšem nemalá část Američanů začala likvidovat městský majetek zaplacený z daní všech poplatníků a devastovat automobily a obchody majitelů všech barev pleti, protože jenom tak se prý prosadí spravedlnost. Doufejme, že pánové Rath, Janoušek, Zadeh a další nezkusí svou obranu proti soudům inovovat po americku. Stačila před pár lety kauza Řízkárna.

Posléze se protesty staly nenásilnými, leč celostětovými.

Lež jako věž! Protesty proti rasismu nikdy nebudou celosvětové! Nebo se snad v Číně, Pákistánu atd. něco děje? Pro jistotu: následující řádky jsou něčím jako ironií nebo sarkasmem.

Black Lives Matter a ACAB jsou ústřední hesla současných protestů proti rasismu, a právě těmto heslům prorokuji, že se stanou roznětkou dalších rozbrojů.

Předpovídám, že nejprve se vzbouří americké i další policistky. Výrazy cop a bastard jsou vnímány jako slova typicky mužského rodu. Policistky se tedy vzbouří a budou požadovat genderově neutrální podobu hesla ACAB: „Nejsme bastardi, jsme bastardky, rozlišujte!“ Anarchisté na celém světě je v tom podpoří.

Další nepokoje vypuknou v Africe kvůli heslu Black Lives Matter. Masajové budou tvrdit, že na jejich životech sice záleží, ale na životech okolních kmenů ne. Znovu se rozhoří kmenová válka mezi Hutuy a Tutsii, kteří nesnesou pomyšlení, že by mělo záležet i na životech toho druhého kmene jen kvůli barvě pleti. V oblasti Sahelu se místní kmeny pod heslem BLM pustí do střetů s Tuaregy, kteří je po celá staletí považují za něco jako otroky. Kungové budou usilovat o změnu hesla na Black and Brown Lives Matter.

Tak už konec legrácek. Heslo ACAB mohl vymyslet jen ten, komu policie nikdy nepomohla. Myslím, že pod troskami Dvojčat 11. září ani při povodních tohle heslo nikdo neprovolával, a příbuzní ztracených nebo unesených osob nejspíš nebudou volat po snížení policejních rozpočtů.

Heslo Black Lives Matter je hnusně rasistické, nerozlišující mezi „černými“ prapůvodem z různých afrických etnik, pomíjející pestrou škálu míšenců, o Hispáncích a Native Americans (to jsou indiáni) nemluvě. A na „bílých“ nezáleží? Od kolika procent „černoty“ kůže už na něčím životě záleží? Nezlobte se, ale v tomto prostředí lidské hlouposti, neomarxismu a pseudokorektnosti nemohu dýchat.

Převzato z autorovy Palety názorů a ptákovin