Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SVĚT: Neomlouvejme islám!

Aston se brání srovnání islámu s nacismem. Je to dost změna od doby, kdy ve své sci-fi prorokoval roli islámu jako největšího nepřítele civilizace třetího tisíciletí. Ale i Aston má právo na duševní vývoj.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VK

22. 1. 2015 1:35
Co se stalo s Astonem?

Začíná být jako nějaký blbý č*rák!! 

 Duševní vývoj jak se zminuje pisatel článku, je příliš pozdě!! Měl by se nechat vyšetřit, možná, že by mu je ještě pomohly!

0 0
možnosti
PN

21. 1. 2015 22:03
:-)

Všude kde jehodně muslimů, je pořádnej bordel. Vyjímkou jsou státy s diktátorem v čele, který to zvládne udržet na uzdě. Muslimové berou korán jako dogma, přitom to lze srovnat s astrologií. Takže nějaká diskuze nepřipadá v úvahu.

0 0
možnosti
JS

21. 1. 2015 18:25
Ta diskuze o Islámu

je na draka, zvláště pak argumenty politických korektníků a podobných oslů. Víme ze zkušenosti, že "umírnění komunisté" - a nebylo jich málo, neznamenali zhola nic pokud se v zemi vyskytlo pár "kovaných soudruhů" . Potom všichni sklapli a "jednotně podpořili stanovisko ÚV strany". Takže "umírnění muslimové" nehrají roli, jak získá islám moc budou vládnout fanatici. Dále nechápu urážlivost muslimů ani předposranost různých Halíků halonou do hávu pochopení a tolerance. Ano, opravdu si PÁR KRESLÍŘů vystřelilo z jejich Proroka, a co? Zákon to nezakazuje a já se nehodlám muslimům / ani Halíkům / omlouvat stejně jako oni se neomlouvají za Islámský stát. Ale zrovna nedávno jsem se seznámil se "souborem požadavků" muslimů ve Francii / požadují například zákaz křesťanských symbolů ve veřejných budovách kvůli laickosti a současně vybavení budov modlitebnami, povolení nošení šátků pro muslimské ženy, muslimské dívky nemusí do tělocviku, učit by je měly jen ženy, nemuslimští profesoři prý nejsou kompetentní zkoušet muslimské studenty... / - prostě takovýmito požadavky jsem rozčilen stejně jako oni karikaturami Proroka. Omluví se mi muslimská "umma"? Budou takové požadavky postaveny mimo zákon? Já vím, že to nežádají všichni muslimové ale jen nějaký blbec. No a co? Muhammada taky neportrétují všichni nevěřící, jen pár šašků! Co by mi ti, co argumentují ve prospěch islámu poradili v mém rozhořčení? Mám vyhodit do luftu nějakou mešitu, aby mohli, v rámci symetrie a rovného přístupu říct, že si za to muslimové mohou sami protože provokují nevěřící nehoráznými požadavky?

0 0
možnosti
PV

21. 1. 2015 19:48
Zákaz zobrazovat Mohameda není součástí pravého

islámu, v islámských rukopisech počátků islámu je takových zobrazení spousta dokonce! A žádný zákaz zobrazování živých tvorů nerepektovali ani první chalífové (v jejich venkovských sídlech byla např. zobrazení polonahých tanečnic), ani turečtí sultáni, kteří se z titulu světské moci sami prohlásili i za duchovní vůdce muslimů.

0 0
možnosti

M. Čihák

21. 1. 2015 17:45
dobry ale

zatim je 100% tech co pisou clanky a nejak nam nejde zorganisovat neco co by je skutecne zacalo brzdit. na nase clanky asi kaslou.

0 0
možnosti
VV

21. 1. 2015 17:28
Co je to ideologie

"Ideologií se presvedcení stává tehdy, když verící zacne vyžadovat, aby se i ostatní chovali podle jeho predstav a tuto predstavu po ostatních násilím vynucovat."

Ideologii je kazde presvedceni, ktere neni puste blaboleni, ale vyjadruje nejaky sirsi, spojity (integrovany), myslenkovy, nazorovy souhrn, ktery predstavuje nejaky nahled na svet.

Jestli je neco idelogie, nebo nikoli, vubec nema nic spolecneho s tim, jestli nositel te ideologie vyzaduje po ostatnich jeji nasledovani, at uz dobrovolne nejakym kazanim, prednaskami, nebo vynucene nasilim nejakou politickou metodou.

IdeoLogie - to slovo same nam rika, ze jde o logicky souhrn ideji, tedy pekne po nasem, souhrn myslenek. Nic jineho v tom hledat netreba, vse co tu o ideologi autor clanku rika, jsou plane konstrukce. Bohuzel jeho mylne porozumeni, co je ideologie, je dnes velice rozsirene. Dle toho mylneho a falesneho nahledu je idelogie jako takova neco spatneho, tecka. Dobra ideologie v takovem nahledu neexistuje. Snad uz nemusim dodat, ze takovy nahled predstavuje to prislovecne vylevani vody z vanicky i s ditetem.

0 0
možnosti
VV

21. 1. 2015 18:14
Re: Co je to ideologie

Pokud je nejaka ideologie protezovana nasilim, je to neklamna znamka spatne, zle ideologie, tedy ideologie nedobre pro zivot cloveka. Bohuzel, spatnych ideologii je vetsina, zatimco tech, ktere se i jen nejak priblizuji dobre ideologii, je jako safranu. Proto to vypada, ze 'kazda ideologie je spatna' protoze at 'lidstvo' zkusilo tu ci onu, vzdy to skoncilo nejak spatne.

Tak to ale jen vypada. Na tu bezvyhradne dobrou ideologii, presneji na jeji objeveni v sirsim poznani, si lidstvo musi jeste nejaky cas pockat, musi k ni rozumove dozrat. Ta ideologie tu jiz dobreho pul stoleti je, kodifikovana tiskarskym pismem na kniznim papiru, rukopis jejiho originalu je ulozeny v Kongresove knihovne v USA, ale ani ta nase Zapadni kultura ji jeste neumi rozpoznat jako zadouci. Vcerejsi a dnesni intelektualove se snazi sec jim sily staci, aby to tak zustalo navzdy. A je na kazdem z nas, jak dlouho se jim to jeste bude darit.

0 0
možnosti
JK

J. Kernal

21. 1. 2015 17:14
Výborný článek

Než se narodil Izmael(praotec Arabů), tak Boží posel řekl jeho matce Hagar: narodí se ti syn, bude to člověk nezkrotný, jeho ruka bude proti všem a ruce všech budou proti němu, bude stát proti všem svým bratřím Gn 16, 9-12. Hle, požehnám mu a rozplodím a rozmnožím převelice Gn 17, 20. Přijetí Koránu došlo k zákonému utvrzení a tato ideologie se začala ve jménu boha šířit ohněm a mečem  do sveta mezi ostatní národy a tak je tomu doposud.

Naproti tomu Ježíš,Boží syn, přinesl EVANGELIUM (radostné poselství), které vykládal lidem pokojně a beze zbraní a varoval před použitím zbraní. Všichni, kdo se chápou meče, mečem zajdou Mt 27,52. Jeho následovníci, Apoštolové, stejným způsobem jednali, zato byli pronásledováni, zabíjeni jak je doposud. V pozdějších staletích se ideologie křesťanství také šířila ohněm a mečem ve jménu boha s malým b. Človek je hříšný a ve své podstatě zlý a jenom zákony nás udržují v relativním klidu jinak bychom se pozabíjeli a sežrali. I vůdcové s konečným řešením by se našli.

0 0
možnosti
DN

D. Nováků

21. 1. 2015 16:56
Vždy

Vždy jsem razil takovou teorii, že Islám je o několik století mladší než křesťanství a nachází se tak zhruba v době temna, kdy se tu pod Ježíšovým jménem upalovalo apod.

Pročtením Koránu jsem ale zjistil, jak se pletu. Osvícenství v muslimských zemích se asi nedočkáme. Korán je daleko násilnější než Bible, je to daleko přímočařejší popis toho, jak se má věřící chovat, co za jaké situace dělat, jaká má práva a povinnosti. Korán si prostě nevyložíte jinak, než co je v něm napsáno. A je to dost nepěkné čtení. Z toho mi vyplynulo, že nic jako "umírněný" muslim není, je to možná tak spící vrah a násilník, který když dostane oporu v okolí, začne naplno jednat podle Šaríi. A proto jsem radikálně proti ustupování jejich zvrácené kultuře a zvykům. Protože s jídlem roste chuť a když dosáhnou jisté početní váhy na daném území, dočkáme se oněch "no go zones", "sharia zones", apod. A to v ČR rozhodně nechci a budu bojovat proti.

0 0
možnosti
VK

22. 1. 2015 1:38
Re: Vždy

Kde vidíš NÁSILNOSTI v Novém zákoně???

   To že Židé byli a jsou násilní NEPATŘÍ KE KŘESTANSTVÍ!!

0 0
možnosti
JK

J. Kernal

21. 1. 2015 16:01

0 0
možnosti
ZR

21. 1. 2015 15:24
výborný článek.

0 0
možnosti
JD

J. Dvořák 188

21. 1. 2015 13:57
Jak ty mně tak já tobě !

Obhajuji stanovisko, že islám se musí sprovodit ze světa, dobrý a umírněný muslim je ten co čuchá ke kytkám zespoda !

0 0
možnosti
JB

21. 1. 2015 14:52
Re: Jak ty mně tak já tobě !

Souhlas.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz