30.11.2023 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

SVĚT: Neomlouvejme islám!

Aston se brání srovnání islámu s nacismem. Je to dost změna od doby, kdy ve své sci-fi prorokoval roli islámu jako největšího nepřítele civilizace třetího tisíciletí. Ale i Aston má právo na duševní vývoj.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 21.1.2015 18:25

Ta diskuze o Islámu

je na draka, zvláště pak argumenty politických korektníků a podobných oslů. Víme ze zkušenosti, že "umírnění komunisté" - a nebylo jich málo, neznamenali zhola nic pokud se v zemi vyskytlo pár "kovaných soudruhů" . Potom všichni sklapli a "jednotně podpořili stanovisko ÚV strany". Takže "umírnění muslimové" nehrají roli, jak získá islám moc budou vládnout fanatici. Dále nechápu urážlivost muslimů ani předposranost různých Halíků halonou do hávu pochopení a tolerance. Ano, opravdu si PÁR KRESLÍŘů vystřelilo z jejich Proroka, a co? Zákon to nezakazuje a já se nehodlám muslimům / ani Halíkům / omlouvat stejně jako oni se neomlouvají za Islámský stát. Ale zrovna nedávno jsem se seznámil se "souborem požadavků" muslimů ve Francii / požadují například zákaz křesťanských symbolů ve veřejných budovách kvůli laickosti a současně vybavení budov modlitebnami, povolení nošení šátků pro muslimské ženy, muslimské dívky nemusí do tělocviku, učit by je měly jen ženy, nemuslimští profesoři prý nejsou kompetentní zkoušet muslimské studenty... / - prostě takovýmito požadavky jsem rozčilen stejně jako oni karikaturami Proroka. Omluví se mi muslimská "umma"? Budou takové požadavky postaveny mimo zákon? Já vím, že to nežádají všichni muslimové ale jen nějaký blbec. No a co? Muhammada taky neportrétují všichni nevěřící, jen pár šašků! Co by mi ti, co argumentují ve prospěch islámu poradili v mém rozhořčení? Mám vyhodit do luftu nějakou mešitu, aby mohli, v rámci symetrie a rovného přístupu říct, že si za to muslimové mohou sami protože provokují nevěřící nehoráznými požadavky?

P. Vaňura 21.1.2015 19:48

Zákaz zobrazovat Mohameda není součástí pravého

islámu, v islámských rukopisech počátků islámu je takových zobrazení spousta dokonce! A žádný zákaz zobrazování živých tvorů nerepektovali ani první chalífové (v jejich venkovských sídlech byla např. zobrazení polonahých tanečnic), ani turečtí sultáni, kteří se z titulu světské moci sami prohlásili i za duchovní vůdce muslimů.

P. Brodský 21.1.2015 21:59

Re: Zákaz zobrazovat Mohameda není součástí pravého

Sultán Selím první po dobití Egypta koupil titul Chalífy od tam žijícího pžedstavitele dynastie Abbásovců.